TIME KOCAELİ

Hippi Yurdu Kopenhag

Artık kaçıncı gün oldu bilmiyorum.
Sabahları “Günaydın” diyenim bile yok. Her yer gri. Güneş asla doğmuyor. Bazen bulutların arasından böyle minik ışık huzmeleri iniyor. Tam seviniyorum, pencereye gidene kadar güneş batıyor. 

Büyük İzmit Kulübü, İhtiyaç Sahiplerinin Destekçisi Olacak

Next Çevre Mühendisliği’nin kurucusu Çevre Mühendisi Recep Yazıcı, şirket olarak yürüttükleri sosyal yardım projelerini, Büyük İzmit Kulübü ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Yazıcı’nın yetim kız çocuklarına burs vermekle başlayan sosyal yardım projeleri, gelişerek büyüyünce o ve yardım projelerine destek veren farklı meslek gruplarından arkadaşları bu yardımları dernek çatısı altında devam ettirme kararı aldılar. 

Hayatın En Güzel Yanı, Hayvan Sevgisi

Merhabalar Sevgili Time Kocaeli okuyucuları. 

Haziran ayının sıcaklığını hissettiğimiz bu günlerde içimiz kıpır kıpır. Mutluluk hormonu salgıladığımız bu mevsimlerde en çok da yeryüzünde bizlerle bütünleşen enerji deposu olan canlılarımızla birlikte geçirdiğimiz zaman bizleri mutlu ediyor.

Duruşuyla Tanınan Bir İzmit Aşığı: Hüseyin Erol

İzmit. Birçok insanın sevdası, tutkusu, aşkı… Bu aşk uğruna çok mücadeleler verilmiş. Elinden alınan birçok manevi değeri için yanıp yakınılmış. Ancak güçlü tarihi ve eşsiz doğa güzellikleriyle göz dolduran bu şehrin kanayan yarasının acısı dindirilememiş. Zaman zaman birileri cesurca ve beklentisizce çıkmış ortaya. Onun mavisine, yeşiline, kültürüne ve bütünlüğüne zarar vermek isteyenlerin arzularına dur demek için. Ve sarmış kollarıyla İzmit’i. Şahsi çıkarları uğruna canını yakanlara karşı korumak için.

 

Çikolatalı Saksılar

Merhaba sevgili Time Kocaeli okurları,


Ben Elif Çakmur. Kendimden çok kısa bahsetmem gerekirse, ‘Kilo aldıran, sunumu göz dolduran, lezzeti kokusundan belli olan, sevgiyle yapılmış tüm yemekleri ayırt etmeden seven ve yapan biri’ demem bence yeterli olur. 

Karakuzu Steakhouse Kahvaltıda Da İddialı

Geçtiğimiz ay kapılarını müşterilerine açarak Kocaelili et severlere yeni bir lezzet kapısı yaratan Karakuzu Steakhouse, ette olduğu kadar kahvaltıda da adından söz ettirecek gibi görünüyor. Ailenizle gidecek nezih, lezzetli ve hesaplı bir kahvaltı mekanı arıyorsanız Karakuzu Steakhouse, haftasonu kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olacak. 

 

Neşe Dağıtan Adam: Erhan Demiray

Yazın başlangıcı Haziran ayından herkese merhaba.


Bundan böyle her ay “Portre” isimli köşem ile karşınızda olacağım. Köşemin detaylarına geçmeden evvel kısaca kendimi anlatmak istiyorum. 2018 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldum. Öncesinde 1 buçuk yıl kadar birkaç yerel gazete, televizyon ve dergide muhabirlik yapmamın ardından 2 yıl kadar ulusal bir haber ajansında muhabirlik yaptım. Şimdi ise Time Kocaeli Dergisi’nin yazı işleri ve editöryal süreçlerinden sorumlu olarak sevdiğim mesleğime devam ediyorum.

 

Düğün Pastası

 Dünyada veya ülkemizde ne tür gelişme ya da kriz olursa olsun,  istediği kadar cadı kazanı gibi kaynasın, siyasiler birbirine girsin, seçim kampanyaları tekrar tekrar birbirleriyle yarışsın, kavgalar,  direnişler, inatlaşmalar aynı hızla sürüp gitsin. Ne olursa olsun,  asla değişmeyen olgular var hayatımızda. Yani her şeye rağmen normal hayat kendi öz akışıyla devam ederek gider.

Tercihler

Burada yazmaya başladığımdan beri sık sık dikkatinizi çekmeye çalıştığım bir konu var: Tercihler. Marketten aldığımız meyve, seçtiğimiz iş, eş, ev, dost... Bunlar hep bizim sorumluluğunu aldığımız tercihlerimiz. Peki ya duygular? Öyleyse duyguları da biz mi tercih etmiş oluyoruz? 

 

Gelelim Glutenin Faydalarına

Merhaba dostlar, 

Bu ay sizlerle güncel bir konu hakkında fikirlerimi paylaşmak istedim. Glüten melek mi şeytan mı? İletişim çağı dediğimiz günümüzde çok fazla ‘bilgi bombardımanı’ ile karşı karşıyayız. Beslenme konusu bu bombardımanın en yoğun yaşandığı konulardan biri. Gün geçmiyor ki falan besin aklandı, filan besin zehirdir tüketmeyin tarzındaki haberler duymayalım. Son 5 – 10 yıldır en çok gündeme gelen ise glüten adı ile anılan bir besin öğesi. Glüten hakkında o kadar çok antipropaganda yapılıyor ki oluşan algı: "İçeriğinde glüten olan her besin zehirdir yemeyin."

Afrika! Ama Afrika Gibi Değil: Cape Town

Birçok insan Afrika kıtasını güvenli bulmadığı için gitmeyi hiç düşünmez. Haksız da sayılmazlar. Güvenlik sorunları, bulaşıcı hastalıklar, yetersiz olanaklar ve daha fazlası var Afrika ülkelerinde. Afrika kıtasında birçok ülke gezdim. Evet, büyük bir çoğunluğunda ciddi riskler vardı ve pek konforlu seyahatler değildi. Lakin muhteşem doğa güzellikleri olan, etnik kültürün yansımasını gözlerinizle görebileceğiniz, seyahat planınızda endişeye sebep olmayacak ülkeler, şehirler de var. Cape Town bunlardan sadece biri. Afrika korkunuzu yenmek için bu tarz şehirlerden başlamanız daha doğru olur. Ne de olsa Afrika ruhu sizde bağımlılık yapacak ve bu muhteşem kıtaya zor koşullar da bile olsa tekrar gitmek isteyeceksiniz.

İskandinav Yarımadası Sevgilim Oslo

Stockholm’de geçen güzel günlerim sona erdi. Çok güzeldi. Soğuk,  güzel,  pahalı, çok pahalı… Gemi Otel’i hatırlarsınız. O otelden çıkış yaptım saat 12’ de. Ama “Valiz kalsın, akşam alacağım” dedim. Stockholm’den Oslo’ya uçağım sabah 6’da. Benim planım son son Stockholm’de gezeceğim. Gece 12 gibi havaalanına gideceğim. Uyurum orada sağda solda.  Sabah da uçarım. Böylece 1 gece daha az para öderim.

Güney Afrika Cumhuriyeti

Afrika kıtasına olan tutkum bu defa beni ve ailemi Güney Afrika’ya savurmuştu. Güney Afrika ülkesi çok büyük olduğundan bu ülkeyi gezmek için sınırlı olan vaktimizi de göz önüne alarak ülkeyi iki farklı tatil planı ile gezmeye karar vermiştik. Güney Afrika’da gezmeyi planladığımız birçok şehir vardı. Önceliğimiz Cape Town’du. Dünya tarihinde çok önemli yer tutması ve eşsiz güzelliklerinin yanında diğer Afrika ülkelerinden oldukça farklı olması nedeni ile sizlere öncelikle Güney Afrika ülkesi ile ilgili bilgi vermek istiyorum. İki sayı halinde yayınlayacağımız bu seyahatimin notlarının devamını bir sonraki ayda da keyifle okuyacağınızı ümit ediyorum.

Kentin Çılgın Profesöründen Çılgın Lezzet: KÜNEFE

Her ay Kocaeli’nin en ünlü mutfaklarına girip birbirinden enfes tatlar ortaya koyan Medical Park Tıbbi Direktörü ve Bahçeşehir Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner Şahin, bu ay Jumbo Künefe’nin mutfağına girdi. Antep'ten Kocaeli’ye uzanan lezzet Künefe’yi bir usta titizliğiyle yapan Şahin, nar gibi kızarmış bir Künefe pişirdi.

Bir Buçuk

Aslı Tamer bu ay,  Kocaeli’ye otobüsle 1 buçuk saat mesafede olan Bursa’yı ve uçakla 1 buçuk saat mesafede olan Adana’yı gezdi. Gördüklerini Time Kocaeli  Dergisi’nin okuyucuları için kaleme aldı. Tamer, gezisinin ilk günü Bursa’nın beyaz incisi Uludağ’da kayak yaptı. İkinci gün insanın içini kıpır kıpır eden, hafta içi bile insana Cumartesiymiş hissini yaşatan Bursa’nın tarihi çarşı pazarını gezdi. Baycan Bey’in meşhur, görünümüyle sufleyi andıran Türk kahvesini denedi. Dev bir alışveriş merkezini andıran, kalabalık sokaklarında meyve sebzeden şarküteri alışverişine birçok alternatifi bulabileceğiniz Bursa’nın küçük dükkanlarını görmeden önce bu yazı size rehberlik edecek.

Bir Ziraatçi Hikayesi: Merve Uçar

RÖPORTAJ: Damla CANBULAT

Herkese en dinamiğinden merhabalar!

Biliyorsunuz yine kendime has bir yola çıktım ve kadınların, özellikle bizim nev-i şahsına münhasır ülkemiz şartlarında zorluklara göğüs geren, kendini yenileyen, pes etmeyen hikayelerini yazmaya başladım. Öyle çok hikaye ve başarıya koşan adımlara şahit oluyorum ki hangisinden başlamak gerek dediğim zamanlar olmadı değil.  Bu yazı dizisi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir bilemiyorum ama benim için çok zor şartlardan bileğinin hakkı ile filizlenmiş ya da zor şartlara sahip olmasa da oturup köşesinde ona sunulacak mükemmel hayatı beklememiş “Sağlam” kadınların hikayesidir. Yani benim köşemden kendinize çıkarmanız gereken yegane sonuç şu: Ben ne yapabilirim? Ben de yapabilirim!

Ekolojik Giysi Temizleme: LADY CLEAN

Wet Clean teknolojisiyle kuru temizlemecilikte yeni bir dönem açan Lady Clean, geçtiğimiz yaz Füsun Durmaz tarafından Yahya Kaptan’da açıldı. Alışılagelmiş kuru temizleme sisteminden farklı bir sistem olan Wet Clean sistemini uygulayan Lady Clean, çevreci bir sistem olup elbiselerinizin daha hijyenik ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Su ile temizleme esasına dayanan bu sistem, kıyafetlerinizde herhangi bir yıpranma ve solmaya yol açmayarak kimyasalların ortaya çıkardığı kanser riskini de en aza indiriyor.

Güzel Ve Bakımlı olmayı Seven Kadınların Tercihi: BRC Estelife

Cilt Bakımı ve Sağlık Yönetimi mezunu Fatma Burcu Aktı tarafından kurulan BRC Estelife Güzellik Merkezi, bakımlı olmayı seven kadınların uğrak noktası olmaya ediyor. Alanında uzman kadrosu ve son teknoloji aletleriyle müşterilerine hizmet veren merkezde kalıcı makyaj, buz lazer uygulaması ve cerrahi müdahale olmadan benlerin alınması gibi işlemleri bulabilirsiniz.

