Polis, Sığınılacak En Güvenli Kapıdır

İzmitli olup İzmit’e atanan ilk Emniyet Müdürü olan İzmit İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Karakaş, görev süresince teşkilat olarak hayata gerçekleştirdikleri çalışmaları Time Kocaeli’ye anlattı. Karakaş, kentte kurdukları güven bağından polisin toplumdaki yerine ve kendi meslek yaşantısına dair ayrıntıları bizimle paylaştı.

Astsubaylıktan Sanatçılığa Uzanan Bir Başarı Hikayesi

Gölcüklü ses sanatçısı Bülent Yağızer’in kariyeri tam bir başarı öyküsü. Başarılı bir astsubayken Yağızer’in hayatı şans eseri sahneye çıkmasıyla tamamen değişti. İçindeki müzik sevgisine engel olamayacağını fark edince askerlik görevinden ayrıldı. Yıllarca çeşitli mekanlarda sahne almasının ardından 2016 yılında çıkardığı ilk albümü Aşka Dair ile Türkiye çapında müzik listelerinde 3 numaraya kadar yükseldi. 

Müziğin Dünü, Bugünü, Yarınıyla Zafer Şanlı

Bu ay efsane isimlerle çalışmış, müziğin olmazsa olmazı usta bas gitarist, besteci, söz yazarı, aranjör, müzik yönetmeni, Bas Gitar Metodu kitabının yazarı Zafer Şanlı’ya misafir olduk. Stüdyosunda yaptığımız röportaja, kendi elleriyle hazırladığı kahvelerimizi yudumlayarak başladık. Hikaye çok, cv kalabalık olunca her zamana dokunarak özetiyle yazmak istiyorum.

Rock Müziğin Güzel Adamları: KURTALAN EKSPRES

Bu yazımda Barış Manço’nun memlekete miras bıraktığı, Rock müziğin efsane grubu Kurtalan Ekspres’i konuk ediyorum. Kocaeli’ye konser için gelen ve aramızda 10 seneyi aşkın bir ağabey kardeş ilişkisi bulunan Kurtalan Ekspres'in bas gitaristi Ahmet Güvenç ve klavyecisi Bülent Güven ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 

Time Kocaeli Kapaklarının Ve Lezzetli Karelerin Mimarı: Emre Canbulat

 Şu anda elinizde tuttuğunuz Time Kocaeli Dergisi’nin görünmez bir kahramanından bahsedeceğim sizlere. Her ay bu dergiyi elinize aldığınızda, baktığınız şahane kapaklarımızın gizli kahramanı Emre Canbulat’tan söz ediyorum. Yaptığı işlere attığı imza, kendini bu kentte öylesine gösteriyor ki onun fotoğrafları sanki dergi sayfalarına sığmıyor ve kâğıtta can buluyor.

 

Fantezi Müziğin Kralı Hakan Altun

Merhaba Sevgili Time Kocaeli okurları.  Bu aydan itibaren Time Müzik isimli köşem ile sizleri müziğin başarılı ve efsane isimleriyle buluşturacağım. Adım Ensar Gerçek. Kısaca kendimi müziği seven, genlerinde müziği taşıyan ve müziğin bir hayat tarzı olduğuna inanan biri olarak tarif etmek yeterli olacaktır sanıyorum.  

 

Büyük İzmit Kulübü, İhtiyaç Sahiplerinin Destekçisi Olacak

Next Çevre Mühendisliği’nin kurucusu Çevre Mühendisi Recep Yazıcı, şirket olarak yürüttükleri sosyal yardım projelerini, Büyük İzmit Kulübü ile taçlandırmaya hazırlanıyor. Yazıcı’nın yetim kız çocuklarına burs vermekle başlayan sosyal yardım projeleri, gelişerek büyüyünce o ve yardım projelerine destek veren farklı meslek gruplarından arkadaşları bu yardımları dernek çatısı altında devam ettirme kararı aldılar. 

Duruşuyla Tanınan Bir İzmit Aşığı: Hüseyin Erol

İzmit. Birçok insanın sevdası, tutkusu, aşkı… Bu aşk uğruna çok mücadeleler verilmiş. Elinden alınan birçok manevi değeri için yanıp yakınılmış. Ancak güçlü tarihi ve eşsiz doğa güzellikleriyle göz dolduran bu şehrin kanayan yarasının acısı dindirilememiş. Zaman zaman birileri cesurca ve beklentisizce çıkmış ortaya. Onun mavisine, yeşiline, kültürüne ve bütünlüğüne zarar vermek isteyenlerin arzularına dur demek için. Ve sarmış kollarıyla İzmit’i. Şahsi çıkarları uğruna canını yakanlara karşı korumak için.

 

Bir Buçuk

Aslı Tamer bu ay,  Kocaeli’ye otobüsle 1 buçuk saat mesafede olan Bursa’yı ve uçakla 1 buçuk saat mesafede olan Adana’yı gezdi. Gördüklerini Time Kocaeli  Dergisi’nin okuyucuları için kaleme aldı. Tamer, gezisinin ilk günü Bursa’nın beyaz incisi Uludağ’da kayak yaptı. İkinci gün insanın içini kıpır kıpır eden, hafta içi bile insana Cumartesiymiş hissini yaşatan Bursa’nın tarihi çarşı pazarını gezdi. Baycan Bey’in meşhur, görünümüyle sufleyi andıran Türk kahvesini denedi. Dev bir alışveriş merkezini andıran, kalabalık sokaklarında meyve sebzeden şarküteri alışverişine birçok alternatifi bulabileceğiniz Bursa’nın küçük dükkanlarını görmeden önce bu yazı size rehberlik edecek.

Bir Ziraatçi Hikayesi: Merve Uçar

RÖPORTAJ: Damla CANBULAT

Herkese en dinamiğinden merhabalar!

