TIME KOCAELİ

20 Yıllık Deneyimle Sağlık Sektörünün Medar-ı İftiharı Olmaya Geldi: MEDAR HASTANELERİ

2000 yılından itibaren İzmit, Gölcük, Gebze ve Sakarya'da tıp merkezleri ile başlayan Medar Hastaneleri'nin sağlık yolculuğu; 2005 yılında İzmit, daha sonra sırasıyla Gölcük, Gebze ve Sakarya Hastaneleri ile büyük adımlara dönüştü. Bu dönüşüm 20 yılın tecrübesi, birikimi ve kuruma duyulan güven ile büyüyerek şimdi Medar çatısı altında buluştu. Lansman gecesinde birçok katılımcıyı bünyesinde ağırlayan Medar Hastaneleri, bu özel gece için yaptığı hazırlıklarıyla göz doldurdu.

 

Ruhsal Karmaşanıza Mola Verin: Asım Yamak

Asım Yamak, 8 yıldır spiritüel danışmanlık yapıyor. Tüm birikimlerini topladığı ''Üzülme Çünkü Ol Der ve Olur'' kitabıyla hayatında dinginlik arayanlara sesleniyor. Kitabın ön sözünde yer alan; ''Yaşadığınız şeyler sizi dibe çekse de korkmayın. Derin bir nefes alın ve gülümseyin. Evet evet, Gülümseyin! Neden mi? Hayat sizi ileriye fırlatmak için bir ok misali önce geriye çeker. Bu geriye çekilme dönemlerindeki inancınız ve verdiğiniz kararlar ilahi geleceğinizi inşa etme noktasında size yol gösterecek. İlerlemeniz için ışık  tutacaktır.'' sözleri, kitabın özeti niteliğinde.

Kocaelispor Kulübü Gözlerini Dünyagöz'e Emanet Etti

Kocaelispor Kulübünün 25 futbolcusu ve teknik heyetinin göz muayeneleri, Dünyagöz İzmit'in uzman hekimleri Prof. Dr. Caner Karadenizli ve Op. Dr. Erkan Ekşioğlu tarafından gerçekleştirildi. Sporcu göz sağlığı konusunda bilgilendirme yapan değerli doktorlarımız: özellikle futbol gibi temasın yoğun olduğu sporlarda, travmaya bağlı göz problemlerinin oluşması sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Bu bağlamda Kocaelispor Kulübü takım oyuncularının ve teknik heyetin göz muayenelerini gerçekleştirdik. Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak, sporun ve sporcunun yanında olmaya bu gibi girişimlerimizle devam edeceğiz şeklinde konuştular.

 

Buzdan Gelen Güzellik: Frozen Face

Bildiğiniz üzere mevsim geçişleri, güneş ışınları ve benzer sebeplerden dolayı cilt lekelenebiliyor ve nemsiz kalabiliyor. Hızla gelişen teknoloji bize estetik sektöründe de cerrahi işlem olmadan hatta iğne bile olmadan konforlu ve faydalı çözümler sunabiliyor. Frozen Face'de bunlardan biri... Hande Önder, bu uygulamayı İzmit'e getiren ilk ve tek uzman estetisyen. Hande Önder, Frozen Face ile ilgili sorularımızı sizler için cevapladı.

Yüzmüyor, Adeta Suda Kayıyor: Saadettin Ali Anlağan

Ege'den cennet koylarından birine, 5 yaşına yattan kendini denize atmasıyla suyla buluşma hikayesi başlayan; 8 yaşındaki Saadettin Ali Anlağan karşımızda... Yaşının küçük olduğuna bakmayın, hedefleri büyük olan, tüm spor ve kültürel aktivitelere kendi isteğiyle başlayan ve devam ettiren bir çocuk. Kocaeli'de 8 yaşında birçok ödül sığdran Saadettin Ali, ailesinin de büyük desteğiyle dopdolu bir çocukluk geçiriyor.

Yılbaşı Pazarı: WELLBORN LUXURY HOTEL

Yılbaşı pazarı Kocaelİ’de ilk defa Wellborn Luxury hotel havuz başında gerçekleşti. 20-21 22 Aralık tarihlerinde 14.00 ile 22.00 saatleri arasında gerçekleşen organizasyonda birbirinden renkli standlar, katılımcıların büyük beğenisini topladı. 

Street food formatında lezzetli yiyecekler, atıştırmalıklar, yılbaşı süsleri, hediyelik eşyalar, el yapımı ürünler, ev ve dekorasyon aksesuarları gibi birçok farklı ürün stantları panayır boyunca yoğun ilgi gördü.

Yılbaşı atmosferini yansıtan sıcak şarap, akşam saatlerinde varillerde yakılan ateşler, dj performansı, defileler ve pazar günü çocuklar için yapılan workshoplar ile dopdolu bir organizayson oldu.

Havanın 3 gün boyunca güneşli olması organizasyona ayrı bir keyif kattı. Deniz kenarında harika bir konumda bulunan Wellborn'e gelenler yılbaşı panayırının yanı sıra harika atmosferin, yazdan kalma bir aralık gününün ve muhteşem manzaranın tadını çıkardı...

Hayatınızda Pürüzlere Yer Vermeyin: Özel Vera Polikliniği Estetik Ve Güzellik Merkezi

Kendinizi hem sağlıklı hem güzel hissetmek; beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek ideal kiloya ulaşmak, temiz bir vücuda sahip olmak istiyorsanız adresiniz: Özel Vera Polikliniği Estetik ve Güzellik Merkezi. Dikkatinizi çekerim; burası yalnızca bir güzellik merkezi değil... Sağlık Bakanlığı onaylı özel bir poliklinik. Sağlık sektöründeki en önemli unsur olan güven duygusunu burada sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. En güzel kıyafetinizin cildiniz olduğunu benimseyerek, tereddüt etmeden kendinizi Vera'nın profesyonel ve kaliteli ekibine emanet edebilirsiniz. Biz farlı çok yakından gördük. Sizler de sağlıklı ve temiz bir hayata Vera ile tanışarak adım atabilir, farkını yakından keşfedebilirsiniz.

