Güzellik & Sağlık

Makyaj, saç bakımı, tırnak bakımı, ojeler, makyaj hileleri, güzellik önerileri, estetik, güzellik ,cilt bakımı, diyet, zayıflama, moda, giyim, gebelik, hamilelik ve yaşam makaleleri tüyoları hakkında bilmek istediğiniz her şey yazılarımızda sizinle buluşuyor.

Doğuyu Ve Batıyı Harmanlayarak Tedavi Ediyorlar: GETAT

Kocaeli’de işini hakkıyla yapan, idealist ve hayatını şifa vermeye adamış doktorları görünce yakalarına yapışıyorum. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Cemalettin Cihangir & Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beyza Aksu da görür görmez ses kaydını başlattığım çok değerli kişiler. Her söylediklerinin kayıt altına alınması gerekiyor. 

Güzel Ve Bakımlı olmayı Seven Kadınların Tercihi: BRC Estelife

Cilt Bakımı ve Sağlık Yönetimi mezunu Fatma Burcu Aktı tarafından kurulan BRC Estelife Güzellik Merkezi, bakımlı olmayı seven kadınların uğrak noktası olmaya ediyor. Alanında uzman kadrosu ve son teknoloji aletleriyle müşterilerine hizmet veren merkezde kalıcı makyaj, buz lazer uygulaması ve cerrahi müdahale olmadan benlerin alınması gibi işlemleri bulabilirsiniz.

Hk Yaşam Merkezi İle 60 Yaşında Yeniden Doğdu, Şimdi Çok Mutlu...

Geçtiğimiz günlerde havanın da  güzelliğini fırsat bilip şöyle bir gezintiye çıkalım dedik. Yolumuz Doğantepe civarlarına düşmüşken de HK ( Halil Kargulu )Yaşam Merkezi’ne bir uğrayalım istedik. Burası tam anlamıyla zirvede bir yaşam merkezi. Başarının bu kadar kolay olmadığının ipuçlarını da vermiş oldu  bize. Geldiğimizde gördüğüm bu ortam beni adeta büyüledi. Çünkü hem üyelerine bu denli iç içe bir ortam sunup hem de bir yandan onların sağlıklarıyla ilgili her şeye önem veren Halil Kargulu, bu işin bedenden ziyade zihinde bittiğini söylüyor. Bu tesisle ve Halil beyin kendisiyle ilgili okuduğumuz her şeyin açıklayıcısı oldu gördüklerimiz. Mutlu olabilecekleri çok konforlu bir hayat sunulmuş onlara. Kilolarından kurtulmalarından ziyade, insanları yaşama kazandırmak ilke edinilmiş. Onlara sporun dışında yaratıcı çalışmalar da öğretiliyor ve kamp bittikten sonra hayatlarına devam ettiklerinde daha sosyal bir yaşam sürmeleri için çalışılıyor.

Bakım Gizli Kalmış Güzellikleri Yansıtır Estelux Güzellik

Yıllardır süregelen saç seyrekliği, dökülen saçlar saç simülasyonuyla daha doğal ve dolgun bir görünüm sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış cihazlar ve özel olarak geliştirilmiş boyaların saç derisi bölgesine minik saç efekti şeklinde uygulanan bir işlem... Kişinin cilt yapısına ve sosyal hayatına göre 3 ile 5 yıl arasında kalıcılık gösteriyor.

SAÇ EKMEK BİR SANATTIR...

Birçok erkeğin problemi olan kellik, birçok kadının problemi olan seyrek kaşlar… Son dönemlerde popülaritesi artmış bir uygulama Saç Ekim işlemi… Talibi çok olan bu işlemler her zaman güzel güzel sonuçlar doğuramayabiliyor.

Siz Time Sağlık okurları için her alanda uzman kişilerle yaptığımız söyleşimize Saç Ekimini bir sanatçı edasıyla yürüten  Reşat Karacan ile bir araya geldik. Saç ekimi hakkında detaylı ve bilgilendirici dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Sağlık, Hijyen ve Bakım; Nev Center

Sağlıklı ve kaliteli yaşamın olmazsa olmazlarından biri de ayak sağlığıdır… Yorucu yürüyüşler, yanlış ayakkabı seçimi, yanlış pedikür ve dahası hayat kalitenizi düşürür. Uzman kişilerle, steril bir ortamda yaptıracağınız medikal pedikür, sizi sağlıklı ayaklara kavuşturacaktır.

