Büyük İzmit Kulübü, İhtiyaç Sahiplerinin Destekçisi Olacak

Next Çevre Mühendisliği’nin kurucusu Çevre Mühendisi Recep Yazıcı, şirket olarak yürüttükleri sosyal yardım projelerini, Büyük İzmit Kulübü ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Yazıcı’nın yetim kız çocuklarına burs vermekle başlayan sosyal yardım projeleri, gelişerek büyüyünce o ve yardım projelerine destek veren farklı meslek gruplarından arkadaşları bu yardımları dernek çatısı altında devam ettirme kararı aldılar. 

Hayatın En Güzel Yanı, Hayvan Sevgisi

Merhabalar Sevgili Time Kocaeli okuyucuları. 

Haziran ayının sıcaklığını hissettiğimiz bu günlerde içimiz kıpır kıpır. Mutluluk hormonu salgıladığımız bu mevsimlerde en çok da yeryüzünde bizlerle bütünleşen enerji deposu olan canlılarımızla birlikte geçirdiğimiz zaman bizleri mutlu ediyor.

Duruşuyla Tanınan Bir İzmit Aşığı: Hüseyin Erol

İzmit. Birçok insanın sevdası, tutkusu, aşkı… Bu aşk uğruna çok mücadeleler verilmiş. Elinden alınan birçok manevi değeri için yanıp yakınılmış. Ancak güçlü tarihi ve eşsiz doğa güzellikleriyle göz dolduran bu şehrin kanayan yarasının acısı dindirilememiş. Zaman zaman birileri cesurca ve beklentisizce çıkmış ortaya. Onun mavisine, yeşiline, kültürüne ve bütünlüğüne zarar vermek isteyenlerin arzularına dur demek için. Ve sarmış kollarıyla İzmit’i. Şahsi çıkarları uğruna canını yakanlara karşı korumak için.

 

Neşe Dağıtan Adam: Erhan Demiray

Yazın başlangıcı Haziran ayından herkese merhaba.


Bundan böyle her ay “Portre” isimli köşem ile karşınızda olacağım. Köşemin detaylarına geçmeden evvel kısaca kendimi anlatmak istiyorum. 2018 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldum. Öncesinde 1 buçuk yıl kadar birkaç yerel gazete, televizyon ve dergide muhabirlik yapmamın ardından 2 yıl kadar ulusal bir haber ajansında muhabirlik yaptım. Şimdi ise Time Kocaeli Dergisi’nin yazı işleri ve editöryal süreçlerinden sorumlu olarak sevdiğim mesleğime devam ediyorum.

 

Düğün Pastası

 Dünyada veya ülkemizde ne tür gelişme ya da kriz olursa olsun,  istediği kadar cadı kazanı gibi kaynasın, siyasiler birbirine girsin, seçim kampanyaları tekrar tekrar birbirleriyle yarışsın, kavgalar,  direnişler, inatlaşmalar aynı hızla sürüp gitsin. Ne olursa olsun,  asla değişmeyen olgular var hayatımızda. Yani her şeye rağmen normal hayat kendi öz akışıyla devam ederek gider.

Atatürk’ün İzmit Ziyaretleri

Merhaba Sevgili Okurlar,

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca toplam 52 kez İzmit’ten geçmiş, 3 kez de İzmit’te gecelemiştir. Atatürk’ün İzmit’i ziyaretleri milli tarih açısından ve İzmit şehri açısından oldukça önem taşımaktadır. 

Kentin Çılgın Profesöründen Çılgın Lezzet: KÜNEFE

Her ay Kocaeli’nin en ünlü mutfaklarına girip birbirinden enfes tatlar ortaya koyan Medical Park Tıbbi Direktörü ve Bahçeşehir Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Soner Şahin, bu ay Jumbo Künefe’nin mutfağına girdi. Antep'ten Kocaeli’ye uzanan lezzet Künefe’yi bir usta titizliğiyle yapan Şahin, nar gibi kızarmış bir Künefe pişirdi.

Ekolojik Giysi Temizleme: LADY CLEAN

Wet Clean teknolojisiyle kuru temizlemecilikte yeni bir dönem açan Lady Clean, geçtiğimiz yaz Füsun Durmaz tarafından Yahya Kaptan’da açıldı. Alışılagelmiş kuru temizleme sisteminden farklı bir sistem olan Wet Clean sistemini uygulayan Lady Clean, çevreci bir sistem olup elbiselerinizin daha hijyenik ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Su ile temizleme esasına dayanan bu sistem, kıyafetlerinizde herhangi bir yıpranma ve solmaya yol açmayarak kimyasalların ortaya çıkardığı kanser riskini de en aza indiriyor.

Güzel Ve Bakımlı olmayı Seven Kadınların Tercihi: BRC Estelife

Cilt Bakımı ve Sağlık Yönetimi mezunu Fatma Burcu Aktı tarafından kurulan BRC Estelife Güzellik Merkezi, bakımlı olmayı seven kadınların uğrak noktası olmaya ediyor. Alanında uzman kadrosu ve son teknoloji aletleriyle müşterilerine hizmet veren merkezde kalıcı makyaj, buz lazer uygulaması ve cerrahi müdahale olmadan benlerin alınması gibi işlemleri bulabilirsiniz.

Kanser Savaşçılarının Babası: PROF. DR. ZAFER UTKAN

Öyle insanlar vardır ki aramızda, onlardan bilgi almaya doyamazsınız. Yapılan televizyon programları, söyleşiler, röportajlar, konferanslar yetmez adeta. Çünkü bu değerli kişiler insan sağlığının duayeni, hastalıklarınsa korkulu rüyası olmayı başarmışlardır. Bu arada kendilerine başvurarak dertlerine çare arayan hastaların anası, babası… Hasta yakınlarınınsa tek umudu olarak kutsi bir görev de üstlenmişlerdir. Kolay mıdır yaptıkları iş acaba? Ne çare ki hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar zor ve risklidir. Ancak tüm zorlukları ve olumsuzlukları umursamadan hastalıklarla savaşan bu cesur yürekler can kurtarmak adına kendi yaşamlarından ödün veriyor, mutluluk saçmaya canla başla uğraşıyorlar. İşte Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  Tıp Fakültesi Dekanı Ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Utkan Hocam…

Şeffaf Yönetimin Güvencesi: İnaltay Site Yönetim Hizmetleri

İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, Kocaeli’de güvenli ve şeffaf site yönetiminin tek adresi. Bir aile şirketi olan İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, 2009 yılında vefat eden baba Serhat İnaltay tarafından 1992 yılında kuruldu. Serhat Bey’in vefatından sonra şirketi anne Sevda İnaltay devraldı. 2012 yılından itibaren de oğulları Özgün İnaltay, annesi ile beraber Proje Müdür olarak bu sorumluluğu omuzlarına aldı. 10 yıl içinde 44 olan proje sayılarını 128’e çıkaran anne ve oğul, baba İnaltay’ın yarattığı başarılı markayı daha da yukarı taşıdı. Kocaeli’nin ilk ve tek site yönetimi firması olan şirketin önümüzdeki hedefi çevre illerde de şubeleşmek.

Ülkemize, Avrupa’nın En İyi Türk Şiiri Ödülü’nü Kazandıran Şair… DENİZ İNAN

Sanatı her zaman hayatının içinde tutmuş, okumaktan ve yazmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiş, çok güçlü bir kadın var bugün karşımızda. Hem kendine olan güveniyle gençlerin arkasında durmuş, yeri geldiğinde onlarla birlikte şiir okumuş, yeri geldiğinde sahneyi onlara devretmiş bir kadın kendisi. Umut olmak istiyor bu şehre, faydalı olmak istiyor her şeyden önce. Hayatının her anında, hem çocuklarına çok iyi bir anne olmaya, okumaya ve aynı zamanda yazmaya devam ediyor. Küçüklüğünde çok zor bir hayat yaşadığını belirten şairimiz, yazarak kendini bulduğunu söylüyor. Kendisi hem ülkemiz hem de şehrimiz adına bizi gururlandıracak başarılara da imzasını atmış ve bu başarılar yazmak adına onu daha da güçlendirmiş. Biz de kendisinden çok etkilendiğimizi eklemek istiyoruz. Enerji bu kadar yüksek bir insanı yakından tanıma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Dilerseniz Deniz Hanım’ı tanımaya başlayalım...

Hk Yaşam Merkezi İle 60 Yaşında Yeniden Doğdu, Şimdi Çok Mutlu...

Geçtiğimiz günlerde havanın da  güzelliğini fırsat bilip şöyle bir gezintiye çıkalım dedik. Yolumuz Doğantepe civarlarına düşmüşken de HK ( Halil Kargulu )Yaşam Merkezi’ne bir uğrayalım istedik. Burası tam anlamıyla zirvede bir yaşam merkezi. Başarının bu kadar kolay olmadığının ipuçlarını da vermiş oldu  bize. Geldiğimizde gördüğüm bu ortam beni adeta büyüledi. Çünkü hem üyelerine bu denli iç içe bir ortam sunup hem de bir yandan onların sağlıklarıyla ilgili her şeye önem veren Halil Kargulu, bu işin bedenden ziyade zihinde bittiğini söylüyor. Bu tesisle ve Halil beyin kendisiyle ilgili okuduğumuz her şeyin açıklayıcısı oldu gördüklerimiz. Mutlu olabilecekleri çok konforlu bir hayat sunulmuş onlara. Kilolarından kurtulmalarından ziyade, insanları yaşama kazandırmak ilke edinilmiş. Onlara sporun dışında yaratıcı çalışmalar da öğretiliyor ve kamp bittikten sonra hayatlarına devam ettiklerinde daha sosyal bir yaşam sürmeleri için çalışılıyor.

ÖZGE ULUSOY ULUGÜN Kaybolan Şehri Olbia İle Bulacak..

Merhabalar...

Yine çok keyifli bir röportaj ile sizlerle buluşuyorum. Bu röportajı yaparken kendisini tanımaktan çok keyif aldığımı öncelikle söylemek istiyorum. Özge Hanım’dan hem öğreneceğimiz hem de dinleyeceğimiz çok şey var gibi duruyor. Sizleri de fazla merakta bırakmadan, haydi gelin başlayalım. Yeni açtığı mimarlık ofisi Olbia’ da, yeni çalışmalarına başlayan Özge Hanım, ofisiyle beraber çok güzel projelere imza atmayı planlıyor.

Yılların Objektifinden FOTO HİLMİ…

Fotoğraflar bazen hiç hatırlamak istemediğimiz anılara götürür, bazense geri dönmek için her şeyimizi verebileceğimiz zamanlara… Bazen evladımızın ilk adımlarına, bazen de mezuniyet töreninin olduğu o unutulmaz anlara… Kentimizin değişmeyen değeri Foto Hilmi, belki de geçmişe yönelik tek anımız olan fotoğrafları bu kent için yıllardır baskılıyor ve arşivliyor.

“Siz İsteyin Yeter” Turindex

Marmara turizm, Efeler turizm Hac ve Umre, Efe Tur otobüs işletmeciliğin eski sahibi rahmetli Mehmet Sadık Efe’nin profesyonel ekibinin öğrendiklerini, Mehmet Sadık Efe’nin öğrettiği şekilde hizmet vermek için 2006 yılında Turindex firması kuruldu.

Gülümse, Ne Olur Gülümse…

Sevgili Time Kocaeli okurları, merhaba… Yazıma sizlere bir soru sorarak başlamak istiyorum. Hiçbirimizin farkına dahi varmadan gelip,  geçen ve ancak bir noktaya geldiğimizde uykudan uyanırcasına fark ettiğimiz, hatta şaşırdığımız zamanın hızına akıl erdirebiliyor musunuz?                       

Ben bu hızı bazen kafama takar, derin derin düşünürüm…        

Değişen Dijital Çağ ve Dahası… İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya

Bazı anlar vardır ki hayatınız boyunca aklınızda, kalbinizde yer edinir ve asla silinmez. O anlara şahitlik etmek de, o anı yaşayanlar kadar güzel bir duygudur. Her zaman o anlara şahit olanlardanım. Ama bu sefer o anı yaşayan kişi oldum.

Hayatımız boyunca öğretmenler başımızın tacı, elleri öpülesi insanlar olmadı mı? Belki de bu yazıyı okurken sizin de hayatınızda yer edinmiş, hayatınızın şekillenmesine vesile olmuş bir öğretmeniniz aklınıza gelir… Gazetecilik mesleği hep hayalim oldu. Bu meslekte de örnek aldığım çokça kişi… Üniversite hayatıma başladığım o ilk sene, tanıştığım bir öğretmenim bana hayatımda almam gereken kararlarda ve seçimlerde rol model oldu. Bir gün öğretmenimden öğrendiğim şeyleri onun karşısında yapacağım hiç aklıma gelmezdi.