 

Gülümsemeyi Ertelemeyin: Dr. Seçil Açar

Bu sayımızda, Ortodonti Uzmanı Diş Hekimi Seçil Açar'ı misafir ediyoruz. Dr. Seçil Hanımın akademik geçmişi vaka tecrübesi oldukça etkileyici. Kendisi alanında güncel gelişmeleri takip etmek için  düzenli olarak ortodonti kongrelerine ve sertifikasyon eğitimlerine katılıyor. Dr. Seçil Hanım, işini çok severek yapan, çok pozitif, güler yüzlü ve hastalarına güven veren bir hekim. Yakın zamanda eşinin Kocaeli Üniversitesi'nde göreve başlamasıyla İzmit'e gelmiş, kendisini yürüyüş yolu üzerindeki muayenehanesinde ziyaret ettik. Ortodonti çok az bilinen bir uzmanlık alanı. Merak ettiğimiz her şeyi sorduk. Keyifli okumalar.

Maşukiye'nin Göz Bebeği: Yazıcılar Otel ve Restaurant

Bir yer düşünün ki; gözünüzün alabildiğine yeşili görsün, kulağınız şarıl şarıl şelale seslerini duysun... Ailesinizle, eşiniz dostunuz ile gidebileceğiniz sakin, huzurlu mekanlar arasında en köklü yapıya sahip. İster konaklayabilir, isterseniz kahvaltı veya akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Doğanın içine saklanmış yeni mimarisi ise görülmeye değer!

Ebeveyn ve Çocuklar İçin Özel Bir Kafe: Mamaya Kids

Çocukların sağllıklı beslenmesine katkıda bulunan Mamaya Kids, uzman diyetisyen destekli beslenme programı ile ailelerin bir numaralı tercihi oluyor. Birbirinden farklı etkinlikleri gerçekleştiren çocuklar, hem öğrenip eğleniyor. Hem de bu keyifli vakti sağlıklı yiyecekler tüketerek tam anlamıyla verimli biçimde geçiriyor.

 

Huzurun Hayat Bulduğu Yer: Koru Şarap Evi ve Meyhane

Bugün sizlere muhteşem bir işletmeden söz etmek istiyorum. Evet, muhteşem diyorum çünkü Koru Şarap Evine girdiğinizde çok güzel bir atmosferle karşılaşıyorsunuz. Herkesin zevkine hitap eden sıcacık bir ortam. Gündüz vakitlerinde doğanın ve sessizliğin tadını çıkarabilir, akşam vakitlerinde ise bir programa dahil olabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun her zaman rahat edecek ve kaliteli bir mekanın tadını çıkarabileceksiniz. İnsani değerlere önem veren müşterilerini dahat ettirmeye çalışan ve insana pozitif enerji veren işletmeci Esma Arık ve Mahir Arık çiftimiz ile gerçekleştirdiğimiz bu çok keyifli söyleşiyi, sizlerle de paylaşıyoruz.

 

Şehre Değer Katan Yaşam Alanları Yaratıyor: Zeray İnşaat

İnşaat sektöründe standartları değiştiren proje anlayışıyla öne çıkan, çevreye ve insan yaşamına duyduğu sorumluluk bilinciyle gönülleri kazanan Zeray İnşaat'ı, biraz daha yakından tanımak ister misiniz?

Zeray İnşaat genel müdür yardımcısı Aras Toramangil, sektöre dair kritik detayları bizlerle paylaştı. Firmanın kuruluşundan geldiği noktaya kadar olan süreci ve projelerini konuştuğumuz bu yazıda, yaşama değer katmayı misyon edinmiş bir inşaat firması olan Zeray İnşaat'ı mercek altına aldık, büyük bir keyifle de sizlere aktarıyoruz.

El Emeği Göz Nuru: Hereke Han Halı

Han Halı'ya girdiğinizde öncelikle buram buram tarih kokusunu alıyorsunuz. Tarih, modern mimari ile birleştirilmiş ve ortaya inanılmaz bir dekor çıkmış. Başınızı sol tarafa çevirdiğinizde ise size, halı dokuyan emekçi kadınlar karşılıyor. O kadar hızlı dokuyorlar ki gözlerinizi alamıyorsunuz bir süre, ağzınızdan çıkan tek kelime etkileyici oluyor. İçeride dokunan her halının kendine ait bir anlamı mutlaka var. 150 yıllık bir geçmişe sahip Han Halı'nın 4. kuşak temsilcisi Nurhan Ör ile sohbet ettik ve kültürümüüz, sanatımız hakkında konuştuk. Fark ettik ki; aslında bizlere ait olan bu sanat hakkında ne kadar az şey biliyormuşuz!

 

Yetenek, Başarı ve Dostluk Bir Arada: Saloon Vogue Kuaför

Gökhan Coşkun, Fatih Özkaraman, Turgay Semiz...Dile kolay 20 yıllık bir dostluğun ardından gelen harika bir işletme kurmuşlar! İnsanlarla olan iletişimleri çok kuvvetli bu yüzden salonlarına girdiğinizde kendinizi çok rahat, hissediyorsunuz. Hepsinin uzmanlaştığı alanlar farklı farklı ve bir araya gelerek bunu harmanlamışlar. Eee daha ne olsun?

 

Başarı, Aile Bağıyla Güçlendi: Arda & Dilek Çetinkaya

Başarılı bir iş insanı Arda Çetinkaya, arkasında o gücün dayanağı eşi Dilek Çetinkaya ve tatlı mı tatlı oğulları Çınar Çetinkaya… Karşımızda hem iş hem de aile yaşantısıyla göz dolduran Arda ve Dilek Çetinkaya ailesi var. Arda bey, bir işi başarmanın tek seferlik bir kazanç olmadığına inanıyor. Onun için başarı sürdürülebilir, yenilenebilir ve desteklenebilir olmalı…

1960 yılından beri hizmet veren Çetinkaya Akü firmasının sahibi Arda Çetinkaya, bugüne kadar bayiliğini üstlendiği akü markalarının satışındaki önemli rolleriyle tanınıyor. Çetinkaya Akü A.Ş kurucusu Arda Çetinkaya'nın ailesiyle birlikte çok keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Tüm motivasyon kaynağının ailesi olduğunu söyleyen Arda Bey  ile eşi ve çocuğuyla olan sosyal yaşantısından yoğun iş temposuna dair sohbet ettik. Sektöre dair detayları ve daha birçok konuyu ele aldığımız bu yazımızı sizlerle buluşturuyoruz.