Bu kentin işinde uzmanlaşmış kadrosuyla ayak sağlığında önde gelen bir markası var… Nev Center sizler için eğitimli ve deneyimli kadrosuyla birbirinden farklı tekniklerle ayaklarınızı sağlığına kavuşturuyor. Time Sağlık okurları için Nev Center ile ayak sağlığına dair derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Diyabet ve Metabolik Cerrahi; Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray

Samimiyeti, sıcakkanlılığı ve tüm misafirperverliği ile Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray, eşi Diş Hekimi Esra Demir Koray’la evinin kapısını bizlere ve siz Time Sağlık okurlarına açtı…

Op. Dr. Nuray Koray’la ülkemizde sık rastlanan şeker hastalığı(diyabet) ve Metabolik Cerrahi üzerine bilgilendirici bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Nuray Koray alanı hakkındaki sorularımız haricinde eşi ve Oğlu Demir hakkında da merak edilenleri cevapladı. “Destekleyici, cesaretlendirici, güvenebileceği, dürüst, eğlenceli ve sevgisini hissettirebilen bir baba olmak için çabalıyorum.” sözlerinden sonra oğlu Demir’le bizlere elektrogitar çalarak keyifli şarkılar söylediler.

Biz Time Kocaeli ekibi olarak bu sıcak ambiyanstan çok etkilendik. Keyifli okumalar…

PLASTİK CERRAH BELMA KAPILI BİR DEĞİŞİM UZMANI

Son dönemde revaçta olan mide küçültme ameliyatını bilmeyen duymayan yoktur. Obezite hastalarının yaptırdığı bu ameliyatlardan sonra vücuttaki sarkan derinin toparlanması için uygulanan vücut germe operasyonu, estetik cerrahların yaptığı zor bir işlem… Kentimizde bu işin piri olan Plastik Cerrah Belma Kapılı ile obezite cerrahisine dair derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Plastik Cerrah Belma Kapılı obezite cerrahisi hakkında “Vücudu sıkılaştıran ultrason enerjileri ve radyofrekansın yararı olmuyor. Obezite Cerrahisi olmadan sıkı ve fit vücuda sahip olunamıyor” sözleriyle okurlarımız adına merak edilenleri cevaplıyor…

Bu büyük cerrahi işlem hakkında merak ettiklerinizi söyleşimizde okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz…

NEUPHARMA İLE HAYAT KALİTENİZİ ARTTIRIN HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN!

Siz Time Sağlık okurları için Neu Pharma’nın Genel Müdürü Oktay Çalışkan ile bir araya geldik ve Neu Pharma’nın OTC ürünleri ve ilaçları hakkında detaylı bir söyleşi gerçekleştirdik…

Kadın ve erkek sağlığına yönelik Neu Pharma takviye edici gıda ve ilaçlar hakkında bilgi edinebileceğiniz söyleşimizi keyifle okumanızı dileriz…

Alternatif Tıbbın Kişiye Özel Modellemesi; SMARTMED

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp çatısında modern tıbba destek olarak, alternatif tıp işlemleriyle dertlere derman olan Smartmed’in kapısını çaldık… Özellikle kimyasal ilaç kullanımının yaygınlaşmasına karşı fitoterapi ile bitkisel iyileşmeyi kentimize en iyi şekilde sunan Smartmed’in, İdari İşler Müdürü Adnan Dikmen ile keyifli ve bir o kadar organik bir söyleşi gerçekleştirdik.

12 Yıllık Tecrübesiyle Yeni Binasında Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi

2008 yılında Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi No.6-8 adresinde kapılarını açan Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi, yenilenen ve büyüyen kadrosuyla Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi olarak Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı No.50 (Eski Real AVM yanı-eski Kocaeli Tıp Merkezi) adresinde hizmet vermeye başladı.