SAÇ EKMEK BİR SANATTIR...

Birçok erkeğin problemi olan kellik, birçok kadının problemi olan seyrek kaşlar… Son dönemlerde popülaritesi artmış bir uygulama Saç Ekim işlemi… Talibi çok olan bu işlemler her zaman güzel güzel sonuçlar doğuramayabiliyor.

Siz Time Sağlık okurları için her alanda uzman kişilerle yaptığımız söyleşimize Saç Ekimini bir sanatçı edasıyla yürüten  Reşat Karacan ile bir araya geldik. Saç ekimi hakkında detaylı ve bilgilendirici dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Her Daim Popüler Bir Klasik... Kasap’ın Mutfağı

Her daim popülerliğini koruyan ama aynı zamanda yavaş yavaş klasikleşen bir kalite...

Kasap’ın Mutfağı’nda kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız, standartları her zaman belli; yani, oldukça yüksek...

Deneyimiyle fark yaratan mutfak çalışanları, sunumları, servis personeli ve kaliteli hizmetiyle en özel misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiniz bir mekan.

İzmit Tarihinde İz Bırakanlar

Merhaba Sevgili Okurlar,

Onların birçoğunu tanımıyor, adlarını, unvanlarını daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Kimi bu kentte ilk yerleşimi kuran, kimi nam-ı Avrupa’ya yayılmış İzmitli bir hekim, kimileri de kentin düşman işgalinden kurtuluşunda destan yazmış isimler. Nikomedes'le, Feyzullah İzmidi'yle, Plinius'la, Akça Koca Bey'le ve diğer birçok isimle belki de ilk kez tanışacaksınız. Sözün kısası bu ayki yazımın konusu kimi İzmit tarihine damga vurmuş, kimi kentin kaderini değiştirerek iz bırakmış önemli şahsiyetler.

Bilim Kahramanları Uzaya Selam Çaktı!

Bu yıl 15. sezon Bilim Kahramanları buluşuyor/FIRST LEGO LEAGUE (FLL) turnuvaları, INTO ORBIT/Uzay Serüveni teması ile gerçekleşti. Sloganları ise “UMUT BİLİMDE”. Turnuvalar 80 ülkede düzenleniyor. Dernek kurucusu Hakan Habib önderliğinde yürütülen First Lego League etkinliği, gönüllülük esaslı olarak her yıl daha çok katılımcıyla hayata geçiyor.

CİĞERCİ MEHMET USTA MERSİN’DE NEYSE KOCAELİ’DE DE O..!

Yaklaşık iki yıl kadar önce Ciğerci Bahattin ismiyle İzmit’te hizmet vermeye başlayan Mehmet Usta artık farklı bir isimle “Kenan ve Mehmet Usta” adı ile hizmet vermeye başladı. Tabii menüsünü daha da zenginleştirerek… Biz de kendisini ziyarete gittik ve nasıl farklılıklar var bakalım dedik, biraz da sohbet ettik. Buyurun keyifle okuyun, okurken Mehmet Usta’nın enfes közde ciğerinin kokusunu alabilirsiniz.

Emrah Alper Bozatlı AK Parti Rozetini Taktı

İYİ Parti Eski İzmit İlçe Başkanı Emrah Alper Bozatlı ve Eski Başkan Yardımcısı Kerem Toramangil AK Parti’ye geçti.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Emrah Alper Bozatlı ve İlçe Başkan Yardımcısı Mimar Kerem Toramangil kısa bir süre önce görevlerinden istifa ettiler. İl yönetim kurulunda değişim göremediklerinden dolayı istifasını sunduğunu dile getiren eski İYİ Partili Bozatlı, 31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala Toramangil ile birlikte AK Partiye geçiş yaptı.

Et Komasına Sokacak, Zeytinyağlılar ile Uçuracak.. Efsane Usta Özcan Sarı Geri Döndü...

İşte bu harika bir haber.... 

Eğer bir defa onun yaptığı bir zeytinyağlıyı yediyseniz artık diğerleri sizi kesmez. Bu işte iyi olduğunu iddia edenler onun yaptığı barbunyayı, enginarı veya kerevizi yiyince komplekse girer. Kendinden utanır, su içmek için bile mutfağa girmek istemez. Evdeki tüm zeytinyağlarını çaktırmadan mazgaldan dökmek ister. 

GÖRDÜĞÜM AN FARKI FARK ETTİM; MUHARREM CAN...

Herkes şaşkın tabi kalemim yollar dışında bir şey yazıyor. Ben de şaşkınım ama bir o kadar da mutluyum.

Umut var ya, çok güzel şey. Bilirsiniz... Hazır bahar ayları gelirken bir sıcak bir serin hava, ansızın açan çiçekler, yeşermeye başlayan ağaçlar... İşte tam da bu dönemde yaşadıklarımız böyle değil mi ?

Sağlık, Hijyen ve Bakım; Nev Center

Sağlıklı ve kaliteli yaşamın olmazsa olmazlarından biri de ayak sağlığıdır… Yorucu yürüyüşler, yanlış ayakkabı seçimi, yanlış pedikür ve dahası hayat kalitenizi düşürür. Uzman kişilerle, steril bir ortamda yaptıracağınız medikal pedikür, sizi sağlıklı ayaklara kavuşturacaktır.

Bu kentin işinde uzmanlaşmış kadrosuyla ayak sağlığında önde gelen bir markası var… Nev Center sizler için eğitimli ve deneyimli kadrosuyla birbirinden farklı tekniklerle ayaklarınızı sağlığına kavuşturuyor. Time Sağlık okurları için Nev Center ile ayak sağlığına dair derinlemesine bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifli okumalar dileriz…

Diyabet ve Metabolik Cerrahi; Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray

Samimiyeti, sıcakkanlılığı ve tüm misafirperverliği ile Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuray Koray, eşi Diş Hekimi Esra Demir Koray’la evinin kapısını bizlere ve siz Time Sağlık okurlarına açtı…

Op. Dr. Nuray Koray’la ülkemizde sık rastlanan şeker hastalığı(diyabet) ve Metabolik Cerrahi üzerine bilgilendirici bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Nuray Koray alanı hakkındaki sorularımız haricinde eşi ve Oğlu Demir hakkında da merak edilenleri cevapladı. “Destekleyici, cesaretlendirici, güvenebileceği, dürüst, eğlenceli ve sevgisini hissettirebilen bir baba olmak için çabalıyorum.” sözlerinden sonra oğlu Demir’le bizlere elektrogitar çalarak keyifli şarkılar söylediler.

Biz Time Kocaeli ekibi olarak bu sıcak ambiyanstan çok etkilendik. Keyifli okumalar…

12 Yıllık Tecrübesiyle Yeni Binasında Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi

2008 yılında Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi No.6-8 adresinde kapılarını açan Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi, yenilenen ve büyüyen kadrosuyla Özel İlgi Çocuk Tıp Merkezi olarak Körfez Mahallesi Şehit Rafet Karacan Bulvarı No.50 (Eski Real AVM yanı-eski Kocaeli Tıp Merkezi) adresinde hizmet vermeye başladı.

Kocaeli’nin ilk ve tek 24 saat çocuk sağlığı hizmeti veren Özel ilgi Çocuk Tıp Merkezi 12 yıllık deneyimini yeni adresinde Kocaeli halkıyla paylaşmaya devam ediyor.

Kurum İşletme Müdürü Tuncay Alan ile samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

BURUN VE MEME ESTETİĞİ HAKKINDA HER ŞEY Estetik, Plastik, ve Rekonstrüktif Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş

Görsel olarak yüzümüzde en dikkat çeken bölge olan burun estetiği ve kadınların özgüveninin en belirleyici noktası olan meme bölgesinin cerrahi işlemleriyle ilgili, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı  Opr. Dr. Nurgül Altuntaş ile bilgilendirici ve keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yüzümüzde ve vücudumuzda bazı bölgeler özgüvenimizi simgeler. Meme ve burun ise bu bölgelerin en belirleyici olan kısımlarındandır.

Kadın, erkek, genç, yaşlı herkes daha güzel bir burna sahip olmak ister… Peki, doğru burun estetiği nasıl olur? Kimler yaptırmalı ya da burun estetiği sonrası neler yaşanır?

Aynı zamanda meme büyütmede protez seçimi nasıl olur? Meme büyütme riskleri nelerdir? Benzer sorularımızın cevaplarını Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik  Cerrahı Opr. Dr. Nurgül Altuntaş’tan aldık. Keyifli okumalar dileriz…

Omurganız Emin Ellerde Akademi Hastanesi

İlimizin köklü sağlık kuruluşlarından Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Beyin Cerrahisi Bölümü Doç. Dr. Can Yaldız ve  Ortopedi Bölümü Opr. Dr. Serkan Erman güç birliği yaparak, Ciddi bir omurga problemi olan Skolyoz Hastalığının tedavisi ve  cerrahi müdahalesinde ortak müdaleye başladılar.

Ortopedi uzmanı Opr. Dr. Serkan Erman ile Beyin ve Sinir cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Can Yaldız, birlikte gerçekleştirdikleri operasyonlarla çok daha başarılı sonuçlara imza atıyor.

Özel Akademi Hastanesi’nin başarılı hekimleri Opr. Dr. Serkan Erman ve Doç. Dr. Can Yaldız ile skolyoz rahatsızlığının nedenleri, tedavisi ve cerrahisi üzerine konuştuk.

SADECE GÜLÜMSE :) Dentapol AĞIZ VE DiŞ SAĞLIĞI POLiKLiNiĞi Uzm. Dr. Dt Burak Kapılı Diş Hekimi ESRA DEMİR KORAY

Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray ile ağız ve diş sağlığı üzerine, keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Aynı zamanda Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni daha yakından tanıdık. Siz okurlarımız için zincir bir klinik hizmeti sunan, Dentapol Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ne popülaritesi hiç azalmayan implant tedavisine, gözde uygulama gülüş tasarımından diş sıkmaya kadar farklı birçok diş rahatsızlıkları üzerine derinlemesine, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kahvelerimizi yudumlarken hoş anlara tanıklık ettiğimiz bu söyleşimizde Uzm. Dr. Dt. Mehmet Burak Kapılı ve Diş Hekimi Esra Demir Koray’ın bir araya gelişlerinden ortaya çıkan disiplinli ve çok yönlü çalışmalar kentimiz adına bizleri çok sevindirdi…

Ekip olarak yapmaktan keyif aldığımız bu söyleşiyi okurken eminiz siz de bir o kadar keyif alacaksınız.

KONAK HASTANESİ Tüp Bebek Ünitesinin Beklenen Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan

Kentimizin Tüp Bebek Ünitesinde çığır açmış hastanesi Konak Hastanesi, hastalarına sunduğu fırsatlarla her zaman bir adım önde! Tüp bebek tedavileriyle birçok hastaya çare olan Tüp Bebek Ünitesinde şimdi herkesi sevindirecek bir haber var…  Op. Dr. Çağdaş Aslan yine Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’nde!

Tüp bebek tedavilerine başlayacak çiftlerin, tedavi öncesinde detaylı şekilde araştırılması, gebelik şansını arttırıyor.  Konak Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlu Hekimi Op. Dr. Çağdaş Aslan ile dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Op. Dr. Çağdaş Aslan, “Kadın ve erkeği birlikte değerlendirerek, çiftin sorunlarını birlikte irdeleyip doğru tanımlamaları yapmak, insanların zamana mı yoksa gerçekten tedaviye mi ihtiyacı olduğunu anlamak açısından son derece önemli.” sözlerini dile getiriyor ve merak edilen sorularımızı cevaplıyor. Keyifli okumalar dileriz…

“BESLENME BİR SÜREÇ DEĞİLDİR BİR YAŞAM BİÇİMİDİR!” DİYETİSYEN ADİL GÖKAY TAFLAN

Sağlıklı fit bir vücut her insanın hayali… Yaz aylarına yaklaştığımız bu dönemde herkesin çokça merak ettiği, sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilebileceğinden günümüzde reklamlarıyla sıkça karşılaştığımız zayıflama ürünlerine, sporcu beslenmesinden diyabetik hastalarına kadar başarılı diyetisyen Adil Gökay Taflan’la detaylı söyleşi gerçekleştirdik.

Diyetisyen Adil Gökay Taflan Time Sağlık okurları için yanlış bilinen doğruları düzeltti! Kentimizin başarılı diyetisyeni Adil Gökay Taflan’ın da dediği gibi “Sonuca ulaşmak için bir adım daha atın!”

Psikolojik Sorunlara, Profesyonel Destek! Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık

Ülkemizde hatta dünyamızda her geçen gün artan mutsuzluk, psikolojik savaşlar artık maalesef ki tek başına yenilemiyor… Uzman doktorlar eşliğinde psikolojik sorunları yenmek için, daha huzurlu bir ruh için doğru bir psikiyatristin kapısından içeri girmek gerekiyor.