Siz Tasarlayın Biz Yapalım: Çolak Mobilya

Daha çok modern ve özel tasarım butik anlayışında hizmet veren Çolak Mobilya, 6. yılını geride bırakıyor. Konusunda uzman mimar kadrosu ile müşterilerine hizmet veren Çolak Mobilya'nın sahibi Ercan Çolak, kendilerini farklı kılan özellikleri ve gelecek hedeflerini Time Kocaeli okurları için anlattı. Çolak Mobilya'da evinize uygun her ölçüde , zevkinize hitap eden her renkte, size özel mobilya tasarlıyor. Evinizde istediğiniz rahatlığın keyfini sürmeniz için Çolak Mobilya'ya uğrayın...

 

Uykunun Saflığını Yataş Bedding İle Yaşayın

Fonksiyonel tasarım anlayışı ve kalitesiyle rahat uykunun adresi Yataş Group, Yataş Bedding ile Kocaeli ilinde Arastapark Avm'de bulunan mağazasında müşterileriyle buluşuyor. Teknoloji ve yenilikleri ürünlerine yansıtan Yataş'ı İzmit'le buluşturan Çiğden Gökmen Yavuz ile ekibimiz bir araya geldi. 18 yıldır Yataş Bedding markasının bayiliğini yapan Çiğdem Hanım ile tüm Yataş ürünlerine ve yatak teknolojilerine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.Ürün özellikleri, yatak seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve güncel yeniliklerden haberdar olmak isteyenleri yazımıza bekliyoruz...

 

Umran Oto Ekspertiz İle Aracınıza Profesyonel Bakış

2012 yılında İstanbul'da kurulan Umran Oto Ekspertiz, her türlü aracın ekspertizini bağımsız ve güvenilir olarak gerçekleştirmektedir. Şu anda farklı şehirlerde 23 bayisi bulunan Umran Oto Ekspertiz; 2017 yılından itibaren Kocaeli'de son teknolojik cihazlar, ekipman ve eğitimli kadrosuyla hizmet vermektedir. Umran Oto Ekspertiz'in Kocaeli bayisinin sahibi Celal Çelik ile ekspertiz sektörü hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

 

 

Üstün Kalitesiyle Çevre Dostu: Dokur Prefabrik Çelik Yapı

2012 yılından beri faaliyet gösteren Dokur Prefabrik Çelik Yapı, 26 yıllık tecrübesiyle; baba mesleğini bugünlere taşıyor. Prefabrik yapı sistemlerini en iyi şartlara doğru ilerletmeye devam eden Dokur Prefabrik; mimari projelere tasarımlar sunuyor ve prefabrik görünümünü ortadan kaldırıyor. Bu konuda birçok başarıya imza atan sayın Ahmet Dokur ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Bir Hayal Atölyesi: Serkan Öney

ister karşısına geçip kelimelerle hayalinizi anlatın, ister beğendiğiniz bir tasarımın resmini gösterin. Hayal ettiğinizin aynısını hatta belki de daha iyisini ortaya çıkarmaya çalışan bir ekiple karşı karşıyayız; Serkan Öney tarafından 6 yıl önce kurulmuş olan, Rengârenk Tasarım Atölyesi. Atölyeden içeri girdiğiniz zaman, Serkan Öney ve 8 kişilik usta ekibi tarafından yapılan zevkli ve kullanışlı tasarım ürünlerini görüyorsunuz. İnsanların hayallerini somutlaştırarak, kişiyi analiz edip en doğru tasarımı ortaya çıkaran bir atölye sizlerle...

 

 

Aracınıza Sihirli Bir Dokunuş: Çökük Sihirbazı

Çökük Sihirbazı, 2004 yılında Ahmet Yıldız tarafından kurulup; kardeşi Osman Yıldız ortaklığı ile devam etmiştir. Firma; yetkili servis, lojistik merkezleri ve otomobil fabrikalarında ''Dolu hasarı onarımı'' gibi hizmetlerde bulunmuştur.

Şirket, başarıyla sonuçlanan birçok işin ardından büyüyüp, 2007 yılında kurumsal kimliği ile ''Çökük Sihirbazı Otomotiv Ltd. Şti.'' olarak ticari faaliyetlerine devam etmiştir. Aynı zamanda Kocaeli'de kurulan, ''Çökük Düzeltme Firması'' unvanına da sahiptir. Bu ay otomotiv sayımızın konuğu olan Çökük Sihirbazı'nın sahibi Ahmet Yıldız ve Osman Yıldız ile yaptığımız bilgilendirici röportajımızın detaylarını, siz değerli Time Kocaeli okurları ile buluşturduk.

İnce Kurguların Mimarı: Mehmet Toker

İnsanların beklenti ve isteklerini analiz edip, hedef kitleye göre bir tasarım oluşturmayı ve aynı zamanda kendi çizgisinde ilerlemeyi ilke edinmiş başarılı bir iç mimar: Mehmet Toker ile birlikteyiz. Uzun bir süre ünlü Eren Yorulmazer'in tasarım ekibinde yer alan Mehmet Toker, mesleki gelişim sürecini, mimari tarzını ve kardeşi Murat Toker ile açılışını yaptığı Kaff Coffee'yi ekibimize anlattı...