Kanser Savaşçılarının Babası: PROF. DR. ZAFER UTKAN

Öyle insanlar vardır ki aramızda, onlardan bilgi almaya doyamazsınız. Yapılan televizyon programları, söyleşiler, röportajlar, konferanslar yetmez adeta. Çünkü bu değerli kişiler insan sağlığının duayeni, hastalıklarınsa korkulu rüyası olmayı başarmışlardır. Bu arada kendilerine başvurarak dertlerine çare arayan hastaların anası, babası… Hasta yakınlarınınsa tek umudu olarak kutsi bir görev de üstlenmişlerdir. Kolay mıdır yaptıkları iş acaba? Ne çare ki hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar zor ve risklidir. Ancak tüm zorlukları ve olumsuzlukları umursamadan hastalıklarla savaşan bu cesur yürekler can kurtarmak adına kendi yaşamlarından ödün veriyor, mutluluk saçmaya canla başla uğraşıyorlar. İşte Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  Tıp Fakültesi Dekanı Ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Utkan Hocam…

Şeffaf Yönetimin Güvencesi: İnaltay Site Yönetim Hizmetleri

İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, Kocaeli’de güvenli ve şeffaf site yönetiminin tek adresi. Bir aile şirketi olan İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, 2009 yılında vefat eden baba Serhat İnaltay tarafından 1992 yılında kuruldu. Serhat Bey’in vefatından sonra şirketi anne Sevda İnaltay devraldı. 2012 yılından itibaren de oğulları Özgün İnaltay, annesi ile beraber Proje Müdür olarak bu sorumluluğu omuzlarına aldı. 10 yıl içinde 44 olan proje sayılarını 128’e çıkaran anne ve oğul, baba İnaltay’ın yarattığı başarılı markayı daha da yukarı taşıdı. Kocaeli’nin ilk ve tek site yönetimi firması olan şirketin önümüzdeki hedefi çevre illerde de şubeleşmek.

Lezzetli yemeğin yeni adresi: Karakuzu Steakhouse

Karakuzu Steak House Restoran, Yenişehir Mahallesi’nde açıldı. Mekanın işletmeciliğini Karakuzu Elektrik, 2 Renk Gayrimenkul, Karakuzu İnşaat, Afacanlar Dünyası gibi firmaların sahibi Atakan Karakuzu, Fıratpen Kocaeli bayiliğini yapan Yalçın Karataş ve daha önce Akdeniz, Trakya ve İzmit’te restoran işletmeciliği yapan Tamer Akay üstleniyor. Farklı sektörlerdeki deneyimlerini hizmet sektörüne de taşımak isteyen üç yakın arkadaş, kaliteli yemeğin adresi olacaklarını garanti ediyor ve  “Bu sektörde biz de varız” diyor.

Ülkemize, Avrupa’nın En İyi Türk Şiiri Ödülü’nü Kazandıran Şair… DENİZ İNAN

Sanatı her zaman hayatının içinde tutmuş, okumaktan ve yazmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiş, çok güçlü bir kadın var bugün karşımızda. Hem kendine olan güveniyle gençlerin arkasında durmuş, yeri geldiğinde onlarla birlikte şiir okumuş, yeri geldiğinde sahneyi onlara devretmiş bir kadın kendisi. Umut olmak istiyor bu şehre, faydalı olmak istiyor her şeyden önce. Hayatının her anında, hem çocuklarına çok iyi bir anne olmaya, okumaya ve aynı zamanda yazmaya devam ediyor. Küçüklüğünde çok zor bir hayat yaşadığını belirten şairimiz, yazarak kendini bulduğunu söylüyor. Kendisi hem ülkemiz hem de şehrimiz adına bizi gururlandıracak başarılara da imzasını atmış ve bu başarılar yazmak adına onu daha da güçlendirmiş. Biz de kendisinden çok etkilendiğimizi eklemek istiyoruz. Enerji bu kadar yüksek bir insanı yakından tanıma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Dilerseniz Deniz Hanım’ı tanımaya başlayalım...

Hk Yaşam Merkezi İle 60 Yaşında Yeniden Doğdu, Şimdi Çok Mutlu...

Geçtiğimiz günlerde havanın da  güzelliğini fırsat bilip şöyle bir gezintiye çıkalım dedik. Yolumuz Doğantepe civarlarına düşmüşken de HK ( Halil Kargulu )Yaşam Merkezi’ne bir uğrayalım istedik. Burası tam anlamıyla zirvede bir yaşam merkezi. Başarının bu kadar kolay olmadığının ipuçlarını da vermiş oldu  bize. Geldiğimizde gördüğüm bu ortam beni adeta büyüledi. Çünkü hem üyelerine bu denli iç içe bir ortam sunup hem de bir yandan onların sağlıklarıyla ilgili her şeye önem veren Halil Kargulu, bu işin bedenden ziyade zihinde bittiğini söylüyor. Bu tesisle ve Halil beyin kendisiyle ilgili okuduğumuz her şeyin açıklayıcısı oldu gördüklerimiz. Mutlu olabilecekleri çok konforlu bir hayat sunulmuş onlara. Kilolarından kurtulmalarından ziyade, insanları yaşama kazandırmak ilke edinilmiş. Onlara sporun dışında yaratıcı çalışmalar da öğretiliyor ve kamp bittikten sonra hayatlarına devam ettiklerinde daha sosyal bir yaşam sürmeleri için çalışılıyor.

Bakım Gizli Kalmış Güzellikleri Yansıtır Estelux Güzellik

Yıllardır süregelen saç seyrekliği, dökülen saçlar saç simülasyonuyla daha doğal ve dolgun bir görünüm sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış cihazlar ve özel olarak geliştirilmiş boyaların saç derisi bölgesine minik saç efekti şeklinde uygulanan bir işlem... Kişinin cilt yapısına ve sosyal hayatına göre 3 ile 5 yıl arasında kalıcılık gösteriyor.

ÖZGE ULUSOY ULUGÜN Kaybolan Şehri Olbia İle Bulacak..

Merhabalar...

Yine çok keyifli bir röportaj ile sizlerle buluşuyorum. Bu röportajı yaparken kendisini tanımaktan çok keyif aldığımı öncelikle söylemek istiyorum. Özge Hanım’dan hem öğreneceğimiz hem de dinleyeceğimiz çok şey var gibi duruyor. Sizleri de fazla merakta bırakmadan, haydi gelin başlayalım. Yeni açtığı mimarlık ofisi Olbia’ da, yeni çalışmalarına başlayan Özge Hanım, ofisiyle beraber çok güzel projelere imza atmayı planlıyor.

Asırlara Meydan Okuyan 2 Tarihi Yapı; KIZ KULESİ ve GALATA KULESİ...

Merhabalar,

Siz de benim gibi Kocaeli’den İstanbul’a iş, alışveriş ve eğlence için gidip,  trafiğin ve yoğunluğun içerisinde kaybolarak İstanbul’un esas güzelliklerini kaçıranlardan mısınız?

Sizlere hatırlatmak istediğim, İstanbul’un,  kalabalığının ve gürültüsünün içerisine gizlenmiş mistik ve tarihi yapılardan,  aynızamanda İstanbul denildiğinde ilk aklımıza gelenler arasında olan,  Kız Kulesi ve Galata Kulesi var. 

Elektrik Tellerine Can Veren Adamın Hikayesi: Oyuncakçı, Saklı Yadigarlar

Yönetmen Yağmur Kartal, üniversite okuyup gazetecilik yaptığım zamanlarda karşıma çıkmış kıymetli insanlardan bir tanesi. Bundan 4 yıl evvel çektiği “Soluk” adlı bilim kurgu kısa film projesi sayesinde yurt dışında bir festivale katılmış ve başarısıyla dikkatimi çekerek haber öznem olmaya hak kazanmıştı. Bu sayede hayatıma da dahil olan Yağmur’la yakın arkadaş olduk ve İletişim Fakültesi öğrencileri olmamız nedeniyle birçok ortak paydamız olduğunu fark ettik. Sinemanın yapım, senaryo, çekim, animasyon ve yönetim olmak üzere birçok alanında çalışmaları olan Yağmur, stop motion olarak çektiği animasyon belgesel filmi Oyuncakçı: Saklı Yadigarlar projesinden bahsettiğinde onun kadar ben de heyecanlandım. Çünkü proje,  hikayesiyle sıcak ve bizden olduğu kadar çekim tekniğiyle de bir o kadar renkli ve etkileyiciydi.

Yılların Objektifinden FOTO HİLMİ…

Fotoğraflar bazen hiç hatırlamak istemediğimiz anılara götürür, bazense geri dönmek için her şeyimizi verebileceğimiz zamanlara… Bazen evladımızın ilk adımlarına, bazen de mezuniyet töreninin olduğu o unutulmaz anlara… Kentimizin değişmeyen değeri Foto Hilmi, belki de geçmişe yönelik tek anımız olan fotoğrafları bu kent için yıllardır baskılıyor ve arşivliyor.

“Siz İsteyin Yeter” Turindex

Marmara turizm, Efeler turizm Hac ve Umre, Efe Tur otobüs işletmeciliğin eski sahibi rahmetli Mehmet Sadık Efe’nin profesyonel ekibinin öğrendiklerini, Mehmet Sadık Efe’nin öğrettiği şekilde hizmet vermek için 2006 yılında Turindex firması kuruldu.

Kalite ve Lezzete Atılan İmza BİLGİÇLER

Baba meslekleri olan hayvancılıktan, üreticiden tüketiciye sloganıyla kasaplığa ve sonrasında restorancılığa uzanan bir yolculuk… 1999 senesinde Karamürsel’de açtıkları kasap dükkanıyla bu yolculuğa başladılar. Engin, Erdin ve Erkan Bilgiç ortaklığındaki bu aile şirketinde güvenle yemeğinizi yiyebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz.

İş Dünyasının Başarılı İsmi Sesiyle Kendine Hayran Bırakıyor Mehmet Fatih Yalçınkaya

Mehmet Fatih Yalçınkaya... Onu basında çıkan bazı haberlerden ve 60 ülkeye ihracat yapan 150 milyon dolarlık dev ASAŞ Holding’in CEO’su oluşuyla tanıyordum. Röportaj ve kapak çekimleri öncesinde birkaç telefon konuşmamız olmuştu. Ancak tam olarak nasıl biridir, kafamda tam canlandıramıyordum. Çekimler için belirlediğimiz gün, İstanbul’dan İzmit’e geldiğinde daha yakından tanıdım.

Arabadan inip yanımıza gelen kişi beklediğimin çok ötesinde mütevazi, kibar ve sıcakkanlıydı. Ayın sadece belli günlerinde ASAŞ Holding yatırımlarına toplantı yapmak için gelip, İstanbul’a dönen Mehmet Fatih Yalçınkaya, bu dev holdingdeki çok önemli pozisyonunun ve iş hayatındaki yoğunluğun yanında müziğin hayatındaki yerini, başlama sebeplerini ve bir diğer önemli hobisi olan uzak doğu dövüş sporu Wing Tsun’a olan ilgisini anlattı.

BURASI AGORA MEYHANESİ...

Hafta içi, akşamüstü saat 17:00 gibi Levent’ten Bostancı’ya geçmek için Kanyon AVM otoparkından çıkmıştık. Tam iş çıkışı trafik saatine denk geldiğimiz için birkaç saati trafikte geçirmektense Avrupa Yakasında bir yerlerde biraz oyalanıp trafik hafifledikten sonra köprüyü geçmeye karar verdik.

Sesiyle, Dansıyla, Tarzıyla Hiç Yaşlanmayan Sanatçı; BÜLENT TAMER

Öncelikle merhaba. Ben Aslıhan. Yazıma, kendimi sizlere tanıtarak başlamak istiyorum. Çünkü aranızda yeniyim. Artık bu keyifli yolculuğa sizinle birlikte eşlik edeceğim. Umarım bu yolculuğu, sizinle beraber yeni heyecanlar, yeni deneyimlerle daha keyifli hale getiririz. Siz okumaya devam ettikçe ben sizden güç alırım. Şimdi çok uzatmadan başlayalım dilerseniz.

