Dünya

Bu İspanyol deli ya da sarhoş. Ama bu olamaz, yoksa bir kez de eski Moğol'umuzun yangın sularının çalışması biraz uzun sürüyor.

KONAK GÜÇLÜ KADROSUNU GENİŞLETTİ

Sağlıkta marka olan ve güncel erişilebilir kaliteli hizmet sunan Konak Hastanesi İzmit, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında 6 önemli hekimin katılımı ile güçlü kadrosunu genişletti. Bölgesinde tüm dallarda önemli bir yere sahip olan Konak İzmit, bu önemli katılımlarla her dalda alternatifli akademik insan kaynağına sahip olmaya devam ediyor.

Tenisin Kalbi, İzmit Tenis Kulübü’nün Yeni Şubesi Yahya Kaptan’da Atıyor!

Life Express Spor Kompleksi içindeki kortların restorasyonu sonrası, yaz okullarıyla açılış yapıp faaliyete geçen tenis kortları, yoğun ve etkin bir dönem sonrası şimdi de kış dönemi için Tenis Okulu’nu bu haftasonu başlattı. Çevre sakinleri ve il bazındaki okullar için 7 gün antremanlara  açık kortlarda, 5-15 yaş grubu çocuklar ile yetişkin bireyler için ders kayıtları devam ediyor.

10 Trekking Parkuru Kocaeli

Kısaca “doğa yürüyüşü” olarak açıklayabileceğimiz trekking; uzun veya kolay parkurlarda, yalnız veya grup halinde; bağ, bayır, çimen, dere kenarı, patika ve çeşitli birçok doğal ortamda gezebileceğiniz bir spor aslında. Yalnız da yapabileceğiniz aktivitenin asıl keyfi birkaç kişi veya grupla yapıldığında ortaya çıkıyor. Kocaeli ise bu konuda tam bir cennet! İşte hem yerel hem de ulusal tur şirketlerinin Kocaeli sınırları içinde, en çok tercih ettikleri 10 Trekking Parkuru…

KOCAELİ’DE PLAJ KEYFİ İÇİN 10 ROTA

Yaz sıcaklarının iyice kendini hissettirdiği bu Ağustos günlerinde sizler için günlük kaçamaklar yapabileceğiniz yakın çevremizdeki 10 plaj alternatifini sıraladık. Herbiri birbirinden güzel olan bu sahillere İzmit'ten ortalama 40 dakika da ulaşarak keyifli birgün geçirebilirsiniz.

TOYOTA PLAZA KOCAELİ KAYA’DAN AĞUSTOS AYINA “ÖZEL FAİZ” KAMPANYASI

Toyota Plaza “KOCAELİ KAYA”, ağustos kampanyasında en uygun vade seçenekleriyle birlikte özel faiz avantajları da sunuyor. 2018 model Auris, Auris Hybrid, Yaris, Yaris Hybrid ve RAV4 Hybrid'lerden birine sahip olmak isteyenler, 46 bin TL'lik kredilerde 12 aya yüzde 0,99 faiz fırsatından yararlanacaklar. ÖTV teşviği ile birlikte hibrit modelleri tercih edenler ağustos kampanyasından çok daha karlı çıkacaklar.

Hayat’ın Molfix’i, Nijerya’nın “Yılın En Yenilikçi Markası”

Hayat Kimya, Molfix bebek beziyle açık ara pazar lideri olduğu Nijerya’da “Yılın En Yenilikçi Markası” ödülüne layık görüldü. 

Hijyen, ev bakım ve temizlik kağıtları kategorilerinde 12 markasıyla 9 ülkede 8 bine yakın çalışanla büyümesini sürdüren Hayat Kimya, Nijerya’da her yıl düzenlenen Marketing Edge Brands and Advertising Excellence Awards töreninde Molfix markasıyla “Yılın En Yenilikçi Markası” ödülüne layık görüldü.  

Sepaş Enerji’nin ödüllü fotoğraf yarışması sonuçlandı Doğadan ilham alan fotoğraflar duayenlerden tam not aldı

Hayatın her alanına ışık tutmak için yola çıkan Sepaş Enerji’nin, insanın doğayla ilişkisini hatırlatmak için düzenlediği “Doğanın Enerjisi Fotoğraf Yarışması”nın kazananları, görkemli bir gala gecesiyle açıklandı. Jüri başkanlığını fotoğraf sanatçısı Coşkun Aral’ın yaptığı yarışmada ödül alan eserler, geceye katılanların büyük beğenisini topladı.