Biliyorsunuz yine kendime has bir yola çıktım ve kadınların, özellikle bizim nev-i şahsına münhasır ülkemiz şartlarında zorluklara göğüs geren, kendini yenileyen, pes etmeyen hikayelerini yazmaya başladım. Öyle çok hikaye ve başarıya koşan adımlara şahit oluyorum ki hangisinden başlamak gerek dediğim zamanlar olmadı değil.  Bu yazı dizisi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir bilemiyorum ama benim için çok zor şartlardan bileğinin hakkı ile filizlenmiş ya da zor şartlara sahip olmasa da oturup köşesinde ona sunulacak mükemmel hayatı beklememiş “Sağlam” kadınların hikayesidir. Yani benim köşemden kendinize çıkarmanız gereken yegane sonuç şu: Ben ne yapabilirim? Ben de yapabilirim!

Ekolojik Giysi Temizleme: LADY CLEAN

Wet Clean teknolojisiyle kuru temizlemecilikte yeni bir dönem açan Lady Clean, geçtiğimiz yaz Füsun Durmaz tarafından Yahya Kaptan’da açıldı. Alışılagelmiş kuru temizleme sisteminden farklı bir sistem olan Wet Clean sistemini uygulayan Lady Clean, çevreci bir sistem olup elbiselerinizin daha hijyenik ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Su ile temizleme esasına dayanan bu sistem, kıyafetlerinizde herhangi bir yıpranma ve solmaya yol açmayarak kimyasalların ortaya çıkardığı kanser riskini de en aza indiriyor.

Kanser Savaşçılarının Babası: PROF. DR. ZAFER UTKAN

Öyle insanlar vardır ki aramızda, onlardan bilgi almaya doyamazsınız. Yapılan televizyon programları, söyleşiler, röportajlar, konferanslar yetmez adeta. Çünkü bu değerli kişiler insan sağlığının duayeni, hastalıklarınsa korkulu rüyası olmayı başarmışlardır. Bu arada kendilerine başvurarak dertlerine çare arayan hastaların anası, babası… Hasta yakınlarınınsa tek umudu olarak kutsi bir görev de üstlenmişlerdir. Kolay mıdır yaptıkları iş acaba? Ne çare ki hiç kimsenin düşünemeyeceği kadar zor ve risklidir. Ancak tüm zorlukları ve olumsuzlukları umursamadan hastalıklarla savaşan bu cesur yürekler can kurtarmak adına kendi yaşamlarından ödün veriyor, mutluluk saçmaya canla başla uğraşıyorlar. İşte Kocaeli Üniversitesi (KOÜ)  Tıp Fakültesi Dekanı Ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Utkan Hocam…

Şeffaf Yönetimin Güvencesi: İnaltay Site Yönetim Hizmetleri

İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, Kocaeli’de güvenli ve şeffaf site yönetiminin tek adresi. Bir aile şirketi olan İnaltay Site Yönetim Hizmetleri, 2009 yılında vefat eden baba Serhat İnaltay tarafından 1992 yılında kuruldu. Serhat Bey’in vefatından sonra şirketi anne Sevda İnaltay devraldı. 2012 yılından itibaren de oğulları Özgün İnaltay, annesi ile beraber Proje Müdür olarak bu sorumluluğu omuzlarına aldı. 10 yıl içinde 44 olan proje sayılarını 128’e çıkaran anne ve oğul, baba İnaltay’ın yarattığı başarılı markayı daha da yukarı taşıdı. Kocaeli’nin ilk ve tek site yönetimi firması olan şirketin önümüzdeki hedefi çevre illerde de şubeleşmek.

Ülkemize, Avrupa’nın En İyi Türk Şiiri Ödülü’nü Kazandıran Şair… DENİZ İNAN

Sanatı her zaman hayatının içinde tutmuş, okumaktan ve yazmaktan hiçbir zaman vazgeçmemiş, çok güçlü bir kadın var bugün karşımızda. Hem kendine olan güveniyle gençlerin arkasında durmuş, yeri geldiğinde onlarla birlikte şiir okumuş, yeri geldiğinde sahneyi onlara devretmiş bir kadın kendisi. Umut olmak istiyor bu şehre, faydalı olmak istiyor her şeyden önce. Hayatının her anında, hem çocuklarına çok iyi bir anne olmaya, okumaya ve aynı zamanda yazmaya devam ediyor. Küçüklüğünde çok zor bir hayat yaşadığını belirten şairimiz, yazarak kendini bulduğunu söylüyor. Kendisi hem ülkemiz hem de şehrimiz adına bizi gururlandıracak başarılara da imzasını atmış ve bu başarılar yazmak adına onu daha da güçlendirmiş. Biz de kendisinden çok etkilendiğimizi eklemek istiyoruz. Enerji bu kadar yüksek bir insanı yakından tanıma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Dilerseniz Deniz Hanım’ı tanımaya başlayalım...

ÖZGE ULUSOY ULUGÜN Kaybolan Şehri Olbia İle Bulacak..

Merhabalar...

Yine çok keyifli bir röportaj ile sizlerle buluşuyorum. Bu röportajı yaparken kendisini tanımaktan çok keyif aldığımı öncelikle söylemek istiyorum. Özge Hanım’dan hem öğreneceğimiz hem de dinleyeceğimiz çok şey var gibi duruyor. Sizleri de fazla merakta bırakmadan, haydi gelin başlayalım. Yeni açtığı mimarlık ofisi Olbia’ da, yeni çalışmalarına başlayan Özge Hanım, ofisiyle beraber çok güzel projelere imza atmayı planlıyor.

Elektrik Tellerine Can Veren Adamın Hikayesi: Oyuncakçı, Saklı Yadigarlar

Yönetmen Yağmur Kartal, üniversite okuyup gazetecilik yaptığım zamanlarda karşıma çıkmış kıymetli insanlardan bir tanesi. Bundan 4 yıl evvel çektiği “Soluk” adlı bilim kurgu kısa film projesi sayesinde yurt dışında bir festivale katılmış ve başarısıyla dikkatimi çekerek haber öznem olmaya hak kazanmıştı. Bu sayede hayatıma da dahil olan Yağmur’la yakın arkadaş olduk ve İletişim Fakültesi öğrencileri olmamız nedeniyle birçok ortak paydamız olduğunu fark ettik. Sinemanın yapım, senaryo, çekim, animasyon ve yönetim olmak üzere birçok alanında çalışmaları olan Yağmur, stop motion olarak çektiği animasyon belgesel filmi Oyuncakçı: Saklı Yadigarlar projesinden bahsettiğinde onun kadar ben de heyecanlandım. Çünkü proje,  hikayesiyle sıcak ve bizden olduğu kadar çekim tekniğiyle de bir o kadar renkli ve etkileyiciydi.

