Sazlıdere gidiyor, Terkos etkileniyor

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı, 45 kilometre uzunluğunda yapılacak olan Kanal İstanbul için ÇED başvuru dosyasını Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdi. 348 sayfadan oluşan dosyaya göre Küçükçekmece Sazlıdere-Durusu koridorunda yer alacak proje, orman, tarım, hazine, vakıf, şahıs arazileri ile tarihi ve doğal sit alanları, cami, türbeleri etkileyecek.
Sazlıdere gidiyor, Terkos etkileniyor

Dolar zirve yaptı

Dolar kuru, dün Fed'in yeni Başkanı Powell'ın açıklamalarıyla hareketlenerek 3.81 TL seviyesinin üzerini görürken, bugün de yükselişini sürdürerek 2 haftanın zirvesini gördü. Euro kuru ise 4.65 TL seviyesinde bulunuyor. Ekonomistler, yüksek gelen cari açık verilerinin ve erken seçim gibi konuların gündeme gelmesinin dolar kurunda risk teşkil edeceğini belirtirken; en iyi senaryoda kurun 3,70 TL'nin altına gerilemeyebileceğini belirtti.
 

Oyuncak devi eriyor

Toys R Us'ın İngiltere kolu ve elektronik mağazaları zinciri Maplin, iflasın eşiğinde. 6 bine yakın çalışan işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. Oyuncak devi çöküşün eşiğinde: Günden güne eriyor