KOÜ Tıp Fakültesi Dünya'nın en iyileri arasına girdi

 TÜRKİYE'nin önde gelen sağlık merkezlerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, University Ranking by Academic Performance (URAP) araştırma laboratuvarının düzenlediği sıralamaların Türkiye’de ODTÜ Enformatik Endüstrisi bünyesinde yapıldığını, üniversitelerin 61 farklı alana göre listelendiğini ve değerlendirildiğini açıkladı.

ÖZEL KOCAELİ HASTANESİ YENİKÖY’DE AÇILDI

18 Ekim 2002  yılında  Dündar Rorf  İş Merkezinde  Merkez Polikliniği ismi ile  900m²  bir alanda İzmit merkezinde hizmetine başlayan kurumumuz;  2011 yılında branş ünitelerini ve hizmet yapısını genişleterek Kocaeli halkına verdiği kaliteli sağlık hizmetini Kocaeli  Tıp Merkezi ismini alarak  2500 m² alanda devam ettirmiştir. 2016 yılından itibaren, halen hizmet verdiğimiz ve vermeye devam edeceğimiz Yenişehir Mahallesi Demokrasi Bulvarı No:37 adresinde 5000m²’alanda, Kocaeli Cerrahi Tıp Merkezi ismini almıştır. 16 Temmuz 2018 tarihi ise , kurumumuzun  Başiskele Yeniköy’de 24 saat çocuk doktoru farkı  ile ÖZEL KOCAELİ  HASTANESİ  olarak ikinci bir adreste, daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedeflediği tarih olmuştur.  

Kuzey Marmara Otoyolu'nda hedef 2019 yılı sonu

İSTANBUL'dan Sakarya'nın Akyazı ilçesine kadar devam edecek Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile bağlantı sağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu'nda çalışmalar sürüyor. Yolun 2019 yılı sonunda trafiğe açılması hedefleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu projede mühendislik harikaları olduğunu belirterek, "Türkiye'nin kalkınmasına, Türkiye'nin gelişmesine bu projenin hızı bir örnektir. Burada mühendislik harikaları var. Türkiye'nin, belki de dünyanın en geniş 4 şeritli tünelleri yapılıyor" dedi.

Kandıra'da saklı cennet

KOCAELİ'nin Karadeniz'e kıyısı olan Kandıra ilçesinde çok kişinin bildiği mavi bayraklı plajlar, tatilcilerle dolarken, az kişi tarafından bilinen Sardala Koyu ise kumsallara göre boş kalıyor. Ormanla denizin buluştuğu, denizin şekillendirdiği kayalıkların bulunduğu koy, bilenler tarafından 'cennetten bir köşe' diye nitelendiriliyor. 

Dilovası'ndaki çevre kirliliğini şarkı yaptı

SANAYİ kuruluşlarının konut alanlarıyla iç içe girdiği, kanser vakaları ile gündeme gelen Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yaşayan fabrikada işçisi Abdullah Şahin (28), ilçenin çevre sorunlarına dikkat çekmek için yazdığı şarkısına klip çekti. Abdullah Şahin şarkısında, sanayiden kaynaklı hava kirliliği ve limanlarda yaşanan kirliliği anlatmaya çalıştığını söyledi.

KOCAELİ HALKI AQUAPARKA AKIN EDİYOR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından Tepeköy Mahallesi’nde yaptırılan Kocaeli’nin ilk aquaparkı büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl eylül ayında açılışı yapılan ve açıldığı günden itibaren vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aquaparka bu yazda ilgi büyük. Okulları tatil olmasını ve sıcak havaları fırsat bilen vatandaşlar çocuklarıyla birlikte aquaparka akın ediyor. Vatandaşlar gerek aquaparkta eğlenirken gerekse yarı olimpik havuzda yüzerek keyifli zaman geçiriyor.  