Halıda Yetmiş Senelik İmza: Koçak Halı

1948 yılından beri İzmit'e halıcılık faaliyeti sunan Koçak Halı; bölgedeki en büyük halı mağazası olma özelliği ile öne çıkıyor. Üç kuşaktır devam eden Koçak Halı'nın; üçüncü kuşak temsilcisi ve sahibi Erdem Koçak, müşterilerine 70 senelik tecrübeyi yansıtıyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Koçak Halı, kalite ve müşteri memnuniyetine yönelik çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

 

30 Yıllık Tecrübe Profesyonel Hizmet: Sakarya Lastik

Aracinizin lastiği̇ni deği̇ştirmek için bir lastikçiye gidiyorsunuz ve beklentiniz yalızca lastik değiştirmek... Bu kez karşınızdaki̇ manzara bambaşka diyebilirim. Samimiyet, özveri, güven ve oldukça ilgili bi̇r ekip var karşınızda. Sektöründe 30 yıllık deneyime sahip ve profesyonel ekibi ile Kocaeli ilinde faaliyet gösteren Sakarya Lastik'in Satış Müdürü Burçin Oruç ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Kahvemizi yudumlarken hem kendisini tanıyoruz, hem de firmasını...

Moda ve Teknoloji Işığın Gizemiyle Buluştu: Ömür Elektrik & Aydınlatma

İzmit'in yerel en büyük aydınlatma mağazası olan Ömür Elektrik ve Aydınlatma, yüzlerce markanın bayiliğine ev sahipliği yapıyor. Oldukça kapsamlı olan firma aynı zamanda İzmit'in en büyük elektrik malzemesi yelpazesini de elinde bulunduruyor. Mağaza dekorasyonu ve ürünlerinin şıklığıyla bizleri etkkileyen Ömür Elektrik ve Aydınlatmanın 3. nesil yöneticisi Ömürhan Kurtuluş ''Bize uğramadan, çayımızı içmeden alışveriş yapmasınlar!'' diyor...

Otomobilinizin Yeni Dönemini RedLine İle Başlatın

Motorlu taşıtların hayatı kolaylaştırdığı bir gerçek. Eğer aracınız varsa trafikte karşılaşabileceiğiniz olumsuz durumlara karşı önlem almanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu noktada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın; egzoz gazı emisyon ölçümünü yaptırmayan araçların, trafikta otomatik saptanıp cezai işlem uygulayacağı bu denetim sistemi 2020 yılı içerisinde Türkiye genelinde hayata geçecek. Aynı zaman da dizel araçların hayatımıza girmesi ile duymaya başladığımız parçalardan biri de DPF olarak adlandırılan dizel partikül filtresi; dizel motorlarda egzoz gazından çıkan zararlı partikülleri temizlemek için kullanılıyor. Aracınız ile ilgili bu iki noktada çözüm ortağınız Red-Line ile sizler için faydalı olacağına inanadığımız bir söyleşi gerçekleştirdik.

Doğalık Evinizin Her Köşesinde: Arduçlu Orman Ürünleri

Arduçlu Orman Ürünleri, 2009 yılından beri Kocaeli'de parke ve ahşap ürünleri sektöründe hizmet veriyor. Yoğun bir tempoda yenilikleri takip edip işine yatırımlar yapan Bülent Altuntaş ile hem işinden hem de hobilerinden konuştuk. Parke ve ahşap ürünleri hakkında merak edilen detaylardan, sektöre dair nüanslara kadar keyifli bir sohbetimiz oldu. Bülent Bey'in verdiği bilgiler ışığında, sektörün detaylarını sizlerle paylaşıyoruz...

 

Doğal ve Gerçekçi Yaşam Alanları İçin: Met Archıtects

İşine dört elle sarılmış, gerek eğitimi gerek projeleri ile göz dolduran bir mimar; Esma Altunbaş ile birlikteyiz. Firması Met Archıtects'te ekibimizi ağırlayan Esma Altunbaş, markasından ve projelerine olan bakış açısından bahsederek bizleri hayli bilgilendirdi. Oldukça keyifli geçen bu söyleşiye sizleri davet ediyor, mimari bakış açınızı aydınlatmaya teşvik ediyoruz.

Sektörde Fark Yaratan Çetinkaya Akü

1960 yılından beri hizmet veren Çetinkaya Akü, bugüne kadar bayiliğini üstlendiği akü markalarının satışında üstlendiği önemli rolleriyle tanınıyor. ''Akü satış öncesi  ve sonrası desteğimiz ile müşterilerimizin memnuniyeti, firmamızın değişmez ilkelerindendir.'' diyen Çetinkaya Akü A.Ş kurucusu Arda Çetinkaya ile sektöre dair keyiflli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Evinizin Havasını Değiştirecek: My Carpet Halı

Evin tüm aksesuarları, mobilyalar, perde ve boya derken her şey dekore edilmiş durumda fakat bir eksik var; o da halı. Halı, evin tüm havasını değiştiren, bambaşka ortamlar yaratan çok önemli bir faktör. My Carpet halı merkezi, ürün çeşitliliği ve kişiye özel tasarımlarıyla dikkatimizi fazlasıyla çekti. Evinizin hangi havaya bürünmesini istiyorsanız, My Carpet halı size o havayı süphesiz yaratacaktır...

Projenizi Dünyaya Açmak İstiyorsanız: Amlakı Group

Kuveyt merkezli gayrimenkul satış ve pazarlama firmasının Türkiye'deki tek şubesi olan Amlakı Group, projenizi dünyaya tanıtıyor. Aklınızdaki tüm soruları açıklığa kavuşturacak olan uluslararası pazarda kuvvetli bir yere sahip Amlakı Group sayesinde, özel platformlarda bulunabiliyor, kaliteli fuarlarda yer alabiliyorsunuz. Türkiye'de gayrimenkul anlamında ileri düzey bir yönetim ve kaliteli projelere sahip firma, Kocaeli'de müşterileriyle buluşuyor.

 

Dekorasyonda Doğadan İlham Alan Marka: Dr. Dizayn

Ahşap ve endüstriyel tarzın buluştuğu sımsıcak bir ortamdayız... Burası Dr. Dizayn; bizlere her köşesinden kaliteli bir işçiliğe sahip, konsept ürün ve tasarımlar göz kırpıyor. Aydın Arslan bünyesinde kurulan Dr. Dizayn ile mutfağınızı yeniletebilir, mobilya atölyesine sipariş verebilir, parke alabilir ve kapı pencere değişimi yapabilirsiniz. Tüm bunlar için birbirinden farklı yerlere gitmenize gerek yok, Dr. Dizayn'a gelmeniz yeterli...