Kocaeli’nin ilk ve tek 24 saat çocuk sağlığı hizmeti veren Özel ilgi Çocuk Tıp Merkezi 12 yıllık deneyimini yeni adresinde Kocaeli halkıyla paylaşmaya devam ediyor.

Kurum İşletme Müdürü Tuncay Alan ile samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

BURUN VE MEME ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY Estetik, Plastik, ve Rekonstrüktif Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş

Görsel olarak yüzümüzde en dikkat çeken bölge olan burun estetiği ve kadınların özgüveninin en belirleyici noktası olan meme bölgesinin cerrahi işlemleriyle ilgili, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı  Opr. Dr. Nurgül Altuntaş ile bilgilendirici ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yüzümüzde ve vücudumuzda bazı bölgeler özgüvenimizi simgeler. Meme ve burun ise bu bölgelerin en belirleyici olan kısımlarındandır.

Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes daha güzel bir burna sahip olmak ister… Peki, doğru burun estetiği nasıl olur? Kimler yaptırmalı ya da burun estetiği sonrası neler yaşanır?

Aynı zamanda meme büyütmede protez seçimi nasıl olur? Meme büyütme riskleri nelerdir? Benzer sorularımızın cevaplarını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş’tan aldık. Keyifli okumalar dileriz…

Omurganız Emin Ellerde Akademi Hastanesi

İlimizin köklü sağlık kuruluşlarından Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Beyin Cerrahisi Bölümü Doç. Dr. Can Yaldız ve  Ortopedi Bölümü Opr. Dr. Serkan Erman güç birliği yaparak, Ciddi bir omurga problemi olan Skolyoz Hastalığının tedavisi ve  cerrahi müdahalesinde ortak müdaleye başladılar.

Ortopedi uzmanı Opr. Dr. Serkan Erman ile Beyin ve Sinir cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Can Yaldız, birlikte gerçekleştirdikleri operasyonlarla çok daha başarılı sonuçlara imza atıyor.

Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Opr. Dr. Serkan Erman ve Doç. Dr. Can Yaldız ile skolyoz rahatsızlığının nedenleri, tedavisi ve cerrahisi üzerine konuştuk.

SADECE GÜLÜMSE :) Dentapol AĞIZ VE DiŞ SAĞLIĞI POLiKLiNiĞi Uzm. Dr. Dt Burak Kapılı Diş Hekimi ESRA DEMİR KORAY

Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray ile ağız ve diş sağlığı üzerine, keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Aynı zamanda Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni daha yakından tanıdık. Siz okurlarımız için zincir bir klinik hizmeti sunan, Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne popülaritesi hiç azalmayan implant tedavisine, gözde uygulama gülüş tasarımından diş sıkmaya kadar farklı birçok diş rahatsızlıkları üzerine derinlemesine, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kahvelerimizi yudumlarken hoş anlara tanıklık ettiğimiz bu söyleşimizde Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray’ın bir araya gelişlerinden ortaya çıkan disiplinli ve çok yönlü çalışmalar kentimiz adına bizleri çok sevindirdi…

Ekip olarak yapmaktan keyif aldığımız bu söyleşiyi okurken eminiz siz de bir o kadar keyif alacaksınız.

KONAK HASTANESİ Tüp Bebek Ünitesinin Beklenen Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan

Kentimizin Tüp Bebek Ünitesinde çığır açmış hastanesi Konak Hastanesi, hastalarına sunduğu fırsatlarla her zaman bir adım önde! Tüp bebek tedavileriyle birçok hastaya çare olan Tüp Bebek Ünitesinde şimdi herkesi sevindirecek bir haber var…  Op. Dr. Çağdaş Aslan yine Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’nde!