Yılların Objektifinden FOTO HİLMİ…

Fotoğraflar bazen hiç hatırlamak istemediğimiz anılara götürür, bazense geri dönmek için her şeyimizi verebileceğimiz zamanlara… Bazen evladımızın ilk adımlarına, bazen de mezuniyet töreninin olduğu o unutulmaz anlara… Kentimizin değişmeyen değeri Foto Hilmi, belki de geçmişe yönelik tek anımız olan fotoğrafları bu kent için yıllardır baskılıyor ve arşivliyor.

İş Dünyasının Başarılı İsmi Sesiyle Kendine Hayran Bırakıyor Mehmet Fatih Yalçınkaya

Mehmet Fatih Yalçınkaya... Onu basında çıkan bazı haberlerden ve 60 ülkeye ihracat yapan 150 milyon dolarlık dev ASAŞ Holding’in CEO’su oluşuyla tanıyordum. Röportaj ve kapak çekimleri öncesinde birkaç telefon konuşmamız olmuştu. Ancak tam olarak nasıl biridir, kafamda tam canlandıramıyordum. Çekimler için belirlediğimiz gün, İstanbul’dan İzmit’e geldiğinde daha yakından tanıdım.

Arabadan inip yanımıza gelen kişi beklediğimin çok ötesinde mütevazi, kibar ve sıcakkanlıydı. Ayın sadece belli günlerinde ASAŞ Holding yatırımlarına toplantı yapmak için gelip, İstanbul’a dönen Mehmet Fatih Yalçınkaya, bu dev holdingdeki çok önemli pozisyonunun ve iş hayatındaki yoğunluğun yanında müziğin hayatındaki yerini, başlama sebeplerini ve bir diğer önemli hobisi olan uzak doğu dövüş sporu Wing Tsun’a olan ilgisini anlattı.

Sesiyle, Dansıyla, Tarzıyla Hiç Yaşlanmayan Sanatçı; BÜLENT TAMER

Öncelikle merhaba. Ben Aslıhan. Yazıma, kendimi sizlere tanıtarak başlamak istiyorum. Çünkü aranızda yeniyim. Artık bu keyifli yolculuğa sizinle birlikte eşlik edeceğim. Umarım bu yolculuğu, sizinle beraber yeni heyecanlar, yeni deneyimlerle daha keyifli hale getiririz. Siz okumaya devam ettikçe ben sizden güç alırım. Şimdi çok uzatmadan başlayalım dilerseniz.

Bu güzel yolculuğumuz kentin hiç eskimeyen sanatçısı Bülent Tamer ile başlıyor. Keyifli okumalar diliyorum.

Değişen Dijital Çağ ve Dahası… İçerik Üretiminden Reklama Çevrimiçi Gazetecilik Dr. Öğr. Üyesi Aysel Çetinkaya

Bazı anlar vardır ki hayatınız boyunca aklınızda, kalbinizde yer edinir ve asla silinmez. O anlara şahitlik etmek de, o anı yaşayanlar kadar güzel bir duygudur. Her zaman o anlara şahit olanlardanım. Ama bu sefer o anı yaşayan kişi oldum.

Hayatımız boyunca öğretmenler başımızın tacı, elleri öpülesi insanlar olmadı mı? Belki de bu yazıyı okurken sizin de hayatınızda yer edinmiş, hayatınızın şekillenmesine vesile olmuş bir öğretmeniniz aklınıza gelir… Gazetecilik mesleği hep hayalim oldu. Bu meslekte de örnek aldığım çokça kişi… Üniversite hayatıma başladığım o ilk sene, tanıştığım bir öğretmenim bana hayatımda almam gereken kararlarda ve seçimlerde rol model oldu. Bir gün öğretmenimden öğrendiğim şeyleri onun karşısında yapacağım hiç aklıma gelmezdi.

Türkiye’nin Entelektüel Sosyal Ağı; Kitap Dostum…

Türkiye’de kitap okuma oranı 0,1… Dünyada kitap okuyan ülkelerin sıralamasında ise Türkiye 86. sırada… Sayılar, oranlar gösteriyor ki ülkemizde kitap okuma alışkanlığı neredeyse yok denecek kadar az.

Op. Dr. Adem Aydın bir kitap aşığı ve bu aşkı tüm ülkeye yaymak istiyor. Bu yüzdelikleri kırmak, yeni sıralamalarla Türkiye’deki oranları değiştirmek için elini taşın altına koydu. Onun sayesinde artık entelektüel bir sosyal ağ var!

Bu güzel kalp bir ilke imza attı. İnsanları kitaplara, çocukları kütüphanelere yaklaştırdı. Artık Kitap Dostum uygulaması ile Türkiye’nin dört bir yanından insan kitap takası yaparak istedikleri kitaplara ulaşıyor ve birbirlerine hediyeler gönderiyor.

Seramik Aşkıyla Devleşen Kadın; DR. NERMİN DEMİRKOL

Yaşı daha küçük... Ancak eğitim bilincine kavuştuğu ilk yıllarda başlayan aşk, kendisinin yakasına bir kara sevda olup yapışmış. Sonu olmayan ve çevresindeki her olguda varlığını hissettiği bu aşkı onu öylesine büyütmüş, öylesine devleştirmiş ki, neredeyse uzun yıllarını bilimsel çalışmalarla yüceltmiş olgun bir akademisyenin kariyerini aşmış ve ülkesinin dışına taşmış. Sevdasının yanı sıra iyiden iyiye yaşam biçimi olmuş adeta...

