Leman Akbaba

İyi Düşünün İyi Olsun Hepsi Bu...

Gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutluyorum. Sağlık hizmetleriyle hayatımıza dokunmaktan öte, en umutsuz zamanlarda hastalara umut aşılayan, uçurumun kenarındayken uzatılmış bir el gibi belki de o gelinen son noktadan alıkoyan çoğumuza göre kahramanlarımız, çok değerli hekimlerimiz! Değil bir gün, yılın her günü sizin olsun.

Günlüğümden Bir Parça Esinti

Hayatımızla alakalı ciddi karar aşamalarında olduğumuz dönemlerimiz vardır. Sıkıntılı bir zamanımda yazmış olduğum günlüğümden bir parça paylaşmak istedim. Ruhunuzun ait olmadığını hissettiğiniz hiçbir yerde durmayın. Sıkışıp kalmayın. Ya kendin olursun, isteklerinin hayallerinin peşinden koşar büyürsün ya da başka insanların istekleri hayalleri peşinden gider kendinizi deneyimlemek yerine size sunulmuş biçilmiş kaftanları giyinip kendinize yabancı bireyler halinde yaşarsınız. Hayat amacını bulmuş insan hayatı boyunca mutlu olur. Mutsuz ve kendimi sorguladığım bir günden minik bir parça...

Güzellik Alanı Kolajen

Cildimizin esnekliğini sağlayan, en önemli protein çeşidi olan KOLAJEN, eksikliğiyle birlikte erken yaşlanma belirtilerini hızla açığa çıkartmaktadır. Kolajen, vücudun yapısal bütünlüğünü oluşturan esas proteindir ve başta derimiz, bağ dokumuz, tendon, eklem, tırnak, diş, saç ve kemiklerimiz olmak üzere göz dâhil hemen her organın yapısında kolajen hep vardır. Yıpranan dokuların onarım ve yenilenmesinde, kemik ve cilt dokusunun şekillenmesinde de önemli görevler üstlenir. Kolajen eksikliği sadece kırışıp yaşlanmaya değil, eklem kıkırdaklarınızın erimesine, tendonlarınızın güçsüz kalıp kopmaya meyilli hale gelmesine de sebebiyet veriyor. 

Gençliğin Formülü

''Gençliğin formülünü verin bize…'' diye, espri ile karışık ama içinde bulunduğumuz zamana inat, aslında zihnimizi de meşgul eden bir dilek duyar oldum son zamanlarda birçok kişiden…

Güzellik, belli kalıplara ve terimlere sokulup pazarlanan bir sistem haline geldi. Cihaz uygulamaları ya da vitamin desteklerinin paket program isimleriyle sunulan hizmetleri oldukça revaçta. Burada merak edilen soru şu ki, tek yönlü yapılan bu uygulamalar ne kadar kalıcı oluyor?

Hayat Enerjimizi Nasıl Yükseltiriz?

Önceki yazımda suya olumlu his yüklemesi yaparak vücudumuza verebileceği pozitif enerjiden bahsetmiştim ve kısa bir giriş yapmıştım... Suyun hayati önemi bir kenara, enerji bedenimiz için de çalışan molekülleri vardır. Ne var ki gözden kaçırdığımız bir nokta var. Canlı suyun faydalı olduğunu çoğumuz ya bilmiyor ya da yok sayıyoruz.

Yaşam Enerjimizi Nasıl Yükseltiriz

Merhaba, sizlerle “Işığını Yansıt” köşemizdeki düşüncelerimizi bundan sonra TIME KOCAELİ dergisi aracılığı ile devam ettireceğiz. Bilinçli güzelliğin yanı sıra, spiritüel içerikli yazılar ile her ay sizlerle buluşacak ve fikir alışverişlerinde bulunacağız. Önümüzdeki ay “Sizlerden Gelen” konu başlığı altında; Instagram ve Facebook sayfalarımıza mesaj yolu ile sorduğunuz soruları da cevaplandıracağım.