Doyumsuz Bir Kitap Canavarı Sahaf Şerafettin Ergül

Bu ilin öyle değerleri var ki,  onları zorlamazsanız kolay kolay çıkmazlar ortaya…

İşte biz bu tür insanları seviyoruz… Onların yaptığı toplumsal ve sosyal projeleri sizlere duyurmayı bir görev addediyoruz... Hiç kimseye sezdirmeden yaşadıkları ilin sınırlarını dahi aşan kutsi çalışmalarını sizlerin gözlerinin önüne sermeye bayılıyoruz.

Bu ay sizlere ilimize eğitim adına inanılmaz hizmet veren, tam bir kitap kurdu diyebileceğimiz değerli dostumuzu tanıtacağız. İzmit’ in en eski ve ilk sahaflarından Sevgili Şerafettin Ergül… Yani nam-ı değer “Kitapçı Şeref”!

Sertaç Aktop

Güzel Dişler Ve Güzel Bir Gülümseme Tüm Kalpleri Etkiler

Evet, yüzümüzün ışığı, vücudumuzun aynası dişler…

Hep düzgün ve pırıl pırıl olsun isteriz. Ancak aynı zamanda da dişlerimizle yaşadığımız problemler en büyük korkularımızdan biridir. O koltuğa titreyerek oturmak birçoğumuz içinse kaçınılmazdır.

CİLT BAKIMI, İPEK KİRPİK VE GÜZELLİĞE DAİR HER ŞEY… BİNNUR GÖZÜSULU

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bunda sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.

OTANTİK DERİDE YENİ DÖNEM!

Yasemin Akbulut 42 yaşında, İzmit’te bir el sanatları öğretmeni. Yaklaşık 12 yıldır bu işi yapan Akbulut son dönemlerin en çok konuşulan deri çantalarını kullanmamıza vesile oluyor. Bu çantaları takarken bir yandan da eğitime verdiğiniz desteği düşünüp mutlu olabilirsiniz. “Peki bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelin Yasemin Akbulut’u daha yakından tanıyalım.

Ruhi Karaalp : Uzun Yolculuklar Tek Bir Adımla Başlar

7 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığı, öncesinde ise 23 yıl otobüs taşımacılığı…

Dolu dolu 30 yıl sektör deneyimi. Milyonlarca insanı yıllarca umutlarına, hayallerine, sevdiklerine götürdü.

İşini aşk ile yaptı.. Son bir yılda yaşadıkları ise yaptığı işteki eksikleri görmesine aracı oldu. Mütevazi yapısı, gerçekleri kendinden eksikleri çekinmeden ifade edebilecek özgüveni ve muhteşem farkındalığı şimdi onu bu yollarda çok daha güçlü yapacak.

Aslen Abhaz asıllı Ruhi Karaalp’in şirketi Akmis Seyahat, 10 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerine geçen sene yaşadığı talihsiz bir olayla mola vermişti. Ancak bu mola asla yan gelip yatma veya tasalanma ile geçmedi. Bu arada kendini, personellerini ve şirketini gözden geçirerek tamamen yenilendi. Sektöre hızlı bir dönüş yapmak üzere olan Ruhi Karaalp herkesin merakla beklediği Akmis Seyahat ve Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığının akıbetini Time Kocaeli’ye anlattı...

Her Şey Sokak Hayvanlarını Yaşatmak İçin; KOHAYDER

Hep deriz ya; ‘’Biz insanoğlu aklı olan, düşünebilen varlıklarız.’’ diye. Gerçekten öyle evet, fakat yeryüzünde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Düşünme ve hissetme yetisine bizim kadar sahip olamayan diğer canlıları görmezden gelemeyiz değil mi? Evet, hayvan dostlarımızdan bahsediyorum. Bence düşünme ve hissetme yetisi zannedilenin daha fazla olduğu hayvan dostlarımızdan. Öyle ki; biraz önce kıskanıp saldırmaya çalıştığı yavru köpeklere, biraz sonra yemek taşıyıp onları doyurmaya çalışan başka bir köpek, hayvanların belki de birçok insandan daha hissiyatlı olduğunun bir kanıtıydı. Bizler insanlar olarak haklarımızı her zaman, her şekilde savunabilme cesaretine ve özgürlüğüne, gücüne sahipken, onların böyle bir lüksleri yok maalesef. İşte bu noktata onların hakkını onlar adına savunmaya çalışan insanlar var. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER ), tam olarak bu noktada, bu görevi kendilerine misyon edinmiş bir grup hayvanseverden oluşuyor. Bizler de 4 Ekim Hayvan Hakları gününü de göz önünde bulundurarak, KOHAYDER Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ile dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. 

