Tolga Tamer

BİR YILA ARKADAN BAKARKEN…

Bizim işimiz zamanla yarışmak. Elinizde tuttuğunuz bu dergiyi hazırlarken günlerin nasıl hızlı geçtiğini anlatmam çok zor. Bizim işimizde zaman kavramı birçok iş koluna göre farklıdır. Bu işi iyi yapanlar kendilerini hem hiç çalışmıyormuş hem de 7/24 çalışıyormuş gibi hissederler.

KÜRŞAT ÇAĞIN

Aslında bu yazıyı yazmak için bilgisayarımın başına geçtiğimde bir süre nasıl bir başlık atsam diye düşündüm.

Ancak anlayacağınız gibi karar vermek çok zor oldu.

Kendisini tanıdığım günden beri çizgisini hiç bozmadı. İnanılmaz kaliteli bir tarzı ve duruşu var. Üstelik son derece nazik ve mütevazi.

Kocaeli’ye kazandırdığı o muhteşem hastane sadece burada yaşayanların değil tüm Türkiye hatta dünyanın farklı birçok yerinden gelen hastaların derdine çare oluyor.

Professor Bu Lezzete Şok Oldu..!

2009 yılından bu yana AND ( Art Nicomedia Derneği ) ile Avrupanın değişik kentlerinde birçok ortak projeye imza atan Art Carnuntum Vakfı Başkanı Prof. Dr. Piero Bordin sırasıyla İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’ı ziyaret etti.

Leman Kültür’de ÇOOOK ŞEY değişmiş...

Leman Kültür birkaç sene önce ilk açıldığında çok sevinmiş böyle güzel bir marka İzmit sahil yoluna balık restoranlarının bulunduğu alana geldiği için çok mutlu olmuştum.

Dışarda yeme – içmeyi fazlasıyla seven biri olarak sık sık gidebileceğim kaliteli bir mekan açılmıştı. Üstelik öncesinde Beyoğlu şubesine çok sık gittiğim için benim için alışık olduğum menüsünü iyi bildiğim ve sevdiğim bir kafe – restoran zinciriydi.

SİGARA İÇİLEN KAFELER

Geçtiğimiz günlerde kafe ve restoranlarda kapalı mekanlarda içilen sigaradan bahsetmiştim.  Sürgülü penceresi olan her yerin sigara içilebilir alan ilan edildiğini, aslında bu tip mekanların çoğunun duman altı olduğunu, bu mekanlarda bulunan bebek – çocuk – hamile – yaşlı veya duman altı olmak istemeyenlerin olumsuz etkilendiğinden bahsetmiştim.

Su Perisi Şok Oldu... Ebru Mesçioğlu Gücin;

Aslında onu herkes su perisi olarak tanıyor. İzmit’te son dönemde çok popülerleşen bir isim.
Hem bebekleri, hem çocukları yüzdürüyor. Bazılarını suyla tanıştırıyor, bazılarını fobilerinden kurtarıyor bazılarınaysa suyla sağlık aşılıyor.

Koca koca amcalara yüzme öğretiyor. Minicik bebekleri ördek gibi yüzdürüyor.

KOCAMAN BİR MERHABA...

Aslında yazmayalı çok da uzun zaman olmadı..

Bu kısa sürede hayatımda o kadar çok şey değişti ki sanki yıllar geçmiş gibi. Eğer insan bir şeyi gerçekten ister ve konsantre olursa olmaz diye düşünüleni oldurabiliyormuş.