 

Üstün Servis Donanımıyla Balans Oto

İzmit Balans Oto Bosch car servis, Kocaeli'de 10 yıldır kurumsal bir kimlik ile faaliyetini sürdüren başarılı bir servis olmasının avantajlarını yaşıyor. 20 kişilik personel kadrosu bulunan Balans Oto, bütün personellerini eğitime tabi tutup, eğitimden başarıyla geçmeleri halinde işe alım sürecini başlatıyor. Sizler de otomobilinizin markası ne olursa olsun, Balans Oto'dan hizmet alabilirsiniz.

 

Siz Yollas'ta Check-In Yapın Biz Aracınıza Check-Up Yapalım

Yollas, 10 yıldır Kocaeli'de faaliyet gösteren mekanik servis, bakım, onarım, kaporta boya, araç koruma uygulamaları (cam filmi, pasta cila, seramik, boya koruma), detaylı temizlik ve Lassa, Brıgston, Dylon lastik markalarının satışı ile ilgili hizmet vermektedir. Firma yılların verdiği deneyim ve birikim ile bugün ilimizin öncü firmalarından biri haline gelmiştir. Time Kocaeli olarak Yollas Genel Müdürü Halil Can ile yaptığımız röportajın detayları sizlerle...

Üye Aidiyeti Temelinde Yükselen Bir Meslek Örgütü: TMMOB MİMARLAR ODASI

Mimarlık mesleği; sevmeyenin yapabileceği türden bir meslek değil... Tasarlama sürecinin sürekli olarak devam ettiği bu meslek, yaşam alanlarına dokunuyor. Mimarlık mesleğini icra eden her bir üyeye ulaşma hedefleri olan, mimarlar odası Kocaeli Şube Başkanı Füsun Yılmaz Deniz ile yaptıkları çalışmaları ve mesleğe dair ayrıntıları konuştuk.

Gayrimenkulde Beklentilerinizin Karşılığı: Ülkü Akman Kaff Group

O, pozitif enerjisini bulunduğu ortamda hemen hissettiren başarılı bir gayrimenkul uzmanı. Kısa bir süre önce açılışını yaptığı Kaff Gayrimenkul’un açılış gününde, ne kadar sevilen biri olduğunu tekrar görmüş oldum. Çevresindeki insanlarda o kadar güzel yer edinmiş ki; güven, samimiyet,  neşe ve profesyonellik… Bunların hepsini karşısındakine hissettiriyor.

Güncel Tasarımlarıyla Bir Mutfaktan Daha Fazlası: Kitche

Siz de mutfağınızın hayallerinizin de ötesindeki dokunuşlarla canlanmasını istemez misiniz? Evlerde en çok vakit geçirilen yer olan mutfaklar, artık Kitche'nin güncel teknolojisi ve gözlerinizi üzerinden alamayacağınız tasarımlarıyla buluşuyor. Yerel bir marka olan Kitche; göstterdiği performans, ürün ve hizmet kalitesi ile sektörde en beğenilen markaların başında geliyor.

 

Mükemmeli Deneyimleyin: Öztorun Oto

26 Yıllık tecrübesiyle Türkiye’deki BMW bayilerinden biri olan Öztorun Oto, her geçen gün bünyesine kattığı yeniliklerle sektörde ilk sıralarda yer almayı başarıyor. Araçların yanı sıra aksesuarların da içinde bulunduğu firma Kocaeli’nin kalite standartlarını yükseltiyor.

Otomotivin Nabzını Tutan Adam: Halit Bolkan

Dile kolay, tam çeyrek asır... Halit Bolkan, Otomotiv sektöründeki teori ve teknik bilgisi ile duayen olarak kabul görmüş bir isim. Değerli Hocam ile 2014 yılında bir markanın eğitiminde tanışıp, birçok eğitimde de bir araya geldim. Time Kocaeli Otomotiv projesini hayata geçirmeden önce yaptığım telefon görüşmesinde Halit Bey, teklifim karşısında; ''Neden olmasın'' diyerek beni gururlandırmıştı. Halit Bey, iş yoğunluğunun arasında kapak çekimimizi yapmak üzere Kocaeli'ye geldi. Kapak çekimi sonrasında Arasta Park Happy Moons'ta keyifli bir öğlen yemeği ile birlikte röportajımızı ve diğer çekimlerimizi tamamladık. Bunun neticesinde dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. İşin mutfağından geldiği için her ayrıntıyı bizimle paylaştı. Ayırdığı değerli ve önemli zamanı için Halit Bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Onlar İçin Her Sürüş Bir Anı: İlka Motor's

İlka Motor's, motosikletten otomobile uzanan derin bir yolculuk... Bünyesinde birçok aracı bulunduran firma, kendi galerisini açtıktan sonra satışa başladı. Motosiklet ve otomobil hakkında birçok bilgi edinebileceğiniz bu keyifli söyleşiyi, siz değerli Time Kocaeli okurları ile buluşturuyoruz.

 

 

 

Mutlu İnsan, Mutlu Aileden Gelir: Öykü Yıldırım Lüleci

''Mutlu insan, mutlu aileden gelir'' sözüyle mest eden; mesleğindeki bilgi ve birikimini paylaşan, mutlu ve sağlıklı aile tablosunu Time Kocaeli'ye yansıtan Lüleci ailesinin, bu ay kendi evlerinde konuğu olduk.

Lüleci ailesiyle yaptığımız keyif dolu, bilgilendirici satırlarımızı okurken; günlük yaşantımızda, farkında olmadan yaptığımız hataları da göz önünde bulunduracağınızın bilgisini önden verebilirim. Okurken öğreneceğiniz, zaman zaman tebessüm edeceğiniz çok keyifli yazımızı okumak için acele edin.

 

Kayak Öğrenmenin Adresi: Sisli Vadi

Kayakseverlerin ve Kartepe'ye gelen misafirlerin ilk durağı olan Sisli Vadi, huzur dolu bir manzara eşliğinde; gerek kişiye gerek gruplara, profesyonel eğitmen kadrosuyla kaliteli ve doğru hizmeti sunuyor. Kayak öğrenebilmek için çok genç olmaya gerek yok. Her yaşa uygun eğitim seçenekleri sunan Sisli Vadi'de; öğrenirken eğlenecek, eğlenirken kar manzarasına aşık olacaksınız.