KSO Başkanı Zeytinoğlu: Maalesef enflasyonda yaz aylarında beklenen düşüşü göremeyeceğiz

KOCAELİ Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu döviz kurlarındaki değişkenliğin haziran enflasyonunda kendisini daha fazla hissettirdiğini belirterek, "Önümüzdeki ay da ÜFE'deki yükselişin TÜFE'yi yukarı çekmeye devam edeceğini ve maalesef enflasyonda yaz aylarında beklenen düşüşü göremeyeceğimizi düşünüyoruz." dedi.

Kocaeli'de Şehir Hastanesi yükseliyor

KOCAELİ'de, Sağlık Bakanlığı'nca kamu- özel sektör iş birliğiyle başlatılan Şehir Hastaneleri Projesi kapsamında Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatı yükselmeye devam ediyor. Bin 180 yatak kapasiteli hastanede 247 poliklinik, 63 ameliyathane olacak.

CHP'li Özel: Acele bir baskın seçim yapıyorlar

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Tayyip Erdoğan, hep şunu söylerdi. 'Neden erken seçime gidelim? Erken seçim istemek, vatan hainliği' diyordu. Şimdi bırakın erken seçimi acele bir baskın seçim yapıyorlar. İşler yolundaysa 24'ünde niye seçim var? Eğer işler yolunda değilse aynı adamı niye tekrar seçelim?" dedi. 

Başbakan Yardımcısı Işık: Ülke meselelerinden bihaberler

BAŞBAKAN Yardımcısı Fikri Işık, "Bir genel başkan, 'Bunlar S-400'leri külliyeyi korumak için alıyorlar' diyor. 'Trajikomik' ifadesi bunun için çok hafif kalır. 450 kilometre menzilli, binlerce kilometre uzaktan gelebilecek füzeyi tespit edip, imha etmesi için ülkenin sınırlarına konuşlandırılacak bir sistemi, külliyenin korunması için alınıyor gibi bir iddia ile ülke gündemine taşımanın bir tek açıklaması var; ülke meselelerinden bihaberler" dedi.

İZMİT’TEN BURSA’YA HER GÜN GEZİ VAR

İzmit'ten Bursa'ya kültür gezisi düzenleniyor. Haftanın 7 günü yapılan gezilere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen gezilere 6 ay içinde 6 bine yakın vatandaş katıldı. Vatandaşlardan gelen talep üzerine Ramazan ayı boyunca da Bursa kültür gezilerinin devam edeceği ifade edildi.

KAMER ÖNCEL’DE MEZUNİYET HEYECANI

Arslanbey’de bulunan Kamer Öncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet  heyecanı yaşandı. Okul bahçesinde düzenlenen törenle 102 son sınıf öğrencisi diploma alarak sağlık ordusuna ilk adımı atmış oldular. Öğrencilerin beşinci dönem mezuniyet coşkusuna Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Kamer Öncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Aksoy, okul müdürleri, öğretmenler  ile veliler de  ortak oldular. 

Kılıçdaroğlu: Siyaset zenginleşme aracı, malı götürme sanatı değildir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'CHP yola karşı, köprüye karşı diyorlar' sözünü eleştirerek, "Köprüyü kaça yaptın? diye sorunca, 'siz köprüye karşısınız' diyorlar. Eğer köprüyü kendi cebinden yaptıysan vallahi sormayacağım. Ama milletin parasıyla yaptıysan soracağım. Siyaset zenginleşme aracı değildir, malı götürme sanatı değildir" dedi.

Bereket ayında da Başiskele tek yürek

Başiskele Belediyesi'nin Başiskele Sahili'nde düzenlediği Ramazan programları Kur'an-ı Kerim Tilavetleri, sohbetler, şiir, ilahi konserler ve tasavvuf dinletileri ile ramazan geleneklerine uygun olarak yapılıyor. Başiskele halkı ve diğer il ve ilçelerden gelen misafirler aynı masada oruçlarını açıyor, yemeklerini paylaşıyor ve ramazan sohbetlerine katılıyor.

