Erkan Gözübüyükoğulları

Bahar Ekinoksu Neler Getiriyor?

Batı astrolojisi, mevsimsel anlamda bir astroloji olduğundan, özellikle Koç burcu 0 derecesini başlangıç olarak kabul ettiği için ilkbahar ekinoksunun bu burçta özel bir yeri vardır. Eski astrologlar, koç burcu 0 derece, giriş derecesini baz alarak harita çıkartırlardı. Dünya astrolojisi içinde, ingress haritaların önemli bir yeri vardır. Öncü burçların 0 dereceleri esas alınarak, 3 aylık giriş haritaları çıkartılır ve 3 aylık öngörü yayınlanırdı.

Mart Ayının Getirdikleri

KOÇ BURCU: İlk yarı yeniay 12. evde olacağı için ruhsal sağlık, elde olmayan koşullar, gizli düşmanlar gibi konular gündemde olabilir. İkinci yarı ise kişisel bazlı proje ve atılımlar da atak yapamama, kitlenme, tıkanma, ileri gidememe, engellenme gibi şeyler yaşanabilir.

BOĞA BURCU: İlk yarı yeniay 11. evde olacağı için arkadaş grupları, sosyal çevre ve yardımlaşma, idealler, geleceğe ait planlar, para durumları da etkili olacaktır. İkinci yarı ise sağlık ve hijyen konuları, günlük çalışma alanında sorunlar, çalışma hayatında da sorunlar yaşanabilir.

Şubat 2019 Ayı Neler Anlatıyor?

Şubat 2019 ayına 05.02.2019 tarihinde 15 derece kova burcunda olacak bir yeniay ile başlıyoruz.  Yeniay  taze enerjiler ve yeni başlangıçlar sunar ancak her yeniay kendi içinde değişik enerjiler barındırdığı için; zorlu ya da kolay enerjiler olabilir. Bu nedenle kolay enerjiler güzel olayları müjdelerken, zorlu enerjiler bizim mücadele etmemiz gereken sorun ve sorumlulukları anlatır. Tabii asıl olan bireysel haritada bunun yansımanın nasıl olacağıdır. Bunu ancak bireysel haritada yansımasına bakarak anlayabiliriz.

Jüpiter Gezegenini Anlamak

Jüpiter, Güneş’in binde biri kütleye sahiptir. Yani, sistemimizdeki diğer bütün gezegenlerin toplamından 2.5 kat fazla kütleye sahip bir gaz devidir. Yaklaşık olarak %89 hidrojen, %10 helyum, 0.3 metan ve çok daha düşük miktarlarda amonyak, hidrojen döterid, etan, su ve diğer ağır elementlerden oluşmaktadır. Ağır elementlerin çok düşük oranda olması sizi yanıltmasın Jüpiter’in sahip olduğu demir, sülfür, bakır, silisyum, karbon gibi elementlerin miktarı Dünya’nın kütlesinden çok daha büyüktür.

Uranüs Boğa Burcunda, Sabit Burçlar Değişimin Eşiğinde!

Astronomik olarak Uranüs, Güneş sisteminin, Güneş’ten yakınlık sırasına göre yedinci gezegenidir. Çapı açısından, Jüpiter ve Satürn’den sonra üçüncü, kütle açısından bu iki gezegenden ve Neptün’den sonra dördüncü sırada yer alır. Adını Yunan mitolojisindeki gökyüzü tanrısı Oronos’tan almaktadır. Kütlesi, Dünya kütlesinin 15, hacmi ise 64 katıdır ve en az fotojenik gezegendir. Buz Devleri sınıfına girer. Uranüs çok şaşırtıcı bir gezegendir. Halkalardan ve on beş aydan oluşan bir sisteme sahiptir. Dönüş eksenindeki 98 derecelik eğim nedeniyle, yörüngesindeki hareketi diğer gezegenlerden çok farklıdır. Yuvarlana yuvarlana döner.