Sıra dışı olmak onun en sıradan hali… İyi Parti Başiskele Belediye Meclis Üyesi Adayı; SEMRA ÇELİKKAYA

Duyarlı, yardım sever bir insan;  hassas hisleri, derin düşünceleri, büyük hedefleri var. Semra Çelikkaya her yönüyle, her cümlesiyle, yaptığı her işle kendini göstermiş ve başarılı olmuş bir kadın. Ülkemizde kadınların iş ve sosyal hayattaki yerini düşündükçe böylesine nitelikli kadınların da yetişmiş olması bizleri çok mutlu ediyor…

Semra Çelikkaya;

Okul sonrası iş hayatının ilk yıllarındaki  iş görüşmesinde istediği aylık  maaşın fazlasıyla altını teklif eden yöneticiye “ Siz nasıl bir kadını işe aldığınızı bilmiyorsunuz. Yoksa benim teklifimi zaten kabul ederdiniz  “ diyecek kadar kendinden emin ve işe başladıktan hemen sonra % 130 zam alacak kadar hırslı biri..

Mühendislikteki başarısından 41 FK’ futbol kulübüne, hayvan sevgisinden siyasi kulvarlardaki farklı düşüncelerine kadar tüm detayıyla kendini bizlere ve siz Time Kocaeli okuyucularına anlattı.

Bizim  çok keyif aldığımız bu güzel söyleşiden sizlerin de  bir o kadar keyif alacağınızı düşünüyoruz.

Söyleşimizi okurken bazı noktalara dikkat etmenizi öneririz. Bu kadın çok şey başaracak!

Keyifli okumalar...

Üreten Bir Belediye, Üreten Bir Başiskele…! Tamamen Bağımsız Bir Aday; Muharrem Can

Doğma büyüme Başiskeleli olan bağımsız aday Muharrem Can, 17 senesini siyasete adamış biri… Şimdiyse Başiskele yönetimi için elinden geleni ardına koymadan çalışmak için gün sayıyor…

Bağımsız Başiskele adayı Muharrem Can şimdiye kadar Mahalle Gençlik Kolları Yönetimi, Mahalle Gençlik Kolları Başkanlığı, Belde Gençlik Kolları Başkanlığı, Belde Yönetimi, İlçe yönetimi ve Başiskele Teşkilat Başkanlığından sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerini yürütmüş bulunmaktadır.

BU KENTE GÖNÜL VERDİ… . İzmit Belediye Başkan Adayı! Mimar Sibel Gönül

Bir İzmit kızı Azize Sibel Gönül… Kaya Bey ve Ayten Hanımın tatlı kızlarıydı Sibel… İlköğretimini 50. Yıl İlkokulu’nda okudu. İlk üç senesi duayen öğretmenlerimizden Mualla Öğretmeni,  sonraki yıllardaysa Sevgili Vasfiye Boysal Öğretmeniyle geçti. Temel çok güçlüydü anlayacağınız… Sonra tabii ki her İzmit çocuğu gibi önce İzmit Ortaokulu,  sonraysa İzmit Lisesinde okudu... Yükseköğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı ve genç bir mimar olarak diplomasını aldı. Böylelikle serbest mimar olarak çalışmaya başladı.

MRC Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hüsamettin Örkmez

2003 yılında Kocaeli’de faaliyetlerine başlayıp, devam eden yıllarda ise şirket sayısını 5’e çıkararak farklı alanlarda yurt içi ve uluslararası çaplarda çalışmalarına devam eden M. Hüsamettin Örkmez, 2018 yılında bu çalışmaları bir Holding çatısı altında topladı. MRC Holding adı altında, her geçen gün yeni bir başarıya imza atıyor. MRC Holding farklı alanlarda faaliyet gösteren ve hızla büyüyen şirketleri bünyesinde bulunduruyor. MRC Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Siirt Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Kocaeli Şube Başkanı M. Hüsamettin Örkmez’le, Time Kocaeli okurları için yeni projeleri ve sektördeki başarılarına dair güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

WETNOSE… Evcil Dostlarımızın Güvenilir Kliniği

Wetnose Veteriner Kliniği kentimizin gün geçtikçe marka değerini arttıran, yeni nesil ve dinamik kadrosuyla; profesyonel hizmetlerle Kocaeli ve çevre illerde adından sıkça söz ettiriyor.  Sahip olduğu olanakları ve gelişen teknolojinin veteriner hekimliği mesleğine sağladığı artıları Wetnose’un kurucuları Cihat Ekinci ve Hasan Murat Türkan’a sorduk.

300 metrekarelik geniş bir alana kurulmuş, kendine hayran bırakan bir sağlık kuruluşu. İçeri girdiğiniz anda sizi hoş bir koku karşılıyor. Ferah ve her şey şeffaf... Tam tamına 36 yatar hasta kapasitesine sahip olan Wetnose, minik dostlarımız için gerekli olan tüm elzem Premium mama ve aksesuarları bulunduruyor.

AYŞEGÜL İNANÇ KENTİMİZİN GÜÇLÜ SESİ O SES TÜRKİYE’DE!

Müzisyen akrabaları, müzik kulağı sağlam babasından kaynaklanan yeteneği daha 1 yaşında iken kendini göstermişti. Büyümeye başlar başlamaz babasının aldığı kasetleri dinleyerek, elinde bir mikrofon ile şarkılara eşlik etmeye başlamıştı.  Henüz ilkokuldayken sesinin ve yeteneğinin farkına varılmasından sonra okul korolarında ve Karamürsel Belediyesi Musikisi Derneği Koroları, soloları ile profesyonelliğe giden yolu araladı ve sağlamlaştırdı. Turizm okurken bile müzik hayatını asla bırakmadı. Şimdiyse Kocaeli’ye bir gurur yaşatan Ayşegül İnanç O Ses Türkiye’de!

Emlak Devi Remax’ın İzmit’teki En Güçlü Kadrosu; REMAX VİZYON!

Ev almak, ev satmak ya da kiralamak günümüz koşullarında güvenilir bir emlakçıyla çalışmak çok zordur. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz gayrimenkul danışmanı Remax’ta yani Remax Vizyon’da sizi bekliyor.