İzmit Belediyesi 5 Bin Öğrenciyi Bursa’ya Götürdü

İzmit Belediyesi binlerce öğrenciyi Bursa’ya götürdü. İzmit Belediyesi’nin orta okul 6 ve 7.sınıf öğrencilerine yönelik Bursa kültür gezileri haftanın 5 günü devam etti. Yetkililer, 132 gün içinde 33 okuldan 5018 öğrencinin kültür gezilerine katılarak Bursa’nın tarihi ve turistik yerlerini görme imkanı bulduğunu söylediler. 

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: 82 Kocaeli firması var

KOCAELİ Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Raporu 2017 yılı sonuçlarını değerlendirerek Kocaeli'nin bu yıl 82 firma ile Türkiye'nin en büyük 500 firması içerisinde yer aldığını ve her yıl olduğu gibi listenin en başına Tüpraş yer alırken, Ford Otomotiv Sanayi'nin de ikinci olduğunu söyledi.

İsmetpaşa Stadyumu'nun yıkımına başlandı

BİR zamanlar dört büyüklerin korkulu rüyası olan Kocaelispor'un karşılaşmalarının oynandığı İsmetpaşa Stadyumu'nun yeni stadın yapımının tamamlanmasıyla yıkımına başlandı. Yıkım firması yetkilisi Vedat Çalık, "Stadyum ile birlikte olimpik kapalı yüzme havuzu ve 2 sosyal tesisin bulunduğu bina yıkılacak. Yıkılıp, molozların taşınması işlemi 3 ayı bulacak" dedi.

İMES'te savunma sanayine entegre olmak için işbirliği

KOCAELİ'nin Dilovası ilçesinde bulunan Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (İMES) ile Saha İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği arasında kurumsal işbirliği protokolü imzalandı. İMES Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay protokolle makine ihtisas konusunda üretim yapan firmaların savunma sanayisine iş yapabilmelerinin amaçlandığını söyledi.

Nesrin Atar: Glütensiz yiyecekler çok pahalı

KOCAELİ Çölyak Hastaları Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, çölyak hastalarının zor şartlar altında yaşadığını belirterek, "Glütensiz yiyecekler çok pahalı. Bizim ürünlerimiz, normal ürünlere göre 10-15 kat daha pahalı. Çölyak hastaları için yiyeceklerin daha uygun fiyatlarda satışa sunulmasını istiyoruz" dedi.

İZMİT’TE GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

İzmit’te  eski kullanılmış  araç lastikleri toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce bir yıl içinde 233 ton  kullanılmış lastik toplandı. Yetkililer, toplanan  233 ton lastiğin 13’tonunun boş arsa ve yol kenarlarından, 220 tonunun ise lisanlı firma tarafından toplanarak geri dönüşümünün sağlandığını söylediler.

Wellborn Luxury Hotel’e 2018 Mükemmellik Sertifikaları


Wellborn Luxury Hotel, TripAdvisor, Hotels.com ve Expedia platformlarında kullanıcıların yorumlarıyla belirlediği “Mükemmellik Sertifikasını’ almaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük seyahat ve yorum siteleri olan TripAdvisor, Hotels.com ve Expedia  tarafından milyonlarca kullanıcının verdiği puanlar doğrultusunda Wellborn Luxury Hotel, işletmesinin sürekli harika yorumlar alması nedeni ile 3 farklı platformda 2018 Mükemmellik Sertifikası’na layık görüldü.

Cennet Caylan sektör değiştirdi

İlimizde bulunan uzun yıllardır sağlık sektöründe ki başarılı kurumlardan biri olan Kocaeli Tıp Merkezi'nde 4.5 yıldır Kurumsal İletişim Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yapan Cennet Caylan görevinden ayrıldı.

3 günde 15 bin kişi iftar yaptı

Başiskele Sahili’nde düzenlenen iftar ve ramazan programlarına katılım her yıl artıyor. Hafta içi düzenlenen iftar programlarına her gün yaklaşık 5 bin kişi katılıyor.
Başiskele Belediyesi’nin 9 yıldır sürdürdüğü gelenek Ramazan ayının manevi havasında Başiskele Sahili’nde yaşanıyor. Ramazan sohbetleri, ilahiler, tasavvuf konserleri, Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ve çocuklar için eğleneceği programlar hazırlayan Başiskele Belediyesi, toplu iftar programı ile komşuluk ilişkilerini güçlendiriyor. Komşu ilçelerden gelerek Başiskele halkının birlikteliğine ortak olan misafirlerde bu duygu birliğinde güzel bir Ramazan geçiriyor. 