Tüp bebek tedavilerine başlayacak çiftlerin, tedavi öncesinde detaylı şekilde araştırılması, gebelik şansını arttırıyor.  Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan ile dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Çağdaş Aslan, “Kadın ve erkeği birlikte değerlendirerek, çiftin sorunlarını birlikte irdeleyip doğru tanımlamaları yapmak, insanların zamana mı yoksa gerçekten tedaviye mi ihtiyacı olduğunu anlamak açısından son derece önemli.” sözlerini dile getiriyor ve merak edilen sorularımızı cevaplıyor. Keyifli okumalar dileriz…

OMURGA HEYKELTRAŞI; FİZYOTERAPİST ELİF AKINCI

7 kişilik uzman fizyoterapist kadrosu, her geçen gün katıldıkları eğitimlerle bilgilerine, deneyimlerine artı değer katan, omurga sağlığı konusunda uzman bir merkez, Elif Akıncı Merkezi…

Elif Akıncı, fizyoterapistliğinin yanı sıra katıldığı TV programları, danışmanlık yaptığı şirketler ve yurt dışında verdiği eğitimlerle adından sıkça söz ettiriyor. siz okurlarımız için merkezinde bir araya geliyoruz ve merak ettiklerimizi sormaya başlıyoruz. Kendinden emin duruşu ve diksiyonu ile ekibimizi etkisi altına alan Elif Akıncı ile merak ettiklerimizi konuşmaya başlıyoruz.

“BESLENME BİR SÜREÇ DEĞİLDİR BİR YAŞAM BİÇİMİDİR!” DİYETİSYEN ADİL GÖKAY TAFLAN

Sağlıklı fit bir vücut her insanın hayali… Yaz aylarına yaklaştığımız bu dönemde herkesin çokça merak ettiği, sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilebileceğinden günümüzde reklamlarıyla sıkça karşılaştığımız zayıflama ürünlerine, sporcu beslenmesinden diyabetik hastalarına kadar başarılı diyetisyen Adil Gökay Taflan’la detaylı söyleşi gerçekleştirdik.

Diyetisyen Adil Gökay Taflan Time Sağlık okurları için yanlış bilinen doğruları düzeltti! Kentimizin başarılı diyetisyeni Adil Gökay Taflan’ın da dediği gibi “Sonuca ulaşmak için bir adım daha atın!”

Psikolojik Sorunlara, Profesyonel Destek! Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık

Ülkemizde hatta dünyamızda her geçen gün artan mutsuzluk, psikolojik savaşlar artık maalesef ki tek başına yenilemiyor… Uzman doktorlar eşliğinde psikolojik sorunları yenmek için, daha huzurlu bir ruh için doğru bir psikiyatristin kapısından içeri girmek gerekiyor.

Kentimizin başarılı Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık ile kliniğinde merak ettiklerimizin cevaplarını almak için buluştuk… Sıcak ve samimi tavırlarıyla bizi karşılayan Dr. Öyküm Bilge Fındık ile son dönemlerine en merak edilen psikolojik sorunlarını siz okurlarımız için öğrendik.

KUSURSUZ BİR CİLT UZMAN BİR DERMATOLOGTAN GEÇER… DR. NADİDE BURCU ÖZTÜRK

Cilt sorunları ergenlikte başlayan ve daha sonrasında devam eden genellikle özgüven eksikliği yaratan bir sorundur. Sağlıklı, ışıl ışıl, kusursuz bir cilt için doğru bir dermatoloğun kapısını çalmak şart… Bizde kentimizin güvenilir, alanında uzman Dermatoloğu Dr. Nadide Burcu Öztürk’le buluştuk ve günümüzün merak edilen uygulamalarından detaylı, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Doğuyu Ve Batıyı Harmanlayarak Tedavi Ediyorlar: GETAT