Güçlü, deneyimli ve dinamik danışman kadrosuyla Kocaeli’de gayrimenkul sektörünün en iyi olan, müşteri memnuniyetini ilke edinen Remax Vizyon’un Broker’ı Baran Işık’la emlak sektörü hakkında güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Podyumların Yeni Gözdesi, SENA ALBAYRAK

Model olmak nasıl bir duygu? Bir modelin hayatı ya da bir günü nasıl geçiyor? Podyumda yürümek her zaman kolay mı? Ünlü markaların kıyafetlerini taşımak nasıl bir his?

Bir modele sorulabilecek belki yüzlerce soru vardır. Bizde modelliğe dair bilmek istediklerimizi, başarılı model Sena Albayrak’a yönelttik. Time Kocaeli okurları için sorularımızı yanıtlayan Sena Albayrak’la çok şık bir söyleşi gerçekleştirdik.

Doyumsuz Bir Kitap Canavarı Sahaf Şerafettin Ergül

Bu ilin öyle değerleri var ki,  onları zorlamazsanız kolay kolay çıkmazlar ortaya…

İşte biz bu tür insanları seviyoruz… Onların yaptığı toplumsal ve sosyal projeleri sizlere duyurmayı bir görev addediyoruz... Hiç kimseye sezdirmeden yaşadıkları ilin sınırlarını dahi aşan kutsi çalışmalarını sizlerin gözlerinin önüne sermeye bayılıyoruz.

Bu ay sizlere ilimize eğitim adına inanılmaz hizmet veren, tam bir kitap kurdu diyebileceğimiz değerli dostumuzu tanıtacağız. İzmit’ in en eski ve ilk sahaflarından Sevgili Şerafettin Ergül… Yani nam-ı değer “Kitapçı Şeref”!

Sertaç Aktop

Güzel Dişler Ve Güzel Bir Gülümseme Tüm Kalpleri Etkiler

Evet, yüzümüzün ışığı, vücudumuzun aynası dişler…

Hep düzgün ve pırıl pırıl olsun isteriz. Ancak aynı zamanda da dişlerimizle yaşadığımız problemler en büyük korkularımızdan biridir. O koltuğa titreyerek oturmak birçoğumuz içinse kaçınılmazdır.

CİLT BAKIMI, İPEK KİRPİK VE GÜZELLİĞE DAİR HER ŞEY… BİNNUR GÖZÜSULU

Günümüz güzellik trendlerini takip etmek neredeyse imkansızlaştı. Artık her geçen gün yeni bir teknik, yeni bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Her kadın gibi beni de benden alan bir işlem var o da İpek kirpik. Çok araştırdım. Onu, bunu, şunu çokça kişiyi aradım ama sonunda aradığımı buldum. En sonunda bir kadınla tanıştım. İyi ki tanıştım. Güzeller güzeli Make-Up Artisti ve benim bunda sonra da daimi güzellik uzmanım olacak şahane, güler yüzlü, yoğun ve dolgun kirpiklerin mimarı Binnur Gözüsulu.

OTANTİK DERİDE YENİ DÖNEM!

Yasemin Akbulut 42 yaşında, İzmit’te bir el sanatları öğretmeni. Yaklaşık 12 yıldır bu işi yapan Akbulut son dönemlerin en çok konuşulan deri çantalarını kullanmamıza vesile oluyor. Bu çantaları takarken bir yandan da eğitime verdiğiniz desteği düşünüp mutlu olabilirsiniz. “Peki bu nasıl olacak?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelin Yasemin Akbulut’u daha yakından tanıyalım.

Ruhi Karaalp : Uzun Yolculuklar Tek Bir Adımla Başlar

7 yıl boyunca başarıyla sürdürdüğü Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığı, öncesinde ise 23 yıl otobüs taşımacılığı…

Dolu dolu 30 yıl sektör deneyimi. Milyonlarca insanı yıllarca umutlarına, hayallerine, sevdiklerine götürdü.

İşini aşk ile yaptı.. Son bir yılda yaşadıkları ise yaptığı işteki eksikleri görmesine aracı oldu. Mütevazi yapısı, gerçekleri kendinden eksikleri çekinmeden ifade edebilecek özgüveni ve muhteşem farkındalığı şimdi onu bu yollarda çok daha güçlü yapacak.

Aslen Abhaz asıllı Ruhi Karaalp’in şirketi Akmis Seyahat, 10 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerine geçen sene yaşadığı talihsiz bir olayla mola vermişti. Ancak bu mola asla yan gelip yatma veya tasalanma ile geçmedi. Bu arada kendini, personellerini ve şirketini gözden geçirerek tamamen yenilendi. Sektöre hızlı bir dönüş yapmak üzere olan Ruhi Karaalp herkesin merakla beklediği Akmis Seyahat ve Sabiha Gökçen Havaalanı taşımacılığının akıbetini Time Kocaeli’ye anlattı...

Her Şey Sokak Hayvanlarını Yaşatmak İçin; KOHAYDER

Hep deriz ya; ‘’Biz insanoğlu aklı olan, düşünebilen varlıklarız.’’ diye. Gerçekten öyle evet, fakat yeryüzünde yalnız olmadığımızı da biliyoruz. Düşünme ve hissetme yetisine bizim kadar sahip olamayan diğer canlıları görmezden gelemeyiz değil mi? Evet, hayvan dostlarımızdan bahsediyorum. Bence düşünme ve hissetme yetisi zannedilenin daha fazla olduğu hayvan dostlarımızdan. Öyle ki; biraz önce kıskanıp saldırmaya çalıştığı yavru köpeklere, biraz sonra yemek taşıyıp onları doyurmaya çalışan başka bir köpek, hayvanların belki de birçok insandan daha hissiyatlı olduğunun bir kanıtıydı. Bizler insanlar olarak haklarımızı her zaman, her şekilde savunabilme cesaretine ve özgürlüğüne, gücüne sahipken, onların böyle bir lüksleri yok maalesef. İşte bu noktata onların hakkını onlar adına savunmaya çalışan insanlar var. Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği (KOHAYDER ), tam olarak bu noktada, bu görevi kendilerine misyon edinmiş bir grup hayvanseverden oluşuyor. Bizler de 4 Ekim Hayvan Hakları gününü de göz önünde bulundurarak, KOHAYDER Başkanı Gonca Çelik Ketenağ ile dolu dolu bir röportaj gerçekleştirdik. 