İzmit’te Minik Eller Toprakla Buluşuyor

İzmit Belediyesi yeni bir proje başlatarak miniklerin toprakla buluşmasını sağlıyor. Belediyenin Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatılan “ minikler toprakla buluşuyor” projesi ile minik öğrenciler toprağa fidan dikiyor. Projenin ilk konuğu Ulugazi İlkokulu birinci sınıfı öğrencileri oldu. Okulun A ve B  şubesi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte İzmit Belediyesi’nin Durhasan Köyü’ndeki uygulama bahçesine giderek sebze fidelerini toprakla buluşturdular.

Kocaeli'de çevrecilerden atık bertaraf tesisine tepki

ÇEVRE Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Sait Ağdacı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit'te yapılacak Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi'nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı için yaptıkları itirazın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca kabul edilmediğini belirtti. Ağdacı, "Bakanlığa şimdi biz o bölgenin orman sahası olduğunu ispatlamaya çalışacağız" dedi.

BULUŞLAR VE MODELLERİNİ SERGİLEDİLER

İzmit’te buluşlar ve modeller sergisi düzenlendi. İzmit Belediyesi ile Buluş ve Modelciler Derneği ortaklığındaki buluş ve model yapmaya duyarlı insanları bir araya getirip tanıştırmak ve onlara yaptıkları buluş ve modelleri ile ülkemize verebilecekleri katkılardan dolayı teşvik amacın taşıyan sergisi 41 Burda AVM’de gerçekleştirildi

Bölgemizin Gözdesi, Başiskele Çocuk Üniversitesi…

Özel yetenekli öğrencilerin zihinsel ve bedensel gelişimlerinin desteklendiği, merak, öğrenme ve girişimciliklerine zemin oluşturan ileri düzeyde öğrenme ortamlarının sunulduğu örnek bir çocuk üniversitesi…
Başiskele Belediyesi tarafından hayata geçirilen Başiskele Çocuk Üniversitesi, sadece bölgemize değil çevre il ve ilçelerden gelen 218 özel yetenekli çocuğumuza da eğitim desteği veriyor.

PROJE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER VERİLDİ

Kocaeli Valiliği, İzmit Belediyesi ve Bilişim ve Teknoloji Vakfı tarafından orta okul ve liseler arasında düzenlenen "Bilişim ve Teknoloji Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri verildi. Ödül törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Erdoğan, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bilişim ve Teknoloji Vakfı Başkanı 22. dönem milletvekili Eyüp Ayar,  Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

BAŞARILARI ÖDÜLLENDİRİYORUZ

İl ve ilçe geneli ile ulusal ölçekte düzenlenen yarışmalara katılarak aldıkları derecelerle Başiskele’nin “Eğitimde Yıldız” marka değerine katkı sağlayan öğrenciler mutluluklarını Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’la paylaştı.

Başkan Ayaz Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

7 Yıldızlı Kent Başiskele'de Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçe sınırları içerisindeki okulları ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Eğitim - öğretime ve özellikle çocuklara, gençlere büyük önem veren Başkan Hüseyin Ayaz,  Vali İhsan Dede İlkokulu, Vezirçiftliği Ortaokulu ve Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

İzmit’te Engelsiz Çalıştayı

İzmit’te engelsiz çalıştayı düzenlenecek. İzmit Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklığında 10-11 Mayıs tarihleri arasındaki çalıştay Ramada Plaza da yapılacak. 10 Mayıs Perşembe günü saat 09.00 da  çalıştayın açılış konferansını Ankara Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Veli Duyan gerçekleştirecek. 

Engelli rekortmen omurilik felçlileri için koşacak

MARMARA Depremi'nde iki ayağını kaybeden, geçen yıl kendisine ait rekoru geliştererek 31.2 metreye dalan Ufuk Koçak (42), omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara fon sağlamak için organize edilen Wings For Life World Run'ın yarın İzmir'de yapılacak Türkiye ayağına hazırlanıyor. Yaklaşık 1,5 aydır koşuya hazırlanan Ufuk Koçak, omurilik felci yaşayan insanlara destek olmak istediğini belirterek, "'Eksikliklerimizi tamamlayabiliyorsak, insanız' sloganıyla bu koşuya hazırlandım" dedi.