Bu güzel yolculuğumuz kentin hiç eskimeyen sanatçısı Bülent Tamer ile başlıyor. Keyifli okumalar diliyorum.

Değişen Dijital Çağ ve Dahası… İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya

Bazı anlar vardır ki hayatınız boyunca aklınızda, kalbinizde yer edinir ve asla silinmez. O anlara şahitlik etmek de, o anı yaşayanlar kadar güzel bir duygudur. Her zaman o anlara şahit olanlardanım. Ama bu sefer o anı yaşayan kişi oldum.

Hayatımız boyunca öğretmenler başımızın tacı, elleri öpülesi insanlar olmadı mı? Belki de bu yazıyı okurken sizin de hayatınızda yer edinmiş, hayatınızın şekillenmesine vesile olmuş bir öğretmeniniz aklınıza gelir… Gazetecilik mesleği hep hayalim oldu. Bu meslekte de örnek aldığım çokça kişi… Üniversite hayatıma başladığım o ilk sene, tanıştığım bir öğretmenim bana hayatımda almam gereken kararlarda ve seçimlerde rol model oldu. Bir gün öğretmenimden öğrendiğim şeyleri onun karşısında yapacağım hiç aklıma gelmezdi.

SAÇ EKMEK BİR SANATTIR...

Birçok erkeğin problemi olan kellik, birçok kadının problemi olan seyrek kaşlar… Son dönemlerde popülaritesi artmış bir uygulama Saç Ekim işlemi… Talibi çok olan bu işlemler her zaman güzel güzel sonuçlar doğuramayabiliyor.

Siz Time Sağlık okurları için her alanda uzman kişilerle yaptığımız söyleşimize Saç Ekimini bir sanatçı edasıyla yürüten  Reşat Karacan ile bir araya geldik. Saç ekimi hakkında detaylı ve bilgilendirici dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Her Daim Popüler Bir Klasik... Kasap’ın Mutfağı

Her daim popülerliğini koruyan ama aynı zamanda yavaş yavaş klasikleşen bir kalite...

Kasap’ın Mutfağı’nda kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız, standartları her zaman belli; yani, oldukça yüksek...

Deneyimiyle fark yaratan mutfak çalışanları, sunumları, servis personeli ve kaliteli hizmetiyle en özel misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiniz bir mekan.

Kentin En Yeni Ocakbaşı Restoranı TARHUN’U Keşfedİn

Tarhun Ocakbaşı açıldı! Hem de beklenenden daha da ses getiren bir şekilde. Bilinen lezzetlerin yanı sıra farklı kebap çeşitleriyle de müşterilerinden ve bizden tam not alan Tarhun Ocakbaşı’nda bir ocakbaşı restoranında olması gerekenler ve fazlası var..

Tarhun ocakbaşının sahibi Murat Gün, Tarhun Catering ile yıllardır gıda sektöründe ve bu sektörde yaptıkları ile hep bir adım ileride. Murat Gün bir süredir düşündüğü ocakbaşı projesini  Tarhun Ocakbaşı adıyla hayata geçirdi. Hem de şehrin en dinamik noktasında. Yahya Kaptan ışıklarda tam köşe başında...

Midpoint Mutfağında Bir Cerrah Doç. Dr. Soner Şahin

Merhaba, mutfak ile ilgili yeni serüvenimiz ülkemizde kendisini kanıtlamış ve zincir haline gelmiş Midpoint’de gerçekleşti. Ben ve ekip arkadaşlarım için de inanılmaz, baştan sona heyecan vericiydi. Neden mi bu kadar heyecan vericiydi ? Şef ve ekibi hariç dünyada kaç kişi böyle zincir oluşturmuş markaların mutfaklarına girebiliyor? Giremezsiniz çünkü hayat devam ediyor içeride müşteriler masalarında yiyeceklerini ve içeceklerini bekliyor. Ya o gün restoran tamamen böyle bir çalışma için kapalı olmuş olacak ya da sahibiyseniz ancak girebileceksiniz.

CİĞERCİ MEHMET USTA MERSİN’DE NEYSE KOCAELİ’DE DE O..!

Yaklaşık iki yıl kadar önce Ciğerci Bahattin ismiyle İzmit’te hizmet vermeye başlayan Mehmet Usta artık farklı bir isimle “Kenan ve Mehmet Usta” adı ile hizmet vermeye başladı. Tabii menüsünü daha da zenginleştirerek… Biz de kendisini ziyarete gittik ve nasıl farklılıklar var bakalım dedik, biraz da sohbet ettik. Buyurun keyifle okuyun, okurken Mehmet Usta’nın enfes közde ciğerinin kokusunu alabilirsiniz.

Emrah Alper Bozatlı AK Parti Rozetini Taktı

İYİ Parti Eski İzmit İlçe Başkanı Emrah Alper Bozatlı ve Eski Başkan Yardımcısı Kerem Toramangil AK Parti’ye geçti.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Emrah Alper Bozatlı ve İlçe Başkan Yardımcısı Mimar Kerem Toramangil kısa bir süre önce görevlerinden istifa ettiler. İl yönetim kurulunda değişim göremediklerinden dolayı istifasını sunduğunu dile getiren eski İYİ Partili Bozatlı, 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala Toramangil ile birlikte AK Partiye geçiş yaptı.

Sağlık, Hijyen ve Bakım; Nev Center

Sağlıklı ve kaliteli yaşamın olmazsa olmazlarından biri de ayak sağlığıdır… Yorucu yürüyüşler, yanlış ayakkabı seçimi, yanlış pedikür ve dahası hayat kalitenizi düşürür. Uzman kişilerle, steril bir ortamda yaptıracağınız medikal pedikür, sizi sağlıklı ayaklara kavuşturacaktır.

Bu kentin işinde uzmanlaşmış kadrosuyla ayak sağlığında önde gelen bir markası var… Nev Center sizler için eğitimli ve deneyimli kadrosuyla birbirinden farklı tekniklerle ayaklarınızı sağlığına kavuşturuyor. Time Sağlık okurları için Nev Center ile ayak sağlığına dair derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Diyabet ve Metabolik Cerrahi; Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray

Samimiyeti, sıcakkanlılığı ve tüm misafirperverliği ile Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray, eşi Diş Hekimi Esra Demir Koray’la evinin kapısını bizlere ve siz Time Sağlık okurlarına açtı…

Op. Dr. Nuray Koray’la ülkemizde sık rastlanan şeker hastalığı(diyabet) ve Metabolik Cerrahi üzerine bilgilendirici bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Nuray Koray alanı hakkındaki sorularımız haricinde eşi ve Oğlu Demir hakkında da merak edilenleri cevapladı. “Destekleyici, cesaretlendirici, güvenebileceği, dürüst, eğlenceli ve sevgisini hissettirebilen bir baba olmak için çabalıyorum.” sözlerinden sonra oğlu Demir’le bizlere elektrogitar çalarak keyifli şarkılar söylediler.

Biz Time Kocaeli ekibi olarak bu sıcak ambiyanstan çok etkilendik. Keyifli okumalar…

PLASTİK CERRAH BELMA KAPILI BİR DEĞİŞİM UZMANI

Son dönemde revaçta olan mide küçültme ameliyatını bilmeyen duymayan yoktur. Obezite hastalarının yaptırdığı bu ameliyatlardan sonra vücuttaki sarkan derinin toparlanması için uygulanan vücut germe operasyonu, estetik cerrahların yaptığı zor bir işlem… Kentimizde bu işin piri olan Plastik Cerrah Belma Kapılı ile obezite cerrahisine dair derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Plastik Cerrah Belma Kapılı obezite cerrahisi hakkında “Vücudu sıkılaştıran ultrason enerjileri ve radyofrekansın yararı olmuyor. Obezite Cerrahisi olmadan sıkı ve fit vücuda sahip olunamıyor” sözleriyle okurlarımız adına merak edilenleri cevaplıyor…

Bu büyük cerrahi işlem hakkında merak ettiklerinizi söyleşimizde okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz…

NEUPHARMA İLE HAYAT KALİTENİZİ ARTTIRIN HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!

Siz Time Sağlık okurları için Neu Pharma’nın Genel Müdürü Oktay Çalışkan ile bir araya geldik ve Neu Pharma’nın OTC ürünleri ve ilaçları hakkında detaylı bir söyleşi gerçekleştirdik…

Kadın ve erkek sağlığına yönelik Neu Pharma takviye edici gıda ve ilaçlar hakkında bilgi edinebileceğiniz söyleşimizi keyifle okumanızı dileriz…

Alternatif Tıbbın Kişiye Özel Modellemesi; SMARTMED

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp çatısında modern tıbba destek olarak, alternatif tıp işlemleriyle dertlere derman olan Smartmed’in kapısını çaldık… Özellikle kimyasal ilaç kullanımının yaygınlaşmasına karşı fitoterapi ile bitkisel iyileşmeyi kentimize en iyi şekilde sunan Smartmed’in, İdari İşler Müdürü Adnan Dikmen ile keyifli ve bir o kadar organik bir söyleşi gerçekleştirdik.

12 Yıllık Tecrübesiyle Yeni Binasında Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi

2008 yılında Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi No.6-8 adresinde kapılarını açan Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi, yenilenen ve büyüyen kadrosuyla Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi olarak Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı No.50 (Eski Real AVM yanı-eski Kocaeli Tıp Merkezi) adresinde hizmet vermeye başladı.

Kocaeli’nin ilk ve tek 24 saat çocuk sağlığı hizmeti veren Özel ilgi Çocuk Tıp Merkezi 12 yıllık deneyimini yeni adresinde Kocaeli halkıyla paylaşmaya devam ediyor.

Kurum İşletme Müdürü Tuncay Alan ile samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

BURUN VE MEME ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY Estetik, Plastik, ve Rekonstrüktif Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş

Görsel olarak yüzümüzde en dikkat çeken bölge olan burun estetiği ve kadınların özgüveninin en belirleyici noktası olan meme bölgesinin cerrahi işlemleriyle ilgili, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı  Opr. Dr. Nurgül Altuntaş ile bilgilendirici ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yüzümüzde ve vücudumuzda bazı bölgeler özgüvenimizi simgeler. Meme ve burun ise bu bölgelerin en belirleyici olan kısımlarındandır.

Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes daha güzel bir burna sahip olmak ister… Peki, doğru burun estetiği nasıl olur? Kimler yaptırmalı ya da burun estetiği sonrası neler yaşanır?

Aynı zamanda meme büyütmede protez seçimi nasıl olur? Meme büyütme riskleri nelerdir? Benzer sorularımızın cevaplarını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş’tan aldık. Keyifli okumalar dileriz…

Omurganız Emin Ellerde Akademi Hastanesi

İlimizin köklü sağlık kuruluşlarından Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Beyin Cerrahisi Bölümü Doç. Dr. Can Yaldız ve  Ortopedi Bölümü Opr. Dr. Serkan Erman güç birliği yaparak, Ciddi bir omurga problemi olan Skolyoz Hastalığının tedavisi ve  cerrahi müdahalesinde ortak müdaleye başladılar.

Ortopedi uzmanı Opr. Dr. Serkan Erman ile Beyin ve Sinir cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Can Yaldız, birlikte gerçekleştirdikleri operasyonlarla çok daha başarılı sonuçlara imza atıyor.

Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Opr. Dr. Serkan Erman ve Doç. Dr. Can Yaldız ile skolyoz rahatsızlığının nedenleri, tedavisi ve cerrahisi üzerine konuştuk.