Yasemin Kaya– Sofistike bir Kadın Girişimci

Yasemin Kaya, İzgören Akademi Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı. Sorumlu olduğu 8 ilde 4 kişilik ekibi ile, İzgören Akademi adına tüm faaliyetleri yürütüyor. 

Genel merkezi Ankara’da bulunan İzgören Akademi, 22 yıldır tüm Türkiye’de, eğitmenler, danışmanlar ve proje uzmanlarından oluşan 75 kişilik ekibi ile faaliyet gösteriyor. Kocaeli dışında;Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, İzmir ve Samsun’da ofisleri bulunuyor. 

Buse & Cem – Masalsı Bir Aşk Hikayesi…

28 Temmuz 2018 tarihinde muhteşem bir düğünle evlenen Buse & Cem’in hikâyesine hoş geldiniz…
Sanayici baba Ekrem Bayram ve hemşire anne Yasemin Bayram’ın kızları Buse ile müteahhit baba Necati Kavşut ve ev hanımı anne Sinem Kavşut’un oğulları Cem, bundan tam 7 sene önce Fethiye’de, Necati Kavşut’un sahibi olduğu otelde tatil yaparken tanıştılar, aşık oldular ve güzel ilişkilerini bugüne dek masalsı bir şekilde taşıdılar…

Mary Jane Butik bir Müzik Grubu

Mary Jane…
Tarzının, müziğinin, repertuarlarının güzelliği bir yana; sahne enerjilerine hayran olduğum grup…
2001 yılında kurulmuş, albümleri ve tekli parçaları olan ve aynı zamanda cover şarkılar düzenleyen, İzmit merkezli ve sadece İzmit’te ya da Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de konserler veren bir rock grubu…
Sevgili Time Kocaeli okurları… Mary Jane ile gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajı okuyun ve henüz kendilerini dinlemediyseniz mutlaka bir konserlerine katılın; sonrasında hayranları arasına katılacağınızdan eminim:)

İzmit’i Künefe’ye Aşık Eden Adam! Emre Keklik

1991 Gaziantep doğumlu, evli ve bir çocuk babası olan Emre Keklik, 1,5 yıl önce geldiği İzmit’te bir “künefe imparatorluğu” kurdu desek yeridir.Gaziantep’te baklavacı olan babası ve amcasının yanında çıraklık yaparak kendini geliştiren ve künefe konusunda uzmanlaşan Emre Keklik, dükkân açmak için Bolu’dan İstanbul’a kadar tüm şehirleri gezerek Kocaeli’de karar kıldı ve ilk dükkanını İzmit merkeze açtı. İşte bu dükkânın, “Jumbo Künefe”nin üstün başarı hikayesini, genç ve çok sevilen kurucusu Emre Keklik’ten dinliyoruz…

Evrensel Yaşam Enerjisi Biyoenerji

Uzun yıllar çalıştığı kurumsal hayatın sonunda; insanlara yardım edebilmek ve onların hayatlarına dokunabilmek için gerekli eğitimleri alan ve Kocaeli Yaşam Merkezi’ni kuran Rana Tokdemir ile uygulandığı andan itibaren mucizevi etkiler gösteren “Biyoenerji” hakkında görüştük.

Anadolu Ateşi Dans Okulu 41 Burda AVM’de kapılarını açtı Mustafa Erdoğan

Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun 20 yıllık sanat yönetmeni.
Bir dünya markası haline getirdiği “Anadolu Ateşi”, 100 ülkede 45 milyonun üzerinde seyirciyle buluştu.

Mustafa Erdoğan ile sanat yolculuğunu ve İzmit’e geliş hikayesini konuştuk.
Sevgili Mustafa Erdoğan, öncelikle hayranlıkla takip ettiğimiz Anadolu Ateşi Dans Akademisi’nin İzmit’e gelmesinden dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyduğumuzu belirtmek isterim.