Gözlerin Sinsi Düşmanı Glokom Kör Edebilir: Dünyagöz Hastanesi

Fark edilmesi oldukça zor olan ve körlüğe kadar varabilecek ciddi sonuçlara yol açabilen glokom, gözde en sık gözlemlenen sinsi hastalıklar arasında bulunuyor. Özellikle orta yaş döneminde; her hastada görülebileceği ve tedavisinde geç kalınması halinde; görme alanında daralmalar başlayarak, körlüğe kadar varabilecek ciddi sonuçlar oluşturma ihtimali bulunduğunu belirten Dünyagöz İzmit Hastanesi hekimi Prof. Dr. Orhan Elibol, bu sinsi hastalığa dair önemli bilgiler paylaşıyor.

 

Dil Eğitiminin Adresi: Mentora College

Üç kıtada ve yedi ülkede; 4 Üniversite 2 dil okulu ve 6 uydu kampüsüyle eğitim veren BAU Global’in dil eğitim alanındaki kuruluşlarından biri de Mentora College. BAU Global bünyesinde yaklaşık 8 yıl önce Washington merkezli olarak kurulan Mentora, 2 yıldır Türkiye’de de eğitim veriyor. Eğitim içeriği, dil sınavlarına hazırlık programları ve öğrencilerine sağladığı yurt dışında eğitim imkânlarıyla, yabancı dil alanında oldukça iddialı bir marka olan Mentora College, aynı zamanda ülkemizin ilk ve tek dil okulu. Türkiye genelinde 13 şubesiyle eğitim veren Mentora College; eğitimci Yaşar Kemal Keskin, İsmail Kocatürk, Galip Kocaman ve iş adamı Hakan Akar’ın yaptığı yatırımla son şubesini ilimize açtı. İzmit Yahya kaptan mahallesi’ndeki binasında öğrenci kabul etmeye başlayan Mentora College’nin eğitim sistemini, sertifika programlarını ve Mentora öğrecisi olmanın getirdiği avantajları İzmit şubesi kurucularından dinledik.

Yeşil Siyah Aşk Kocaelispor: Haşmet Uçar

Kocaelispor’un yönetim kurulu üyesi; 1969 Ardahan doğumlu 4 çocuk babası Haşmet Uçar ile Kocaelispor’a dair birçok konu hakkında konuşma fırsatı bulduk. Kocaelispor’un yakın gelecekte ciddi bir yükselişe geçmesi hedefleniyor. Yönetim, klübün menfaatleri doğrultusunda ilerleyip; Kocaelispor’u rakipleriyle birlikte Süper Lig’de görmek için heyecanlanıyor.

Reklamın Kalbi: Şehir Işıkları Açık Hava Reklamcılık

Şehir Işıkları, 1996 yılından beri açık hava mecra pazarlama şirketi olarak faaliyetini sürdürüyor. Türkiye ve Kocaeli’nin birçok önemli bölgesinde rol alan Şehir Işıkları, başarısını; paydaşlarına, iş ortaklarına, sosyal sorumluluk bilinci ile en yüksek kalitede rekabetçi, yenilikçi ve süreklilik sağlayan hizmet verme anlayışına borçlu olduğunu söylüyor.

Zumba'nın Enerjisini Dünyaya Yayıyor: Didem Zeybek

Zumba ile 10 yıl önce tanışmış, aşk ve tutkuyla bağlanınca bir daha bırakamamış... 
Karşımızda enerjisiyle bizleri etkisi altına alan Didem Zeybek var. Zumba, Didem Hanım için aşk, mutluluk ve enerji kaynağı demek.
Lıfe Express’in göz alıca organizasyonuyla bizlere sunduğu keyifli etkinliğin detaylarını okumaya başladığınızda eminiz ki siz de zumba rüzgârına kapılmak isteyeceksiniz.

Süper Lig'in Süper Başkanı: Uğur Koştur

Aslında Uğur Koştur’u hepiniz tanıyorsunuz diye düşünüyorum. Bu şehrin çocuğu ya da İzmit’in çocuğu derler ya, işte o tarif tam Uğur Koştur için geçerli.

1972 Mehmet Ali Paşa İzmit doğumlu. Bunu da özellikle söylüyor.

Biz kendisini; spor, siyaset, köşe yazarlığı ve sosyal hayatı ile tanıyoruz. Uğur Bey ile yollarınız birçok noktada kesişebilir. Onu İzmit’in heryerinde her an görebilirsiniz.
23 yıldır Tüpraş’ta çalışan Uğur Koştur aktif siyasetinde içinde.

2014/2019 döneminde İzmit Belediyesi meclis üyesi olarak görev yapan Uğur Bey yıllarca spor basınında yer alıp köşe yazarlığı yaptı. Şimdi ise kentimizi en üst lig de temsil eden İzmit Belediye gençlik spor klübünün başkanı. 

Bu başarı nasıl mı gelmiş; keyifli okumalar...

Bağırganlı'da Huzurlu ve Lezzetli Bir Balık Restoranı: Kaptan Köşkü

İzmit'e 1 saat mesafede salaş sevimli bir balık restoranı... Bağırganlı'da iki plaj arasında kalan koydaki balıkçı limanında tek başına bir yer. Burada tek olmanın kendine kattığı ayrıcalığı farkında gibi. Oraya gelenlere keyifle geçirecekleri bir kaç saat, lezzet ve huzur vaat ediyor. Kışın kapalı kısımdaki camın ardından limandaki balıkçı teknelerine ve onların etrafa savrulmuş ağlarına karşı iki duble içmek belki de ihtiyacınız olan tek şeydir. Yazın teras kısmında uzun muhabbetler ne kadar iyi olacaksa; şimdi limana yaklaşan teknelerin rüzgarla bir artıp bir azalan ''Pata pata pata'' motor sesleri eşliğinde biraz melankolik takılmak da ruhunuza iyi gelecektir.