SADECE GÜLÜMSE :) Dentapol AĞIZ VE DiŞ SAĞLIĞI POLiKLiNiĞi Uzm. Dr. Dt Burak Kapılı Diş Hekimi ESRA DEMİR KORAY

Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray ile ağız ve diş sağlığı üzerine, keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Aynı zamanda Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni daha yakından tanıdık. Siz okurlarımız için zincir bir klinik hizmeti sunan, Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne popülaritesi hiç azalmayan implant tedavisine, gözde uygulama gülüş tasarımından diş sıkmaya kadar farklı birçok diş rahatsızlıkları üzerine derinlemesine, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kahvelerimizi yudumlarken hoş anlara tanıklık ettiğimiz bu söyleşimizde Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray’ın bir araya gelişlerinden ortaya çıkan disiplinli ve çok yönlü çalışmalar kentimiz adına bizleri çok sevindirdi…

Ekip olarak yapmaktan keyif aldığımız bu söyleşiyi okurken eminiz siz de bir o kadar keyif alacaksınız.

KONAK HASTANESİ Tüp Bebek Ünitesinin Beklenen Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan

Kentimizin Tüp Bebek Ünitesinde çığır açmış hastanesi Konak Hastanesi, hastalarına sunduğu fırsatlarla her zaman bir adım önde! Tüp bebek tedavileriyle birçok hastaya çare olan Tüp Bebek Ünitesinde şimdi herkesi sevindirecek bir haber var…  Op. Dr. Çağdaş Aslan yine Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’nde!

Tüp bebek tedavilerine başlayacak çiftlerin, tedavi öncesinde detaylı şekilde araştırılması, gebelik şansını arttırıyor.  Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan ile dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Çağdaş Aslan, “Kadın ve erkeği birlikte değerlendirerek, çiftin sorunlarını birlikte irdeleyip doğru tanımlamaları yapmak, insanların zamana mı yoksa gerçekten tedaviye mi ihtiyacı olduğunu anlamak açısından son derece önemli.” sözlerini dile getiriyor ve merak edilen sorularımızı cevaplıyor. Keyifli okumalar dileriz…

OMURGA HEYKELTRAŞI; FİZYOTERAPİST ELİF AKINCI

7 kişilik uzman fizyoterapist kadrosu, her geçen gün katıldıkları eğitimlerle bilgilerine, deneyimlerine artı değer katan, omurga sağlığı konusunda uzman bir merkez, Elif Akıncı Merkezi…

Elif Akıncı, fizyoterapistliğinin yanı sıra katıldığı TV programları, danışmanlık yaptığı şirketler ve yurt dışında verdiği eğitimlerle adından sıkça söz ettiriyor. siz okurlarımız için merkezinde bir araya geliyoruz ve merak ettiklerimizi sormaya başlıyoruz. Kendinden emin duruşu ve diksiyonu ile ekibimizi etkisi altına alan Elif Akıncı ile merak ettiklerimizi konuşmaya başlıyoruz.

“BESLENME BİR SÜREÇ DEĞİLDİR BİR YAŞAM BİÇİMİDİR!” DİYETİSYEN ADİL GÖKAY TAFLAN

Sağlıklı fit bir vücut her insanın hayali… Yaz aylarına yaklaştığımız bu dönemde herkesin çokça merak ettiği, sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilebileceğinden günümüzde reklamlarıyla sıkça karşılaştığımız zayıflama ürünlerine, sporcu beslenmesinden diyabetik hastalarına kadar başarılı diyetisyen Adil Gökay Taflan’la detaylı söyleşi gerçekleştirdik.

Diyetisyen Adil Gökay Taflan Time Sağlık okurları için yanlış bilinen doğruları düzeltti! Kentimizin başarılı diyetisyeni Adil Gökay Taflan’ın da dediği gibi “Sonuca ulaşmak için bir adım daha atın!”

Psikolojik Sorunlara, Profesyonel Destek! Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık

Ülkemizde hatta dünyamızda her geçen gün artan mutsuzluk, psikolojik savaşlar artık maalesef ki tek başına yenilemiyor… Uzman doktorlar eşliğinde psikolojik sorunları yenmek için, daha huzurlu bir ruh için doğru bir psikiyatristin kapısından içeri girmek gerekiyor.

Kentimizin başarılı Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık ile kliniğinde merak ettiklerimizin cevaplarını almak için buluştuk… Sıcak ve samimi tavırlarıyla bizi karşılayan Dr. Öyküm Bilge Fındık ile son dönemlerine en merak edilen psikolojik sorunlarını siz okurlarımız için öğrendik.

KUSURSUZ BİR CİLT UZMAN BİR DERMATOLOGTAN GEÇER… DR. NADİDE BURCU ÖZTÜRK

Cilt sorunları ergenlikte başlayan ve daha sonrasında devam eden genellikle özgüven eksikliği yaratan bir sorundur. Sağlıklı, ışıl ışıl, kusursuz bir cilt için doğru bir dermatoloğun kapısını çalmak şart… Bizde kentimizin güvenilir, alanında uzman Dermatoloğu Dr. Nadide Burcu Öztürk’le buluştuk ve günümüzün merak edilen uygulamalarından detaylı, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

DOĞU VE BATIYI HARMANLAYAN MODERN BİR KLİNİK; Özel İzmit Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği

Kocaeli’de işini hakkıyla yapan, idealist ve hayatını şifa vermeye adamış doktorları görünce yakalarına yapışıyorum. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Cemalettin Cihangir & Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beyza Aksu da görür görmez ses kaydını başlattığım çok değerli kişiler. Her söylediklerinin kayıt altına alınması gerekiyor. Her fırsatta insan sağlığı için önemli bilgiler veriyorlar. Sıkıcı tıbbi meseleleri bile bir hikaye anlatıyormuş gibi dinletmeyi başarıyorlar. Hayatta edindikleri tek amaç, insanlara şifa vermek olmuş. Öyle ki, devlet hastanesindeki kıymetli görevlerinden, hasta iletişimini uzatmak, onların ruhuna dokunabilmek ve inandıkları bütünleyici tedavileri uygulamak için istifa edip bu güzel kliniği kurmuşlar. Donanımlı ve alanında eğitimli hekimlerle birlikte; ozonterapi ( antiaging yani yaşlanma karşıtı), tıbbı beslenme; obesite tedavisi, onkolojik beslenme ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici tedaviler,  mezoterapi ( estetik, kırışıklık açma, beden inceltme), akupunktur, sigara bıraktırma, fitoterapi( bitkilerle destek tedavi), hacamat ve sülük tedavileri; fizik tedavi uygulamalarına ilave veya tek başına eklem ve tendonlara yönelik prp ( kök hücre) cgf ozon enjeksiyonları uygulayan, hasta odaklı merkez; İzmit Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği...

Psikoterapist Melek Arıcı “Eğer Bir Çocuk Sizi Oyununa Davet Ediyorsa Bu Bir Şereftir” Melek Arıcı

Kalplere nasıl dokunulması gerektiğini çok iyi bilen bir Psikoterapist, Aile ve Oyun Terapisti Melek Arıcı ile psikolojik ihtiyaçlardan oyun terapilerine, kariyer danışmanlığı hizmetinden aile danışmanlığına kadar birçok konu hakkında konuştuk. Psikoterapist, Aile ve Oyun Terapisti Melek Arıcı; “Baş etme becerileri ve zorluklara karşı dayanıklılık geliştirme büyük ölçüde  insanoğlunun kendi yetiştiği aile ve çevresel faktörler ile oluyor.  En temelinde ise daha anne karnında başlayan, anne ile olan güvenli bağlanma sürecine dayanıyor. Zihin olayı ve günü unutsada Bedenin Hafızası hissetiklerini kaydediyor.” diyor ve siz Time Sağlık okurlarına anlatıyor. Keyifli okumalar…

Alanında Her Daim Fark Yaratıyor; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan

Sosyal sorumluluk projesi Lotus Gebe ve alanındaki uzman çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan ile projeleri ve vajinal estetik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kadınlarda yumurtaların dondurulmasından 24 saat izleyebildikleri embriyolara kadar birçok başarılı çalışmanın altını çizen Prof. Dr. Eray Çalışkan siz okurlarımıza anlatıyor… Keyifli okumalar…

Başarı Ekip İşidir ARTROKLİNİK

ARTROKLİNİK; Sporcu sakatlıkları, omurga problemleri, kas-iskelet sistemi tümör ve kanserleri ve diğer kas- iskelet sistemini ilgilendiren ortopedik ve travmatik rahatsızlıklar sonrası en uygun tedavinin planlanması, uygulanması ve kişinin sakatlık ve hastalık öncesi aktivite düzeyine hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlamak için süreci en iyi şekilde yöneten ve hasta memnuniyetini hedef alan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlarını, Uzman Fizyoterapistleri ve Beslenme-Diyet uzmanını aynı çatıda toplayan ve 2013 yılından beri Kocaeli’de sağlık hizmeti sunan özel bir sağlık kuruluşudur.

Mesleğine Kalpten Bağlı Bir Cerrah; DOÇ. DR. ERSAN ÖZBUDAK

Hastaları ona çok güveniyor…  Her şeyden önce işini sevgiyle yapıyor… O Kalp ve Damar Cerrahisinde bu kentin en sevilen hekimlerinden… Doç. Dr. Ersan Özbudak’la siz Time Sağlık okurları için bir araya geliyoruz. Her zamanki sıcaklığı ve samimiyeti ile bizi selamlıyor ve hoş sohbetimize başlıyoruz.

Doç. Dr. Ersan Özbudak hastalarına sağladığı güven ve içten tavırlarını işine en iyi yansıtan hekimlerden… Sağlığın sevgiden geçtiğine inanan hekimimiz Doç. Dr. Ersan Özbudak’la söyleşimizi keyifle okumanızı dileriz…

Türkiye’nin Entelektüel Sosyal Ağı; Kitap Dostum…

Türkiye’de kitap okuma oranı 0,1… Dünyada kitap okuyan ülkelerin sıralamasında ise Türkiye 86. sırada… Sayılar, oranlar gösteriyor ki ülkemizde kitap okuma alışkanlığı neredeyse yok denecek kadar az.

Op. Dr. Adem Aydın bir kitap aşığı ve bu aşkı tüm ülkeye yaymak istiyor. Bu yüzdelikleri kırmak, yeni sıralamalarla Türkiye’deki oranları değiştirmek için elini taşın altına koydu. Onun sayesinde artık entelektüel bir sosyal ağ var!

Bu güzel kalp bir ilke imza attı. İnsanları kitaplara, çocukları kütüphanelere yaklaştırdı. Artık Kitap Dostum uygulaması ile Türkiye’nin dört bir yanından insan kitap takası yaparak istedikleri kitaplara ulaşıyor ve birbirlerine hediyeler gönderiyor.

Kentimizin Efsanleşen Makas Ustası; SUAT BİRER HAIRDRESSING

Yılların getirmiş olduğu güven, personellerin güleryüzü, bol enerjisi ve makas tutan usta elleri… Bu kentin kadınları ona ve ekibine sonsuz güveniyor. Peki, bu başarı nereden geliyor? Time Kocaeli ekibi olarak bu ay Suat Birer ve ekibini yakın markaja aldık. Yılların getirdiği ustalık, trendler ve güzellik akımlarına dair bol eğlenceli, bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştirdik.

Seramik Aşkıyla Devleşen Kadın; DR. NERMİN DEMİRKOL

Yaşı daha küçük... Ancak eğitim bilincine kavuştuğu ilk yıllarda başlayan aşk, kendisinin yakasına bir kara sevda olup yapışmış. Sonu olmayan ve çevresindeki her olguda varlığını hissettiği bu aşkı onu öylesine büyütmüş, öylesine devleştirmiş ki, neredeyse uzun yıllarını bilimsel çalışmalarla yüceltmiş olgun bir akademisyenin kariyerini aşmış ve ülkesinin dışına taşmış. Sevdasının yanı sıra iyiden iyiye yaşam biçimi olmuş adeta...

