Kübra Özçelik

Hukuk Hiçbir İdeoloji Uğruna Feda Edilemez…

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli Barosu’nun 35. Olağan Genel Kurulu’nda sayın Av. Bahar Gültekin Candemir yeni başkan olarak seçildi. Aynı zamanda Kocaeli’de tarihe geçen ilk kadın başkan olarak bizimle kıymetli vaktini paylaşan Başkanımızla birlikte hem seçim sürecini hem de gelecekteki projeleri hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Avukatlık Kampı

Yaz Kampı, Gençlik Kampı, İzcilik Kampı derken Türkiye’de bir ilk olan Avukatlık Kampı yapmak gelmiş birilerinin aklına…
Çok ilginç değil mi? Bir avukat olarak benim okul ve stajyerlik hayatımda öğrenmediğim, bilmediğim ama onların bildikleri ve öğrettikleri şeyler neler olabilirdi?
Merakıma daha fazla dayanamayıp bu yıl 11.si Şile’de düzenlenen ve 5 gün süren kampa gittim. Bakın bakalım neler öğrendim ve kimlerle tanıştım.
Avukatlık Kampı, gençlere kariyer hedeflerine kısa sürede nasıl ulaşabilecekleri konusunda rehberlik ediyor. Kampın sonunda katılımcılara Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki sertifikayla birlikte uluslararası geçerliliğe sahip “Law-Agenda” akıllı kart sertifikası veriliyor.  

TESADÜF MÜ

Merhaba, ben Kübra Özçelik. 1985 yılında Erzincan’da doğdum. İlköğretim ve lise öğrenimimi hiçbir zaman kopamadığım güzelim beldemiz Değirmendere’de tamamladım. Hayallerimdeki meslek  her ne kadar İç Mimarlık olsa da ailemin psikolojik baskısıyla Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2008 yılında  bitirmiş oldum. Meslek hayatıma Kocaeli Barosu’na kayıtlı serbest avukatlık yaparak devam ediyorum. Özel hayata dair  bir şey yazmam gerekirse kısaca evli ve iki çocuk annesiyim :)