Dopdolu Mutluluk Boston Donuts

Günlük koşturmalardan sıyrılıp tatlı bir mola vermek istemez misiniz? Artık çok yakınınızda; İzmit'te bir donut cenneti var... Hepimizin Hollywood filmlerinde gördüğü iştah kabartan bu lezzet, tatlı krizine son verecek. Çikolatalı, pudra şekerli, karamelli ve daha bir çok seçeneğiyle Boston Donuts İzmit'te...

 

Ağrısız Bir Hayat İçin Doç. Dr. Rabia Terzi

Hem bigisi hem de zarafeti ile bizi çok etkileyen; ilimizin başarılı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Rabia Terzi'nin, kısa bir süre önce taşındığı; ağrısız doğal yaşam kliniği'ndeyiz. Öncelikle belirtmeliyim ki Rabia Hanım, çok güzel bir kliniğin mimarı olmuş... Yeni yerinde sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileyerek, okurlarımız için verdiği kıymetli bilgilere geçmek istiyorum. Klinikte yapılan tüm tedavilerin detaylarından, doğru bilinen yanlışlara kadar verimli bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Renkli Şehirlerin Burgeri: Rail Burger

Burger zaten çok çekici bir lezzetken bir de üzerine renklisi geldi... Hepsinin ayrı bir hikayesi olan bu renkli ekmeklerdeki burgerleri, başka hiçbir yerde yeme şansınız yok. Görsel şölen ile kaliteli etin birleşimini tattıktan sonra, tarifsiz Rail Burger lezzetinden vazgeçemeyeceksiniz. Okurken acıktıran Rail Burger, Hakan Dalkılıç ve Kaan Dalkılıc’ın ortaklığıyla İzmit'e; Madrid, Tokyo ve Berlin gibi şehir ambiyanslarını getirdi. 

1863 Ocakbaşı Restoran İzmit'te Açıldı!

İzmitlilerin ayağına Urfa kültünü getiren  1863 Ocakbaşı, resmi açılışını gerçekleştirdi. Pelin Horozal Organizasyon'un ev sahipliğinde gerçekleşen açılış kokteyline, katılım oldukça yoğun oldu. Özellikle farklı partilerin siyasi temsilcilerinin bir araya gelmesi, organizasyondaki farkı gözler önüne serdi.

 

Yakın ve Uzak Görme Problemleri İçin Tri-Fokal Akıllı Göz İçi Mercek Tedavisi: Dünyagöz

Gözümüzdeki doğal mercekler pek çok sebepten dolayı (genetik faktörler, yaş vs.) elastikiyetini yitirir. Göz içi merceğin yüksek performanslı, çok özellikli Tri-fokal akıllı merceklerle değiştirilmesi sayesinde yakın, orta ve uzak mesafe görüş problemleri tek bir işlemle ortadan kalkar. Bu ameliyat sayesinde hastalar her mesafede net görmeye başlar. Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Yusuf Yıldırım, Tri-fokal Akıllı Göz İçi Merceklerle ilgili merak edilenleri açıkladı.  

Büyüleyici Bir Yetenek İpek Kahraman

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden MAPFRE sigortanın başarılı acentesi, Önder Kahraman Sigorta’nın kurucu; Önder Kahraman ve Nurdan Kahraman’ın biricik kızları İpek Kahraman’ın resim yeteneğini; resim tutkusunu, kendine özgü yaptığı çalışmalarını, siz değerli Time Kocaeli okurlarıyla paylaştık.  

Yeşiliyle Mavisiyle Körfezin Bir'incisi GÖLCÜK

Öyle yerler vardır ki çevrenizde, huzur ve keyif dolu... Mavisiyle yeşili gizemli bir filmin başrol oyuncuları gibi ağırdan alırlar kendilerini ve bütünleşirler güçlü geçmişleriyle...

Saraylı’nın diğer kültür ve tarih sembollerini; Örcün Sultan Baba Türbesi’ni, Kazıklı Kervansarayını, Yalı Evlerini, Yazlık Ilıca Termali’ni, Saklı Köyü, şelalelerini, balık çiftliklerini gördünüz mü? Doğa güzellikleri ile birlikte tarihi ve kültürel dokusuyla da insanı büyüleyen Gölcük burası... 

Yüksek Standartlarda Bir Esnaf Lokantası Konsepti: Göçmen Börekçisi Çarşı Yapı

3 senedir Çarşı Yapı’da yer alan Göçmen Börekçisi adı altında birbirinden enfes ev yemeklerini bünyesinde bulunduran bir mekân var; börek, kahvaltı, poğaça ve Türk yemekleri bulunan Göçmen Börekçisi’nde, birbirinden leziz yemekleri tatmanız da mümkün. Geniş ve farklı mekân konsepti ve lezzetleri ile yüksek standartlarda bir esnaf lokantası konseptini benimsemiş börekçi: Göçmen Börekçisi.  
 

Sevgisini Sanatına Yansıtan Kadın: Fatoş Bağcı

Yüzlerce cana yuva bulan, hayvan sevgisini gördüğü her bireye aşılamayı bir görev gayesinde sürdüren, hayvan motiflerini sanatıyla bir araya getiren sanatçı Fatoş Bağcı, ‘Yaratıklar’ adlı özel çalışmasını hikâyeleştiriyor ve hayvanlarla ilgili bilincin yayılması için çocuk kitabı projelerini hazırlıyor.  
 

Kasımda Retro Rüzgârı Esiyor

Bu ay Akrep'teki Güneş, hepimizin içimizde taşıdığı derin hassasiyeti vurgular. Merkür; Akrep’te içgüdüselliği ve varoluşsal olan somut sorulara cevaplar alma arzusunu güçlendirir. Akıla daha az odaklanacağız. Odağımız ise güçlü hisler olacak.