Kentimizin başarılı Psikiyatrist& Psikoterapist Dr. Öyküm Bilge Fındık ile kliniğinde merak ettiklerimizin cevaplarını almak için buluştuk… Sıcak ve samimi tavırlarıyla bizi karşılayan Dr. Öyküm Bilge Fındık ile son dönemlerine en merak edilen psikolojik sorunlarını siz okurlarımız için öğrendik.

KUSURSUZ BİR CİLT UZMAN BİR DERMATOLOGTAN GEÇER… DR. NADİDE BURCU ÖZTÜRK

Cilt sorunları ergenlikte başlayan ve daha sonrasında devam eden genellikle özgüven eksikliği yaratan bir sorundur. Sağlıklı, ışıl ışıl, kusursuz bir cilt için doğru bir dermatoloğun kapısını çalmak şart… Bizde kentimizin güvenilir, alanında uzman Dermatoloğu Dr. Nadide Burcu Öztürk’le buluştuk ve günümüzün merak edilen uygulamalarından detaylı, dopdolu bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

Alanında Her Daim Fark Yaratıyor; Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan

Sosyal sorumluluk projesi Lotus Gebe ve alanındaki uzman çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Eray Çalışkan ile projeleri ve vajinal estetik hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Kadınlarda yumurtaların dondurulmasından 24 saat izleyebildikleri embriyolara kadar birçok başarılı çalışmanın altını çizen Prof. Dr. Eray Çalışkan siz okurlarımıza anlatıyor… Keyifli okumalar…

Türkiye’nin Entelektüel Sosyal Ağı; Kitap Dostum…

Türkiye’de kitap okuma oranı 0,1… Dünyada kitap okuyan ülkelerin sıralamasında ise Türkiye 86. sırada… Sayılar, oranlar gösteriyor ki ülkemizde kitap okuma alışkanlığı neredeyse yok denecek kadar az.

Op. Dr. Adem Aydın bir kitap aşığı ve bu aşkı tüm ülkeye yaymak istiyor. Bu yüzdelikleri kırmak, yeni sıralamalarla Türkiye’deki oranları değiştirmek için elini taşın altına koydu. Onun sayesinde artık entelektüel bir sosyal ağ var!

Bu güzel kalp bir ilke imza attı. İnsanları kitaplara, çocukları kütüphanelere yaklaştırdı. Artık Kitap Dostum uygulaması ile Türkiye’nin dört bir yanından insan kitap takası yaparak istedikleri kitaplara ulaşıyor ve birbirlerine hediyeler gönderiyor.

Seramik Aşkıyla Devleşen Kadın; DR. NERMİN DEMİRKOL

Yaşı daha küçük... Ancak eğitim bilincine kavuştuğu ilk yıllarda başlayan aşk, kendisinin yakasına bir kara sevda olup yapışmış. Sonu olmayan ve çevresindeki her olguda varlığını hissettiği bu aşkı onu öylesine büyütmüş, öylesine devleştirmiş ki, neredeyse uzun yıllarını bilimsel çalışmalarla yüceltmiş olgun bir akademisyenin kariyerini aşmış ve ülkesinin dışına taşmış. Sevdasının yanı sıra iyiden iyiye yaşam biçimi olmuş adeta...

Sıra dışı olmak onun en sıradan hali… İyi Parti Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı; SEMRA ÇELİKKAYA

Duyarlı, yardım sever bir insan;  hassas hisleri, derin düşünceleri, büyük hedefleri var. Semra Çelikkaya her yönüyle, her cümlesiyle, yaptığı her işle kendini göstermiş ve başarılı olmuş bir kadın. Ülkemizde kadınların iş ve sosyal hayattaki yerini düşündükçe böylesine nitelikli kadınların da yetişmiş olması bizleri çok mutlu ediyor…

Semra Çelikkaya;

Okul sonrası iş hayatının ilk yıllarındaki  iş görüşmesinde istediği aylık  maaşın fazlasıyla altını teklif eden yöneticiye “ Siz nasıl bir kadını işe aldığınızı bilmiyorsunuz. Yoksa benim teklifimi zaten kabul ederdiniz  “ diyecek kadar kendinden emin ve işe başladıktan hemen sonra % 130 zam alacak kadar hırslı biri..

Mühendislikteki başarısından 41 FK’ futbol kulübüne, hayvan sevgisinden siyasi kulvarlardaki farklı düşüncelerine kadar tüm detayıyla kendini bizlere ve siz Time Kocaeli okuyucularına anlattı.

Bizim  çok keyif aldığımız bu güzel söyleşiden sizlerin de  bir o kadar keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Söyleşimizi okurken bazı noktalara dikkat etmenizi öneririz. Bu kadın çok şey başaracak!

Keyifli okumalar...

BU KENTE GÖNÜL VERDİ… . İzmit Belediye Başkan Adayı! Mimar Sibel Gönül

Bir İzmit kızı Azize Sibel Gönül… Kaya Bey ve Ayten Hanımın tatlı kızlarıydı Sibel… İlköğretimini 50. Yıl İlkokulu’nda okudu. İlk üç senesi duayen öğretmenlerimizden Mualla Öğretmeni,  sonraki yıllardaysa Sevgili Vasfiye Boysal Öğretmeniyle geçti. Temel çok güçlüydü anlayacağınız… Sonra tabii ki her İzmit çocuğu gibi önce İzmit Ortaokulu,  sonraysa İzmit Lisesinde okudu... Yükseköğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı ve genç bir mimar olarak diplomasını aldı. Böylelikle serbest mimar olarak çalışmaya başladı.

Ayrıcalıklı Üst Segment Bir Otel; DOUBLE TREE BY HİLTON KOCAELİ

Uzun zamandır bekleniyordu. İşte şimdi sona gelindi. Bu uzun bekleyişin sebebi aslında bu harika otelin adının Hilton oluşuydu.Bu enfes projeye imzasını atan Murat Mustafa Satı, basın davetinde dünyanın en köklü otel zinciri Hilton’un kalite prosedürleriyle nasıl detaycı ve keskin bir yol izlediğini anlattı. Tüm bu prosedürler standart bir inşaat sürecini çok daha fazla uzatmış ancak haliyle ortaya kusursuz diyebileceğimiz bir proje çıkarmıştı.

Kocaeli Protokolü Tarif Cağ Kebap Açılışında Bir Araya Geldi

Tarif Cağ Kebap ve İrfan Rıfat Dekor Vitra Artema Mağazası yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen törenle açıldı. Güneşli bir kış gününe denk gelen bu açılış töreninde katılımcılar cağ kebaba doydu!

Kartepe ilçe müftüsünün yaptığı dua ile birlikte protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Töreni şimdilerde yaptığı organizasyonlarla adından sıkça söz ettiren Sunucu Pelin Horozal organize etti.

Hayallere Köprü Kuran Başarılı Bir Doktor; DR. MEHMET SALICI

Üyelerinin çoğunluğunu doktorların oluşturduğu, pamuk kalplere dokunmayı hedefleyen Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği’nin Kurucusu, genç ve başarılı Dr. Mehmet Salıcı’yla Dripart kafede buluştuk. Kalbinin güzelliğiyle ekibimizi projelerine tekrar ve tekrar inandıran Dr. Mehmet Salıcı “İyi bir hekim olmaktan önce, iyi bir insan olmalısınız. Küçük kar tanelerinden kartopu oluşturmaya çalışıyoruz.” sözleriyle yaptıkları işleri tanımlıyor.

Kentimizin Organik Yuvası; VADİ ET VE SÜT ÜRÜNLERİ

Yuvacık’ta güvenle tüketebileceğiniz doğal ve organik ürün grubunun yer aldığı Vadi Et ve Süt Ürünleri açıldı! Binbir çeşit sağlıklı ürünün bulunduğu Vadi Et ve Süt Ürünleri’nden içiniz rahat ve cebiniz memnun ayrılacaksınız…

Ted Koleji’nin karşısına açılan Vadi Et ve Süt Ürünleri uzun zamandır kentimizin beklediği organik bir yuvaydı. Kapısından içeri girdiğiniz anda tertemiz ve ferah reyonlarında yüzlerce çeşit arasında kalıyorsunuz.

Rayların üzerinde uzun ve Keyifli Bir Yolculuk; DOĞU EKSPRESİ

Hep duyuyordum güzel anılarını Doğu ekspresi ile Kars seyahatinin… Ancak uzun ve zaman ayırmanın gerektiği bir seyahat olduğu için bir türlü fırsat bulamamıştım.
Tabii ki yoğun tempoyla çalışan insanlar olduğumuz için haftalar hatta aylar öncesinden program yapmak pek mümkün olmuyor;  bunu neden paylaşıyorum çünkü öyle ha deyince trende yer bulunmuyor.

SUALTI RAGBİSİ 18 YAŞ ALTI FEDERASYON KUPASINDA

50 YIL İLKÖRETİM OKULU SPOR KULÜBÜ ERKEKLERDE ŞAMPİYON OLURKEN BAYANLARDA DA ÜÇÜNCÜ OLDU.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 08-09 Şubat 2019 tarihlerinde İZMİR’de yapılan Sualtı Ragbisi 18 Yaş Altı Federasyon Kupası’nı erkeklerde 50 Yıl İlköğretim Okulu Spor Kulübü, bayanlarda ise Ege Sualtı Ragbisi Spor Kulübü kazandı.

Et Hiç Bu Kadar Lezzetli Olmamıştı; Kasap Han

2011 yılından bu yana lezzetiyle baş döndüren bir yer Kasap Han Steakhouse… Yıllarca Mesut Kasap Izgara olarak hizmet veren işi yıllar önce merakına yenik düşüp, bir hobi şeklinde başlatan işletmeci Mesut Kanpara şimdilerde Kocaeli’deki en leziz etleri sevenleriyle buluşturuyor… Dededen kalan ufak bir çiftlikte gördüğü, aşina olduğu işi her geçen gün bir üst seviyeye taşıyan Mesut Kanpara bu mesleği aşk ile yapmaya devam ediyor.

Kasap Han Steakhouse’un gıda sektöründeki başarısı, deneyimli ve profesyonel kadrosunun hizmet sektörüyle birleşmesiyle ortaya çıktığı aşikar. Bu Steakhouse da gidilecek yol haritası daima müşteriden geçiyor.

MRC Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hüsamettin Örkmez

2003 yılında Kocaeli’de faaliyetlerine başlayıp, devam eden yıllarda ise şirket sayısını 5’e çıkararak farklı alanlarda yurt içi ve uluslararası çaplarda çalışmalarına devam eden M. Hüsamettin Örkmez, 2018 yılında bu çalışmaları bir Holding çatısı altında topladı. MRC Holding adı altında, her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. MRC Holding farklı alanlarda faaliyet gösteren ve hızla büyüyen şirketleri bünyesinde bulunduruyor. MRC Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Siirt Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Kocaeli Şube Başkanı M. Hüsamettin Örkmez’le, Time Kocaeli okurları için yeni projeleri ve sektördeki başarılarına dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Çalışmak Hayat, Düşünmek Işıktır

Büyük  sanat  adamı  Victor  Hugo’nun  bu  sözünü  çok  severim. Hatta  Time  Kocaeli  sevdam  ile  başlayan  yoğun  tempomu  bu  özlü  sözle  bütünleştirebilirim...

Çünkü,  su  gibi  akıp  giden  hayat  serüveninde  en  değerli  hazinenin  çalışmak,  en  parlak  ışığınsa  düşünerek  yaratmak  olduğunu  gayet  iyi  biliyorum.

EMEL EKİM BUTİK PASTA

Hayal Gücünüzün Sınırlarını Zorlayan PASTALAR...

Özel günlerin olmazsa olmazı şeker hamurundan yapılan bol figürlü, bol el emekli pastaların ustalarını herkes merak etmiştir. Nasıl yapılıyordu bu pastalar? Ne kadar uğraştırıyordu ustalarını? Herkes şeker hamurundan pasta yapabilir mi?

Nikomedya Antik Tiyatrosu

Merhaba Sevgili Okurlar,

Bir soru sorarak başlamak istiyorum. Günümüzde futbol stadyumu ve sineması olmayan bir kent var mıdır dünyada? Sanırım cevabımız hayır olacaktır. Bugün stadyum ve sinema bir kent için ne demek ise antik Roma döneminde tiyatro da o demekti. Bugün sahip olduğumuz teknolojinin sıfır olduğu, yazılı ve görsel medyanın,  AVM’lerin, sinemaların, eğlence dünyasının olmadığı bir dönemde yaşayan kent halkının sahip olduğu sosyal etkinlikler; şarkıların seslendirildiği, dinsel törenlerin yapıldığı, edebi eserlerin sahnelendiği tiyatro ve hipodromlarda düzenlenen aktivitelerdi. Roma İmparatorluğu’na 46 sene başkentlik yapmış, o dönemin Roma, İskenderiye ve Delphi’yle birlikte dünyanın en büyük metropol kenti olan Nikomedia kentinde de en az bir tane tiyatro bulunmalıydı. Peki bu tiyatro İzmit’in neresinde yapılmıştı?