Kocaeli’de işini hakkıyla yapan, idealist ve hayatını şifa vermeye adamış doktorları görünce yakalarına yapışıyorum. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Cemalettin Cihangir & Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Beyza Aksu da görür görmez ses kaydını başlattığım çok değerli kişiler. Her söylediklerinin kayıt altına alınması gerekiyor. Her fırsatta insan sağlığı için önemli bilgiler veriyorlar. Sıkıcı tıbbi meseleleri bile bir hikaye anlatıyormuş gibi dinletmeyi başarıyorlar. Hayatta edindikleri tek amaç, insanlara şifa vermek olmuş. Öyle ki, devlet hastanesindeki kıymetli görevlerinden, hasta iletişimini uzatmak, onların ruhuna dokunabilmek ve inandıkları bütünleyici tedavileri uygulamak için istifa edip bu güzel kliniği kurmuşlar. Donanımlı ve alanında eğitimli hekimlerle birlikte; ozonterapi ( antiaging yani yaşlanma karşıtı), tıbbı beslenme; obezite tedavisi, onkolojik beslenme ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici tedaviler,  mezoterapi ( estetik, kırışıklık açma, beden inceltme), akupunktur, sigara bıraktırma, fitoterapi( bitkilerle destek tedavi), hacamat ve sülük tedavileri; fizik tedavi uygulamalarına ilave veya tek başına eklem ve tendonlara yönelik prp ( kök hücre) cgf ozon enjeksiyonları uygulayan, hasta odaklı merkez: İzmit Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği.

Psikoterapist Melek Arıcı “Eğer Bir Çocuk Sizi Oyununa Davet Ediyorsa Bu Bir Şereftir” Melek Arıcı

Kalplere nasıl dokunulması gerektiğini çok iyi bilen bir Psikoterapist, Aile ve Oyun Terapisti Melek Arıcı ile psikolojik ihtiyaçlardan oyun terapilerine, kariyer danışmanlığı hizmetinden aile danışmanlığına kadar birçok konu hakkında konuştuk. Psikoterapist, Aile ve Oyun Terapisti Melek Arıcı; “Baş etme becerileri ve zorluklara karşı dayanıklılık geliştirme büyük ölçüde  insanoğlunun kendi yetiştiği aile ve çevresel faktörler ile oluyor.  En temelinde ise daha anne karnında başlayan, anne ile olan güvenli bağlanma sürecine dayanıyor. Zihin olayı ve günü unutsada Bedenin Hafızası hissetiklerini kaydediyor.” diyor ve siz Time Sağlık okurlarına anlatıyor. Keyifli okumalar…

Alanında Her Daim Fark Yaratıyor; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan

Sosyal sorumluluk projesi Lotus Gebe ve alanındaki uzman çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan ile projeleri ve vajinal estetik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kadınlarda yumurtaların dondurulmasından 24 saat izleyebildikleri embriyolara kadar birçok başarılı çalışmanın altını çizen Prof. Dr. Eray Çalışkan siz okurlarımıza anlatıyor… Keyifli okumalar…

Başarı Ekip İşidir ARTROKLİNİK

ARTROKLİNİK; Sporcu sakatlıkları, omurga problemleri, kas-iskelet sistemi tümör ve kanserleri ve diğer kas- iskelet sistemini ilgilendiren ortopedik ve travmatik rahatsızlıklar sonrası en uygun tedavinin planlanması, uygulanması ve kişinin sakatlık ve hastalık öncesi aktivite düzeyine hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlamak için süreci en iyi şekilde yöneten ve hasta memnuniyetini hedef alan Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlarını, Uzman Fizyoterapistleri ve Beslenme-Diyet uzmanını aynı çatıda toplayan ve 2013 yılından beri Kocaeli’de sağlık hizmeti sunan özel bir sağlık kuruluşudur.

Mesleğine Kalpten Bağlı Bir Cerrah; DOÇ. DR. ERSAN ÖZBUDAK

Hastaları ona çok güveniyor…  Her şeyden önce işini sevgiyle yapıyor… O Kalp ve Damar Cerrahisinde bu kentin en sevilen hekimlerinden… Doç. Dr. Ersan Özbudak’la siz Time Sağlık okurları için bir araya geliyoruz. Her zamanki sıcaklığı ve samimiyeti ile bizi selamlıyor ve hoş sohbetimize başlıyoruz.

Doç. Dr. Ersan Özbudak hastalarına sağladığı güven ve içten tavırlarını işine en iyi yansıtan hekimlerden… Sağlığın sevgiden geçtiğine inanan hekimimiz Doç. Dr. Ersan Özbudak’la söyleşimizi keyifle okumanızı dileriz…

Kentimizin Efsanleşen Makas Ustası; SUAT BİRER HAIRDRESSING

Yılların getirmiş olduğu güven, personellerin güleryüzü, bol enerjisi ve makas tutan usta elleri… Bu kentin kadınları ona ve ekibine sonsuz güveniyor. Peki, bu başarı nereden geliyor? Time Kocaeli ekibi olarak bu ay Suat Birer ve ekibini yakın markaja aldık. Yılların getirdiği ustalık, trendler ve güzellik akımlarına dair bol eğlenceli, bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştirdik.