Yasemin Kaya– Sofistike bir Kadın Girişimci

Yasemin Kaya, İzgören Akademi Kocaeli Bölge Müdürlüğü’nün kurucu ortağı. Sorumlu olduğu 8 ilde 4 kişilik ekibi ile, İzgören Akademi adına tüm faaliyetleri yürütüyor. 

Genel merkezi Ankara’da bulunan İzgören Akademi, 22 yıldır tüm Türkiye’de, eğitmenler, danışmanlar ve proje uzmanlarından oluşan 75 kişilik ekibi ile faaliyet gösteriyor. Kocaeli dışında;Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Kayseri, İzmir ve Samsun’da ofisleri bulunuyor. 

Buse & Cem – Masalsı Bir Aşk Hikayesi…

28 Temmuz 2018 tarihinde muhteşem bir düğünle evlenen Buse & Cem’in hikâyesine hoş geldiniz…
Sanayici baba Ekrem Bayram ve hemşire anne Yasemin Bayram’ın kızları Buse ile müteahhit baba Necati Kavşut ve ev hanımı anne Sinem Kavşut’un oğulları Cem, bundan tam 7 sene önce Fethiye’de, Necati Kavşut’un sahibi olduğu otelde tatil yaparken tanıştılar, aşık oldular ve güzel ilişkilerini bugüne dek masalsı bir şekilde taşıdılar…

Mary Jane Butik bir Müzik Grubu

Mary Jane…
Tarzının, müziğinin, repertuarlarının güzelliği bir yana; sahne enerjilerine hayran olduğum grup…
2001 yılında kurulmuş, albümleri ve tekli parçaları olan ve aynı zamanda cover şarkılar düzenleyen, İzmit merkezli ve sadece İzmit’te ya da Türkiye’de değil aynı zamanda Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde de konserler veren bir rock grubu…
Sevgili Time Kocaeli okurları… Mary Jane ile gerçekleştirdiğimiz bu keyifli röportajı okuyun ve henüz kendilerini dinlemediyseniz mutlaka bir konserlerine katılın; sonrasında hayranları arasına katılacağınızdan eminim:)

İzmit’i Künefe’ye Aşık Eden Adam! Emre Keklik

1991 Gaziantep doğumlu, evli ve bir çocuk babası olan Emre Keklik, 1,5 yıl önce geldiği İzmit’te bir “künefe imparatorluğu” kurdu desek yeridir.Gaziantep’te baklavacı olan babası ve amcasının yanında çıraklık yaparak kendini geliştiren ve künefe konusunda uzmanlaşan Emre Keklik, dükkân açmak için Bolu’dan İstanbul’a kadar tüm şehirleri gezerek Kocaeli’de karar kıldı ve ilk dükkanını İzmit merkeze açtı. İşte bu dükkânın, “Jumbo Künefe”nin üstün başarı hikayesini, genç ve çok sevilen kurucusu Emre Keklik’ten dinliyoruz…

Evrensel Yaşam Enerjisi Biyoenerji

Uzun yıllar çalıştığı kurumsal hayatın sonunda; insanlara yardım edebilmek ve onların hayatlarına dokunabilmek için gerekli eğitimleri alan ve Kocaeli Yaşam Merkezi’ni kuran Rana Tokdemir ile uygulandığı andan itibaren mucizevi etkiler gösteren “Biyoenerji” hakkında görüştük.

Anadolu Ateşi Dans Okulu 41 Burda AVM’de kapılarını açtı Mustafa Erdoğan

Mustafa Erdoğan, Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun 20 yıllık sanat yönetmeni.
Bir dünya markası haline getirdiği “Anadolu Ateşi”, 100 ülkede 45 milyonun üzerinde seyirciyle buluştu.

Mustafa Erdoğan ile sanat yolculuğunu ve İzmit’e geliş hikayesini konuştuk.
Sevgili Mustafa Erdoğan, öncelikle hayranlıkla takip ettiğimiz Anadolu Ateşi Dans Akademisi’nin İzmit’e gelmesinden dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyduğumuzu belirtmek isterim.

Microblading Uzmanı Suzan Türk

İNSANLAR ÖNCE GÖZÜNÜZE BAKSINLAR, SONRA DA KAŞINIZA

Türkiye' de son zamanlarda kalıcı kaş, yani microblading denilince akla gelen ilk isim.
Microblading uzmanı Suzan Türk aslen Selanikli, Karamürsel' de yaşıyor. 4 yıldır Microblading uzmanı olarak hizmet veriyor. Sayısız uygulamalara imza atarak kendini önce Karamürsel' de, sonra Kocaeli ve çevre illerde kanıtladıktan sonra, Türkiye' de de isminden söz ettirir oldu. İş hayatına makyaj uzmanı olarak başlayan Suzan Türk, müşterilerinden gelen yoğun talepten sonra microbladinge merak salıyor ve Türkiye' nin önde gelen uzmanlarından eğitimler alıyor. Güzellik uzmanı olarak çalıştığı dönemlerde müşterilerinden olumlu dönüşler aldığı için çok mutlu olup kendine yatırım yapmaya karar veriyor. Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Bursa illerinden gelen müşterilerine hijyenik ve profesyonel uygulamalar sunuyor.

KOCAELİ’NİN İYİ TARIM RUHSATLI TEK ÇİFTLİĞİNİ KURDU: VADİ BESİCİLİK CEZMİ ÇİÇEK

Bu ay Time Kocaeli kapağımızda Kocaeli’ de en güçlü başarı öyküsünün yazarı, dinlediğimizde birazdan sizlerin de şaşıracağı gibi tesadüflerle dolu bir hayat hikâyesine sahip Cezmi Çiçek var.