Microblading Uzmanı Suzan Türk

İNSANLAR ÖNCE GÖZÜNÜZE BAKSINLAR, SONRA DA KAŞINIZA

Türkiye' de son zamanlarda kalıcı kaş, yani microblading denilince akla gelen ilk isim.
Microblading uzmanı Suzan Türk aslen Selanikli, Karamürsel' de yaşıyor. 4 yıldır Microblading uzmanı olarak hizmet veriyor. Sayısız uygulamalara imza atarak kendini önce Karamürsel' de, sonra Kocaeli ve çevre illerde kanıtladıktan sonra, Türkiye' de de isminden söz ettirir oldu. İş hayatına makyaj uzmanı olarak başlayan Suzan Türk, müşterilerinden gelen yoğun talepten sonra microbladinge merak salıyor ve Türkiye' nin önde gelen uzmanlarından eğitimler alıyor. Güzellik uzmanı olarak çalıştığı dönemlerde müşterilerinden olumlu dönüşler aldığı için çok mutlu olup kendine yatırım yapmaya karar veriyor. Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Bursa illerinden gelen müşterilerine hijyenik ve profesyonel uygulamalar sunuyor.

KOCAELİ’NİN İYİ TARIM RUHSATLI TEK ÇİFTLİĞİNİ KURDU: VADİ BESİCİLİK CEZMİ ÇİÇEK

Bu ay Time Kocaeli kapağımızda Kocaeli’ de en güçlü başarı öyküsünün yazarı, dinlediğimizde birazdan sizlerin de şaşıracağı gibi tesadüflerle dolu bir hayat hikâyesine sahip Cezmi Çiçek var.

Seneler önce oğlu rahatça koşsun, eğlensin diye ufak bir bahçe alan, bu bahçeye sadece ev halkı içsin diye süt vermesi için bir inek getiren ve şu anda binlerce hayvan ile tüm Türkiye’ ye hizmet veren Vadi Besicilik’ in mimarı Cezmi Çiçek ile ofisinde buluşup hem sohbet ediyoruz hem de bu başarı öyküsünü merak ettiğimizden dolayı cevapları almak için hemen sorularımızı sormaya başlıyoruz.

Yaz Mevsimi Gibi İçi Kıpır Kıpır: Merve Sevil

En sevilen köşelerimizden biri olan “5 Soru 1 Blogger”dan tüm okurlarımıza merhaba!
Bu sayımızda yaşadığımız yerden, içimizden bir blogger ile beraberiz. Hem Instagram hem de Youtube’da kendini ispat eden, çalışmaları ile bizleri gururlandıran Merve Sevil ile sizler için kısa bir röportaj gerçekleştiriyoruz. 
Sıcaklığı, samimiyeti, enerjisi ile uzun zamandır gönlümüzde taht kuran, sevimliliği ve anlattıkları ile bizi ekran karşısında meraklı gözlerle tutan biri o. Sosyal medyada başarılı olduğu kadar işinde de istikrarlı, tam bir hayvan dostu, takipçi sayısı fazla diye öyle mesaj attığınızda bir anda havalara girip cevap vermeyen sosyal medya kullanıcılarından da değil hem...
Haziran sayımızda istedik ki yaz mevsimi gibi içi kıpır kıpır, gülüşüyle ve anlattıkları ile içimizi ısıtan bir konuğumuz olsun...

Türk Eğitim Vakfı’nın Başarılı İsmi: Selma Bilgisu

1967 senesinin Mayıs’ında, Vehbi Koç’un önderliğinde, gençlerin eğitim yolcuğundaki o uzun yola ışık tutmak için 205 hayırsever toplanıyor ve Türk Eğitim Vakfı kuruluyor. O günden bugüne sayısız öğrenci okutuluyor, burslarla okuyan öğrenciler sonra gönüllü oluyor, yeni gönüllülerin destekleri ile yine öğrenciler okutuluyor, maddi manevi destekler veriliyor ve kıyıya vuran bir deniz yıldızını denize atıp kurtarmaya çalışan yürekler eğitime verdikleri önem ile gönüllerimizde taht kuruyor. 
Bu sayımızda sizler için uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim, idolüm dediğim, eğitime verdiği önem nedeniyle her çalışması ile gururlandığım Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi’nin Yürütme Kurulu Başkanı Selma Bilgisu’nun ofisinde güzel bir sohbet gerçekleştiriyoruz. 

Van’dan Kocaeli’ye Uzanan Bir Başarı Öyküsü: Veysel Çetin

1980’de Van’da çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelir Veysel. 13 çocuklu ailenin 13 yaşında evden ayrılıp Kocaeli’ye inşaatçı olarak gelen, yokluk çeken, açlığın ne demek olduğunu bilen biridir o. Yoksul çocukluğundan, şimdilerde kendi gibi yoksul insanlara yardım eden bir yürekten, Veysel Çetin’den bahsedeceğiz size bu sayımızda. 
Genç yaşına rağmen işinde oldukça başarılı olan, sektörün önde gelen inşaat firmalarından birinin mimarı, çocuklarının harika babası, hayallerinden pes etmeyip hayatını şekillendiren biri o...