Hayallere Köprü Kuran Başarılı Bir Doktor; DR. MEHMET SALICI

Üyelerinin çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, pamuk kalplere dokunmayı hedefleyen Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği’nin Kurucusu, genç ve başarılı Dr. Mehmet Salıcı’yla Dripart kafede buluştuk. Kalbinin güzelliğiyle ekibimizi projelerine tekrar ve tekrar inandıran Dr. Mehmet Salıcı “İyi bir hekim olmaktan önce, iyi bir insan olmalısınız. Küçük kar tanelerinden kartopu oluşturmaya çalışıyoruz.” sözleriyle yaptıkları işleri tanımlıyor.

SUALTI RAGBİSİ 18 YAŞ ALTI FEDERASYON KUPASINDA

50 YIL İLKÖRETİM OKULU SPOR KULÜBÜ ERKEKLERDE ŞAMPİYON OLURKEN BAYANLARDA DA ÜÇÜNCÜ OLDU.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 08-09 Şubat 2019 tarihlerinde İZMİR’de yapılan Sualtı Ragbisi 18 Yaş Altı Federasyon Kupası’nı erkeklerde 50 Yıl İlköğretim Okulu Spor Kulübü, bayanlarda ise Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü kazandı.

İNSANLARI KENDİNİZE HAYRAN BIRAKIN, HOLLYWOOD SMILE İLE TANIŞIN!

Son zamanlarda popülaritesi yüksek bir uygulamaya dönüşen Hollywood Smile’i ve bu uygulama hakkında aklımıza takılan soruları sormak için Kocaeli ’deki sevgili Diş Hekimimiz Pelin Uçar Yıldırım’la buluştuk. Pelin Hanım bizi tüm sıcakkanlılığı ile karşıladı, sorularımıza tek tek yanıt verdi. Peki ülkemizde ve yurt dışında diş hekimlerinden sıkça istenilen ve merak edilen Hollywood Smile nedir? Gelin hep beraber sorularımızı tek tek cevaplandırdığımız keyifli söyleşimize geçelim:).

Fondötenin Kalıcısı Mı Olur?

Farklı sektörlerden gelip, İzmit’te iki güzellik kraliçesi oldular. Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy’i İzmit’te kazandıran bu başarılı kadınlar, güzellik salonlarına her gün bir yenisini ekledikleri trendleri biz Time Kocaeli’ne tanıttılar.

Gözdeki ışık çakması Hissine Dikkat Önemli Bir Retina Hastalığı Habercisi Olabilir

Gözde ışık çakması ya da sinek uçuşması gibi şikâyetler, retina yırtılması olarak bilinen "Retina Dekolmanı" hastalığının habercisi olabilir. Retina hastalıklarında erken teşhisin önemine dikkat çeken Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Erkan Ekşioğlu, “Retina hücreleri kendini yenileyemeyen nöron hücrelerden oluştuğu için retina hastalıklarında görme kayıpları tedaviyle durdurulabiliyor, ancak görme fonksiyonu tekrar kazandırılamıyor. Bu nedenle; görmenin azalması, algılanan şekillerin bozulması, küçük, büyük ya da çarpık görme gibi şikâyetlerde vakit kaybedilmemeli ve mutlaka uzman bir göz doktoruna başvurulmalıdır” dedi.

Dünyagöz’den Kocaeli’de Glokom Semineri

Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz sağlığı ve hastalıkları konusunda kamuoyunda bilinç oluşması adına gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 12 Ekim Cuma günü Kocaeli Huzurevi’nde, Glokom (Göz Tansiyonu) Semineri, Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Cilt Bakımı, İpek Kirpik ve Güzelliğe Dair Her Şey

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bundan sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.  

