AYAZ’DAN EĞİTİME SINIR ÖTESİ DESTEK

Başiskele Belediyesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Ortaklığı ile Kilis Öncüpınar Sınırı Azez ilçesinde okul kuruyor. Yeniköy Merkez Mahallesi’nde Deprem zamanından kalan ve daha sonrasında öğrenci yurdu olarak kullanılan 62 konteyner içindeki malzemelerle birlikte şimdi sınır ötesinde çadırlarda eğitim gören çocukların eğitim yuvası olacak. 

Kitap kumbaraları, okullara kütüphane oldu

KOCAELİ'de Okuma Sanatı Kulübü'nün kurucusu Tülay Yanıkoğlu Yazıcı, 'Kütüphanesi olmayan okul kalmasın' sloganıyla kitap bağışı kampanyası düzenledi. Yazıcı'nın kartondan yaptırıp çeşitli kurum ve kuruluşlara bıraktığı kitap kumbaralarında 6 ayda yaklaşık 15 bin kitap toplandı. Kitaplarla 13 okula kütüphane kuruldu.

Şehrin Sanat Durağı: İzmit Sanat Merkezi

2007 yılında kurulan İzmit Sanat Merkezi; bale, dans, müzik, tiyatro, yaratıcı drama ve kişisel gelişim eğitimleriyle şehrimize o yıllarda yeni bir soluk getirdi. Bugün ise Kocaeli’nin vazgeçilmez sanat duraklarından biri… Bunun en önemli sebebi; sanat eğitiminin insana kazandırdıklarının yanı sıra İzmit Sanat Merkezi’nin çocuklarımıza sunduğu MEB onaylı diploma ve uluslararası akreditasyona sahip belge imkânı.

Kepekli Undan Baklava Olmaz ama Çok Güzel Poğaça Olur...

Bülent Hocam TIMEKOCAELİ  ailesi olarak bizimle röportaj yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz Öncelikle sizi tanıyalım.

*Öncelikle bana bu fırsatı verdiğiniz için size teşekkür ederim.Ben 1955 Eskişehir doğumluyum.İlk orta ve lise tahsilimi Eskişehir’de yaptım.Sonra Ankara Gazi Üniversitesi matematik öğretmenliği mezunuyum.2001 senesinden itibarende öğrenci ve eğitim koçluğu üzerine eğitimler aldım.Uzun yıllar dershanecilik yaptım.Sekiz senede devlet öğretmenliğim var.Altı sene öncede butik bu işletmeyi kurdum.Bu işletmeyi açmamdaki ana amaç öğrenciye birebir daha faydalı bir eğitim vermek ve genç öğretmen yetiştirmek.Evliyim iki çocuğum bir torunum var.

Okul Öncesi Eğitimde Reggio Emilia Yaklaşımı Nedir?

Reggio Emilia çocuklarının kilden yaptıkları “hayata dair farklı figürler” (Malaguzzi Center)
Çocuklara özgürce ve birlikte öğrenme şansı veren Reggio Emilia Yaklaşımı, yüksek kaliteli bir okul öncesi eğitim sistemi ortaya koyar. Kurucusu Loris Malaguzzi’dir. İtalya’nın Reggio Emilia kasabasında, 1945’te 2. Dünya Savaşı bitimi sonrasında savaş enkazının ortasına kurulan bir okulda ortaya çıktı ve zamanla tüm dünyaya yayıldı.