Güzellik & Sağlık

Makyaj, saç bakımı, tırnak bakımı, ojeler, makyaj hileleri, güzellik önerileri, estetik, güzellik ,cilt bakımı, diyet, zayıflama, moda, giyim, gebelik, hamilelik ve yaşam makaleleri tüyoları hakkında bilmek istediğiniz her şey yazılarımızda sizinle buluşuyor.

Gözdeki ışık çakması Hissine Dikkat Önemli Bir Retina Hastalığı Habercisi Olabilir

Gözde ışık çakması ya da sinek uçuşması gibi şikâyetler, retina yırtılması olarak bilinen "Retina Dekolmanı" hastalığının habercisi olabilir. Retina hastalıklarında erken teşhisin önemine dikkat çeken Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Erkan Ekşioğlu, “Retina hücreleri kendini yenileyemeyen nöron hücrelerden oluştuğu için retina hastalıklarında görme kayıpları tedaviyle durdurulabiliyor, ancak görme fonksiyonu tekrar kazandırılamıyor. Bu nedenle; görmenin azalması, algılanan şekillerin bozulması, küçük, büyük ya da çarpık görme gibi şikâyetlerde vakit kaybedilmemeli ve mutlaka uzman bir göz doktoruna başvurulmalıdır” dedi.

Dünyagöz’den Kocaeli’de Glokom Semineri

Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz sağlığı ve hastalıkları konusunda kamuoyunda bilinç oluşması adına gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 12 Ekim Cuma günü Kocaeli Huzurevi’nde, Glokom (Göz Tansiyonu) Semineri, Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Cilt Bakımı, İpek Kirpik ve Güzelliğe Dair Her Şey

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bundan sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.  

Kerem Lüleci: Spor Bir Yaşam Biçimidir

Spor yapmak bazıları için bir yaşam biçimi, bazıları için de bir aktivitedir. Bazen sadece yaz öncesi vücudumuzu şekillendirmek için gideriz spor salonlarına bazen de hiç çıkmayız. Fakat her işte olduğu gibi bu alanda da profesyonellik olmazsa olmaz, hele ki mesele sağlıksa. Sporla ilgili merak ettiğimiz her şeyi Fitness Antrenörü Kerem Lüleci yanıtladı.

KOLAY İNCELMENİN ADRESİ: EMSOİNS

1 Aralık 2017’de farklı işlerde çalışan iki genç girişimci iş kadını tarafından açılıyor Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy. Biri beden eğitimi öğretmenliği okumuş, diğeri seramik. Okuldan sonra estetik ve güzellik eğitimleri almışlar İstanbul’da ve hep klinik ortamında çalışmışlar. Önce İstanbul, sonra Kocaeli derken 15 yıllık dostluklarını kendi merkezlerini açarak iş arkadaşlığına da dönüştürmüşler.

Geçmek Bilmeyen Yaygın Ağrılarınız ve Halsizliğiniz Varsa, Sabah Yorgun ve Tutuk Uyanıyorsanız; Fibromiyalji Hastası Olabilirsiniz!

Doç. Dr. Rabia TERZİ / Fizyo Vital Ağrısız Doğal Yaşam Kliniği 

1979 yılında Kocaeli’de doğan Doç. Dr. Rabia Terzi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanlığının yanında akupunktur, ozon tedavisi, proloterapi, mezoterapi, kupa terapisi gibi birçok tamamlayıcı tıp alanında, Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika sahibidir. Bu tedavileri İzmit’te Fizyo Vital Ağrısız Doğal Yaşam Kliniği’nde hastalarına uygulayan Doç. Dr. Rabia Terzi bu ay Time Kocaeli için Fibromiyalji konusunda bilgiler paylaştı.

EN GÜZELLERDEN GÜZELLİK EĞİTİMLERİ

Makyaj uzmanı Özlem Arslan önderliğinde düzenlenen makyaj & güzellik eğitimleri güzelliğinize güzellik katmada iddialı!
Drop Spor ve Güzellik Merkezi sahibi Özlem Arslan, bir dizi eğitim ve seminerden oluşan etkinliklerini gerçekleştirdi. İlk günü Wellborn Otel’de başlayan eğitimler dört gün sürdü. Wellbor’de verilen eğitimde kalıcı makyaj uzmanı ve eğitmeni Jenya Denizeri konuk edildi. 

ŞEHRİMİZDE BİR MİLLİ KARATECİ: OLCAY KÜÇÜKATEŞ

Olcay Beyle ilk karşılaşmamız kendisinin Gölcük’teki spor merkezinde oldu. Aynı zamanda karate salonu elbette. Olcay Bey 1974 doğumlu, İzmitli bir ailenin oğlu. Baba asker olunca, disiplinli bir ailede yetişiyor üç kardeş. Ağabeylerini depremde kaybediyorlar ama üç kardeş de karate ile ilgileniyor çünkü babaları aynı zamanda karate il temsilciliği yapmış bir isim. Olcay Bey, ilimizde yetişmiş bir milli sporcu ve antrenör. Aynı zamanda bir sosyolog ve bu yönü ile spora da insanlara da daha farklı bir bakış açısıyla bakabiliyor. 