WETNOSE… Evcil Dostlarımızın Güvenilir Kliniği

Wetnose Veteriner Kliniği kentimizin gün geçtikçe marka değerini arttıran, yeni nesil ve dinamik kadrosuyla; profesyonel hizmetlerle Kocaeli ve çevre illerde adından sıkça söz ettiriyor.  Sahip olduğu olanakları ve gelişen teknolojinin veteriner hekimliği mesleğine sağladığı artıları Wetnose’un kurucuları Cihat Ekinci ve Hasan Murat Türkan’a sorduk.

300 metrekarelik geniş bir alana kurulmuş, kendine hayran bırakan bir sağlık kuruluşu. İçeri girdiğiniz anda sizi hoş bir koku karşılıyor. Ferah ve her şey şeffaf... Tam tamına 36 yatar hasta kapasitesine sahip olan Wetnose, minik dostlarımız için gerekli olan tüm elzem Premium mama ve aksesuarları bulunduruyor.

YUVAM DÜĞÜN SALONU En Özel Günlerinizin Ev Sahibi…

Doğma büyüme İstanbullu olan Melek Tanrısever Jeoloji Mühendisliği sonrası iç mimarlık eğitimini tamamlayıp bu sektöre giriş yaptı. Evliliği sonrası İzmit’e yerleşerek iç mimarlık alanındaki başarılı çalışmalarını kaldığı yerden burada devam ettirdi.

Yenilikçi ve yaratıcı tarzı onu başka sektörlere doğru sevk ettirdi. Gelen teklifler ve ısrarlar üzerine Yuvam Akarca’da bulunan Yuvam Düğün Salonu’nun işlemesini aldı.

Şimdi bu sektörde başarılı işler yapmaya ve adından söz ettirmeye devam ediyor.

AYŞEGÜL İNANÇ KENTİMİZİN GÜÇLÜ SESİ O SES TÜRKİYE’DE!

Müzisyen akrabaları, müzik kulağı sağlam babasından kaynaklanan yeteneği daha 1 yaşında iken kendini göstermişti. Büyümeye başlar başlamaz babasının aldığı kasetleri dinleyerek, elinde bir mikrofon ile şarkılara eşlik etmeye başlamıştı.  Henüz ilkokuldayken sesinin ve yeteneğinin farkına varılmasından sonra okul korolarında ve Karamürsel Belediyesi Musikisi Derneği Koroları, soloları ile profesyonelliğe giden yolu araladı ve sağlamlaştırdı. Turizm okurken bile müzik hayatını asla bırakmadı. Şimdiyse Kocaeli’ye bir gurur yaşatan Ayşegül İnanç O Ses Türkiye’de!

Yüreğimizin Dili TÜRKÜLER...

Kocaeli Üniversitesi’nde Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanlığını yürüten, aynı zamanda Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcılığı yapan Kenan Serhat İnce 1987’de Şarköy-Tekirdağ'da doğdu. Müzik hayatına 8 yasında bağlamayla başladı. Mustafa Karayer, Ali Adıgüzel, Prof.Dr. Şenel Önaldı gibi ustalar ile çalıştı.

Emlak Devi Remax’ın İzmit’teki En Güçlü Kadrosu; REMAX VİZYON!

Ev almak, ev satmak ya da kiralamak günümüz koşullarında güvenilir bir emlakçıyla çalışmak çok zordur. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz gayrimenkul danışmanı Remax’ta yani Remax Vizyon’da sizi bekliyor.

Güçlü, deneyimli ve dinamik danışman kadrosuyla Kocaeli’de gayrimenkul sektörünün en iyi olan, müşteri memnuniyetini ilke edinen Remax Vizyon’un Broker’ı Baran Işık’la emlak sektörü hakkında güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

ROTAMIZDA BU AY AŞİNA ÇORBA

Kocaeli’de sevilen ve tercih edilen mekanlardan biri olan Aşina Çorba’ya yolum düştü. Yoldan geçerken bir uğrayıp çat kapı gelen kış aylarında sıcacık bir çorba içmek istedim. Doğru yerde olduğumu bildiğim içinse içim rahattı. Çeşit çeşit çorba bulunan bu restoranda karar vermekte bir hayli zorlandım. Onlarca çeşit çorba içinde benim tercihim tavuk suyu çorbası ve işkembe oldu. Evet ikisini de içtim hem de afiyetleee:)

Asla Doymak İSTEMEYECEKSİNİZ

Tarif Cağ Kebap açılalı sadece birkaç hafta olmasına rağmen kısa sürede çok sevildi. Daha ikinci gününde kapısında kuyruklar oluştu, yer bulamayıp içeri giremeyenler oldu.

Bu ilgi tabii ki sebepsiz veya abartı değildi. Bu derece sevilmesinin ve müşteri akınına uğramasının en önemli iki sebebi, Tarif Cağ Kebabın sahibi İrfan Fırat’ın kentteki geniş çevresi ve cağ kebabını olabilecek en iyi şekilde yapıyor olmasıydı.

YENİ YIL YENİ HAYALLER

İyisiyle kötüsüyle koca bir yılı geride bıraktık. Şimdi yepyeni hayallerin, heyecanların, mutlulukların ve başarıların zamanı…

Bu yıl, umarım hak eden herkes için çok iyi geçer. Çalışan, üreten, araştıran, faydalı olan karşılığını alır.

Lezzetin Güvenle Harmanlanmış Adresi; Etçi Beyler…

Etçi Beyler, açıldığı günden bu yana her gün daha da artan müşteri memnuniyeti ile hizmet vermeye devam ediyor. Etçi Beyler’de ki memnuniyet eşsiz lezzetteki döner ve diğer et çeşitlerinin yanı sıra yıllardır sağlamış olduğu güvenden geliyor.

Etçi Beyler’in bu kaliteyi yakalamasındaki birinci sebep işin başında mekanın sahibi ve işletmecisi Tufan Ubay’ın olması. Tufan Ubay, hem yıllardır fırıncılık yaptığı hem de sektöre de 30 yılı aşkın bir süredir var olduğu için çok geniş bir çevre tarafından tanınıyor.

Melodilerden Lezzetlere Uzanan Bir Hikaye; Lemon Tree

Günlerden bir gün her zamanki gibi arabada sevdikleri şarkıları dinleyen Murat ve Kübra Özçelik çifti o gün bir şarkıdan ilham aldılar. Hiç akıllarında yokken bir mekan açmaya karar verdiler. Özçelik çiftinin ilham aldığı o şarkı Fool’s Garden’dan Lemon Tree’ydi. Şimdi yuvacıkta %100 doğal ürünlerden oluşan bir mekan açtılar. İsmini ise Lemon Tree koydular…

 

BÜYÜK BİR TUTKU DERİN BİR AŞK; BALE…

Yıllardır İzmit’in en kararlı, en ne yaptığını bilen ve yaptığı işe pozitif etki sağlayacak birçok standardı bulunan bir sanat merkezi...
Hukuk fakültesi mezunu olmasına rağmen hayatın çok daha renkli, yaratıcı ve doğal olarak sanat dolu bir tarafının içinde olmaya karar vermiş bir kurucu yönetici, yıllardır neredeyse hiç değişmeyen eğitmen kadrosu ve uluslararası kabul görmüş ekol eğitim sistemleri, marka isimlerin eğitim müfredatı ve her sene büyük heyecanlar eşliğinde yaşanan büyüleyici resitaller...

Peşmek, Şişmaniyem Ve Sonunda“Pişmaniye”

Merhaba Sevgili Okurlar,

İzmit denilince akla ilk gelen şeylerin başında “Pişmaniye” gelir. Tarihi çok eskiye dayanan ve İzmit’e özgü bir tatlı türü olarak ün kazanan pişmaniye kentin simgesi gibidir. Özgün bir tatlı çeşidi olması ve hafifliği, pişmaniyenin Türkiye’nin her bir köşesinde ilgi görmesini sağlamıştır.

Fondötenin Kalıcısı Mı Olur?

Farklı sektörlerden gelip, İzmit’te iki güzellik kraliçesi oldular. Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy’i İzmit’te kazandıran bu başarılı kadınlar, güzellik salonlarına her gün bir yenisini ekledikleri trendleri biz Time Kocaeli’ne tanıttılar.

Hukuk Hiçbir İdeoloji Uğruna Feda Edilemez…

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli Barosu’nun 35. Olağan Genel Kurulu’nda sayın Av. Bahar Gültekin Candemir yeni başkan olarak seçildi. Aynı zamanda Kocaeli’de tarihe geçen ilk kadın başkan olarak bizimle kıymetli vaktini paylaşan Başkanımızla birlikte hem seçim sürecini hem de gelecekteki projeleri hakkında çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Lütfen Kurtulun Engel Karanlığından…

Yazımın  başlığını  okuduğunuzda  belki  bana  “Sevcan  Hanım  uzaktan  konuşmak  kolay  tabii, bizim  ruhumuzda  esen  fırtınalardan  haberin  var mı, yaşadıklarımızı  biliyor musunuz? diyeceksiniz. Tüm  kalbimle  yüzde  yüz  haklı  olduğunuzu,  beklentileriniz  adına  mağdur  edildiğinizi,  haklarınızın sadece  sözlerde  kaldığını, binlerce  sıkıntıyla  boğuştuğunuzu  adım  gibi  biliyorum… Bu  adaletsizliği  bilmek  için  illaki  engelli  olmak  gerekmez. Sizin  yaşadıklarınızı  anlamak  için,  yanınızda  olmak,  sizlerden  biri  olarak  düşünmek   ve  o  gözle  bakabilmek,  yeter de  artar  bile.  Tabi ki,  görmek  isteyerek  bakabilene…

TWINKLE LIFE IŞILTISI GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Her metrekaresinde “hayat” kokan bir proje Twinkle Life. Hayat denen avlularda sosyalleşmeyi ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmeyi planladılar ve oldu.

Başiskele Kullar bölgesinde bulunan avlu konseptiyle Kocaeli halkına komşuluk ilişkilerini esas alan, mimari öğelerle tasarlanan sanatla iç içe, huzur kokan bir yaşam alanı sunmaya hazır halde, sizleri bekliyor.

Sertaç Aktop

Güzel Dişler Ve Güzel Bir Gülümseme Tüm Kalpleri Etkiler

Evet, yüzümüzün ışığı, vücudumuzun aynası dişler…

Hep düzgün ve pırıl pırıl olsun isteriz. Ancak aynı zamanda da dişlerimizle yaşadığımız problemler en büyük korkularımızdan biridir. O koltuğa titreyerek oturmak birçoğumuz içinse kaçınılmazdır.

Kentin Hit Mekanı Saklı Kal-ma-sın!

İzmitli işletmeci Orkun Tosun tarafından kasım ayında açılan Saklı Kalsın daha şimdiden çok konuşulmaya başlandı. 

Buranın o kadar çok özelliği var ki nereden başlamalı karar vermek zor.  Kocaeli harika bir mekana daha sahip oldu. Ancak Saklı Kalsın sadece İzmit’e değil İstanbul ve yakın çevredeki farklı yerlere de hizmet verecek.

BİR YILA ARKADAN BAKARKEN…

Bizim işimiz zamanla yarışmak. Elinizde tuttuğunuz bu dergiyi hazırlarken günlerin nasıl hızlı geçtiğini anlatmam çok zor. Bizim işimizde zaman kavramı birçok iş koluna göre farklıdır. Bu işi iyi yapanlar kendilerini hem hiç çalışmıyormuş hem de 7/24 çalışıyormuş gibi hissederler.

Zelal Yeğin Mutlu: “Evine şıklık katmak isteyenleri Perfecto İlayda’ya bekliyoruz”

Kocaeli başarılı yerel işletmeler açısından çok şanslı bir şehir. Yıllar önce kurulmuş, kalitesiyle ülke çapında adından söz ettirmiş, hatta dünyaya açılmış markalarımız var.

Perfecto İlayda da bu markalardan biri. 25 yıllık geçmişiyle birbirinden şık tasarımlara sahip, el emeği göz nuru ev tekstil ürünlerini tüketicileriyle buluşturuyor. Şimdi ise toptan satışlarına perakendeyi de ekliyor.

CHEF’S İSTANBUL KOCAELİ Limitsiz Burger Partisi…

Chef’s İstanbul Kocaeli Özel Mutfak Atölyesi, aşçılık okulu olmasının dışında binasının altında Okulun Mutfağı kafe ve restoranıyla hizmet vermektedir.

