İyi Kahvaltı İçin Yollara Düşmeyin

Bazı mekanlara kahvaltı için, bazılarına öğle yemekleri için, bazılarına ise uzun akşam yemekleri için gidilir…

Kiminin kahvaltısı çok iyidir, kiminin ise bir başka yanı ön plana çıkar. Ancak çok istisna yerler vardır ki oralara gitmeniz için çok farklı sebepleriniz olur.

İşte bu sayfada, bu istisna restoranlardan birine konuk olacağız.

Kentin Hit Mekanı Saklı Kal-ma-sın!

İzmitli işletmeci Orkun Tosun tarafından kasım ayında açılan Saklı Kalsın daha şimdiden çok konuşulmaya başlandı. 

Buranın o kadar çok özelliği var ki nereden başlamalı karar vermek zor.  Kocaeli harika bir mekana daha sahip oldu. Ancak Saklı Kalsın sadece İzmit’e değil İstanbul ve yakın çevredeki farklı yerlere de hizmet verecek.

CHEF’S İSTANBUL KOCAELİ Limitsiz Burger Partisi…

Chef’s İstanbul Kocaeli Özel Mutfak Atölyesi, aşçılık okulu olmasının dışında binasının altında Okulun Mutfağı kafe ve restoranıyla hizmet vermektedir.

Okulun Mutfağı restoranında pizzalar, hamburgerler, salatalar, çeşitli makarnalar ve zengin menüsüyle misafirlerini ağırlıyor. Ayrıca günlük restoran konseptinin dışında ayda 2 veya 3 kere belirli günlerde özel yemek günleri düzenliyorlar ve bu özel günlere ilk olarak 12 Ekim Cuma günü Burger Parti ile başladılar. Bu partide saat 19:00 – 22:00 arası misafirlerin hamburgerleri ve diğer aparatifleri  sınırsız yeme içme imkanı vardı. Hedefleri hem hamburgerlerinin herkesçe tadılması hem de misafirlerin keyifli vakit geçirmeleri ve doyasıya yiyip içmeleri onların misyonunu belirliyor.

ÇAY VE ÖTESİ

İzmit’in sevilen iş adamlarından, genç bir girişimci olan Bilal Bozkurt’un açtığı ve özel olarak dekore ettiği Çay Sokağı ve Hayal Atölyesi, İzmit’e yepyeni renkler getirmiş durumda…

Her iki mekânda da dünya mutfağının en güzel örneklerini, çok özel çayları ve kumda kahveyi uygun fiyatlarla tadabilir ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Dikkat.! Bu lezzetlerin bağımlısı olacaksınız… Antepia;

Antep ve Urfa’dan ilimize uzanan bir lezzet hikayesi. Öyle ki; her şeyiyle yörenin adını da hakkını da vermeye geldiler. Etinden baharatına, menüsünden sunum şekline kadar her şey, yıllardır süre gelen geleneklerine ait. Şuayip Ökten ve Ali Sertkaya ortaklığı ile kentimize açılan Antepia, kendine has iddialı lezzetleri sunmaya başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

Okulun Mutfağı’nda Sushi Work-Shop’ı

Farklı konseptlerde verdiği yemek eğitimleriyle öne çıkan ‘’Okulun Mutfağı’’nda bu hafta, sushi work-shopı yapıldı.

Brisa’nın Japon mutfağında halen çalışan Şef Harun AKGÜN eğitimi verirken, katılımcıların ilgisi de büyük oldu. Harun AKGÜN; 38 yıldır Japon mutfağı ile yakından ilgileniyor. 29 yıldır ise, Sabancı Grubu ile çalışıyor. Daha önce İzmit’te balık restaurantında japon yemeklerinden olan sushi, sashimi, yakitari, tempora gibi yemekleri yapan şef, şimdi de Okulun Mutfağı’nda sushi ve sashimi eğitimi vermeye devam ediyor.

MEIN Music. Coctails. Chilling.

Mein’in varlığından ilk haberdar olduğumda inanılmaz hayran kalmış ve İstanbul’un neresinde diye araştırırken Sapanca’da olduğunu öğrenip hem çok şaşırmış hem de çok sevinmiştim. Sapanca ve aynı zamanda Sakarya “bu tarz” bir mekanla ilk kez tanışıyor, hatta Kocaeli sınırları içinde de benzeri yok denecek kadar azdır…
Haziran ayı içinde açılan Mein, Sapanca Gölü kıyısında, son derece sessiz ve sakin bir ortamın içinde, kendine has dekorasyonu, müzikleri ve içecekleri ile müdavimi olabileceğiniz bir mekân... 