Izmit’in Butik Pilates Stüdyosu

Nefesini değiştir, Hayatın değişsin” sloganı ile 2009’dan beri İzmit yürüyüş yolunda hizmet veren Ommira; spor, sağlık ve mutluluk için kurulmuş, öğrencilerine uzman eğitmenleriyle içten bir ortamda spor yapma şansı sunan butik bir egzersiz stüdyosu. Ommira adı, yogadaki sessizliğin sesi “Om” ve mucize anlamındaki “Miracle”dan esinlenerek oluşturulmuş ve “sessizliğin mucizesi” haline gelmiş.
Ommira’da dilerseniz hafta içi gündüz ve akşam grup Pilates dersleri, hafta içi akşam Yoga dersleri ve kişiye özel belirlenecek gün ve saatlerde ise Reformer Pilates, AntiGravity Yoga ve Nefes Seansları alabilirsiniz. Butik stüdyonun kurucusu, evli ve aynı zamanda taze bir anne olan Kübra Dirlik, merak ettiğimiz konuları siz sevgili Time Kocaeli okurları için cevapladı…

Saçlarınız için Güzellik Önerileri

Hepimiz sağlıklı, bakımlı, parlak, kopmayan ve dökülmeyen saçlara sahip olmak için birçok yöntem deniyoruz. Tabi saçlarımızın dengesi de havaya, strese, yediklerimiz ve içdiklerimizle de doğru orantılı bir şekilde değişebiliyor. Yapmamız gereken tek şey, öncelikle saçımızı tanımak ve olumsuz etkenlere göre nasıl değiştiğini bir süre gözlemlemek. Bu sayede saçımızın nasıl bir bakıma ihtiyacı olduğunu da iyi öğrenir ve istediğimiz saçlara rahatlıkla kavuşabiliriz.

Kanseri 15 Dakikada Teşhis Eden Çip

Bilim insanları, çağımızın en büyük sorunlarından bir tanesi olan kanser hastalığını tek bir kan tahliliyle tespit edebilecek bir çip geliştirdi.

Kanser hastalıklarının seyirini değiştiren en önemli şey, erken teşhistir. Zira hastalık ne kadar erken teşhis edilirse, iyi sonuç almak da o kadar mümkün oluyor. 

Prof. Dr. Memik: Çocuklarda uyku sorunları

 KOCAELİ Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nursu Çakın Memik, yetersiz uykunun çeşitli davranışsal ve duygusal sorunlara ve bilişsel işlevlerde bozulmalara yol açtığını belirterek, "Çocukların yaklaşık yüzde 20-30'unda uyku ile ilişkili sorunlara rastlanılıyor" dedi.

LAZERLİ KATARAKT AMELİYATI ÇAĞIN GÖZ’DE

Femto Second Katarakt Cerrahisi...

Katarakt ameliyatları dünyada en çok yapılan cerrahi işlemlerden biridir. Dünyada her yıl ortalama 20 milyon katarakt ameliyatı yapılmaktadır ve bu sayı her geçen yıl artmaktadır. Toplum sağlığını yakından ilgilendiren bu hastalığın tedavisinde hastaya mükemmel görsel sonuç, çabuk iyileşme ve emniyetli bir cerrahi sunmanın önemi tartışılamaz. 

Herkesin inandığı 3 sağlık miti

Son yıllarda sağlıklı yaşam takıntılı kültürümüzde bazı diyet ve egzersiz kalıpları o kadar yaygınlaştı ki artık körü koruna gerçek olarak kabul ediliyor. Bu gibi kalıplaşmış düşünce tarzlarının hepimizin düşük kalorili ancak yüksek şekerli tahılların bizim için iyi olduğuna inanmamızı sağladığını unutmamak gerek. Bu yaygın sağlık miti 90’lı yılların başından 2000’li yılların başına kadar bize dayatıldı. Ancak sağlıklı yaşam alanının öznel niteliği göz önüne alındığında bu gibi bilgilerin sorgulanması gerekliliğinin önemi ortaya çıktı. İşte uzmanların, son dönemde kilo vermek adına önerilen kötü tavsiyeler hakkındaki uyarıları…

Kaliteli Uykunun Sırları

Yoğun iş temposu, sağlıksız beslenme, stres derken; kendimizi tüm gün yorgun, halsiz ve bitkin hissedebiliyoruz. Bunun başlı başına sebeplerinden biri “kaliteli uyku uyuyamamak”. Bugün sizler için kaliteli bir uykunun tüm sırlarını araştırdık. Şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Cildinizi Bahara Hazırlayın

Bahar geliyor, havalar ısınmaya başlıyor. Doğanın değiştiği gibi vücudumuz da değişmeye başlıyor. Mevsim değişikliğinden en çok etkilenenler vücudumuz ve hormonlarımız olduğundan, bu yazıda sizlere bahar aylarına sağlıklı bir cilt ile nasıl merhaba diyebiliriz, ondan bahsedeceğiz.