Kerem Lüleci: Spor Bir Yaşam Biçimidir

Spor yapmak bazıları için bir yaşam biçimi, bazıları için de bir aktivitedir. Bazen sadece yaz öncesi vücudumuzu şekillendirmek için gideriz spor salonlarına bazen de hiç çıkmayız. Fakat her işte olduğu gibi bu alanda da profesyonellik olmazsa olmaz, hele ki mesele sağlıksa. Sporla ilgili merak ettiğimiz her şeyi Fitness Antrenörü Kerem Lüleci yanıtladı.

KOLAY İNCELMENİN ADRESİ: EMSOİNS

1 Aralık 2017’de farklı işlerde çalışan iki genç girişimci iş kadını tarafından açılıyor Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy. Biri beden eğitimi öğretmenliği okumuş, diğeri seramik. Okuldan sonra estetik ve güzellik eğitimleri almışlar İstanbul’da ve hep klinik ortamında çalışmışlar. Önce İstanbul, sonra Kocaeli derken 15 yıllık dostluklarını kendi merkezlerini açarak iş arkadaşlığına da dönüştürmüşler.

Geçmek Bilmeyen Yaygın Ağrılarınız ve Halsizliğiniz Varsa, Sabah Yorgun ve Tutuk Uyanıyorsanız; Fibromiyalji Hastası Olabilirsiniz!

Doç. Dr. Rabia TERZİ / Fizyo Vital Ağrısız Doğal Yaşam Kliniği 

1979 yılında Kocaeli’de doğan Doç. Dr. Rabia Terzi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığının yanında akupunktur, ozon tedavisi, proloterapi, mezoterapi, kupa terapisi gibi birçok tamamlayıcı tıp alanında, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika sahibidir. Bu tedavileri İzmit’te Fizyo Vital Ağrısız Doğal Yaşam Kliniği’nde hastalarına uygulayan Doç. Dr. Rabia Terzi bu ay Time Kocaeli için Fibromiyalji konusunda bilgiler paylaştı.

EN GÜZELLERDEN GÜZELLİK EĞİTİMLERİ

Makyaj uzmanı Özlem Arslan önderliğinde düzenlenen makyaj & güzellik eğitimleri güzelliğinize güzellik katmada iddialı!
Drop Spor ve Güzellik Merkezi sahibi Özlem Arslan, bir dizi eğitim ve seminerden oluşan etkinliklerini gerçekleştirdi. İlk günü Wellborn Otel’de başlayan eğitimler dört gün sürdü. Wellbor’de verilen eğitimde kalıcı makyaj uzmanı ve eğitmeni Jenya Denizeri konuk edildi. 

ŞEHRİMİZDE BİR MİLLİ KARATECİ: OLCAY KÜÇÜKATEŞ

Olcay Beyle ilk karşılaşmamız kendisinin Gölcük’teki spor merkezinde oldu. Aynı zamanda karate salonu elbette. Olcay Bey 1974 doğumlu, İzmitli bir ailenin oğlu. Baba asker olunca, disiplinli bir ailede yetişiyor üç kardeş. Ağabeylerini depremde kaybediyorlar ama üç kardeş de karate ile ilgileniyor çünkü babaları aynı zamanda karate il temsilciliği yapmış bir isim. Olcay Bey, ilimizde yetişmiş bir milli sporcu ve antrenör. Aynı zamanda bir sosyolog ve bu yönü ile spora da insanlara da daha farklı bir bakış açısıyla bakabiliyor. 

Izmit’in Butik Pilates Stüdyosu

Nefesini değiştir, Hayatın değişsin” sloganı ile 2009’dan beri İzmit yürüyüş yolunda hizmet veren Ommira; spor, sağlık ve mutluluk için kurulmuş, öğrencilerine uzman eğitmenleriyle içten bir ortamda spor yapma şansı sunan butik bir egzersiz stüdyosu. Ommira adı, yogadaki sessizliğin sesi “Om” ve mucize anlamındaki “Miracle”dan esinlenerek oluşturulmuş ve “sessizliğin mucizesi” haline gelmiş.
Ommira’da dilerseniz hafta içi gündüz ve akşam grup Pilates dersleri, hafta içi akşam Yoga dersleri ve kişiye özel belirlenecek gün ve saatlerde ise Reformer Pilates, AntiGravity Yoga ve Nefes Seansları alabilirsiniz. Butik stüdyonun kurucusu, evli ve aynı zamanda taze bir anne olan Kübra Dirlik, merak ettiğimiz konuları siz sevgili Time Kocaeli okurları için cevapladı…