Seneler önce oğlu rahatça koşsun, eğlensin diye ufak bir bahçe alan, bu bahçeye sadece ev halkı içsin diye süt vermesi için bir inek getiren ve şu anda binlerce hayvan ile tüm Türkiye’ ye hizmet veren Vadi Besicilik’ in mimarı Cezmi Çiçek ile ofisinde buluşup hem sohbet ediyoruz hem de bu başarı öyküsünü merak ettiğimizden dolayı cevapları almak için hemen sorularımızı sormaya başlıyoruz.

Yaz Mevsimi Gibi İçi Kıpır Kıpır: Merve Sevil

En sevilen köşelerimizden biri olan “5 Soru 1 Blogger”dan tüm okurlarımıza merhaba!
Bu sayımızda yaşadığımız yerden, içimizden bir blogger ile beraberiz. Hem Instagram hem de Youtube’da kendini ispat eden, çalışmaları ile bizleri gururlandıran Merve Sevil ile sizler için kısa bir röportaj gerçekleştiriyoruz. 
Sıcaklığı, samimiyeti, enerjisi ile uzun zamandır gönlümüzde taht kuran, sevimliliği ve anlattıkları ile bizi ekran karşısında meraklı gözlerle tutan biri o. Sosyal medyada başarılı olduğu kadar işinde de istikrarlı, tam bir hayvan dostu, takipçi sayısı fazla diye öyle mesaj attığınızda bir anda havalara girip cevap vermeyen sosyal medya kullanıcılarından da değil hem...
Haziran sayımızda istedik ki yaz mevsimi gibi içi kıpır kıpır, gülüşüyle ve anlattıkları ile içimizi ısıtan bir konuğumuz olsun...

Türk Eğitim Vakfı’nın Başarılı İsmi: Selma Bilgisu

1967 senesinin Mayıs’ında, Vehbi Koç’un önderliğinde, gençlerin eğitim yolcuğundaki o uzun yola ışık tutmak için 205 hayırsever toplanıyor ve Türk Eğitim Vakfı kuruluyor. O günden bugüne sayısız öğrenci okutuluyor, burslarla okuyan öğrenciler sonra gönüllü oluyor, yeni gönüllülerin destekleri ile yine öğrenciler okutuluyor, maddi manevi destekler veriliyor ve kıyıya vuran bir deniz yıldızını denize atıp kurtarmaya çalışan yürekler eğitime verdikleri önem ile gönüllerimizde taht kuruyor. 
Bu sayımızda sizler için uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim, idolüm dediğim, eğitime verdiği önem nedeniyle her çalışması ile gururlandığım Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi’nin Yürütme Kurulu Başkanı Selma Bilgisu’nun ofisinde güzel bir sohbet gerçekleştiriyoruz. 

Van’dan Kocaeli’ye Uzanan Bir Başarı Öyküsü: Veysel Çetin

1980’de Van’da çiftçi bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelir Veysel. 13 çocuklu ailenin 13 yaşında evden ayrılıp Kocaeli’ye inşaatçı olarak gelen, yokluk çeken, açlığın ne demek olduğunu bilen biridir o. Yoksul çocukluğundan, şimdilerde kendi gibi yoksul insanlara yardım eden bir yürekten, Veysel Çetin’den bahsedeceğiz size bu sayımızda. 
Genç yaşına rağmen işinde oldukça başarılı olan, sektörün önde gelen inşaat firmalarından birinin mimarı, çocuklarının harika babası, hayallerinden pes etmeyip hayatını şekillendiren biri o...

Sumru Yavrucuk 20 Yıl Sonra Tekrar Gelen İrlanda Kraliçesi

Böyle bir başlık okuyunca biraz şaşırdığınıza eminim. 20 yıl sonra tekrar aramızda olan bir İrlanda kraliçesinden bahsedeceğiz bu ay size. “Leenane'in Güzellik Kraliçesi” ile bundan tam 20 yıl önce gönüllere taht kuran fakat o zamandan beri oynanmayan bir oyunun kraliçesini konuk aldık bu ay. 
Uzun zamandır birebir tanıdığım, yüz yüze olduğunuzda çok sessiz olan ama sahnede devleşen Sumru Yavrucuk ile Gölcük’teki bir organizasyonu öncesinde sohbet ettik. 
Hayallerinden, babasının mesleğine karşı çıkmasından, pes etmemesinden, oğlundan, ödüllerinden, kısacası Sumru Yavrucuk’un hayatına dair her şeyden konuşmak için kahvelerimizi elimize alıyoruz... 
Lafı fazla uzattık farkındayız... Tüm samimiyetiyle bizi kucaklayıp birbirimize nasıl olduğumuzu sorduktan sonra başlıyoruz sohbete... 
Sizi ekranların ve sahnelerin en keyifli gülüşü ve en huzurlu sesine sahip olan Sumru Yavrucuk ile baş başa bırakıyoruz. 

Aramızda Bir Lego

Merhaba Joker Lego! Seni çok merak ediyorduk, davetimizi kırmadığın için teşekkürler. Bize biraz kendinden bahsedebilir misin? 
Merhaba, bu sayınızda bana yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Gezmeyi ve yeni tatlar denemeyi seven, farklı kültürlerle kaynaşmak için dünyayı gezen, insanlarla iletişim kurmak için sürekli onlarla sohbet eden, birçok kişinin yapamadığını yapan bir legoyum. Bana can veren Hüseyin’in ruh ikiziyim aslında. Laf aramızda onun da yapamadığı birçok şeyi yapabiliyorum. (Kıkır kıkır gülüyor...)  

Türkiye İş Bankası Müzesi Türkiye’nin reklam tarihine yolculuğa hazır mısınız?