 

Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin Gözleri Dünyagöz’e Emanet

Kocaeli’nde yaşayan Trabzonluları bir çatı altında toplayan Kocaeli Trabzonlular Derneği ile Dünyagöz İzmit Hastanesi arasında protokol imzalandı. 23 Ekim’de Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin yeni başkanı Dr. Fuat Ayar’ın ev sahipliğinde, Hastane Müdürü Sevim Aydın’ın katılımıyla imzalanan protokol ile Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin 5000 üyesi, çalışanları ve birinci derece yakınları, göz sağlığı hizmetlerinde Dünyagöz’ü tercih edecekler.

 

Gaps Diyeti Nedir? Kimlere ve Nasıl Uygulanır?

Diyet Bahçesi Beslenme Ve Tedavi Merkezi’nin kurucusu diyetisyen Fadime Emel Kara, uyguladığı sağlıklı yaşam listeleriyle insanları hem zayıflatıyor hem de danışanlarına sağlıklı bir yaşam için yapılması gerekenlerin anahtarını veriyor. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile başlayan öğrenim hayatını Hacettepe Üniversitesi ile devam ettiren Kara, şu anda özel bir üniversitede yüksek lisans eğitimine devam ettirmektedir. Toplumda artan bağırsak problemlerine yönelik uygulanan GAPS diyetinin nadir uygulayıcılarından biri olan Kara, bu diyete dair merak edilenleri yazdı.

Cumhur Cevdet Kesemenli'nin Özel Muayenehanesi Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cumhur Cevdet Kesemenli'nin kliniği bugün açıldı.  Son teknoloji cihazlarla hizmet vermeye hazırlanan kliniğin açılışı, Balcıoğlu İş Merkezi'nde gerçekleşti.                                                            

Mutlu Olma Sanatı

Mutlu olmanın yolları üzerine ne çok kitap yazılmış. Gazete ve dergiler de bize mutlu olmanın ipuçlarını veren köşeler tasarlanmıştır. Oysa mutluluk amaç olmamalıdır. Hedef mutluluksa, bu hedef için gösterilen her çaba bizi mutlu olmanın kendisinden hep bir adım uzağa götürecektir ve bu uzaklaşma hayal kırıklığıyla sonuçlanabilir.

 

Her Karış Toprağından Ayrı Tarih Fışkıran Memleketim

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum yurt dışı gezi programlarını oldukça etkiledi. Uçak bilet fiyatlarının artması ve gidilecek ülkedeki harcamaların TL karşılığının yüksek olması, yurt dışı tatil programı oluşturmamızı oldukça zorlaştırıyor. Evet, hepimizin merak ettiği ülkeler var. Peki ya kendi ülkemizi ne kadar tanıyoruz? 

20 Yıl Önce Bugün

Sevgili okurlar. 20 yıl önce tam da bugün. Yaşam savaşı veren binlerce insan. Yaşadıklarımızı asla unutmuyorum. Hepsi bugün gibi gözümün önünde canlanıyor. 

İzmit Depremleri

Merhaba sevgili okurlar.

İzmit tarih boyunca büyük ve yıkıcı depremler geçirmiştir. Halk arasındaki söylentilerde kentin 7 kez batıp çıktığı söylenir. Tarihsel verilere ve kaynaklara baktığımızda İzmit kenti 7’den kat kat fazla yıkıcı ve felaket olarak nitelendirebileceğimiz deprem yaşamıştır. 

Hayallerine İnan


Hayatta belirli zaman dilimleri vardır. Hayat merdiveninizde sizi alıp üst basamaklara taşır. Hamdi Ulukaya Girişimi’nin tüm sürecinde o merdivende hızla yol alıyorsun. Kablosuz eş zamanlı veri, görüntü aktarımı teknolojileri üzerine bir cihaz geliştirmek için çalışıyorum. Bizim hikâyemiz ilk olarak web sitesinden bu projemle başvuru yaparak başladı. 

Kıymetini Bilemediklerimiz

Merhaba dostlar. Bu ay sizlere elimizde olup da kıymetini bilemediklerimizden bahsetmek istiyorum. Belki bu vesile ile yeniden hatırlayıp onlardan faydalanabilirseniz ne mutlu bana. Çok güzel bir ülkede, harika bir coğrafyada yaşıyoruz. Binlerce bitki türüne sahip olduğumuz halde onlardan yeterince faydalanamıyoruz. Bugün size hatırlatmak istediğim bir kaç değerimiz var.

 

Prenses Diana Odessa

Başlığa bakıp şok olmanız geçtiyse devam ediyorum.

Yaz tatilimin birinci ayağı olarak Ukrayna’yı tercih ettim ama deniz gören tarafını, yani Odessa’yı. Yalnız bu planı Mart ayında yaptım ve gidiş dönüş uçak biletimi aşağı yukarı 600 TL’ye aldım. 

Ah Güzel İstanbul

Sevgili okurlar. Çocuklarınızla arkadaş olmayı, bizim yaşlarımız için çılgınlık diye adlandırılan bazı eylemlerde bulunmayı, onlarla bizim jenerasyonun gereksiz gördüğü bazı olaylara kahkaha atmayı hiç denediniz mi? 

Doğuyu Ve Batıyı Harmanlayarak Tedavi Ediyorlar: GETAT

Kocaeli’de işini hakkıyla yapan, idealist ve hayatını şifa vermeye adamış doktorları görünce yakalarına yapışıyorum. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Cemalettin Cihangir & Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beyza Aksu da görür görmez ses kaydını başlattığım çok değerli kişiler. Her söylediklerinin kayıt altına alınması gerekiyor. 

Kocaelili Gençlerin Tolga Abisi

20’li yaşların başı, ergenlikten çıkıp yetişkinliğe uzanırken kendimizi aradığımız, sorumluluk aldığımız ve aldığımız sorumlulukların yükünü taşıyamayıp omuzlarımızın ağırlaştığı yaşların başlangıcıdır. Ve bu dönemde hep cevaplar ararız. 

Polis, Sığınılacak En Güvenli Kapıdır

İzmitli olup İzmit’e atanan ilk Emniyet Müdürü olan İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, görev süresince teşkilat olarak hayata gerçekleştirdikleri çalışmaları Time Kocaeli’ye anlattı. Karakaş, kentte kurdukları güven bağından polisin toplumdaki yerine ve kendi meslek yaşantısına dair ayrıntıları bizimle paylaştı.