Saçlarınız için Güzellik Önerileri

Hepimiz sağlıklı, bakımlı, parlak, kopmayan ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için birçok yöntem deniyoruz. Tabi saçlarımızın dengesi de havaya, strese, yediklerimiz ve içdiklerimizle de doğru orantılı bir şekilde değişebiliyor. Yapmamız gereken tek şey, öncelikle saçımızı tanımak ve olumsuz etkenlere göre nasıl değiştiğini bir süre gözlemlemek. Bu sayede saçımızın nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu da iyi öğrenir ve istediğimiz saçlara rahatlıkla kavuşabiliriz.

Kanseri 15 Dakikada Teşhis Eden Çip

Bilim insanları, çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi olan kanser hastalığını tek bir kan tahliliyle tespit edebilecek bir çip geliştirdi.

Kanser hastalıklarının seyirini değiştiren en önemli şey, erken teşhistir. Zira hastalık ne kadar erken teşhis edilirse, iyi sonuç almak da o kadar mümkün oluyor. 

Prof. Dr. Memik: Çocuklarda uyku sorunları

 KOCAELİ Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nursu Çakın Memik, yetersiz uykunun çeşitli davranışsal ve duygusal sorunlara ve bilişsel işlevlerde bozulmalara yol açtığını belirterek, "Çocukların yaklaşık yüzde 20-30'unda uyku ile ilişkili sorunlara rastlanılıyor" dedi.

LAZERLİ KATARAKT AMELİYATI ÇAĞIN GÖZ’DE

Femto Second Katarakt Cerrahisi...

Katarakt ameliyatları dünyada en çok yapılan cerrahi işlemlerden biridir. Dünyada her yıl ortalama 20 milyon katarakt ameliyatı yapılmaktadır ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Toplum sağlığını yakından ilgilendiren bu hastalığın tedavisinde hastaya mükemmel görsel sonuç, çabuk iyileşme ve emniyetli bir cerrahi sunmanın önemi tartışılamaz. 

Herkesin inandığı 3 sağlık miti

Son yıllarda sağlıklı yaşam takıntılı kültürümüzde bazı diyet ve egzersiz kalıpları o kadar yaygınlaştı ki artık körü koruna gerçek olarak kabul ediliyor. Bu gibi kalıplaşmış düşünce tarzlarının hepimizin düşük kalorili ancak yüksek şekerli tahılların bizim için iyi olduğuna inanmamızı sağladığını unutmamak gerek. Bu yaygın sağlık miti 90’lı yılların başından 2000’li yılların başına kadar bize dayatıldı. Ancak sağlıklı yaşam alanının öznel niteliği göz önüne alındığında bu gibi bilgilerin sorgulanması gerekliliğinin önemi ortaya çıktı. İşte uzmanların, son dönemde kilo vermek adına önerilen kötü tavsiyeler hakkındaki uyarıları…

Kaliteli Uykunun Sırları

Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, stres derken; kendimizi tüm gün yorgun, halsiz ve bitkin hissedebiliyoruz. Bunun başlı başına sebeplerinden biri “kaliteli uyku uyuyamamak”. Bugün sizler için kaliteli bir uykunun tüm sırlarını araştırdık. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Cildinizi Bahara Hazırlayın

Bahar geliyor, havalar ısınmaya başlıyor. Doğanın değiştiği gibi vücudumuz da değişmeye başlıyor. Mevsim değişikliğinden en çok etkilenenler vücudumuz ve hormonlarımız olduğundan, bu yazıda sizlere bahar aylarına sağlıklı bir cilt ile nasıl merhaba diyebiliriz, ondan bahsedeceğiz.