Okulun Mutfağı restoranında pizzalar, hamburgerler, salatalar, çeşitli makarnalar ve zengin menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Ayrıca günlük restoran konseptinin dışında ayda 2 veya 3 kere belirli günlerde özel yemek günleri düzenliyorlar ve bu özel günlere ilk olarak 12 Ekim Cuma günü Burger Parti ile başladılar. Bu partide saat 19:00 – 22:00 arası misafirlerin hamburgerleri ve diğer aparatifleri  sınırsız yeme içme imkanı vardı. Hedefleri hem hamburgerlerinin herkesçe tadılması hem de misafirlerin keyifli vakit geçirmeleri ve doyasıya yiyip içmeleri onların misyonunu belirliyor.

KONAK GÜÇLÜ KADROSUNU GENİŞLETTİ

Sağlıkta marka olan ve güncel erişilebilir kaliteli hizmet sunan Konak Hastanesi İzmit, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında 6 önemli hekimin katılımı ile güçlü kadrosunu genişletti. Bölgesinde tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak İzmit, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olmaya devam ediyor.

OTANTİK DERİDE YENİ DÖNEM!

Yasemin Akbulut 42 yaşında, İzmit’te bir el sanatları öğretmeni. Yaklaşık 12 yıldır bu işi yapan Akbulut son dönemlerin en çok konuşulan deri çantalarını kullanmamıza vesile oluyor. Bu çantaları takarken bir yandan da eğitime verdiğiniz desteği düşünüp mutlu olabilirsiniz. “Peki bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelin Yasemin Akbulut’u daha yakından tanıyalım.

Ruhi Karaalp : Uzun Yolculuklar Tek Bir Adımla Başlar

7 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığı, öncesinde ise 23 yıl otobüs taşımacılığı…

Dolu dolu 30 yıl sektör deneyimi. Milyonlarca insanı yıllarca umutlarına, hayallerine, sevdiklerine götürdü.

İşini aşk ile yaptı.. Son bir yılda yaşadıkları ise yaptığı işteki eksikleri görmesine aracı oldu. Mütevazi yapısı, gerçekleri kendinden eksikleri çekinmeden ifade edebilecek özgüveni ve muhteşem farkındalığı şimdi onu bu yollarda çok daha güçlü yapacak.

Aslen Abhaz asıllı Ruhi Karaalp’in şirketi Akmis Seyahat, 10 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerine geçen sene yaşadığı talihsiz bir olayla mola vermişti. Ancak bu mola asla yan gelip yatma veya tasalanma ile geçmedi. Bu arada kendini, personellerini ve şirketini gözden geçirerek tamamen yenilendi. Sektöre hızlı bir dönüş yapmak üzere olan Ruhi Karaalp herkesin merakla beklediği Akmis Seyahat ve Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığının akıbetini Time Kocaeli’ye anlattı...

AVLU’da şenlik var!

Mimar Yalçın Ergen ve Mehmet Uzuner ortaklığındaki ERG Group tarafından hayata geçirilen ve Kocaeli’nin en prestijli projelerinden biri olarak gösterilen Twinkle Life’ta (ışıltılı hayat) tamamlandı. Eski Türk evlerinin avlularından esinlenilerek tasarlanan Twinkle Life’ta yaşam, düzenlenen muhteşem bir şenlikle başlıyor

Güzellik Alanı Kolajen

Cildimizin esnekliğini sağlayan, en önemli protein çeşidi olan KOLAJEN, eksikliğiyle birlikte erken yaşlanma belirtilerini hızla açığa çıkartmaktadır. Kolajen, vücudun yapısal bütünlüğünü oluşturan esas proteindir ve başta derimiz, bağ dokumuz, tendon, eklem, tırnak, diş, saç ve kemiklerimiz olmak üzere göz dâhil hemen her organın yapısında kolajen hep vardır. Yıpranan dokuların onarım ve yenilenmesinde, kemik ve cilt dokusunun şekillenmesinde de önemli görevler üstlenir. Kolajen eksikliği sadece kırışıp yaşlanmaya değil, eklem kıkırdaklarınızın erimesine, tendonlarınızın güçsüz kalıp kopmaya meyilli hale gelmesine de sebebiyet veriyor. 

SAKIN OKUMAYIN !!!

Eylül ayı yenilenme , arınma , hayata güzel gözlerle bakma , ruhu aktifleştirme , güzel düşünme , hissetme ayıdır. Yaz sıcaklarını, kumu, güneşi geride bıraktığımız bu günlerde kendimize yepyeni bir başlangıç seçiyoruz.Yeni bir mevsim , yeni bir hayat , yeni arkadaşlıklar , yeni projeler , yeni aşklar.

TATİL BİTTİ, DÖNELİM GERÇEK HAYATA.. 

Yaşadığımız  yoğun  temponun  ve  duyarsız  kalmamızın  mümkün  olmadığı  sosyal   yaşamın  getirdiği ağır  gündemin  doluluğuyla  geçen  kış  aylarının  ardından  gelen  sıcacık  bahar  ve yaz  dönemi  biti-yor..  Ve  dolayısıyla,  tatilde.. Artık  yeniden  başlayan  hizmet  döneminde  tekrar  beraberiz.. 

Dünyagöz’den Kocaeli’de Glokom Semineri

Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz sağlığı ve hastalıkları konusunda kamuoyunda bilinç oluşması adına gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi. 12 Ekim Cuma günü Kocaeli Huzurevi’nde, Glokom (Göz Tansiyonu) Semineri, Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Her Şey Sokak Hayvanlarını Yaşatmak İçin; KOHAYDER

Hep deriz ya; ‘’Biz insanoğlu aklı olan, düşünebilen varlıklarız.’’ diye. Gerçekten öyle evet, fakat yeryüzünde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Düşünme ve hissetme yetisine bizim kadar sahip olamayan diğer canlıları görmezden gelemeyiz değil mi? Evet, hayvan dostlarımızdan bahsediyorum. Bence düşünme ve hissetme yetisi zannedilenin daha fazla olduğu hayvan dostlarımızdan. Öyle ki; biraz önce kıskanıp saldırmaya çalıştığı yavru köpeklere, biraz sonra yemek taşıyıp onları doyurmaya çalışan başka bir köpek, hayvanların belki de birçok insandan daha hissiyatlı olduğunun bir kanıtıydı. Bizler insanlar olarak haklarımızı her zaman, her şekilde savunabilme cesaretine ve özgürlüğüne, gücüne sahipken, onların böyle bir lüksleri yok maalesef. İşte bu noktata onların hakkını onlar adına savunmaya çalışan insanlar var. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER ), tam olarak bu noktada, bu görevi kendilerine misyon edinmiş bir grup hayvanseverden oluşuyor. Bizler de 4 Ekim Hayvan Hakları gününü de göz önünde bulundurarak, KOHAYDER Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ile dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. 

ÇAY VE ÖTESİ

İzmit’in sevilen iş adamlarından, genç bir girişimci olan Bilal Bozkurt’un açtığı ve özel olarak dekore ettiği Çay Sokağı ve Hayal Atölyesi, İzmit’e yepyeni renkler getirmiş durumda…

Her iki mekânda da dünya mutfağının en güzel örneklerini, çok özel çayları ve kumda kahveyi uygun fiyatlarla tadabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Anadolu Ateşi, Mustafa Erdoğan’ın Katılımıyla 41 Burda’da Açıldı!

Kocaelilileri ilklerle buluşturarak, özel deneyimler yaşatan, cazibe merkezi 41 Burda AVM, dans tutkunlarına yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. Bugüne kadar yapılan yurtdışı turneleri ve tanıtım çalışmalarıyla dünyanın sayılı dans toplulukları arasında gösterilen,  çocukları ve yetişkinleri dansın keyifli dünyasına davet eden Anadolu Ateşi Dans Okulu,Mustafa Erdoğan’ın da katılımıyla 41 Burda AVM’ de açıldı. 

KERVAN 41 YOLLARDA …

Kocaeli’ de doğa sporları amaçlı kurulmuş olan KERVAN 41; sosyalleşmek, yaşam kalitemizi arttırmak, dostluk arkadaşlıklar ile yaşamımıza renk getirmek, ülkemizin doğal güzelliklerini tanımak temalarıyla bize sesleniyor. 

Yasemin Kaya– Sofistike bir Kadın Girişimci

Yasemin Kaya, İzgören Akademi Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı. Sorumlu olduğu 8 ilde 4 kişilik ekibi ile, İzgören Akademi adına tüm faaliyetleri yürütüyor. 

Genel merkezi Ankara’da bulunan İzgören Akademi, 22 yıldır tüm Türkiye’de, eğitmenler, danışmanlar ve proje uzmanlarından oluşan 75 kişilik ekibi ile faaliyet gösteriyor. Kocaeli dışında;Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, İzmir ve Samsun’da ofisleri bulunuyor. 

ÇINARALTI KÜNEFE’DE HALK GÜNÜ

İzmit’in meşhur künefecisi Çınaraltı Künefe, Gaziantep’in yöresel tatlarını ayağınıza getiriyor. Bu eşsiz lezzetlerin sırrını künefe ustalarına borçlu olan meşhur Çınaraltı Künefe’nin aynı zamanda da İzmit halkını mutlu edecek bir haberi var!

Kerem Lüleci: Spor Bir Yaşam Biçimidir

Spor yapmak bazıları için bir yaşam biçimi, bazıları için de bir aktivitedir. Bazen sadece yaz öncesi vücudumuzu şekillendirmek için gideriz spor salonlarına bazen de hiç çıkmayız. Fakat her işte olduğu gibi bu alanda da profesyonellik olmazsa olmaz, hele ki mesele sağlıksa. Sporla ilgili merak ettiğimiz her şeyi Fitness Antrenörü Kerem Lüleci yanıtladı.

SANATIN EN KALICI HALİ; DÖVME SANATI; JUNIOR TATTOO’NUN ELLERİNDEN ÇIKIYOR !

Dövme, en güzel, en zor sanattır belki de. Kişinin kendisini ifade etme şekli, tarzı, bakış açısıdır. Bir o kadar da verilmesi zor bir karardır. Dövme yaptırırken birçok kez düşünürüz. Geri dönüşü olmayan bu sanat için, en doğru kararı vermeye çalışırız. Kentimizin en iyi dövme sanatçılarından Fatih ÖZBAŞ ile bu sanat hakkında konuştuk. Kendisi bize bu işin inceliklerini anlattı..

Değişmeyen Kalite Değişmeyen Lezzet…

Balıkçı Kartepe, Kartepe-Maşukiye yolu üzerinde yıllardır hizmet veren, hem taze ya da pişmiş balıklar alabileceğiniz, hem ailecek oturup balık yiyebileceğiniz, mezeleri ve tatlıları ayrı güzel, keyifli bir mekân. Şık ve otantik dekorasyonu, güzel müzikleri ve lezzetli sofraları ile akıllarda yer eden mekânın sahibi Zeki Kocaman ile hikayesi üzerine keyifli bir söyleşi yaptık…

Dikkat.! Bu lezzetlerin bağımlısı olacaksınız… Antepia;

Antep ve Urfa’dan ilimize uzanan bir lezzet hikayesi. Öyle ki; her şeyiyle yörenin adını da hakkını da vermeye geldiler. Etinden baharatına, menüsünden sunum şekline kadar her şey, yıllardır süre gelen geleneklerine ait. Şuayip Ökten ve Ali Sertkaya ortaklığı ile kentimize açılan Antepia, kendine has iddialı lezzetleri sunmaya başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Professor Bu Lezzete Şok Oldu..!

2009 yılından bu yana AND ( Art Nicomedia Derneği ) ile Avrupanın değişik kentlerinde birçok ortak projeye imza atan Art Carnuntum Vakfı Başkanı Prof. Dr. Piero Bordin sırasıyla İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan’ı ziyaret etti.

ANTİK İZMİT

Merhaba Sevgili Okurlar,

Geçirdiği birçok yıkıcı depreme rağmen, doğu ve batıyı birleştiren stratejik konumu ve korunaklı doğal limanı sayesinde Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemleri boyunca sürekli yerleşim gören donanma (askeri), ticaret ve sanayi merkezi olan, önce Bithinya Krallığı’na sonra da   Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, 4. Yüzyıl başlarında dünyanın en büyük ve en görkemli 4 metropolünden biri olan bir kentin üzerinde yaşıyoruz. 