Sıra dışı olmak onun en sıradan hali… İyi Parti Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı; SEMRA ÇELİKKAYA

Duyarlı, yardım sever bir insan;  hassas hisleri, derin düşünceleri, büyük hedefleri var. Semra Çelikkaya her yönüyle, her cümlesiyle, yaptığı her işle kendini göstermiş ve başarılı olmuş bir kadın. Ülkemizde kadınların iş ve sosyal hayattaki yerini düşündükçe böylesine nitelikli kadınların da yetişmiş olması bizleri çok mutlu ediyor…

Semra Çelikkaya;

Okul sonrası iş hayatının ilk yıllarındaki  iş görüşmesinde istediği aylık  maaşın fazlasıyla altını teklif eden yöneticiye “ Siz nasıl bir kadını işe aldığınızı bilmiyorsunuz. Yoksa benim teklifimi zaten kabul ederdiniz  “ diyecek kadar kendinden emin ve işe başladıktan hemen sonra % 130 zam alacak kadar hırslı biri..

Mühendislikteki başarısından 41 FK’ futbol kulübüne, hayvan sevgisinden siyasi kulvarlardaki farklı düşüncelerine kadar tüm detayıyla kendini bizlere ve siz Time Kocaeli okuyucularına anlattı.

Bizim  çok keyif aldığımız bu güzel söyleşiden sizlerin de  bir o kadar keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Söyleşimizi okurken bazı noktalara dikkat etmenizi öneririz. Bu kadın çok şey başaracak!

Keyifli okumalar...

Dünyagöz İzmit’ten Kadınlar Günü Hediyesi

Dünyagöz İzmit’ten Tüm Kadınlara Jest

Türkiye’yi branş hastaneciliği konsepti ile tanıştıran ve kurulduğu günden bu yana göz sağlığı konusunda dünya standartlarında teşhis ve tedavi hizmetleri sağlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, özel günlerde çalışanlarına ve hastalarına yaptığı jestlerle de adından söz ettiriyor. Dünyagöz İzmit’ten, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı sürpriz ile tüm kadın çalışanlarının ve tüm kadın hastalarının yüzünü güldürdü. Kadın çalışanlarına ve gelen kadın hastalarına çiçek takdim eden ve teşekkür eden Dünyagöz İzmit, bu özel günü de anlamlı kılıyor.

Üreten Bir Belediye, Üreten Bir Başiskele…! Tamamen Bağımsız Bir Aday; Muharrem Can

Doğma büyüme Başiskeleli olan bağımsız aday Muharrem Can, 17 senesini siyasete adamış biri… Şimdiyse Başiskele yönetimi için elinden geleni ardına koymadan çalışmak için gün sayıyor…

Bağımsız Başiskele adayı Muharrem Can şimdiye kadar Mahalle Gençlik Kolları Yönetimi, Mahalle Gençlik Kolları Başkanlığı, Belde Gençlik Kolları Başkanlığı, Belde Yönetimi, İlçe yönetimi ve Başiskele Teşkilat Başkanlığından sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmüş bulunmaktadır.

BU KENTE GÖNÜL VERDİ… . İzmit Belediye Başkan Adayı! Mimar Sibel Gönül

Bir İzmit kızı Azize Sibel Gönül… Kaya Bey ve Ayten Hanımın tatlı kızlarıydı Sibel… İlköğretimini 50. Yıl İlkokulu’nda okudu. İlk üç senesi duayen öğretmenlerimizden Mualla Öğretmeni,  sonraki yıllardaysa Sevgili Vasfiye Boysal Öğretmeniyle geçti. Temel çok güçlüydü anlayacağınız… Sonra tabii ki her İzmit çocuğu gibi önce İzmit Ortaokulu,  sonraysa İzmit Lisesinde okudu... Yükseköğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı ve genç bir mimar olarak diplomasını aldı. Böylelikle serbest mimar olarak çalışmaya başladı.

Ayrıcalıklı Üst Segment Bir Otel; DOUBLE TREE BY HİLTON KOCAELİ

Uzun zamandır bekleniyordu. İşte şimdi sona gelindi. Bu uzun bekleyişin sebebi aslında bu harika otelin adının Hilton oluşuydu.Bu enfes projeye imzasını atan Murat Mustafa Satı, basın davetinde dünyanın en köklü otel zinciri Hilton’un kalite prosedürleriyle nasıl detaycı ve keskin bir yol izlediğini anlattı. Tüm bu prosedürler standart bir inşaat sürecini çok daha fazla uzatmış ancak haliyle ortaya kusursuz diyebileceğimiz bir proje çıkarmıştı.

Kocaeli Protokolü Tarif Cağ Kebap Açılışında Bir Araya Geldi

Tarif Cağ Kebap ve İrfan Rıfat Dekor Vitra Artema Mağazası yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen törenle açıldı. Güneşli bir kış gününe denk gelen bu açılış töreninde katılımcılar cağ kebaba doydu!

Kartepe ilçe müftüsünün yaptığı dua ile birlikte protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Töreni şimdilerde yaptığı organizasyonlarla adından sıkça söz ettiren Sunucu Pelin Horozal organize etti.

Hayallere Köprü Kuran Başarılı Bir Doktor; DR. MEHMET SALICI

Üyelerinin çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, pamuk kalplere dokunmayı hedefleyen Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği’nin Kurucusu, genç ve başarılı Dr. Mehmet Salıcı’yla Dripart kafede buluştuk. Kalbinin güzelliğiyle ekibimizi projelerine tekrar ve tekrar inandıran Dr. Mehmet Salıcı “İyi bir hekim olmaktan önce, iyi bir insan olmalısınız. Küçük kar tanelerinden kartopu oluşturmaya çalışıyoruz.” sözleriyle yaptıkları işleri tanımlıyor.

Jumbo Künefe'ye Bein- Gurme'den ziyaret...

Bein TV’nin sevilen lezzet programı, Elif’le Lezzet Yolculuğu İzmit’in en sevilen künefecisi Jumbo Künefe’nin kapısını çaldı. Hoş anlara tanıklık edilen günde künefe yapımının en ince ayrıntısına kadar konuşuldu…

Her bölüm doğal ve eşsiz lezzetlerin peşine düşen Elif Edes Tapan, bu ay Kocaeli’de mutfağa girdi. Kocaeli’de sevilen yöresel lezzetlerle buluşan Elif’le Lezzet Yolculuğu programı, tatlıda tercihini İzmit’in efsaneleşen künefesiyle herkesi kapısında kuyruk eden Jumbo’dan yana kullandı!

Kentimizin Organik Yuvası; VADİ ET VE SÜT ÜRÜNLERİ

Yuvacık’ta güvenle tüketebileceğiniz doğal ve organik ürün grubunun yer aldığı Vadi Et ve Süt Ürünleri açıldı! Binbir çeşit sağlıklı ürünün bulunduğu Vadi Et ve Süt Ürünleri’nden içiniz rahat ve cebiniz memnun ayrılacaksınız…

Ted Koleji’nin karşısına açılan Vadi Et ve Süt Ürünleri uzun zamandır kentimizin beklediği organik bir yuvaydı. Kapısından içeri girdiğiniz anda tertemiz ve ferah reyonlarında yüzlerce çeşit arasında kalıyorsunuz.

Rüyalar Alemi; BALİ…

Geçen sayıda Singapur seyahatimizi yazmış ve sonrasında seyahatimize Bali ve Bangkok olarak devam edip Türkiye’ye döneceğimizi söylemiştik. Seyahat için ana uçuşu Singapur gidiş ve Bangkok dönüş aldığımda aslında Bali’ye mi devam etsem ya da Phuket’e mi tam olarak rotayı belirlemiş değildim.  Phuket’i daha önce iki defa görme imkanım olmuştu fakat Bali’yi görmemiştim. Bu nedenle ara uçuş hakkımı Bali’den yana kullandım.  Bali’ye gidecektik.  Singapur seyahatini bitirdikten sonra sabah erkenden kalkarak taksi ile havalimanına doğru yola koyulduk. Tekrar Singapur, Changi Havalimanındaydık. Yalnız havalimanına gelirken yapacağınız uçuşun kaç numaralı terminalden olduğunu bilmeniz ve taksi şoförüne bildirmeniz gerekmekte.  Aksi halde havalimanı çok büyük olduğundan yanlış terminalde inme ve doğru terminali ararken uçağı kaçırma olasılığınız yüksek. Bu nedenle uçuşun kaç numaralı terminalden olacağını önceden öğrenmekte fayda var.

Rayların üzerinde uzun ve Keyifli Bir Yolculuk; DOĞU EKSPRESİ

Hep duyuyordum güzel anılarını Doğu ekspresi ile Kars seyahatinin… Ancak uzun ve zaman ayırmanın gerektiği bir seyahat olduğu için bir türlü fırsat bulamamıştım.
Tabii ki yoğun tempoyla çalışan insanlar olduğumuz için haftalar hatta aylar öncesinden program yapmak pek mümkün olmuyor;  bunu neden paylaşıyorum çünkü öyle ha deyince trende yer bulunmuyor.

SUALTI RAGBİSİ 18 YAŞ ALTI FEDERASYON KUPASINDA

50 YIL İLKÖRETİM OKULU SPOR KULÜBÜ ERKEKLERDE ŞAMPİYON OLURKEN BAYANLARDA DA ÜÇÜNCÜ OLDU.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 08-09 Şubat 2019 tarihlerinde İZMİR’de yapılan Sualtı Ragbisi 18 Yaş Altı Federasyon Kupası’nı erkeklerde 50 Yıl İlköğretim Okulu Spor Kulübü, bayanlarda ise Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü kazandı.

FAVA MEZE& MUHABBET Eski Usul Meyhane

Hasret kalınan o eski usul meyhanelerden, gerçek samimi muhabbetlerden gitgide uzaklaşıyoruz. Şimdilerde o Türk filmlerindeki etkileyici sahneleri andıran çok az yer var.

Yakın zamanda açılarak kentimiz için büyük bir boşluk dolduran Fava Meze& Muhabbet, özlemini çektiğimiz o eski usul meyhane kültürünü adeta hayatımıza tekrar döndürdü.

“Şiir yazıp eskiler alıyorum. Eskiler verip, musikiler alıyorum. Bir de rakı şişesinde balık olsam…”

Et Hiç Bu Kadar Lezzetli Olmamıştı; Kasap Han

2011 yılından bu yana lezzetiyle baş döndüren bir yer Kasap Han Steakhouse… Yıllarca Mesut Kasap Izgara olarak hizmet veren işi yıllar önce merakına yenik düşüp, bir hobi şeklinde başlatan işletmeci Mesut Kanpara şimdilerde Kocaeli’deki en leziz etleri sevenleriyle buluşturuyor… Dededen kalan ufak bir çiftlikte gördüğü, aşina olduğu işi her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan Mesut Kanpara bu mesleği aşk ile yapmaya devam ediyor.

Kasap Han Steakhouse’un gıda sektöründeki başarısı, deneyimli ve profesyonel kadrosunun hizmet sektörüyle birleşmesiyle ortaya çıktığı aşikar. Bu Steakhouse da gidilecek yol haritası daima müşteriden geçiyor.

MRC Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hüsamettin Örkmez

2003 yılında Kocaeli’de faaliyetlerine başlayıp, devam eden yıllarda ise şirket sayısını 5’e çıkararak farklı alanlarda yurt içi ve uluslararası çaplarda çalışmalarına devam eden M. Hüsamettin Örkmez, 2018 yılında bu çalışmaları bir Holding çatısı altında topladı. MRC Holding adı altında, her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. MRC Holding farklı alanlarda faaliyet gösteren ve hızla büyüyen şirketleri bünyesinde bulunduruyor. MRC Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Siirt Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Kocaeli Şube Başkanı M. Hüsamettin Örkmez’le, Time Kocaeli okurları için yeni projeleri ve sektördeki başarılarına dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sihirli Dokunuşlar Sihirli Eller; MİTZA DÜKKAN

Günümüz trendlerini yakından takip edenler bilir ki çiçekçilik çok farklı bir boyutta, aramızda yerini almış bulunmakta… Sosyal medyada karşımıza çıkan ve kadınların özel günlerinde başköşede bulunan bu çiçekler biz tüm kadınların ilgisini bir hayli çekmekte. Peki çiçekler bize bu duyguları yaşatırken çiçeklerin yapımında sanatlarını, el emeklerini ortaya koyan insanlarda nasıl hisler uyandırmakta sizce?

