Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın Geleneksel Yaz Servis Kampanyası Avantajlarla Dolu

Toyota Plaza “Kocaeli Kaya”nın, geleneksel “Yaz Servis Günleri Kampanyası” ile Toyota sahipleri yaza bakımlı ve güvenle girecek. 30 Haziran tarihine kadar sürecek olan kampanyada, Toyota Plaza “Kocaeli Kaya”ya gelen 2013 ve öncesi tüm Toyota modelleri, Toyota Forever programı kapsamında yüzde 15’ten başlayan yedek parça ve yüzde 20’den başlayan işçilik indiriminden yararlanabilecekler. 

VIXSUS “İzmit’ten Dünyaya Açılan VIP Araç Markası”

Kocaeli’ye ilklerini yaşatan, yenilikçi yatırımın öncüsü, İzmit’in dahi çocuğu Burçin Şahin, yepyeni markası VIXSUS ile karşımızda!
Burçin Şahin, Kuruçeşme’de bulunan Lamar Lounge ve Kocaeli’nin farklı bölgelerinde tamamlanan konut projeleri ve halihazırda devam eden 262 Towers, villa ve rezidans projelerinin yanı sıra lüks VIP araç markası VIXSUS ile de oldukça başarılı adımlar atıyor.

Waymo sürücüsüz araç filosu için Jaguar’la iş birliği yapıyor

Waymo ile Jaguar, dünyanın ilk premium otonom aracı olarak adlandırılan Jaguar I-PACE'i geliştirdi.

Geçtiğimiz günlerde, Waymo CEO’su John Krafcik, şirketin otonom sürüş teknolojisini kullanan yeni bir aracı tanıttı. Dünyanın ilk premium otonom aracı olarak adlandırılan otomobil, Jaguar Land Rover iş birliği ile geliştirildi. Araca Jaguar I-PACE adı verildi.

Yeni Peugeot RIFTER 4×4 Concept

Fransız markanın en güncel tasarım diline sadık görünümüyle dikkat çeken Yeni Peugeot RIFTER, dinamik tasarımı kadar güçlü ve sağlam duruşuyla da günlük yaşantının tüm zorluklarına meydan okuyor. Yeni Peugeot RIFTER sahip olduğu üstün özelliklerle gerek şehir içinde, gerek şehirlerarası yolculuklarda ve gerekse küçük hafta sonu aktivitelerinde ideal yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Yeni Peugeot 508

Radikal bir değişime uğrayan Yeni Peugeot 508 ile ilgili firmanın paylaştığı bilgiler:
Yeni Peugeot 508, sahip olduğu özelliklerle sınıfının dengelerini değiştiriyor. Uzunluğu ve tavan yüksekliği azaltılan Yeni Peugeot 508, artan genişliğinin de etkisiyle daha olgun ve dinamik bir görünüm sergiliyor. Daha keskin hatlara sahip yeni dış tasarım daha güçlü bir duruş sergilerken, her bir ayrıntısı büyük bir titizlikle ele alınan iç mekanı, ikonik Peugeot i-Cockpit®’in gelişimini gözler önüne seriyor. Mükemmel yol tutuş özellikleri, yüksek verimlilik seviyesine sahip yeni motorları, sayısız teknolojik donanımları ve ileri seviyede kalite özellikleriyle Yeni Peugeot 508, D segmentinin standartlarını yeniden belirliyor ve markanın sınıf atlama stratejisini destekliyor.

Yeni V60, Volvo’nun güncel tasarım diliyle karşımızda

Yeni Volvo V60 ,V90’a gerek var mı dedirtecek kadar ağabeyine benzeyen tasarımıyla ortaya çıktı.

Yeni V60 ile ilgili firma tarafından paylaşılan bilgiler:
Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, bugün beş kapılı, orta boy premium station modeli V60’ı tanıttı. Yeni V60, İsveçli markanın hem iyi görünüme sahip, hem de gündelik hayata uygun pratik otomobiller ürettiğini bir kez daha vurguluyor.
Volvo Cars Başkan ve CEO’su Hakan Samuelsson, “Station aile otomobili sürücüsü, bizim işimizde nesillerdir önemli bir profil olmuştur. Şimdi yeni V60, bu geleneği onurlandırıyor ve onu daha da ileriye götürüyor” dedi.

Rehber Öğretmenlerine Şiddet Eğitimi

İzmit’te rehber öğretmenlerine cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve çocuk yaşta evlilik konularında eğitim veriliyor. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı çerçevesinde İzmit, Körfez, Derince, Kandıra ve Kartepe ilçelerinde görev yapan 255 rehber öğretmenine yönelik eğitim Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü uzmanları ile Kocaeli Barosu Kadın Hakları Merkezi tarafından verildi.

Meslek Yüksek okulları mercek altında

YÖK, Meslek Yüksekokullarının (MYO) durumunu görüşmek için Başkan Prof. Dr. Yekta Saraç’ın katılacağı çalıştay düzenliyor. Çalıştaya üniversite, sanayi ve ticaret odaları temsilcilerinin yanı sıra meslek lisesi müdürleri ve MYO öğrencileri de katılarak fikirlerini paylaşacak. Toplantıda MYO’ların durumunu tespit etmek için 13 bin 675 kişiye düzenlenen anketin sonuçları da açıklanacak.
 

Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi

Büyük endüstriyel kazalar, yaralanma ve ölüme sebep olabileceği gibi azımsanmayacak ekonomik, maddi ve çevresel zarara neden olabilir. Tehlikelerin hepsi aynı olmayacağı gibi sonuçları da benzer olmayabilir. Proses emniyeti yönetim sistemi endüstriyel tesislerin mühendislik tasarımlarına, tehlikelerin belirlenmesine, olay analizlerine, değişiklik yönetimine, ekipmanların bakımına, gözetimine ve testlerine, proses kontrol ve alarm sistemlerine, işletme ve bakım prosedürlerine, personelin eğitimine ve insan faktörüne odaklanır.