10 Trekking Parkuru Kocaeli

Kısaca “doğa yürüyüşü” olarak açıklayabileceğimiz trekking; uzun veya kolay parkurlarda, yalnız veya grup halinde; bağ, bayır, çimen, dere kenarı, patika ve çeşitli birçok doğal ortamda gezebileceğiniz bir spor aslında. Yalnız da yapabileceğiniz aktivitenin asıl keyfi birkaç kişi veya grupla yapıldığında ortaya çıkıyor. Kocaeli ise bu konuda tam bir cennet! İşte hem yerel hem de ulusal tur şirketlerinin Kocaeli sınırları içinde, en çok tercih ettikleri 10 Trekking Parkuru…

GÖLCÜK VİZYON 2023 PROJESİ

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi’nin bir araya gelerek ortaya koyduğu Gölcük Vizyon 2023 projesi, 22 Şubat 2011 tarihinde imzalanan protokolle çalışmalarına başladı ve proje kapsamında kültür, sanat, eğitim, tarih başta olmak üzere sosyal gelişim sağlamayı amaçlayan bir dizi proje hayata geçirildi. 2023’e kadar devam edecek olan Gölcük Vizyon 2023 Projesi hakkında, projenin halkla ilişkilerini yöneten Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nihal Paşalı Taşoğlu ile görüştük.

Okulun Mutfağı’nda Sushi Work-Shop’ı

Farklı konseptlerde verdiği yemek eğitimleriyle öne çıkan ‘’Okulun Mutfağı’’nda bu hafta, sushi work-shopı yapıldı.

Brisa’nın Japon mutfağında halen çalışan Şef Harun AKGÜN eğitimi verirken, katılımcıların ilgisi de büyük oldu. Harun AKGÜN; 38 yıldır Japon mutfağı ile yakından ilgileniyor. 29 yıldır ise, Sabancı Grubu ile çalışıyor. Daha önce İzmit’te balık restaurantında japon yemeklerinden olan sushi, sashimi, yakitari, tempora gibi yemekleri yapan şef, şimdi de Okulun Mutfağı’nda sushi ve sashimi eğitimi vermeye devam ediyor.

Buse & Cem – Masalsı Bir Aşk Hikayesi…

28 Temmuz 2018 tarihinde muhteşem bir düğünle evlenen Buse & Cem’in hikâyesine hoş geldiniz…
Sanayici baba Ekrem Bayram ve hemşire anne Yasemin Bayram’ın kızları Buse ile müteahhit baba Necati Kavşut ve ev hanımı anne Sinem Kavşut’un oğulları Cem, bundan tam 7 sene önce Fethiye’de, Necati Kavşut’un sahibi olduğu otelde tatil yaparken tanıştılar, aşık oldular ve güzel ilişkilerini bugüne dek masalsı bir şekilde taşıdılar…

Gölcük’te “Lezzet”in En Eski Adresi

Ankara ve Erzincan kökenli Ümit Usta, 3 kardeşi ve oğlu ile 1956 da Gölcük merkezde ve ardından Değirmendere’de açtıkları dükkanlarını bugün hala ilk günkü heyecan, doğallık ve samimiyet ile devam ettiriyorlar.
Ümit Usta bölge halkı tarafından o kadar çok seviliyor ki dükkanların hepsi her daim dolu…

KOCAELİ’DE PLAJ KEYFİ İÇİN 10 ROTA

Yaz sıcaklarının iyice kendini hissettirdiği bu Ağustos günlerinde sizler için günlük kaçamaklar yapabileceğiniz yakın çevremizdeki 10 plaj alternatifini sıraladık. Herbiri birbirinden güzel olan bu sahillere İzmit'ten ortalama 40 dakika da ulaşarak keyifli birgün geçirebilirsiniz.

Tadına Doyulmayan Şehir AMSTERDAM

Merhaba... 
Öncelikle yılların getirdiği tecrübeye rağmen bitmek tükenmek bilmeyen bir heyecanla yayın hayatına kısa süre önce merhaba diyen ve kalitesini her sayıda biraz daha artıran Time Kocaeli dergisinde bu yazıyla birlikte yer alıyor olmaktan dolayı duyduğum mutluluğu sizinle paylaşmak istiyorum. 
Eminim ki Time Kocaeli, bu güzel ekiple birlikte daha nice başarılara imza atarak adını ulusal düzeyde duyuracak ve daha uzun yıllar siz değerli okurlarıyla paylaşımda bulunmaya devam edecektir.

İzmit'in Artık Bir Aşçılık Okulu Var!

Rahat Mutfak bu ay İzmit'in önde gelen ailelerinden Tuncel ailesinin son projesi “Chef's İstanbul Kocaeli” ve “Okulun Mutfağı”na konuk oldu. “Chef's İstanbul Kocaeli”, hep hayalini kurduğum ama İstanbul'da oldukları için gidemediğim aşçılık okulunu İzmit'e kavuşturdu. “Okulun Mutfağı” da aşçılık okulunun giriş katında bulunan restoran. Bu restorana restoran deyip geçmeye vicdanım el vermedi, ben en iyisi “gurme lezzetler cenneti” diyeyim. 

Evrensel Yaşam Enerjisi Biyoenerji

Uzun yıllar çalıştığı kurumsal hayatın sonunda; insanlara yardım edebilmek ve onların hayatlarına dokunabilmek için gerekli eğitimleri alan ve Kocaeli Yaşam Merkezi’ni kuran Rana Tokdemir ile uygulandığı andan itibaren mucizevi etkiler gösteren “Biyoenerji” hakkında görüştük.

TOYOTA PLAZA KOCAELİ KAYA’DAN AĞUSTOS AYINA “ÖZEL FAİZ” KAMPANYASI

Toyota Plaza “KOCAELİ KAYA”, ağustos kampanyasında en uygun vade seçenekleriyle birlikte özel faiz avantajları da sunuyor. 2018 model Auris, Auris Hybrid, Yaris, Yaris Hybrid ve RAV4 Hybrid'lerden birine sahip olmak isteyenler, 46 bin TL'lik kredilerde 12 aya yüzde 0,99 faiz fırsatından yararlanacaklar. ÖTV teşviği ile birlikte hibrit modelleri tercih edenler ağustos kampanyasından çok daha karlı çıkacaklar.

MEIN Music. Coctails. Chilling.

Mein’in varlığından ilk haberdar olduğumda inanılmaz hayran kalmış ve İstanbul’un neresinde diye araştırırken Sapanca’da olduğunu öğrenip hem çok şaşırmış hem de çok sevinmiştim. Sapanca ve aynı zamanda Sakarya “bu tarz” bir mekanla ilk kez tanışıyor, hatta Kocaeli sınırları içinde de benzeri yok denecek kadar azdır…
Haziran ayı içinde açılan Mein, Sapanca Gölü kıyısında, son derece sessiz ve sakin bir ortamın içinde, kendine has dekorasyonu, müzikleri ve içecekleri ile müdavimi olabileceğiniz bir mekân... 

Hayatta Kadı Olmak Varmış

İnternette gezinirken  şöyle bir sayfa çarptı gözüme.. “Ülkemizde Devlet Adamlarının Esprili  Yanları”. Anlattıkları fıkralar  ve bu tarz özellikleri gibi..  Merak ettim doğrusu..   Sayfaya girdim  ve rahmetli  9. Cumhurbaşkanımız Süleyman  Demirel’i tercih ettim.. Çünkü kendisinin  tatlı sohbetini, esprili konuşmalarını  bizzat dinlemiş ve  tadına doyum olmadığını bilen bir insanım.  O sayfada  yayınlanmış anlatımlarının içinde nahına-mıhına  giden  bir kıssadan hisseyi çok beğendim.. Ah dedim  “Süleyman Baba” keşke bu hikayeyi de senin ağzından dinlemiş olsaydım.. Süleyman Demirel,  hoşgörüsü  oldukça yüksek bir insandı.. Rahmetli babamın  kendisiyle ilgili anlattıkları, Demirel’e karşı her zaman  anlayamadığım bir merak yaratmıştı içimde. Daha sonra Ankara ve İzmit’te kendisiyle bizzat konuşunca anladım babacığımın kendisini neden o denli sevdiğini.. Yüreğinin  genişliği  ve  süper çalışan beyniyle  tam bir lidermiş  rahmetli.     Haaa siyaseten seversiniz  sevmezsiniz  bilmem ama, bu gerçeklere de  hayır diyeceğinizi sanmıyorum. Bak şimdi  aklıma ne geldi. Sizlere Demirel’in anlattığı o çok boyutlu anlamlarla yüklü hikayeyi yazacağım ancak  kendisiyle deprem sonrası   Kocaeli Valiliği’ne  ziyarete geldiğinde yaşadığımız enteresan   olayı da anlatmak isterim..  

Kartepe Manzara Restaurant Manzarasıyla Aklınızı Başınızdan Alacak!

Büyüleyici Deniz ve Göl Manzarası Eve Dönmek istemeyeceksiniz...

Kartepe’de, Samanlı Dağı etekleri ile Sapanca Gölü kıyısı arasında; şaleleleri, dereleri ve meyve bahçeleri ile ünlü, şirin tatil bölgemiz Maşukiye’de, manzarası ve muhteşem lezzetleri ile bizi büyüleyen bir mekana konuk oluyoruz bu sayımızda: “Kartepe Manzara Restaurant”
Maşukiye hepimizin için doğanın, yeşilin ve huzurun adresi kuşkusuz… Yazın ayrı güzel, kışın ayrı… İşte bu doğa harikasının en güzel konumunda bulunan Manzara Restaurant, hem Kocaeli’den hem de çevre illerden gelen misafirlerini büyük bir keyif ve misafirperverlikle ağırlıyor. 
 

Rahat Mutfak' ta Bir Balkanlı:

Geçen ay hep birlikte Hayal Kahvesi mutfağına konuk olmuştuk. Hep dışarıda yemek olmaz. Bu sefer sizleri kendi mutfağıma bekliyorum. 

Bu ay sizler için öyle bir sos hazırladım ki, nerede kullansanız yakışıyor. Tost yaparken, dürüm hazırlarken, makarnayı basit ve lezzetli bir kaçış olarak görürken, hatta menemen yaparken domates yerine bu sosu kullanmanızı tavsiye ederim. Sizlere ilham vermek amaçlı köz sebzeli köz domates sosum lütenitsayı üç lezzetli tarifte kullanacağım. Lütfen yaratıcılığınızı bu üç yemekle sınırlandırmayın. Mutfakta rahat olun, bakalım hayal gücünüz size hangi muhteşem lezzetleri keşfettirecek?

Sepaş Enerji’nin ödüllü fotoğraf yarışması sonuçlandı Doğadan ilham alan fotoğraflar duayenlerden tam not aldı

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji’nin, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için düzenlediği “Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması”nın kazananları, görkemli bir gala gecesiyle açıklandı. Jüri başkanlığını fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral’ın yaptığı yarışmada ödül alan eserler, geceye katılanların büyük beğenisini topladı.

KOÜ Tıp Fakültesi Dünya'nın en iyileri arasına girdi

 TÜRKİYE'nin önde gelen sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, University Ranking by Academic Performance (URAP) araştırma laboratuvarının düzenlediği sıralamaların Türkiye’de ODTÜ Enformatik Endüstrisi bünyesinde yapıldığını, üniversitelerin 61 farklı alana göre listelendiğini ve değerlendirildiğini açıkladı.

Sırrı Paşa Konağı

Merhaba,
Hemen her mahallesinde ayrı bir tarih yatan İzmit kentinde, 500’den fazla tescil edilmiş tarihsel ve kültürel miras bulunmaktadır. Günlük yaşam telaşı ve koşturmacası içerisinde her gün önünden geçtiğimiz Roma, Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait onlarca yapı, alan ve unsur gözle görülür ve ziyaret edilebilir durumdadır. Bu yazımda sizlere,  yukarıda bahsettiğim değerler içerisinde yer alan yapıların en görkemlilerinden biri olan “Sırrı Paşa Konağı”ndan bahsedeceğim.

CEHALETİN İKİZ ÇOCUĞU: HIRS VE ÖFKE

Merhabalar sayın okurlar,

Bu sayıda tüm acı tecrübelere rağmen zaman zaman sosyal ve siyasi hayatımızı çıkmaz sokaklara sokan ve yaşanan büyük olumsuzluklarla ufkumuzu bir sis gibi kaplayan cehaletin ikiz çocuğunu tanıtmak istiyorum sizlere. Huysuz ve yıpratıcı ancak ayrılmaz iki kardeş ve ne yazık ki güçlerini sürdürmeye büyük bir hızla devam ediyorlar. Bu ikiz kardeşin ne veya kim olduğunu merak ediyorsunuz değil mi?