İzmit'te ağaçlar kitap açtı

İZMİT'te, Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında Yürüyüş Yolu'nda bulunan çınar ağaçlarına yaklaşık 7 bin 500 kitap asıldı. Ağaçlara asılı olan kitaplar 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde toplandı. Kimileri ağaçlara merdiven dayarken, kimileri ise arkadaşlarının sırtına çıkarak kitapları topladı.

Sarısu Gençlik Kampı Kapılarını İzciler İle Açtı

İzmit Belediyesi’nin Kandıra Sarısu’da bulunan gençlik kampı yeni sezonu açtı. Kampın ilk konukları 
Kazım Karabekir Ortaokulu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İzcilik Kulübünün üyeleri oldu
İzmit Belediyesi tarafından her yıl sezonluk hizmete açılan Sarısu Gençlik Kampı'nın bu yılda çok yoğun konukları olacağı açıklandı. 

ON BEŞLİLER İZMİT’TE

Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen Anadolu Kültürel ve Yöresel Tanıtım Günleri kapsamında İzmit’te gelen Tokatlı çocuklar Çanakkale savaşında şehit olan 15 yaşındaki şehitleri temsilen İzmit’te gösteri düzenledi. Belsa önünde düzenlenen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Turan Şahin ve vatandaşlar katıldı. 

'Kargocu' gasp çetesinin azmettiricisi aile dostu çıktı

İZMİT'te, kendilerini kargocu olarak tanıtarak girdikleri evde, Melek Vonal'ı (66) döverek, ziynet eşyalarının çalınması olayıyla ilgili 5 kişi daha gözaltına alındı. Şüphelilerden T.D. adlı kadının, ailenin yakın dostu olduğu, apartmanın kapı şifreleri ve evdeki ziynet eşyaları hakkında bilgi verdiği belirlendi. Olayla ilgili daha önce de 2 kişi tutuklanmıştı.

EMEĞİN BAYRAMI KUTLU OLSUN

1 Mayıs’ın, Emek Bayramı’nın tarihçesinden söz edecek, bildiğiniz şeyleri bir kez daha size anlatacak değilim.  1 Mayıs’ın bendeki izlerinden küçük örnekler vermek ve Emek Bayramınızı kutlamak istiyorum o kadar…

İzmit'te depremi yaşatan müze

İZMİT'te yapılan ve Türkiye'de bir ilk olma özelliğini de taşıyan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi gelecek nesillere depremi ve deprem sırasında yapılacakları öğretmek ve depremlerde can, mal kayıplarını en aza indirmek konularında bilinçlendirme sağlıyor. Deprem simülatöründe depremi, sarsıntı, ses, toz, ışık gibi benzetim yoluyla birebir yaşayanlar dışarı çıktıklarında yıkılmış evlerle karşılaşıyor.

Özel Yüzücü Frizue Birinci Oldu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan tarafından dört yıl önce başlatılan “Engelsiz Kulaçlar Projesi” sayesinde yüzme sporuna başlayan Firuze Şevval Devrim, İstanbul’daki organizasyonda birincilik kürsüsüne çıkma başarısı gösterdi.

Tecavüz davasında, iş adamını 13 yıl hapis
2009 yılında yaşanan olayda, S.D. adlı genç kadın İstanbul Bostancı'da arkadaşları ile yemek yerken Gebze'den gelen iş insanı A.A. ile tanıştı. A.A. o akşam yemekte olan herkesi evlerine bırakmak üzere otomobiline aldı. Son olarak S.D.'yi evine bırakacak olan A.A., genç kadını Kocaeli Çayırova'daki evine davet etti. S.D. ve A.A. evde içki içti. A.A. daha sonra S.D.'nin uyuduğu odaya giderek genç kadını tecavüz etti. Genç kadın olayın ertesi günü polise giderek suç duyurusunda bulundu. 9 yıl önce açılan ilk dava süresince iş adamı zorla ilişki iddiasını reddetti.
Dündar, Hürriyeti yazdı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan siyasi gelişmeler gündemimizi bir hayli meşgul etmişti. Önce erken seçim kararı ardından, İYİ PARTİ’nin seçime girememe riski, sonrasında da 15 CHP’li vekilin partilerinden istifa edip İYİ PARTİ’ye geçmeleri gündeme bomba gibi düşmüştü.
İstifa eden 15 CHP’li vekil arasında ilimizin milletvekili Fatma Kaplan HÜRRİYET de yer alıyordu. 