Vedat Sayan Köfte Evi; Hem mideniz hem cüzdanınız memnun kalacak...

İzmit Meslek Lisesi’nin karşısında camlarında 13 TL yazan bir restoran ilgimizi çekti. İçeri girdiğimizde bu restoranın self-servis formatında hizmet veren bir köfte restoranı olduğunu anladık. Vedat Sayan köfte restoranı, lezzetli köfte çeşitleri ve self servis reyonlarındaki zeytinyağlı çeşitleri ile büyük bir ilgi görüyor. Fiyatların bir hayli uygun olması ve lezzetin beğenilmesinden olsa gerek neredeyse oturacak yer yoktu.

EMEL EKİM BUTİK PASTA

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayan PASTALAR...

Özel günlerin olmazsa olmazı şeker hamurundan yapılan bol figürlü, bol el emekli pastaların ustalarını herkes merak etmiştir. Nasıl yapılıyordu bu pastalar? Ne kadar uğraştırıyordu ustalarını? Herkes şeker hamurundan pasta yapabilir mi?

Kuzey Amerika’da Bir Avrupalı; MONTREAL

Fransız Kaşif Jacques Cartier, Kanada’ya Kuzey Doğu sahilinden ayak bastığında yıllar 1535‘i gösteriyordu. Bölgedeki yerli Kızılderililer olan İrokuların yardımıyla şu an Eski Liman olarak ayrılan bölgede gemilerini demirleyip karaya ayakbastı. Sonrasında şehri en net gören tepe olan dağa çıkıp manzaradan büyülenen Cartier’in ağzından çıkan hayranlık kelimeleri bu tepeye adını verdi. “Mount Royal” yani asil, krallara layık dağ. İşte Kanada’nın bu büyük şehri adını ortasında barındırdığı bu tepeden almaktadır.

WETNOSE… Evcil Dostlarımızın Güvenilir Kliniği

Wetnose Veteriner Kliniği kentimizin gün geçtikçe marka değerini arttıran, yeni nesil ve dinamik kadrosuyla; profesyonel hizmetlerle Kocaeli ve çevre illerde adından sıkça söz ettiriyor.  Sahip olduğu olanakları ve gelişen teknolojinin veteriner hekimliği mesleğine sağladığı artıları Wetnose’un kurucuları Cihat Ekinci ve Hasan Murat Türkan’a sorduk.

300 metrekarelik geniş bir alana kurulmuş, kendine hayran bırakan bir sağlık kuruluşu. İçeri girdiğiniz anda sizi hoş bir koku karşılıyor. Ferah ve her şey şeffaf... Tam tamına 36 yatar hasta kapasitesine sahip olan Wetnose, minik dostlarımız için gerekli olan tüm elzem Premium mama ve aksesuarları bulunduruyor.

YUVAM DÜĞÜN SALONU En Özel Günlerinizin Ev Sahibi…

Doğma büyüme İstanbullu olan Melek Tanrısever Jeoloji Mühendisliği sonrası iç mimarlık eğitimini tamamlayıp bu sektöre giriş yaptı. Evliliği sonrası İzmit’e yerleşerek iç mimarlık alanındaki başarılı çalışmalarını kaldığı yerden burada devam ettirdi.

Yenilikçi ve yaratıcı tarzı onu başka sektörlere doğru sevk ettirdi. Gelen teklifler ve ısrarlar üzerine Yuvam Akarca’da bulunan Yuvam Düğün Salonu’nun işlemesini aldı.

Şimdi bu sektörde başarılı işler yapmaya ve adından söz ettirmeye devam ediyor.

AYŞEGÜL İNANÇ KENTİMİZİN GÜÇLÜ SESİ O SES TÜRKİYE’DE!

Müzisyen akrabaları, müzik kulağı sağlam babasından kaynaklanan yeteneği daha 1 yaşında iken kendini göstermişti. Büyümeye başlar başlamaz babasının aldığı kasetleri dinleyerek, elinde bir mikrofon ile şarkılara eşlik etmeye başlamıştı.  Henüz ilkokuldayken sesinin ve yeteneğinin farkına varılmasından sonra okul korolarında ve Karamürsel Belediyesi Musikisi Derneği Koroları, soloları ile profesyonelliğe giden yolu araladı ve sağlamlaştırdı. Turizm okurken bile müzik hayatını asla bırakmadı. Şimdiyse Kocaeli’ye bir gurur yaşatan Ayşegül İnanç O Ses Türkiye’de!

Emlak Devi Remax’ın İzmit’teki En Güçlü Kadrosu; REMAX VİZYON!

Ev almak, ev satmak ya da kiralamak günümüz koşullarında güvenilir bir emlakçıyla çalışmak çok zordur. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz gayrimenkul danışmanı Remax’ta yani Remax Vizyon’da sizi bekliyor.

Güçlü, deneyimli ve dinamik danışman kadrosuyla Kocaeli’de gayrimenkul sektörünün en iyi olan, müşteri memnuniyetini ilke edinen Remax Vizyon’un Broker’ı Baran Işık’la emlak sektörü hakkında güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yasaklar Ve Güzellikler Ülkesi SİNGAPUR

Uzak Doğu’ya ilk seyahatimi 2007 yılında 11 sene önce Taylan’a yapmıştım. İklimi, doğası, denizi, insanların sıcaklığı ve saygısı, kültürü beni öylesine etkilemişti ki daha sonra diğer seyahatlerim bunu takip etti. Aradan geçen zamanda Malezya, Endonezya, Singapur, Filipinler, Hong Kong, tekrar ve tekrar Tayland derken uzak doğunun birçok yerini görme imkanım oldu. “O kadar uzun uçak yolculuğu yapamam.

KÖFTECİ NİYAZİ; 63 Yıllık Efsane Lezzet...!

Köfteci Niyazi, 1963 yılından bu yana aynı o muhteşem köfteleriyle misafirlerini mest etmeye devam ediyor. Bu enfes lezzet, tam 63 yıl önce 3 tekerli arabada satılan köfteleriyle hayatımıza girdi ve yıllar geçtikçeİzmit halkının kalbine yerleşti, vazgeçilmezi oldu.Yıllar içerisinde kentin tarih kitaplarına girecek kadar yerini hep en lezzetli köfteci olarak kordu. Aynı şuan da olduğu gibi...

Ne kadar yeni yerler açılsa da, her geçen gün farklı markalar ortaya çıksa da Niyazi’deki  lezzet işi bilenlerin her zaman ilk tercihi oldu.

ROTAMIZDA BU AY AŞİNA ÇORBA

Kocaeli’de sevilen ve tercih edilen mekanlardan biri olan Aşina Çorba’ya yolum düştü. Yoldan geçerken bir uğrayıp çat kapı gelen kış aylarında sıcacık bir çorba içmek istedim. Doğru yerde olduğumu bildiğim içinse içim rahattı. Çeşit çeşit çorba bulunan bu restoranda karar vermekte bir hayli zorlandım. Onlarca çeşit çorba içinde benim tercihim tavuk suyu çorbası ve işkembe oldu. Evet ikisini de içtim hem de afiyetleee:)

Podyumların Yeni Gözdesi, SENA ALBAYRAK

Model olmak nasıl bir duygu? Bir modelin hayatı ya da bir günü nasıl geçiyor? Podyumda yürümek her zaman kolay mı? Ünlü markaların kıyafetlerini taşımak nasıl bir his?

Bir modele sorulabilecek belki yüzlerce soru vardır. Bizde modelliğe dair bilmek istediklerimizi, başarılı model Sena Albayrak’a yönelttik. Time Kocaeli okurları için sorularımızı yanıtlayan Sena Albayrak’la çok şık bir söyleşi gerçekleştirdik.

VADİ ET VE SÜT ÜRÜNLERİ AÇILDI

Kentimizin başarılı iş insanı Cezmi Çiçek’in işletmeciliğini üstlendiği Vadi Et ve Süt Ürünleri geçtiğimiz gün Başiskele Yuvacık Yeşilyurt Mahallesi Galip Erenoğlu Caddesi'nde protokolün yoğun katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

Asla Doymak İSTEMEYECEKSİNİZ

Tarif Cağ Kebap açılalı sadece birkaç hafta olmasına rağmen kısa sürede çok sevildi. Daha ikinci gününde kapısında kuyruklar oluştu, yer bulamayıp içeri giremeyenler oldu.

Bu ilgi tabii ki sebepsiz veya abartı değildi. Bu derece sevilmesinin ve müşteri akınına uğramasının en önemli iki sebebi, Tarif Cağ Kebabın sahibi İrfan Fırat’ın kentteki geniş çevresi ve cağ kebabını olabilecek en iyi şekilde yapıyor olmasıydı.

İNSANLARI KENDİNİZE HAYRAN BIRAKIN, HOLLYWOOD SMILE İLE TANIŞIN!

Son zamanlarda popülaritesi yüksek bir uygulamaya dönüşen Hollywood Smile’i ve bu uygulama hakkında aklımıza takılan soruları sormak için Kocaeli ’deki sevgili Diş Hekimimiz Pelin Uçar Yıldırım’la buluştuk. Pelin Hanım bizi tüm sıcakkanlılığı ile karşıladı, sorularımıza tek tek yanıt verdi. Peki ülkemizde ve yurt dışında diş hekimlerinden sıkça istenilen ve merak edilen Hollywood Smile nedir? Gelin hep beraber sorularımızı tek tek cevaplandırdığımız keyifli söyleşimize geçelim:).

Lezzetin Güvenle Harmanlanmış Adresi; Etçi Beyler…

Etçi Beyler, açıldığı günden bu yana her gün daha da artan müşteri memnuniyeti ile hizmet vermeye devam ediyor. Etçi Beyler’de ki memnuniyet eşsiz lezzetteki döner ve diğer et çeşitlerinin yanı sıra yıllardır sağlamış olduğu güvenden geliyor.

Etçi Beyler’in bu kaliteyi yakalamasındaki birinci sebep işin başında mekanın sahibi ve işletmecisi Tufan Ubay’ın olması. Tufan Ubay, hem yıllardır fırıncılık yaptığı hem de sektöre de 30 yılı aşkın bir süredir var olduğu için çok geniş bir çevre tarafından tanınıyor.

Yoksullukla Zenginliğin İç İçe Olduğu Büyülü Şehir; BEYRUT

Uzakları ve bilinmeyeni keşfetme arzumun beni sürüklediği Güney Amerika,  Afrika,  Kuzey Afrika, Küba, Fas, Uzak Doğu’nun neredeyse tamamı derken senelerden beri nasıl olsa yakın,  gideriz bir ara diyerek ötelediğim bir seyahatti Beyrut. Nisan’da niyetlenmiştim fakat iş programım izin vermediği seyahatin bir grup arkadaşın ekim sonunda Beyrut’a gidiyoruz demesiyle 26 Ekim’de öğlen saatlerinde kendimi Atatürk Havalimanı  dış hatlar terminalinde buldum.