Sumru Yavrucuk 20 Yıl Sonra Tekrar Gelen İrlanda Kraliçesi

Böyle bir başlık okuyunca biraz şaşırdığınıza eminim. 20 yıl sonra tekrar aramızda olan bir İrlanda kraliçesinden bahsedeceğiz bu ay size. “Leenane'in Güzellik Kraliçesi” ile bundan tam 20 yıl önce gönüllere taht kuran fakat o zamandan beri oynanmayan bir oyunun kraliçesini konuk aldık bu ay. 
Uzun zamandır birebir tanıdığım, yüz yüze olduğunuzda çok sessiz olan ama sahnede devleşen Sumru Yavrucuk ile Gölcük’teki bir organizasyonu öncesinde sohbet ettik. 
Hayallerinden, babasının mesleğine karşı çıkmasından, pes etmemesinden, oğlundan, ödüllerinden, kısacası Sumru Yavrucuk’un hayatına dair her şeyden konuşmak için kahvelerimizi elimize alıyoruz... 
Lafı fazla uzattık farkındayız... Tüm samimiyetiyle bizi kucaklayıp birbirimize nasıl olduğumuzu sorduktan sonra başlıyoruz sohbete... 
Sizi ekranların ve sahnelerin en keyifli gülüşü ve en huzurlu sesine sahip olan Sumru Yavrucuk ile baş başa bırakıyoruz. 

Aramızda Bir Lego

Merhaba Joker Lego! Seni çok merak ediyorduk, davetimizi kırmadığın için teşekkürler. Bize biraz kendinden bahsedebilir misin? 
Merhaba, bu sayınızda bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Gezmeyi ve yeni tatlar denemeyi seven, farklı kültürlerle kaynaşmak için dünyayı gezen, insanlarla iletişim kurmak için sürekli onlarla sohbet eden, birçok kişinin yapamadığını yapan bir legoyum. Bana can veren Hüseyin’in ruh ikiziyim aslında. Laf aramızda onun da yapamadığı birçok şeyi yapabiliyorum. (Kıkır kıkır gülüyor...)  

Türkiye İş Bankası Müzesi Türkiye’nin reklam tarihine yolculuğa hazır mısınız?

Cumhuriyet’in ekonomik kalkınma stratejisinin en büyük adımlarından Türkiye İş Bankası, 93 yıllık reklam tarihi arşivini “İş Bankası İftiharla Sunar” başlıklı sergiyle halka açtı. 
Yıllar içinde reklamlar aracılığıyla halka verilen mesajlarla yaratıcılığın buluştuğu sergi, sanatseverler ve iletişim öğrencileri için bir iletişim ve reklam tarihi yolculuğu olma özelliği taşıyor. Türkiye İş Bankası’nın reklam tarihi arşivinden seçkin örneklerin yer aldığı sergi, Türkiye’deki bankacılık ve reklamcılığın gelişimini nadir örneklerle belgelerken Cumhuriyet tarihinin ekonomik kalkınma politikalarını da gözler önüne seriyor.

Bu Kadınların Sloganı: “Hayat Paylaşınca Güzel!”

Bu kadınlar bir harika! Söyleşimizi gerçekleştireceğimiz yere gittiğimde bir grup güzel kadınla karşılaşmak beni hem şaşırttı hem de çok mutlu etti. Çünkü hepsi çok güler yüzlü, sevecen ve etrafına neşe saçan insanlardı. Zaten bir arada olmalarındaki amaç da bu özelliklerini vurguluyor. Çünkü bu kadınlar çok güzel bir sebep için bir aradalar: ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım edebilmek!

Sunay Akın Hissi Senetlerine Sahip Çıkan Hikâye Anlatıcısı

İlk şiirini bir dolap askısına yazıp ona üşüyüp üşümediğini soracak kadar harika bir kalbe, tanıdığımdan beri şiirleri ile içimdeki tüm karanlığı silip hislerimi ortaya çıkaran, benim gibi daha birçoğunun yolunu aydınlatan kişiye doğru yola çıkıyorum. Yaklaşık 1,5 saat süren yolculuk sonrası tam da hayâl ettiğim yerde, çocukluğum kokan müzeye adımımı atıyorum. 
Müze deyince sakın çevirmeyin sayfayı... 
Bu çok farklı bir müze...