ÖZEL KOCAELİ HASTANESİ YENİKÖY’DE AÇILDI

18 Ekim 2002  yılında  Dündar Rorf  İş Merkezinde  Merkez Polikliniği ismi ile  900m²  bir alanda İzmit merkezinde hizmetine başlayan kurumumuz;  2011 yılında branş ünitelerini ve hizmet yapısını genişleterek Kocaeli halkına verdiği kaliteli sağlık hizmetini Kocaeli  Tıp Merkezi ismini alarak  2500 m² alanda devam ettirmiştir. 2016 yılından itibaren, halen hizmet verdiğimiz ve vermeye devam edeceğimiz Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı No:37 adresinde 5000m²’alanda, Kocaeli Cerrahi Tıp Merkezi ismini almıştır. 16 Temmuz 2018 tarihi ise , kurumumuzun  Başiskele Yeniköy’de 24 saat çocuk doktoru farkı  ile ÖZEL KOCAELİ  HASTANESİ  olarak ikinci bir adreste, daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflediği tarih olmuştur.  

KOLAY İNCELMENİN ADRESİ: EMSOİNS

1 Aralık 2017’de farklı işlerde çalışan iki genç girişimci iş kadını tarafından açılıyor Emsoins Beauty & Aesthetic Consultancy. Biri beden eğitimi öğretmenliği okumuş, diğeri seramik. Okuldan sonra estetik ve güzellik eğitimleri almışlar İstanbul’da ve hep klinik ortamında çalışmışlar. Önce İstanbul, sonra Kocaeli derken 15 yıllık dostluklarını kendi merkezlerini açarak iş arkadaşlığına da dönüştürmüşler.

Kuzey Marmara Otoyolu'nda hedef 2019 yılı sonu

İSTANBUL'dan Sakarya'nın Akyazı ilçesine kadar devam edecek Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile bağlantı sağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu'nda çalışmalar sürüyor. Yolun 2019 yılı sonunda trafiğe açılması hedefleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu projede mühendislik harikaları olduğunu belirterek, "Türkiye'nin kalkınmasına, Türkiye'nin gelişmesine bu projenin hızı bir örnektir. Burada mühendislik harikaları var. Türkiye'nin, belki de dünyanın en geniş 4 şeritli tünelleri yapılıyor" dedi.

DEĞİRMENDERE’NİN FENOMENİ: BARAKA KAFE

24 yıl Ankara Derimod Mağazaları’ nda yöneticilik yaptıktan sonra Değirmendere’ ye gelen bir işletmeci İzzet Safkan. Sakin bir kasabada kafe açma hayalini gerçekleştirmek için 2013’ te sağ ayağıyla ve heyecanla giriyor bu kapıdan içeri. O zamanki ortağı ile mekân ismi düşünürlerken Baran ve Kaan isimdeki oğullarının hayatlarındaki en değerli insanlar oldukları akıllarına geliyor. “Madem bu mekân da çocuklarımız kadar değerli, o zaman onların isimlerinden yola çıkalım ve ismini Baraka koyalım” diyorlar ve Baraka resmi olarak 2013 tarihinde Değirmendere halkı ile buluşmuş oluyor. 

Şehrin Yeni Roof Top Mekânı SERGIO

Sergio Cafe Bistro, “roof top” bir mekân olarak; Başiskele merkezde açılan D’lux Boutique Otel’in teras katında hizmete girdi. Mekân, dekorasyonu, manzarası, özel kahvaltısı, 3. nesil kahveleri ve müzikleri ile şehrin yeni trendi olmaya aday. Mekânın işletmecisi Furkan Yavuz, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu, Çocuklar Duymasın adlı TV dizisinde rol almış ve kendi kurduğu “Tiyatro Sahnesiz” grubu ile ödül almış genç bir oyuncu aynı zamanda.

KOCAELİ’NİN İYİ TARIM RUHSATLI TEK ÇİFTLİĞİNİ KURDU: VADİ BESİCİLİK CEZMİ ÇİÇEK

Bu ay Time Kocaeli kapağımızda Kocaeli’ de en güçlü başarı öyküsünün yazarı, dinlediğimizde birazdan sizlerin de şaşıracağı gibi tesadüflerle dolu bir hayat hikâyesine sahip Cezmi Çiçek var.

Seneler önce oğlu rahatça koşsun, eğlensin diye ufak bir bahçe alan, bu bahçeye sadece ev halkı içsin diye süt vermesi için bir inek getiren ve şu anda binlerce hayvan ile tüm Türkiye’ ye hizmet veren Vadi Besicilik’ in mimarı Cezmi Çiçek ile ofisinde buluşup hem sohbet ediyoruz hem de bu başarı öyküsünü merak ettiğimizden dolayı cevapları almak için hemen sorularımızı sormaya başlıyoruz.

KOCAELİ HALKI AQUAPARKA AKIN EDİYOR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından Tepeköy Mahallesi’nde yaptırılan Kocaeli’nin ilk aquaparkı büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl eylül ayında açılışı yapılan ve açıldığı günden itibaren vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aquaparka bu yazda ilgi büyük. Okulları tatil olmasını ve sıcak havaları fırsat bilen vatandaşlar çocuklarıyla birlikte aquaparka akın ediyor. Vatandaşlar gerek aquaparkta eğlenirken gerekse yarı olimpik havuzda yüzerek keyifli zaman geçiriyor.  

Gerçek Antep Lezzetlerine Hazır olun... ANTEPİA

Köklü bir tarihe sahip olan Gaziantep, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir kentimiz. Bu köklü tarih ve geniş yelpazeli kültür, yıllar boyunca mutfağa da fazlasıyla katkı yapmış; Antep mutfağının ünü ise sadece Türkiye’ ye değil, dünyaya yayılmış durumda.

Sadece öğle yemeği için bile Gaziantep’ e gidip dönen yemek aşıkları olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur.

İşte bu ünlü ve lezzette sınır tanımayan Antep yemekleri artık tek çatı altında ve Temmuz ayı itibariyle biz İzmitlilerin hizmetinde olacak…

EKTUR ile Safranbolu-Amasra Gezisi

İlimizin güçlü firmalarından Ekcan Grup, bünyesinde birçok faaliyet alanı barındırıyor ve bunlardan biri de turizm. Firmanın Bodrum’da bulunan “ultra her şey dahil” konseptindeki oteli “Kefaluka Resort”, Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri haline gelince firma bünyesinde bir Turizm Acentesi açılması kaçınılmaz oldu. EKTUR, tam da bu sebeple 2009 yılından bu yana, %100 yerli sermaye ile varlığını sürdürüyor. Acenteliği bulunan EKTUR hem otel için rezervasyon yapıyor hem de ülke genelinde birçok kültür gezisi düzenliyor. 
Time Kocaeli’nin de konuk olduğu bu keyifli ve unutulmaz anılarla dolu gezilerden biri de geçtiğimiz ay Safranbolu ve Amasra’ya oldu.

Yaz Mevsimi Gibi İçi Kıpır Kıpır: Merve Sevil

En sevilen köşelerimizden biri olan “5 Soru 1 Blogger”dan tüm okurlarımıza merhaba!
Bu sayımızda yaşadığımız yerden, içimizden bir blogger ile beraberiz. Hem Instagram hem de Youtube’da kendini ispat eden, çalışmaları ile bizleri gururlandıran Merve Sevil ile sizler için kısa bir röportaj gerçekleştiriyoruz. 
Sıcaklığı, samimiyeti, enerjisi ile uzun zamandır gönlümüzde taht kuran, sevimliliği ve anlattıkları ile bizi ekran karşısında meraklı gözlerle tutan biri o. Sosyal medyada başarılı olduğu kadar işinde de istikrarlı, tam bir hayvan dostu, takipçi sayısı fazla diye öyle mesaj attığınızda bir anda havalara girip cevap vermeyen sosyal medya kullanıcılarından da değil hem...
Haziran sayımızda istedik ki yaz mevsimi gibi içi kıpır kıpır, gülüşüyle ve anlattıkları ile içimizi ısıtan bir konuğumuz olsun...

Türk Eğitim Vakfı’nın Başarılı İsmi: Selma Bilgisu

1967 senesinin Mayıs’ında, Vehbi Koç’un önderliğinde, gençlerin eğitim yolcuğundaki o uzun yola ışık tutmak için 205 hayırsever toplanıyor ve Türk Eğitim Vakfı kuruluyor. O günden bugüne sayısız öğrenci okutuluyor, burslarla okuyan öğrenciler sonra gönüllü oluyor, yeni gönüllülerin destekleri ile yine öğrenciler okutuluyor, maddi manevi destekler veriliyor ve kıyıya vuran bir deniz yıldızını denize atıp kurtarmaya çalışan yürekler eğitime verdikleri önem ile gönüllerimizde taht kuruyor. 
Bu sayımızda sizler için uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim, idolüm dediğim, eğitime verdiği önem nedeniyle her çalışması ile gururlandığım Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi’nin Yürütme Kurulu Başkanı Selma Bilgisu’nun ofisinde güzel bir sohbet gerçekleştiriyoruz. 

TİYATRONUN EN EĞLENCELİ HALİ

Öyle bir tiyatro oyunu düşünün ki, izlemeye başladığınızda zaman su gibi geçsin, gülmekten karnınız ağrısın, bir anda kendinizi sahnede bulun ve bittiğinde “Bir sonraki ne zaman?” gibi sorular sorun. İçinizden “Böyle bir oyun olamaz” gibi cümleleri duyar gibiyim. Yanıldınız! Türbülans Atölye, Kocaeli’de doğaçlama tiyatroyu devam ettirenlerden ve biraz önce okuduğunuz her şey bu tiyatro ekibinin asıl amacı. 
Oldum olası her hangi bir kuruma bağlı olmadan, kendi yağıyla kavrulan, tırnaklarını kazıya kazıya başarıya ulaşmaya  çalışanları ayakta alkışlamışımdır. Mayıs ayında katıldığım Türbülans Atölye’nin oyununda olduğu gibi... Neden mi? Sanatın toplumda hak ettiği değeri kazanmadığını düşünenlerdenim de ondan. Tüm olumsuzluklara rağmen sanatı sürdürmeye çalışan, sanatla ilgilenene değer veren, alın terini sanat için döken insanlar daima baş tacı olmalı düşüncesindeyim. 

Özlenen Kartpostal Geleneği

Sevgili okurlarıma kucak dolusu selamlar,

Uzun zamandır sizlere bir yazı hazırlıyordum, nihayet karşınızdayım. Uzun uzun deneyimleyeyim, merak edenlerin aklında soru işareti kalmadan yazayım istedim. 

EMAR DELUX RESTAURANT AÇILDI!

UMF Yapı ve Emar Deluxe İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Peksoy’un sahibi olduğu Emar Delux Restaurant’ın açılışı gerçekleşti. Restoranın açılış kurdelesini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu kesti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılış töreninde misafirlere restoranın en özel ürünlerinden ikram edildi.

Van’dan Kocaeli’ye Uzanan Bir Başarı Öyküsü: Veysel Çetin

1980’de Van’da çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelir Veysel. 13 çocuklu ailenin 13 yaşında evden ayrılıp Kocaeli’ye inşaatçı olarak gelen, yokluk çeken, açlığın ne demek olduğunu bilen biridir o. Yoksul çocukluğundan, şimdilerde kendi gibi yoksul insanlara yardım eden bir yürekten, Veysel Çetin’den bahsedeceğiz size bu sayımızda. 
Genç yaşına rağmen işinde oldukça başarılı olan, sektörün önde gelen inşaat firmalarından birinin mimarı, çocuklarının harika babası, hayallerinden pes etmeyip hayatını şekillendiren biri o...

Akdeniz’den Gelen Lezzet: Ciğerci Bahattin

1995 yılında, Bahattin Usta tarafından, ilk olarak Mersin’de açılan Ciğerci Bahattin, yıllar içinde Türkiye geneline yayılarak adını duyurdu. 
Ciğerci Bahattin, Mersin’deki 6 şubesinin ardından 12 farklı ilde şubeler açarak gün geçtikçe zincirine yeni iller ve şubeler eklemeye devam ediyor.

CHP'li Özel: Acele bir baskın seçim yapıyorlar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Tayyip Erdoğan, hep şunu söylerdi. 'Neden erken seçime gidelim? Erken seçim istemek, vatan hainliği' diyordu. Şimdi bırakın erken seçimi acele bir baskın seçim yapıyorlar. İşler yolundaysa 24'ünde niye seçim var? Eğer işler yolunda değilse aynı adamı niye tekrar seçelim?" dedi. 

SADECE BİR GÜNÜM VAR DİYENLERE, GÜNÜBİRLİK TATİL ROTASI CUMALIKIZIK

Cumalıkızık uzun zamandır hep ertelediğim bir rotaydı. Belki de çok yakın olduğundan hep sonra giderim diyerek arka plana attığım ama geciktikçe merakımın arttığı bir yerdi. Artık ertelemek için bahanem de yoktu. Çok merak ettiğim bu küçük köyü gidip görme vakti gelmişti.
Nisan ayının bir Pazar sabahı eşim ve minik kızımla düştük yollara. Bu kadar yakın olmasına rağmen bir türlü gitmediğim köye doğru en sonunda yol alıyorduk.