Öğrencilerden Belsa Önünde Muhteşem Konser

İzmit’teki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  etkinlikleri devam ediyor.   Belsa önündeki etkinlikte 300 kişilik dev çocuk korosu  muhteşem bir konser verdi.  Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği koro barış, kardeşlik ve Atatürk sevgisiyle ilgili şarkılar seslendirdi.  

Gelişmeye ve İlerlemeye devam edeceğiz

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, erken seçim kararının ardından çalışmalarını daha çok yoğunlaştırdı.  Başkan Ayaz, "Hoş Geldin Komşum" Projesi kapsamında komşularıyla bir araya gelmeyi sürdürdü.

Başkan Hüseyin Ayaz, son olarak Mahmutpaşa Mahallesi Kardelen Sitesi’ndeki komşularına misafir oldu, onların istek ve taleplerini dinledi, yapılacak olan projeleri anlattı.

Minik Zabıtalar Down Kafede

İzmit Belediyesi minik zabıtaları Down Kafe’yi ziyaret etti. İzmit’teki çeşitli okullardaki öğrencilerden oluşan minik zabıtaların Down Kafe’deki ziyaretinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Minik Zabıtalar  ilk önce Zabıta Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Zabıta ağabeyleriyle birlikte Down Kafe’ye geçen minikler, buradakilerle hoş sohbet gerçekleştirdi. 

5 günde 250 kişi kayıt yaptırdı

Başiskele Belediyesi’nin yaklaşık bir hafta önce açılışını gerçekleştirdiği Serdar Mahallesi Sosyal Yaşam Gençlik ve Spor Merkezi mahalle gençlerinin ilgi odağı oldu. Bu ilgi ve alaka Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın gerçekleştirdiği yatırımların ne kadar yerinde ve doğru bir karar olduğunun göstergesi.  Daha açılışı yeni yapılan spor merkezine 5 günde 250 kişi üye oldu.

Gebze'de 3. Lig coşkusu

BÖLGESEL Amatör Lig de grubunda şampiyon olan Gebzespor, play-off karşılaşmasında Altınova Belediyespor'u yenerek 3 Lige çıkarken Gebze'de binlerce taraftar coşkuyla takımlarını karşıladı. Gebzespor'un 3. Lige çıkması kutlandı.

Kars’ta Yoga Kampı

Ben de herkes gibi kurumsal bir şirkette sabahtan akşama kadar masa başında çalışıp akşamları da spor ile hayatımı renklendirmeye çalışanlardanım. Burada size anlatacağım hikâye ise Yoga Kampı ve Kars gezisi ile ilgili yaşadığım o muhteşem deneyim.

HAYDİ ÇOCUKLAR TOYOTA PLAZA “Kocaeli Kaya” nın 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI ETKİNLİĞİNE

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl farklı etkinlikler ile kutlayan Toyota Plaza “Kocaeli Kaya” bu yıl da çocukları unutmadı. Geleneksel hale gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğini bu yıl 21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirecek olan Toyota Plaza “Kocaeli Kaya”,  tüm çocukları ve ailelerini gelenekselleşen etkinliğe davet ediyor.

İzmit Belediyesi’nde Sözleşme Tamam

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan,  İzmit’te sözleşmenin tamam olduğunu söyledi. Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, yönetim kurulu üyeleri ve iş yeri temsilcileri, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın makamında bir araya gelerek 203 işçiyi ilgilendirene sözleşmenin son şeklini görüştüler. 

Deprem Müzesini Gezdiler

İzmit Belediyesi tarafından Cephanelik bölgesinde yaklaşık 10 milyon lira harcanarak yaptırılan Türkiye’nin ilk, dünyanın sayılı deprem  müzesi, öğrenciler ve il dışından gelenlere tanıtılıyor.