Melodilerden Lezzetlere Uzanan Bir Hikaye; Lemon Tree

Günlerden bir gün her zamanki gibi arabada sevdikleri şarkıları dinleyen Murat ve Kübra Özçelik çifti o gün bir şarkıdan ilham aldılar. Hiç akıllarında yokken bir mekan açmaya karar verdiler. Özçelik çiftinin ilham aldığı o şarkı Fool’s Garden’dan Lemon Tree’ydi. Şimdi yuvacıkta %100 doğal ürünlerden oluşan bir mekan açtılar. İsmini ise Lemon Tree koydular…

 

BÜYÜK BİR TUTKU DERİN BİR AŞK; BALE…

Yıllardır İzmit’in en kararlı, en ne yaptığını bilen ve yaptığı işe pozitif etki sağlayacak birçok standardı bulunan bir sanat merkezi...
Hukuk fakültesi mezunu olmasına rağmen hayatın çok daha renkli, yaratıcı ve doğal olarak sanat dolu bir tarafının içinde olmaya karar vermiş bir kurucu yönetici, yıllardır neredeyse hiç değişmeyen eğitmen kadrosu ve uluslararası kabul görmüş ekol eğitim sistemleri, marka isimlerin eğitim müfredatı ve her sene büyük heyecanlar eşliğinde yaşanan büyüleyici resitaller...

Fondötenin Kalıcısı Mı Olur?

Farklı sektörlerden gelip, İzmit’te iki güzellik kraliçesi oldular. Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy’i İzmit’te kazandıran bu başarılı kadınlar, güzellik salonlarına her gün bir yenisini ekledikleri trendleri biz Time Kocaeli’ne tanıttılar.

Doyumsuz Bir Kitap Canavarı Sahaf Şerafettin Ergül

Bu ilin öyle değerleri var ki,  onları zorlamazsanız kolay kolay çıkmazlar ortaya…

İşte biz bu tür insanları seviyoruz… Onların yaptığı toplumsal ve sosyal projeleri sizlere duyurmayı bir görev addediyoruz... Hiç kimseye sezdirmeden yaşadıkları ilin sınırlarını dahi aşan kutsi çalışmalarını sizlerin gözlerinin önüne sermeye bayılıyoruz.

Bu ay sizlere ilimize eğitim adına inanılmaz hizmet veren, tam bir kitap kurdu diyebileceğimiz değerli dostumuzu tanıtacağız. İzmit’ in en eski ve ilk sahaflarından Sevgili Şerafettin Ergül… Yani nam-ı değer “Kitapçı Şeref”!

İyi Kahvaltı İçin Yollara Düşmeyin

Bazı mekanlara kahvaltı için, bazılarına öğle yemekleri için, bazılarına ise uzun akşam yemekleri için gidilir…

Kiminin kahvaltısı çok iyidir, kiminin ise bir başka yanı ön plana çıkar. Ancak çok istisna yerler vardır ki oralara gitmeniz için çok farklı sebepleriniz olur.

İşte bu sayfada, bu istisna restoranlardan birine konuk olacağız.

TWINKLE LIFE IŞILTISI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Her metrekaresinde “hayat” kokan bir proje Twinkle Life. Hayat denen avlularda sosyalleşmeyi ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmeyi planladılar ve oldu.

Başiskele Kullar bölgesinde bulunan avlu konseptiyle Kocaeli halkına komşuluk ilişkilerini esas alan, mimari öğelerle tasarlanan sanatla iç içe, huzur kokan bir yaşam alanı sunmaya hazır halde, sizleri bekliyor.

Sertaç Aktop

Güzel Dişler Ve Güzel Bir Gülümseme Tüm Kalpleri Etkiler

Evet, yüzümüzün ışığı, vücudumuzun aynası dişler…

Hep düzgün ve pırıl pırıl olsun isteriz. Ancak aynı zamanda da dişlerimizle yaşadığımız problemler en büyük korkularımızdan biridir. O koltuğa titreyerek oturmak birçoğumuz içinse kaçınılmazdır.

Kentin Hit Mekanı Saklı Kal-ma-sın!

İzmitli işletmeci Orkun Tosun tarafından kasım ayında açılan Saklı Kalsın daha şimdiden çok konuşulmaya başlandı. 

Buranın o kadar çok özelliği var ki nereden başlamalı karar vermek zor.  Kocaeli harika bir mekana daha sahip oldu. Ancak Saklı Kalsın sadece İzmit’e değil İstanbul ve yakın çevredeki farklı yerlere de hizmet verecek.

Zelal Yeğin Mutlu: “Evine şıklık katmak isteyenleri Perfecto İlayda’ya bekliyoruz”

Kocaeli başarılı yerel işletmeler açısından çok şanslı bir şehir. Yıllar önce kurulmuş, kalitesiyle ülke çapında adından söz ettirmiş, hatta dünyaya açılmış markalarımız var.

Perfecto İlayda da bu markalardan biri. 25 yıllık geçmişiyle birbirinden şık tasarımlara sahip, el emeği göz nuru ev tekstil ürünlerini tüketicileriyle buluşturuyor. Şimdi ise toptan satışlarına perakendeyi de ekliyor.

Gözdeki ışık çakması Hissine Dikkat Önemli Bir Retina Hastalığı Habercisi Olabilir

Gözde ışık çakması ya da sinek uçuşması gibi şikâyetler, retina yırtılması olarak bilinen "Retina Dekolmanı" hastalığının habercisi olabilir. Retina hastalıklarında erken teşhisin önemine dikkat çeken Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Erkan Ekşioğlu, “Retina hücreleri kendini yenileyemeyen nöron hücrelerden oluştuğu için retina hastalıklarında görme kayıpları tedaviyle durdurulabiliyor, ancak görme fonksiyonu tekrar kazandırılamıyor. Bu nedenle; görmenin azalması, algılanan şekillerin bozulması, küçük, büyük ya da çarpık görme gibi şikâyetlerde vakit kaybedilmemeli ve mutlaka uzman bir göz doktoruna başvurulmalıdır” dedi.

CİLT BAKIMI, İPEK KİRPİK VE GÜZELLİĞE DAİR HER ŞEY… BİNNUR GÖZÜSULU

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bunda sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.

CHEF’S İSTANBUL KOCAELİ Limitsiz Burger Partisi…

Chef’s İstanbul Kocaeli Özel Mutfak Atölyesi, aşçılık okulu olmasının dışında binasının altında Okulun Mutfağı kafe ve restoranıyla hizmet vermektedir.

Okulun Mutfağı restoranında pizzalar, hamburgerler, salatalar, çeşitli makarnalar ve zengin menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Ayrıca günlük restoran konseptinin dışında ayda 2 veya 3 kere belirli günlerde özel yemek günleri düzenliyorlar ve bu özel günlere ilk olarak 12 Ekim Cuma günü Burger Parti ile başladılar. Bu partide saat 19:00 – 22:00 arası misafirlerin hamburgerleri ve diğer aparatifleri  sınırsız yeme içme imkanı vardı. Hedefleri hem hamburgerlerinin herkesçe tadılması hem de misafirlerin keyifli vakit geçirmeleri ve doyasıya yiyip içmeleri onların misyonunu belirliyor.

KONAK GÜÇLÜ KADROSUNU GENİŞLETTİ

Sağlıkta marka olan ve güncel erişilebilir kaliteli hizmet sunan Konak Hastanesi İzmit, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında 6 önemli hekimin katılımı ile güçlü kadrosunu genişletti. Bölgesinde tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak İzmit, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olmaya devam ediyor.

OTANTİK DERİDE YENİ DÖNEM!

Yasemin Akbulut 42 yaşında, İzmit’te bir el sanatları öğretmeni. Yaklaşık 12 yıldır bu işi yapan Akbulut son dönemlerin en çok konuşulan deri çantalarını kullanmamıza vesile oluyor. Bu çantaları takarken bir yandan da eğitime verdiğiniz desteği düşünüp mutlu olabilirsiniz. “Peki bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelin Yasemin Akbulut’u daha yakından tanıyalım.

Ruhi Karaalp : Uzun Yolculuklar Tek Bir Adımla Başlar

7 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığı, öncesinde ise 23 yıl otobüs taşımacılığı…

Dolu dolu 30 yıl sektör deneyimi. Milyonlarca insanı yıllarca umutlarına, hayallerine, sevdiklerine götürdü.

İşini aşk ile yaptı.. Son bir yılda yaşadıkları ise yaptığı işteki eksikleri görmesine aracı oldu. Mütevazi yapısı, gerçekleri kendinden eksikleri çekinmeden ifade edebilecek özgüveni ve muhteşem farkındalığı şimdi onu bu yollarda çok daha güçlü yapacak.

Aslen Abhaz asıllı Ruhi Karaalp’in şirketi Akmis Seyahat, 10 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerine geçen sene yaşadığı talihsiz bir olayla mola vermişti. Ancak bu mola asla yan gelip yatma veya tasalanma ile geçmedi. Bu arada kendini, personellerini ve şirketini gözden geçirerek tamamen yenilendi. Sektöre hızlı bir dönüş yapmak üzere olan Ruhi Karaalp herkesin merakla beklediği Akmis Seyahat ve Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığının akıbetini Time Kocaeli’ye anlattı...

AVLU’da şenlik var!

Mimar Yalçın Ergen ve Mehmet Uzuner ortaklığındaki ERG Group tarafından hayata geçirilen ve Kocaeli’nin en prestijli projelerinden biri olarak gösterilen Twinkle Life’ta (ışıltılı hayat) tamamlandı. Eski Türk evlerinin avlularından esinlenilerek tasarlanan Twinkle Life’ta yaşam, düzenlenen muhteşem bir şenlikle başlıyor

İzmit'in Yeni Eğlence Rotası

İzmit’in en deneyimli ve projeleriyle her zaman adından söz ettiren başarılı işletmecisi  Hakan Çınar’ın yeni projesi Jolly Joker,  İstanbul Kartal’da kapılarını açtı. İzmit’e 35 dakika mesafede ki  gece klubü İzmitlilerin gece hayatında ki yeni adresi oldu...

Dünyagöz’den Kocaeli’de Glokom Semineri

Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz sağlığı ve hastalıkları konusunda kamuoyunda bilinç oluşması adına gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 12 Ekim Cuma günü Kocaeli Huzurevi’nde, Glokom (Göz Tansiyonu) Semineri, Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Her Şey Sokak Hayvanlarını Yaşatmak İçin; KOHAYDER

Hep deriz ya; ‘’Biz insanoğlu aklı olan, düşünebilen varlıklarız.’’ diye. Gerçekten öyle evet, fakat yeryüzünde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Düşünme ve hissetme yetisine bizim kadar sahip olamayan diğer canlıları görmezden gelemeyiz değil mi? Evet, hayvan dostlarımızdan bahsediyorum. Bence düşünme ve hissetme yetisi zannedilenin daha fazla olduğu hayvan dostlarımızdan. Öyle ki; biraz önce kıskanıp saldırmaya çalıştığı yavru köpeklere, biraz sonra yemek taşıyıp onları doyurmaya çalışan başka bir köpek, hayvanların belki de birçok insandan daha hissiyatlı olduğunun bir kanıtıydı. Bizler insanlar olarak haklarımızı her zaman, her şekilde savunabilme cesaretine ve özgürlüğüne, gücüne sahipken, onların böyle bir lüksleri yok maalesef. İşte bu noktata onların hakkını onlar adına savunmaya çalışan insanlar var. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER ), tam olarak bu noktada, bu görevi kendilerine misyon edinmiş bir grup hayvanseverden oluşuyor. Bizler de 4 Ekim Hayvan Hakları gününü de göz önünde bulundurarak, KOHAYDER Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ile dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. 

ÇAY VE ÖTESİ

İzmit’in sevilen iş adamlarından, genç bir girişimci olan Bilal Bozkurt’un açtığı ve özel olarak dekore ettiği Çay Sokağı ve Hayal Atölyesi, İzmit’e yepyeni renkler getirmiş durumda…

Her iki mekânda da dünya mutfağının en güzel örneklerini, çok özel çayları ve kumda kahveyi uygun fiyatlarla tadabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

BİR BAŞKA ÇANAKKALE..

Herkese merhaba..