Başbakan Yardımcısı Işık: Ülke meselelerinden bihaberler

BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, "Bir genel başkan, 'Bunlar S-400'leri külliyeyi korumak için alıyorlar' diyor. 'Trajikomik' ifadesi bunun için çok hafif kalır. 450 kilometre menzilli, binlerce kilometre uzaktan gelebilecek füzeyi tespit edip, imha etmesi için ülkenin sınırlarına konuşlandırılacak bir sistemi, külliyenin korunması için alınıyor gibi bir iddia ile ülke gündemine taşımanın bir tek açıklaması var; ülke meselelerinden bihaberler" dedi.

Sumru Yavrucuk 20 Yıl Sonra Tekrar Gelen İrlanda Kraliçesi

Böyle bir başlık okuyunca biraz şaşırdığınıza eminim. 20 yıl sonra tekrar aramızda olan bir İrlanda kraliçesinden bahsedeceğiz bu ay size. “Leenane'in Güzellik Kraliçesi” ile bundan tam 20 yıl önce gönüllere taht kuran fakat o zamandan beri oynanmayan bir oyunun kraliçesini konuk aldık bu ay. 
Uzun zamandır birebir tanıdığım, yüz yüze olduğunuzda çok sessiz olan ama sahnede devleşen Sumru Yavrucuk ile Gölcük’teki bir organizasyonu öncesinde sohbet ettik. 
Hayallerinden, babasının mesleğine karşı çıkmasından, pes etmemesinden, oğlundan, ödüllerinden, kısacası Sumru Yavrucuk’un hayatına dair her şeyden konuşmak için kahvelerimizi elimize alıyoruz... 
Lafı fazla uzattık farkındayız... Tüm samimiyetiyle bizi kucaklayıp birbirimize nasıl olduğumuzu sorduktan sonra başlıyoruz sohbete... 
Sizi ekranların ve sahnelerin en keyifli gülüşü ve en huzurlu sesine sahip olan Sumru Yavrucuk ile baş başa bırakıyoruz. 

Toyota Plaza Kocaeli Kaya’nın Geleneksel Yaz Servis Kampanyası Avantajlarla Dolu

Toyota Plaza “Kocaeli Kaya”nın, geleneksel “Yaz Servis Günleri Kampanyası” ile Toyota sahipleri yaza bakımlı ve güvenle girecek. 30 Haziran tarihine kadar sürecek olan kampanyada, Toyota Plaza “Kocaeli Kaya”ya gelen 2013 ve öncesi tüm Toyota modelleri, Toyota Forever programı kapsamında yüzde 15’ten başlayan yedek parça ve yüzde 20’den başlayan işçilik indiriminden yararlanabilecekler. 

Kılıçdaroğlu: Siyaset zenginleşme aracı, malı götürme sanatı değildir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'CHP yola karşı, köprüye karşı diyorlar' sözünü eleştirerek, "Köprüyü kaça yaptın? diye sorunca, 'siz köprüye karşısınız' diyorlar. Eğer köprüyü kendi cebinden yaptıysan vallahi sormayacağım. Ama milletin parasıyla yaptıysan soracağım. Siyaset zenginleşme aracı değildir, malı götürme sanatı değildir" dedi.

İzmit’in Yeni Sembolü: Black Crow Coffee

İzmit’e 80li yıllarda ilk kafeyi kazandıran ve bu sektörde öncülük eden Güneş Karaçetin ve ailesi, yıllar sonra yine mükemmel bir işletmeyle yeniden İzmit’te...
Uzun yıllar Marmaris’te işletmecilik yaptıktan sonra ilimize dönen, İzmit’in köklü esnaflarından Güneş Karaçetin ve eşi Fahriye Karaçetin ile çocukları Doğa, Deniz ve damatları Onur Öğün tarafından tasarlanıp hayata geçirilen Black Crow Coffee, 2018 başından beri İzmit İnönü Caddesi, Yeni Turan Anaokulu karşısında hizmet veriyor.

AYAZ’DAN EĞİTİME SINIR ÖTESİ DESTEK

Başiskele Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Ortaklığı ile Kilis Öncüpınar Sınırı Azez ilçesinde okul kuruyor. Yeniköy Merkez Mahallesi’nde Deprem zamanından kalan ve daha sonrasında öğrenci yurdu olarak kullanılan 62 konteyner içindeki malzemelerle birlikte şimdi sınır ötesinde çadırlarda eğitim gören çocukların eğitim yuvası olacak. 

Gerçek Adana Kebabının Yaşayan Efsanesi “BEDRİ USTA”

Kebap Deyip Geçme, Bir Sanattır Kebap

İstanbul'da birçok şubesi bulunan ünlü Adana Kebapçısı Bedri Usta, son olarak ilimizde, La Flora Otel'in alt katında açıldı.
Markayı İzmit’e getiren La Flora Otel’in sahipleri Doğukan ve Mustafa Paşalıoğlu, yoğun ilgi gören açılış günü ile birlikte İzmitliler için, ailecek gelinebilecek, oldukça nezih bir mekân kazandırmış oldular.
İzmit'e yeni bir renk getiren kebapçının renkli kurucusu Bedri Usta, haftanın belirli günlerinde buraya gelip kendisi de ocak başına geçiyor. İşte o günlerden birinde kendisini yine ocak başında yakaladık…
Bedri Usta; bir kebapçı ustasından beklenmeyecek derecede fit oluşu, sürekli gülen gözleri, samimi ev sahipliği, açıklığı, netliği, pozitif enerjisi, muhteşem yaşam sevinci ve işine duyduğu sonsuz aşk ile bizi kendine hayran bıraktı…
Kimi zaman kahkahalarla kimi zaman şaşkınlıkla dinlediğimiz Bedri Usta'dan öğreneceğimiz ne çok şey varmış meğer...

Bereket ayında da Başiskele tek yürek

Başiskele Belediyesi'nin Başiskele Sahili'nde düzenlediği Ramazan programları Kur'an-ı Kerim Tilavetleri, sohbetler, şiir, ilahi konserler ve tasavvuf dinletileri ile ramazan geleneklerine uygun olarak yapılıyor. Başiskele halkı ve diğer il ve ilçelerden gelen misafirler aynı masada oruçlarını açıyor, yemeklerini paylaşıyor ve ramazan sohbetlerine katılıyor.

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: 82 Kocaeli firması var

KOCAELİ Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu 2017 yılı sonuçlarını değerlendirerek Kocaeli'nin bu yıl 82 firma ile Türkiye'nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldığını ve her yıl olduğu gibi listenin en başına Tüpraş yer alırken, Ford Otomotiv Sanayi'nin de ikinci olduğunu söyledi.

Kitap Pastası: KİTAP KOKUSU SİZİ ÇAĞIRIYOR

Başlık bir yiyecek reklâmını çağrıştırıyorsa, doğru yoldayım demektir. Ama bu sefer mideyi değil, kalbi, beyni ve geleceğimizi doyuracak bir yazı ile karşınızdayım. Kalp, beyin, gelecek derken eminim birçoğunuzla aynı şeyi düşünüyoruzdur. Bunu sağlayabilecek tek şey okumak, okumak ve yine okumak! 

İsmetpaşa Stadyumu'nun yıkımına başlandı

BİR zamanlar dört büyüklerin korkulu rüyası olan Kocaelispor'un karşılaşmalarının oynandığı İsmetpaşa Stadyumu'nun yeni stadın yapımının tamamlanmasıyla yıkımına başlandı. Yıkım firması yetkilisi Vedat Çalık, "Stadyum ile birlikte olimpik kapalı yüzme havuzu ve 2 sosyal tesisin bulunduğu bina yıkılacak. Yıkılıp, molozların taşınması işlemi 3 ayı bulacak" dedi.

Kader Aktü Sanat Atölyesi çalışmalarına devam ediyor

2006 yılında İzmit'in şehir merkezinde çeşit çeşit boya ve aksesuarlarla zenginleştirilmiş bahçeli bir daireyi kendine mesken edinen Kader Aktü, bu işe gönül verip kıymet bilenleri keyifle ağırlayan butik bir atölye kurdu.

Eğitim modelini oluştururken aldığı “Yaşam Koçluğu ve NLP” eğitimlerine paralel “Eğitici Eğitimleri” ile güçlendirdiği atölye programları Kader Aktü Sanat Atölyesi’nin temelini oluşturdu.

ÇOCUKLARLA ÇOCUK OLMAK

Kucak dolusu sevgilerimle sizlere tekrar merhaba demek istiyorum…
Mayıs ayı sayımızda yaza merhaba diyerek tüm güzelliklere kucak açacağımız muhteşem bir yaz diliyorum sizlere…
Sıcaklığını hissetmeye başladığımız Mayıs ayında artık üzerimizdeki ölü topraktan kurtulma zamanının geldiğini düşünüyorum. Çiçekler açıyor, havalar ısınıyor, yazlıklarımızı giymeye başladık bile. Ama en önemlisi artık bazı şeyleri önemsemiyor olmamız...

Nesrin Atar: Glütensiz yiyecekler çok pahalı

KOCAELİ Çölyak Hastaları Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, çölyak hastalarının zor şartlar altında yaşadığını belirterek, "Glütensiz yiyecekler çok pahalı. Bizim ürünlerimiz, normal ürünlere göre 10-15 kat daha pahalı. Çölyak hastaları için yiyeceklerin daha uygun fiyatlarda satışa sunulmasını istiyoruz" dedi.

Dünyanın En Büyük Festivali

Londra’yı hep çok sevmişimdir. Hatta yaşanacak en güzel şehirlerden biri olduğunu yıllarca iddia etmemin yanında New York ya da Paris’i seven arkadaşlarımla uzun uzun tartışmalara girdiğim bile olmuştur. Ama yanılmışım. Çünkü… 

Aramızda Bir Lego

Merhaba Joker Lego! Seni çok merak ediyorduk, davetimizi kırmadığın için teşekkürler. Bize biraz kendinden bahsedebilir misin? 
Merhaba, bu sayınızda bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Gezmeyi ve yeni tatlar denemeyi seven, farklı kültürlerle kaynaşmak için dünyayı gezen, insanlarla iletişim kurmak için sürekli onlarla sohbet eden, birçok kişinin yapamadığını yapan bir legoyum. Bana can veren Hüseyin’in ruh ikiziyim aslında. Laf aramızda onun da yapamadığı birçok şeyi yapabiliyorum. (Kıkır kıkır gülüyor...)  

Türkiye İş Bankası Müzesi Türkiye’nin reklam tarihine yolculuğa hazır mısınız?

Cumhuriyet’in ekonomik kalkınma stratejisinin en büyük adımlarından Türkiye İş Bankası, 93 yıllık reklam tarihi arşivini “İş Bankası İftiharla Sunar” başlıklı sergiyle halka açtı. 
Yıllar içinde reklamlar aracılığıyla halka verilen mesajlarla yaratıcılığın buluştuğu sergi, sanatseverler ve iletişim öğrencileri için bir iletişim ve reklam tarihi yolculuğu olma özelliği taşıyor. Türkiye İş Bankası’nın reklam tarihi arşivinden seçkin örneklerin yer aldığı sergi, Türkiye’deki bankacılık ve reklamcılığın gelişimini nadir örneklerle belgelerken Cumhuriyet tarihinin ekonomik kalkınma politikalarını da gözler önüne seriyor.

KADINLAR DAYANIŞMALI

Yalnızca bizim ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde, özellikle geri kalmış ülkelerinde kadınların yakındığı şeydir;
“Erkekler bize yol vermiyor!” derler.
Bir yanıyla doğrudur bu söylem. Ne ki, bu eşitsizlikte kadınların hiç mi suçu yoktur?
Erkek egemen toplumlarda fiziksel güç öne çıkmaktadır ve bu da o toplumun kültürel düzeyiyle doğru orantılıdır. 
Olması gereken nedir?

Safran’da 1 Gecede 2 Eğlence

14 Nisan Cumartesi gecesi Safran’da farklı bir eğlence programı gerçekleşti. “Triküspit” isimli grup Safran’ın üst katındaki “Safran Roof Bar” kısmında müthiş bir konser verdi.
“Triküspit” üç müzisyenden oluşuyor ve yaklaşık bir yıldır birlikte müzik icra ediyorlar. 

Kocaeli'de çevrecilerden atık bertaraf tesisine tepki

ÇEVRE Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Sait Ağdacı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit'te yapılacak Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi'nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı için yaptıkları itirazın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca kabul edilmediğini belirtti. Ağdacı, "Bakanlığa şimdi biz o bölgenin orman sahası olduğunu ispatlamaya çalışacağız" dedi.

<