Kartepe Manzara Restaurant Manzarasıyla Aklınızı Başınızdan Alacak!

Büyüleyici Deniz ve Göl Manzarası Eve Dönmek istemeyeceksiniz...

Kartepe’de, Samanlı Dağı etekleri ile Sapanca Gölü kıyısı arasında; şaleleleri, dereleri ve meyve bahçeleri ile ünlü, şirin tatil bölgemiz Maşukiye’de, manzarası ve muhteşem lezzetleri ile bizi büyüleyen bir mekana konuk oluyoruz bu sayımızda: “Kartepe Manzara Restaurant”
Maşukiye hepimizin için doğanın, yeşilin ve huzurun adresi kuşkusuz… Yazın ayrı güzel, kışın ayrı… İşte bu doğa harikasının en güzel konumunda bulunan Manzara Restaurant, hem Kocaeli’den hem de çevre illerden gelen misafirlerini büyük bir keyif ve misafirperverlikle ağırlıyor. 
 

DEĞİRMENDERE’NİN FENOMENİ: BARAKA KAFE

24 yıl Ankara Derimod Mağazaları’ nda yöneticilik yaptıktan sonra Değirmendere’ ye gelen bir işletmeci İzzet Safkan. Sakin bir kasabada kafe açma hayalini gerçekleştirmek için 2013’ te sağ ayağıyla ve heyecanla giriyor bu kapıdan içeri. O zamanki ortağı ile mekân ismi düşünürlerken Baran ve Kaan isimdeki oğullarının hayatlarındaki en değerli insanlar oldukları akıllarına geliyor. “Madem bu mekân da çocuklarımız kadar değerli, o zaman onların isimlerinden yola çıkalım ve ismini Baraka koyalım” diyorlar ve Baraka resmi olarak 2013 tarihinde Değirmendere halkı ile buluşmuş oluyor. 

Şehrin Yeni Roof Top Mekânı SERGIO

Sergio Cafe Bistro, “roof top” bir mekân olarak; Başiskele merkezde açılan D’lux Boutique Otel’in teras katında hizmete girdi. Mekân, dekorasyonu, manzarası, özel kahvaltısı, 3. nesil kahveleri ve müzikleri ile şehrin yeni trendi olmaya aday. Mekânın işletmecisi Furkan Yavuz, Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü mezunu, Çocuklar Duymasın adlı TV dizisinde rol almış ve kendi kurduğu “Tiyatro Sahnesiz” grubu ile ödül almış genç bir oyuncu aynı zamanda.

İzmit’in Yeni Sembolü: Black Crow Coffee

İzmit’e 80li yıllarda ilk kafeyi kazandıran ve bu sektörde öncülük eden Güneş Karaçetin ve ailesi, yıllar sonra yine mükemmel bir işletmeyle yeniden İzmit’te...
Uzun yıllar Marmaris’te işletmecilik yaptıktan sonra ilimize dönen, İzmit’in köklü esnaflarından Güneş Karaçetin ve eşi Fahriye Karaçetin ile çocukları Doğa, Deniz ve damatları Onur Öğün tarafından tasarlanıp hayata geçirilen Black Crow Coffee, 2018 başından beri İzmit İnönü Caddesi, Yeni Turan Anaokulu karşısında hizmet veriyor.

Safran’da 1 Gecede 2 Eğlence

14 Nisan Cumartesi gecesi Safran’da farklı bir eğlence programı gerçekleşti. “Triküspit” isimli grup Safran’ın üst katındaki “Safran Roof Bar” kısmında müthiş bir konser verdi.
“Triküspit” üç müzisyenden oluşuyor ve yaklaşık bir yıldır birlikte müzik icra ediyorlar. 

Safran’da İftar, Papa’ya oruç tutturur…

Bir Ramazan Klasiği; SAFRAN Restaurant İftar Sofrası..
Kocaeli'de 12 yıldır hizmet veren Safran, bu sene de Ramazan ayında zengin iftar sofrası ile oldukça iddialı! İftardan önce enstrümantal müzik ile başlayacak Ramazan akşamları sofranızda iftariyelik tabak, mevsim salata, zeytinyağlı ve yoğurtlu meze, özel yapım Osmanlı şerbeti ve Ramazan pidesini bulacaksınız.