TSK Vakfı'ndan madalya

Darıca ilçesindeki Özel Halk Otobüsçüleri ve Minibüsçüleri Kooperatif üyeleri, aralarında topladığı 25 bin TL'yi Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'na bağışlarken, vakıf tarafından madalya ile ödüllendirildi.

Kocaeli'deki kazada, Vali Aksoy'un ve kaymakamların eşleri yaralandı

KOCAELİ Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy ile vali yardımcısı ve kaymakam eşlerinin içinde bulunduğu minibüs, zincirleme kazaya karıştı. Çarpışmanın şiddetiyle refüjdeki boşluğa sıkışan TIR'ın sürücü öldü, Gebze'ye kadınlara eğitim vermeye gittiği belirtilen Hülya Aksoy'un da aralarında bulunduğu minibüsteki 11 kişi yaralandı.

Dünya Sanat Günü, Festival Havasında Kutlandı

İzmit Belediyesi öncülüğünde, KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Güzel Sanatlar Lisesi, Mustafa Türk Sanat Galerisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, 24 Kasım Anadolu Lisesi, Kocaeli Sanat Evi Derneği,  İZMEK  ile Mardin Kızıltepe’den misafir olarak gelen kursiyerlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Doğan, Kandıralı Çocukları Çok Mutlu Etti

Şimdiye kadar on binlerce çocuğa bisiklet hediye eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıralı çocukları da mutlu etti.
İzmit Belediyesi’nin desteği ile Kandıra Belediyesi’nce 530 öğrenciye bisiklet verildi. İlçe stadındaki bisiklet dağıtım törenine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Hüseyin Daşdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı. 

Sanayi Şehri İzmit’te Turizm Bir Başka Güzel

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, turizm haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak “sanayi şehri  İzmit’te turizm bir başka güzel” dedi  

İzmit’in artık sadece sanayisiyle değil tarih turizmiyle de anılmasının büyük gurur olduğuna dikkat  çeken Başkan Doğan “  İzmit 3 bin yıllık geçmişi  bulunan ve bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Binlerce yıllık geçmişi ile barındırdığı tarih, kültür ve doğal turizm kaynaklarıyla İzmit, bu olağanüstü avantajlarına maalesef gereken önem gösterilmeyerek ihmal edilmiş, sadece sanayi kenti olarak anılmıştır.

BEŞ SORU BİR BLOGGER

Merhaba Simla, dergimizin ilk yazısında, ilk gözbebeğimizin doğum gününde bizleri kırmayarak bu bölümümüze konuk olduğun için çok teşekkür ederiz. Dergimiz yazarlarının yaptığı araştırmalar sonucu Kocaeli’de seni çok sıkı takip eden ve seven takipçilerin var ve biz de istedik ki ilk sayımızda bizlerle ol...

Körfez'de 'Şampiyonlar Şampiyonası' heyecanı

 Körfez ilçesinde, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından yapılan 'Şampiyonlar Şampiyonası' sıralama turlarıyla start aldı. Pilotlardan Mustafa Saray, pistte bulunan yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki köprüden geçtiği sırada aracı kontrolden çıkarak köprüden düştü. Yaralanan pilot Mustafa Saray tedavi altına alındı.

Anadolu Landini, Globe serisi traktörlerin yerli üretimine başladı

KOCAELİ'nin Çayırova ilçesinde, Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Motor ve İtalyan Argo Tractors tarafından 2017 yılında kurulan Anadolu Landini, Globe serisi traktörlerin yerli üretimine başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'de birçok neslin traktörün sürdüğü tarlaların bereketiyle büyüdüğünü, Türkiye bugün traktör üretmekle kalmayıp, ürettiği traktörü ihraç eden bir ülke konumuna yükseldiğini söyledi.

Bulut: Geçmişten kalan istihdam teşviklerinizi alın

KOCAELİ Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, yürürlüğe giren 7103 sayılı kanunla birlikte iş dünyasının geçmişe dönük istihdam teşviklerinden yararlanabilmesinin önünün açıldığını vurgulayarak, "Geçmişten kalan istihdam teşviklerinizi alın. 31 Mayıs gününe kadar başvurmazsanız yanar" çağrısında bulundu