Kentimizin Efsanleşen Makas Ustası; SUAT BİRER HAIRDRESSING

Yılların getirmiş olduğu güven, personellerin güleryüzü, bol enerjisi ve makas tutan usta elleri… Bu kentin kadınları ona ve ekibine sonsuz güveniyor. Peki, bu başarı nereden geliyor? Time Kocaeli ekibi olarak bu ay Suat Birer ve ekibini yakın markaja aldık. Yılların getirdiği ustalık, trendler ve güzellik akımlarına dair bol eğlenceli, bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştirdik.

Fondötenin Kalıcısı Mı Olur?

Farklı sektörlerden gelip, İzmit’te iki güzellik kraliçesi oldular. Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy’i İzmit’te kazandıran bu başarılı kadınlar, güzellik salonlarına her gün bir yenisini ekledikleri trendleri biz Time Kocaeli’ne tanıttılar.

Cilt Bakımı, İpek Kirpik ve Güzelliğe Dair Her Şey

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bundan sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.  

EN GÜZELLERDEN GÜZELLİK EĞİTİMLERİ

Makyaj uzmanı Özlem Arslan önderliğinde düzenlenen makyaj & güzellik eğitimleri güzelliğinize güzellik katmada iddialı!
Drop Spor ve Güzellik Merkezi sahibi Özlem Arslan, bir dizi eğitim ve seminerden oluşan etkinliklerini gerçekleştirdi. İlk günü Wellborn Otel’de başlayan eğitimler dört gün sürdü. Wellbor’de verilen eğitimde kalıcı makyaj uzmanı ve eğitmeni Jenya Denizeri konuk edildi. 

Izmit’in Butik Pilates Stüdyosu

Nefesini değiştir, Hayatın değişsin” sloganı ile 2009’dan beri İzmit yürüyüş yolunda hizmet veren Ommira; spor, sağlık ve mutluluk için kurulmuş, öğrencilerine uzman eğitmenleriyle içten bir ortamda spor yapma şansı sunan butik bir egzersiz stüdyosu. Ommira adı, yogadaki sessizliğin sesi “Om” ve mucize anlamındaki “Miracle”dan esinlenerek oluşturulmuş ve “sessizliğin mucizesi” haline gelmiş.
Ommira’da dilerseniz hafta içi gündüz ve akşam grup Pilates dersleri, hafta içi akşam Yoga dersleri ve kişiye özel belirlenecek gün ve saatlerde ise Reformer Pilates, AntiGravity Yoga ve Nefes Seansları alabilirsiniz. Butik stüdyonun kurucusu, evli ve aynı zamanda taze bir anne olan Kübra Dirlik, merak ettiğimiz konuları siz sevgili Time Kocaeli okurları için cevapladı…

Saçlarınız için Güzellik Önerileri

Hepimiz sağlıklı, bakımlı, parlak, kopmayan ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için birçok yöntem deniyoruz. Tabi saçlarımızın dengesi de havaya, strese, yediklerimiz ve içdiklerimizle de doğru orantılı bir şekilde değişebiliyor. Yapmamız gereken tek şey, öncelikle saçımızı tanımak ve olumsuz etkenlere göre nasıl değiştiğini bir süre gözlemlemek. Bu sayede saçımızın nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu da iyi öğrenir ve istediğimiz saçlara rahatlıkla kavuşabiliriz.

Herkesin inandığı 3 sağlık miti

Son yıllarda sağlıklı yaşam takıntılı kültürümüzde bazı diyet ve egzersiz kalıpları o kadar yaygınlaştı ki artık körü koruna gerçek olarak kabul ediliyor. Bu gibi kalıplaşmış düşünce tarzlarının hepimizin düşük kalorili ancak yüksek şekerli tahılların bizim için iyi olduğuna inanmamızı sağladığını unutmamak gerek. Bu yaygın sağlık miti 90’lı yılların başından 2000’li yılların başına kadar bize dayatıldı. Ancak sağlıklı yaşam alanının öznel niteliği göz önüne alındığında bu gibi bilgilerin sorgulanması gerekliliğinin önemi ortaya çıktı. İşte uzmanların, son dönemde kilo vermek adına önerilen kötü tavsiyeler hakkındaki uyarıları…

Kaliteli Uykunun Sırları

Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, stres derken; kendimizi tüm gün yorgun, halsiz ve bitkin hissedebiliyoruz. Bunun başlı başına sebeplerinden biri “kaliteli uyku uyuyamamak”. Bugün sizler için kaliteli bir uykunun tüm sırlarını araştırdık. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.