Safran'da Ramazan öncesi son eğlence Gürbüz Acar'la

12 mayıs Cumartesi akşamı Safran Restorant sezon kapanış galasını roof katındaki PODİUM BAR da yapıyor...

Sezon boyunca giriş katındaki SafranXl katında ve roof barda İzmitlilere leziz yemeklerinin yanında Canlı Müzik ziyafeti de sunan Safran , Ramazan öncesi son programını ilimizin Türkiye çapında da tanınan sanatçısı Gürbüz ACAR ile yapıyor.

Gölkay’da Muhteşem Bir Tesis: DOĞA PARK

İzmit’e 10 dakika mesafede muhteşem doğallıkta bir tesis var karşımızda: Doğa Park… Gölkay’da kurulu aktif iki tesisten biri...
Fırat ve Polat Arslanoğlu kardeşlerin iki senedir işlettiği Doğa Park’a bir kez gelirseniz bir daha vazgeçemeyeceğiniz kesin.
Öncesinde sadece çay bahçesi olan mekân, işletmecilerinin ellerinde âdeta altın gibi parlamış.
Kafe, restoran ve organizasyon mekânı olarak hizmet veren Doğa Park’ta her mevsim düğün, nişan, kına gecesi, doğum günü, özel gün, şirket yemeği ve özel amaçlı kutlamalar düzenlemek mümkün.

Cheers Roof’ta Meyhane Geceleri

Wes Otel’in teras katında bulunan Cheers Roof, meyhane kültürünü, canlı perküsyon ve DJ ile modernize ederek gece hayatının alışkanlıklarına yeni bir yön verdi.
Alaçatı otları ile yapılmış mezeler ve farklı meze alternatifleri ile içecek olarak rakının da sunulduğu Modern Meyhane gecesinde, DJ Gökhan Berksun’un seçtiği müzikler ve Perküsyon Ustası Murat Bizel’in darbukasıyla oldukça eğlenceli saatler yaşandı. 

Tam Bir Italyan Klasiği ESPRESSO

 Time Kocaeli Dergisi’nin değerli okurları, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlarım. Sevgili Tolga, dergisinin heyacanını benimle paylaşırken birden “Neden kahve ile ilgili bir köşe olmasın?” dedik. İkimiz de heyecanlandık o anda. Uzun zamandan beri aklımda olan ama zamansızlıktan dolayı hayata geçiremediğim kahve ile ilgili bilgi ve becerilerimi paylaşmak beni de çok heyecanlandırdı ve çok mutlu etti.

İZMİT’TE BİR İTALYAN; BARİSTA PLUS...

İzmit’te İtalyan denilince akla hemen ilk o gelir.

İtalyan mutfağını en iyi temsil eden restoranlardan olan Barista Restoran Cafe & Bar, 41 Burda’da yine lezzet tutkunlarının vazgeçilmezi olmuş durumda.

Barista’nın İtalyan mutfağını bu kadar iyi temsil ediyor olmasında mekanın işletmecisi Mehmet Özel’in bu kültürü ve mutfağı yakından tanıyor ve sürekli takip ediyor olması geliyor.

CHEERS ROOF ; YEMEĞİN, MÜZİĞİN VE MANZARANIN EN İYİSİ...

Cheers, Beyoğlu Pera’da trend olmuş fazlasıyla kendine has bir gastro pub – restaurant ve bar.

Yeme – içme alışkanlıklarınızı değiştirmeye geliyoruz sloganıyla İzmit’te açıldığı günden bu yana çok popüler. 

Menüsünde Akdeniz mutfağından bir çok orijinal lezzet, enfes makarnalar, pizzalar, et çeşitleri, tapaslar, ve farklı alternatifler bulunuyor

BULUŞMA NOKTAMIZ MIDPOINT

Lezzette, Keyifte, Sohbette…
2002 yılında İstanbul’da Bağdat Caddesi şubesi ile restorancılık sektörüne yeni bir soluk getiren Midpoint, ilk şubesinden bu yana buluşma noktamız olmaya devam ediyor. Lezzette, keyifte, sohbette buluşma noktamız olarak kendini yeni marka kimliği ile sunan Midpoint, bu sektöre zincir restoran kavramını tanıştıran 43 şubeye ulaşan All Points grubunun yıldız markası.