Beyaz Yakalı Gurme Alper Kırdal

Beyaz Yakalı Gurme diyince uslu uslu masa başı çalışan, işten eve evden işe giden bir beyaz yaka gelmesin aklınıza. O yerinde duramayan, şehir şehir, ülke ülke gezen, bir şarap etkinliğinden diğer yemek etkinliğine koşturan bir beyaz yaka! 
Superman gibi düşünün... İş çıkışı pelerinini takıp kendisi gibi bu hayatı seven ve okumak isteyen herkes için geziyor, fotoğraf çekiyor, yazıyor ve bu deneyimlerini takipçileri ile paylaşıyor. 

Ekranların En Sempatik Sunucusu İLKER AYRIK

Merhaba İlker Bey, öncelikle röportaj isteğimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkürler. Hayallerimiz, düşüncelerimiz, eğlencelerimiz, keyfimiz, mutlu yanlarımız ve umutlarımızı yanımıza alıp; Time Kocaeli ailesi olarak dostlarımızla, sevenlerimiz ve kendimizi sevdireceklerimiz ile buluşma kararı aldık. İlk sayımızda da bizim için çok değerli olan sizi konuk etmek istedik. Bizlere destek olduğunuz ve röportaj talebimizi 10 dakikada cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle madem bu bizim ilk sayımız, ilk heyecanımız, ilk aşkımız; röportajın ilk soruları da sizin ilkleriniz olsun istedik.

Selma Piro

Küçükken saatlerce oynadığı oyun hamurlarını bir rafa kaldırıp heykeli şekillendiren bir sanatçı... Hayallerinden vazgeçmeyerek, bilgisi ve tecrübesi ile bugünkü şirketini, Kass Trade’i kuran genç bir girişimci. Selma Piro, geçtiğimiz sene Nisan ayında kurulan şirketinin doğum gününü kutlarken, ilk sayımızda bizim de doğum anımıza şahit oluyor. Kısa süre önce tanışmamıza rağmen, kendisinden aldığımız enerjinin yazı boyunca size de ulaşacağına eminiz. Tatlı sohbeti, güler yüzlülüğü, kibarlığı, bilgisi ve sanata olan aşkıyla saatlerce sohbet etmek isteyeceğiniz biri o. Soğuk bir kış günü, sıcacık kahvelerimizi alıp sohbetimize başlıyoruz kendisiyle...

PR’ın İkonik İsmi Betûl Mardin

Betûl Mardin’i anlatmaya başlamadan o günün en başından başlamak doğru olacak sanırım. Betûl Mardin Hanımefendi’ye ulaşmak her kadının arzu ettiği bir hayal aslında. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum. Aslında hayatın genelinde şanslı olduğuma inanırım. Hayallerim hep gerçek olur. Bugün olmaz, belki yarın da olmaz ama mutlaka olur. Vazgeçmemeyi öğreten bir döngü gibi de galiba...

“Bizler eğitimli kadınlarız ve Cumhuriyet’e borcumuz var”

NİLGÜN YILMAZ 
KOİDER  (Kocaeli İş Kadınları  ve Yöneticileri Derneği ) BAŞKANI          

Nilgün Yılmaz kendine yatırım yapmayı, kendini geliştirmeyi seven.,
yetileriyle ve imkanlarıyla çevresine, 
ülkesine faydalı olabilmek için çok çalışan ve çabalayan bir kadın.
Onun bir rüyası vardı gerçek oldu, şimdi tüm çalışan kadınlar için bir rüyayı gerçekleştirmek için önderlik ediyor.

BEŞ DALDA DOLUDİZGİN KORKUT ÖZ

Merhaba,
Kocaeli ve Dünya…
Fazlasıyla global bir kadromuz var. Time yazarları İskoçya’dan Kıbrıs’a, Afrika’dan Yunan adalarına, sizlerle her ay farklı lokasyonda buluşacak.
Bu kentte sanırım bugüne kadar herhangi bir dergi veya gazetede yaşanmış bir durum değil. Yalnız altı çizilmesi gereken bir durum var. Bu kadrodaki herkes İzmit’i iyi bilen ve burayı çok seven kişilerden oluşmakta.
Eminim ki sayfalar arasında mutluluktan kendinizi kaybedeceksiniz…
Lokal benden sorulur…
Benimle bazen tanıdığınız bir kişinin bilmediğiniz yönlerini öğrenecek, bazen de ismini daha önce hiç duymadığınız kişileri tanıyacaksınız. Bu sayfalarda birçok  başarı serüvenine beraber tanık olacak, farklı hayatlara temas edeceğiz.
O zaman haydi başlayalım.