Kentin En Yeni Ocakbaşı Restoranı TARHUN’U Keşfedİn

Tarhun Ocakbaşı açıldı! Hem de beklenenden daha da ses getiren bir şekilde. Bilinen lezzetlerin yanı sıra farklı kebap çeşitleriyle de müşterilerinden ve bizden tam not alan Tarhun Ocakbaşı’nda bir ocakbaşı restoranında olması gerekenler ve fazlası var..

Tarhun ocakbaşının sahibi Murat Gün, Tarhun Catering ile yıllardır gıda sektöründe ve bu sektörde yaptıkları ile hep bir adım ileride. Murat Gün bir süredir düşündüğü ocakbaşı projesini  Tarhun Ocakbaşı adıyla hayata geçirdi. Hem de şehrin en dinamik noktasında. Yahya Kaptan ışıklarda tam köşe başında...

Asla Doymak İSTEMEYECEKSİNİZ

Tarif Cağ Kebap açılalı sadece birkaç hafta olmasına rağmen kısa sürede çok sevildi. Daha ikinci gününde kapısında kuyruklar oluştu, yer bulamayıp içeri giremeyenler oldu.

Bu ilgi tabii ki sebepsiz veya abartı değildi. Bu derece sevilmesinin ve müşteri akınına uğramasının en önemli iki sebebi, Tarif Cağ Kebabın sahibi İrfan Fırat’ın kentteki geniş çevresi ve cağ kebabını olabilecek en iyi şekilde yapıyor olmasıydı.

İZMİT ŞİMDİ ETE DOYACAK Mehmet’im Steakhouse Yahya Kaptan’da

İsmini ilk olarak 6 -7 ay önce duymuştum. 

Gölcük’ teki restoranında etleri pişirirken yaptığı ateşli şovlar, her akşam yaptıkları canlı keman performansları ve Boğaz Köprüsü’ nün tüm ihtişamı ile restoranın içindeki ışıl ışıl görüntüleri Mehmet’im SteakHouse ile ilgili ilk duyduklarımdı.
Mehmetim SteakHouse’ un kısa sürede büyük bir başarı grafiği ile çok daha iyi yerlere geleceğini tahmin etmiştim.

Gerçek Antep Lezzetlerine Hazır olun... ANTEPİA

Köklü bir tarihe sahip olan Gaziantep, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kentimiz. Bu köklü tarih ve geniş yelpazeli kültür, yıllar boyunca mutfağa da fazlasıyla katkı yapmış; Antep mutfağının ünü ise sadece Türkiye’ ye değil, dünyaya yayılmış durumda.

Sadece öğle yemeği için bile Gaziantep’ e gidip dönen yemek aşıkları olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur.

İşte bu ünlü ve lezzette sınır tanımayan Antep yemekleri artık tek çatı altında ve Temmuz ayı itibariyle biz İzmitlilerin hizmetinde olacak…

İŞTE KEBABIN BEYZADESİ: BEYZADE CAĞ KEBAP

Beni tanıyanlar bilir; gezdiğim yeni yerleri, keşfettiğim lezzetleri kendine saklayan biri değilim. Tam tersine bir yeri beğendiğimde orayı sevdiklerimle de paylaşmak isterim. Ailemi, arkadaşlarımı da alır götürürüm. İşte bu yüzden bu sayıda sizlere Beyzade Cağ Kebabı’nı anlatmadan geçmek istemiyorum.
Hiç bıkmadan yiyebileceğim bir lezzet... Her yediğimde neden daha çok yerde yok, neden daha yaygın değil diye düşünürdüm... Ama bugün öğrendim ki; çok yerde yok çünkü her aşaması büyük bir özveri ve özen istiyor. 
Yıllardır keyifle yediğim bu enfes lezzetin hikâyesini Beyzade Cağ Kebabı’nın işletmecisi sevgili arkadaşım İbrahim’den dinliyorum... 
 

Akdeniz’den Gelen Lezzet: Ciğerci Bahattin

1995 yılında, Bahattin Usta tarafından, ilk olarak Mersin’de açılan Ciğerci Bahattin, yıllar içinde Türkiye geneline yayılarak adını duyurdu. 
Ciğerci Bahattin, Mersin’deki 6 şubesinin ardından 12 farklı ilde şubeler açarak gün geçtikçe zincirine yeni iller ve şubeler eklemeye devam ediyor.

Gerçek Adana Kebabının Yaşayan Efsanesi “BEDRİ USTA”

Kebap Deyip Geçme, Bir Sanattır Kebap

İstanbul'da birçok şubesi bulunan ünlü Adana Kebapçısı Bedri Usta, son olarak ilimizde, La Flora Otel'in alt katında açıldı.
Markayı İzmit’e getiren La Flora Otel’in sahipleri Doğukan ve Mustafa Paşalıoğlu, yoğun ilgi gören açılış günü ile birlikte İzmitliler için, ailecek gelinebilecek, oldukça nezih bir mekân kazandırmış oldular.
İzmit'e yeni bir renk getiren kebapçının renkli kurucusu Bedri Usta, haftanın belirli günlerinde buraya gelip kendisi de ocak başına geçiyor. İşte o günlerden birinde kendisini yine ocak başında yakaladık…
Bedri Usta; bir kebapçı ustasından beklenmeyecek derecede fit oluşu, sürekli gülen gözleri, samimi ev sahipliği, açıklığı, netliği, pozitif enerjisi, muhteşem yaşam sevinci ve işine duyduğu sonsuz aşk ile bizi kendine hayran bıraktı…
Kimi zaman kahkahalarla kimi zaman şaşkınlıkla dinlediğimiz Bedri Usta'dan öğreneceğimiz ne çok şey varmış meğer...

İFTARDA NEDEN ETÇİ BEYLER ??

İzmit’in en sevilen et restoranlarının başında gelen Tufan Ubay’a ait Etçi Beyler, Ramazan’da da en çok tercih edilen restoranlardan oldu.

Etçi Beyler’in Köseköy ve Gölcük yolu üzerindeki şubeleri iftara gelenleri muhteşem lezzetli e servisleri ve açık büfe tatlı reyonlar ile adeta mest ediyor.

BALKANLARDAN GELEN LEZZETLİ HAVA DALGASI!

Bir tarafım Balkanlardan geldiği için uzun zamandır lezzetlerini merak ettiğim bir yerdeyim; Değirmendere Somunarası’nda... Bir akşam mekân tarafından yemeğe çağrılıyorum ve söz konusu yeni bir lezzet olunca soluğu Somunarası’nda alıyorum. 
Bir tek Balkanlılar değil, Değirmendere, Gölcük, hatta birçok  İzmitlinin de akın ettiği Değirmendere Somunarası, içeri girdiğim anda güleryüzlü çalışanları, sıcak ortamı ve mutfaktan gelen mis gibi kokuları ile favori mekânım olacağa benziyor.