Bu sayıda ilk kez sizinle beraberim.O halde biraz kendimden bahsedeyim.Çok yakından tanıdığınız Tolga Tamer'in tatlı yeğeni (Dayımın söylemi ile :) ) Nazlıcan'ın ta kendisiyim. Bu dergi işlerine hep bir ilgim vardı, dayıma hep tuttururdum; "Ben de derginde yazı yazayım, ben de resim paylaşayım." diye, bugüne kısmetmiş. Aslında bir tasarım ajansında çalışıyorum, bu sektöre çok da uzak değilim, şimdi ise yakından inceleme fırsatım oldu.Buradan bir kez daha, bu sayıda bana yer verdiği için kendisine (dayıma) teşekkür eder ve devamının gelmesini dilerim :)

Anadolu Ateşi, Mustafa Erdoğan’ın Katılımıyla 41 Burda’da Açıldı!

Kocaelilileri ilklerle buluşturarak, özel deneyimler yaşatan, cazibe merkezi 41 Burda AVM, dans tutkunlarına yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen,  çocukları ve yetişkinleri dansın keyifli dünyasına davet eden Anadolu Ateşi Dans Okulu,Mustafa Erdoğan’ın da katılımıyla 41 Burda AVM’ de açıldı. 

GÜZEL OLAN GELDİ; CAKE STATION İZMİT’TE AÇILDI.

O dünyanın en tatlı işini yapıyor! Beşuzzi ve Cake Station markalarının sahibi Çetin vuraloğlu işini aşkla yapıyor. Kendini sürekli geliştiren, hep daha iyinin peşinde koşan, işinde sürekli ileriye giden başarılı ve sempatik bir iş adamı Vuraloğlu. onun fabrikalarından çıkan pastalar, dünyanın birçok yerine; Kuveyt'e, Almanya'ya, Amerika'ya kadar ulaşıyor. Beşuzzi markasından Cake Station markasını da piyasaya kazandıran Vuraloğlu, işindeki dehasıyla daha da büyümeyi planlıyor.

“Hepsi El Emeği”

El Sanatları öğretmeni Yasemin Akbulut’un organize ettiği Kösele deri çanta ve aksesuarlarının görücüye çıkacağı sergi, deri severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 25 Kasım Perşembe günü Dolphin Avm giriş kapısında gerçekleşecek olan etkinlik tüm meraklılarını bekliyor.

Cilt Bakımı, İpek Kirpik ve Güzelliğe Dair Her Şey

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bundan sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.  

Yasemin Kaya– Sofistike bir Kadın Girişimci

Yasemin Kaya, İzgören Akademi Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı. Sorumlu olduğu 8 ilde 4 kişilik ekibi ile, İzgören Akademi adına tüm faaliyetleri yürütüyor. 

Genel merkezi Ankara’da bulunan İzgören Akademi, 22 yıldır tüm Türkiye’de, eğitmenler, danışmanlar ve proje uzmanlarından oluşan 75 kişilik ekibi ile faaliyet gösteriyor. Kocaeli dışında;Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, İzmir ve Samsun’da ofisleri bulunuyor. 

Jolly Joker - İzmit; 30 dk! 19 Ekim Cuma Hakan Altun Gecesiyle açılıyor…

İzmit'in en deneyimli ve projeleriyle her zaman adından söz ettiren başarılı işletmecisi Hakan Çınar'ın yeni projesi Jolly Joker, İstanbul Kartal’da kapılarını açıyor. 19 Ekim Cuma günü saat 22:00’da gerçekleşecek olan açılışta Hakan Altun ve sürpriz isimler sahnede olacak. İzmit’in ünlü simalarının yoğunluk göstereceği açılışın İzmitliler için bir sürprizi daha var. 

 

Kerem Lüleci: Spor Bir Yaşam Biçimidir

Spor yapmak bazıları için bir yaşam biçimi, bazıları için de bir aktivitedir. Bazen sadece yaz öncesi vücudumuzu şekillendirmek için gideriz spor salonlarına bazen de hiç çıkmayız. Fakat her işte olduğu gibi bu alanda da profesyonellik olmazsa olmaz, hele ki mesele sağlıksa. Sporla ilgili merak ettiğimiz her şeyi Fitness Antrenörü Kerem Lüleci yanıtladı.

SANATIN EN KALICI HALİ; DÖVME SANATI; JUNIOR TATTOO’NUN ELLERİNDEN ÇIKIYOR !

Dövme, en güzel, en zor sanattır belki de. Kişinin kendisini ifade etme şekli, tarzı, bakış açısıdır. Bir o kadar da verilmesi zor bir karardır. Dövme yaptırırken birçok kez düşünürüz. Geri dönüşü olmayan bu sanat için, en doğru kararı vermeye çalışırız. Kentimizin en iyi dövme sanatçılarından Fatih ÖZBAŞ ile bu sanat hakkında konuştuk. Kendisi bize bu işin inceliklerini anlattı..

Değişmeyen Kalite Değişmeyen Lezzet…

Balıkçı Kartepe, Kartepe-Maşukiye yolu üzerinde yıllardır hizmet veren, hem taze ya da pişmiş balıklar alabileceğiniz, hem ailecek oturup balık yiyebileceğiniz, mezeleri ve tatlıları ayrı güzel, keyifli bir mekân. Şık ve otantik dekorasyonu, güzel müzikleri ve lezzetli sofraları ile akıllarda yer eden mekânın sahibi Zeki Kocaman ile hikayesi üzerine keyifli bir söyleşi yaptık…

ÇORAK ve BÜYÜLÜ ADA; MİKONOS..

Bu yazın başlarında planlamıştık. Aslında Santorini ile Mikonos arasında kararsızdık fakat Mykonos’a İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan direk uçuş olması tercih sebebimiz oldu. Santorini için önce Atina’ya uçmamız oradan da adaya giden bir gemiye veya başka bir uçağa binmemiz gerekiyordu.

Öncelikle hemen belirteyim, Mikonos’a uçak ile gitmek çok kolay. Hayatımda hiçbir havaalanından bu kadar çabuk çıktığımı hatırlamıyorum. 50 dakika uçuşun ardından Mykonos Havaalanı’na indikten sonra yaklaşık 20 dakika içinde kendimizi havalanının kapısının önünde bulduk. Küçük bir havaalanı ve adanın merkezinin hemen yanı başında.. İstanbul’dan sadece Atlas Global firması direk olarak uçuyor.

Dikkat.! Bu lezzetlerin bağımlısı olacaksınız… Antepia;

Antep ve Urfa’dan ilimize uzanan bir lezzet hikayesi. Öyle ki; her şeyiyle yörenin adını da hakkını da vermeye geldiler. Etinden baharatına, menüsünden sunum şekline kadar her şey, yıllardır süre gelen geleneklerine ait. Şuayip Ökten ve Ali Sertkaya ortaklığı ile kentimize açılan Antepia, kendine has iddialı lezzetleri sunmaya başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Tenisin Kalbi, İzmit Tenis Kulübü’nün Yeni Şubesi Yahya Kaptan’da Atıyor!

Life Express Spor Kompleksi içindeki kortların restorasyonu sonrası, yaz okullarıyla açılış yapıp faaliyete geçen tenis kortları, yoğun ve etkin bir dönem sonrası şimdi de kış dönemi için Tenis Okulu’nu bu haftasonu başlattı. Çevre sakinleri ve il bazındaki okullar için 7 gün antremanlara  açık kortlarda, 5-15 yaş grubu çocuklar ile yetişkin bireyler için ders kayıtları devam ediyor.

10 Trekking Parkuru Kocaeli

Kısaca “doğa yürüyüşü” olarak açıklayabileceğimiz trekking; uzun veya kolay parkurlarda, yalnız veya grup halinde; bağ, bayır, çimen, dere kenarı, patika ve çeşitli birçok doğal ortamda gezebileceğiniz bir spor aslında. Yalnız da yapabileceğiniz aktivitenin asıl keyfi birkaç kişi veya grupla yapıldığında ortaya çıkıyor. Kocaeli ise bu konuda tam bir cennet! İşte hem yerel hem de ulusal tur şirketlerinin Kocaeli sınırları içinde, en çok tercih ettikleri 10 Trekking Parkuru…

GÖLCÜK VİZYON 2023 PROJESİ

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin bir araya gelerek ortaya koyduğu Gölcük Vizyon 2023 projesi, 22 Şubat 2011 tarihinde imzalanan protokolle çalışmalarına başladı ve proje kapsamında kültür, sanat, eğitim, tarih başta olmak üzere sosyal gelişim sağlamayı amaçlayan bir dizi proje hayata geçirildi. 2023’e kadar devam edecek olan Gölcük Vizyon 2023 Projesi hakkında, projenin halkla ilişkilerini yöneten Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu ile görüştük.

Okulun Mutfağı’nda Sushi Work-Shop’ı

Farklı konseptlerde verdiği yemek eğitimleriyle öne çıkan ‘’Okulun Mutfağı’’nda bu hafta, sushi work-shopı yapıldı.

Brisa’nın Japon mutfağında halen çalışan Şef Harun AKGÜN eğitimi verirken, katılımcıların ilgisi de büyük oldu. Harun AKGÜN; 38 yıldır Japon mutfağı ile yakından ilgileniyor. 29 yıldır ise, Sabancı Grubu ile çalışıyor. Daha önce İzmit’te balık restaurantında japon yemeklerinden olan sushi, sashimi, yakitari, tempora gibi yemekleri yapan şef, şimdi de Okulun Mutfağı’nda sushi ve sashimi eğitimi vermeye devam ediyor.

Hızır Kamp, Kazdağları Siz Hiç Cennete Gittiniz Mi?

Siz hiç cennete gittiniz mi? 
Ben gittim… 
Bir günsiz de yorulursanız eğer…
Şehir hayatına mola verme ihtiyacı hissederseniz…
Fiziksel ya da ruhsal olarak arınmaya ve “detox” yapmaya niyetlenirseniz…
En sevdiğinizle doğanın içinde kaybolmak isterseniz…
Ya da bir şekilde “öz”ünüze dönmeye karar verirseniz…
Kazdağları’na, Hızır Kamp’a gidin!

North Beach Kerpe - Bu şehrin önemli bir eksiğiydi...

Şehrin eksikleri bir bir tamamlanıyor :)

Her yanı denizle, gölle, su birikintisiyle çevrili bu kentte doğru düzgün bir “beach club” yoktu.

Bu boşluğu gören sevgili dostum Batur Altunoğlu, bu yaz kolları sıvayıp bu duruma el atmıştı.

Yazın yoğun seyahat ve iş temposundan, Batur’un işlettiği mekâna daha yeni gitme fırsatı buldum.

Buse & Cem – Masalsı Bir Aşk Hikayesi…

28 Temmuz 2018 tarihinde muhteşem bir düğünle evlenen Buse & Cem’in hikâyesine hoş geldiniz…
Sanayici baba Ekrem Bayram ve hemşire anne Yasemin Bayram’ın kızları Buse ile müteahhit baba Necati Kavşut ve ev hanımı anne Sinem Kavşut’un oğulları Cem, bundan tam 7 sene önce Fethiye’de, Necati Kavşut’un sahibi olduğu otelde tatil yaparken tanıştılar, aşık oldular ve güzel ilişkilerini bugüne dek masalsı bir şekilde taşıdılar…

Gölcük’te “Lezzet”in En Eski Adresi

Ankara ve Erzincan kökenli Ümit Usta, 3 kardeşi ve oğlu ile 1956 da Gölcük merkezde ve ardından Değirmendere’de açtıkları dükkanlarını bugün hala ilk günkü heyecan, doğallık ve samimiyet ile devam ettiriyorlar.
Ümit Usta bölge halkı tarafından o kadar çok seviliyor ki dükkanların hepsi her daim dolu…

KOCAELİ’DE PLAJ KEYFİ İÇİN 10 ROTA

Yaz sıcaklarının iyice kendini hissettirdiği bu Ağustos günlerinde sizler için günlük kaçamaklar yapabileceğiniz yakın çevremizdeki 10 plaj alternatifini sıraladık. Herbiri birbirinden güzel olan bu sahillere İzmit'ten ortalama 40 dakika da ulaşarak keyifli birgün geçirebilirsiniz.