Cumhuriyet’in ekonomik kalkınma stratejisinin en büyük adımlarından Türkiye İş Bankası, 93 yıllık reklam tarihi arşivini “İş Bankası İftiharla Sunar” başlıklı sergiyle halka açtı. 
Yıllar içinde reklamlar aracılığıyla halka verilen mesajlarla yaratıcılığın buluştuğu sergi, sanatseverler ve iletişim öğrencileri için bir iletişim ve reklam tarihi yolculuğu olma özelliği taşıyor. Türkiye İş Bankası’nın reklam tarihi arşivinden seçkin örneklerin yer aldığı sergi, Türkiye’deki bankacılık ve reklamcılığın gelişimini nadir örneklerle belgelerken Cumhuriyet tarihinin ekonomik kalkınma politikalarını da gözler önüne seriyor.

Bu Kadınların Sloganı: “Hayat Paylaşınca Güzel!”

Bu kadınlar bir harika! Söyleşimizi gerçekleştireceğimiz yere gittiğimde bir grup güzel kadınla karşılaşmak beni hem şaşırttı hem de çok mutlu etti. Çünkü hepsi çok güler yüzlü, sevecen ve etrafına neşe saçan insanlardı. Zaten bir arada olmalarındaki amaç da bu özelliklerini vurguluyor. Çünkü bu kadınlar çok güzel bir sebep için bir aradalar: ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım edebilmek!

Sunay Akın Hissi Senetlerine Sahip Çıkan Hikâye Anlatıcısı

İlk şiirini bir dolap askısına yazıp ona üşüyüp üşümediğini soracak kadar harika bir kalbe, tanıdığımdan beri şiirleri ile içimdeki tüm karanlığı silip hislerimi ortaya çıkaran, benim gibi daha birçoğunun yolunu aydınlatan kişiye doğru yola çıkıyorum. Yaklaşık 1,5 saat süren yolculuk sonrası tam da hayâl ettiğim yerde, çocukluğum kokan müzeye adımımı atıyorum. 
Müze deyince sakın çevirmeyin sayfayı... 
Bu çok farklı bir müze...

Beyaz Yakalı Gurme Alper Kırdal

Beyaz Yakalı Gurme diyince uslu uslu masa başı çalışan, işten eve evden işe giden bir beyaz yaka gelmesin aklınıza. O yerinde duramayan, şehir şehir, ülke ülke gezen, bir şarap etkinliğinden diğer yemek etkinliğine koşturan bir beyaz yaka! 
Superman gibi düşünün... İş çıkışı pelerinini takıp kendisi gibi bu hayatı seven ve okumak isteyen herkes için geziyor, fotoğraf çekiyor, yazıyor ve bu deneyimlerini takipçileri ile paylaşıyor. 

Ekranların En Sempatik Sunucusu İLKER AYRIK

Merhaba İlker Bey, öncelikle röportaj isteğimizi kabul ettiğiniz için çok teşekkürler. Hayallerimiz, düşüncelerimiz, eğlencelerimiz, keyfimiz, mutlu yanlarımız ve umutlarımızı yanımıza alıp; Time Kocaeli ailesi olarak dostlarımızla, sevenlerimiz ve kendimizi sevdireceklerimiz ile buluşma kararı aldık. İlk sayımızda da bizim için çok değerli olan sizi konuk etmek istedik. Bizlere destek olduğunuz ve röportaj talebimizi 10 dakikada cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Öncelikle madem bu bizim ilk sayımız, ilk heyecanımız, ilk aşkımız; röportajın ilk soruları da sizin ilkleriniz olsun istedik.

Selma Piro

Küçükken saatlerce oynadığı oyun hamurlarını bir rafa kaldırıp heykeli şekillendiren bir sanatçı... Hayallerinden vazgeçmeyerek, bilgisi ve tecrübesi ile bugünkü şirketini, Kass Trade’i kuran genç bir girişimci. Selma Piro, geçtiğimiz sene Nisan ayında kurulan şirketinin doğum gününü kutlarken, ilk sayımızda bizim de doğum anımıza şahit oluyor. Kısa süre önce tanışmamıza rağmen, kendisinden aldığımız enerjinin yazı boyunca size de ulaşacağına eminiz. Tatlı sohbeti, güler yüzlülüğü, kibarlığı, bilgisi ve sanata olan aşkıyla saatlerce sohbet etmek isteyeceğiniz biri o. Soğuk bir kış günü, sıcacık kahvelerimizi alıp sohbetimize başlıyoruz kendisiyle...

PR’ın İkonik İsmi Betûl Mardin

Betûl Mardin’i anlatmaya başlamadan o günün en başından başlamak doğru olacak sanırım. Betûl Mardin Hanımefendi’ye ulaşmak her kadının arzu ettiği bir hayal aslında. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum. Aslında hayatın genelinde şanslı olduğuma inanırım. Hayallerim hep gerçek olur. Bugün olmaz, belki yarın da olmaz ama mutlaka olur. Vazgeçmemeyi öğreten bir döngü gibi de galiba...

“Bizler eğitimli kadınlarız ve Cumhuriyet’e borcumuz var”

NİLGÜN YILMAZ 
KOİDER  (Kocaeli İş Kadınları  ve Yöneticileri Derneği ) BAŞKANI          

Nilgün Yılmaz kendine yatırım yapmayı, kendini geliştirmeyi seven.,
yetileriyle ve imkanlarıyla çevresine, 
ülkesine faydalı olabilmek için çok çalışan ve çabalayan bir kadın.
Onun bir rüyası vardı gerçek oldu, şimdi tüm çalışan kadınlar için bir rüyayı gerçekleştirmek için önderlik ediyor.

BEŞ DALDA DOLUDİZGİN KORKUT ÖZ

Merhaba,
Kocaeli ve Dünya…
Fazlasıyla global bir kadromuz var. Time yazarları İskoçya’dan Kıbrıs’a, Afrika’dan Yunan adalarına, sizlerle her ay farklı lokasyonda buluşacak.
Bu kentte sanırım bugüne kadar herhangi bir dergi veya gazetede yaşanmış bir durum değil. Yalnız altı çizilmesi gereken bir durum var. Bu kadrodaki herkes İzmit’i iyi bilen ve burayı çok seven kişilerden oluşmakta.
Eminim ki sayfalar arasında mutluluktan kendinizi kaybedeceksiniz…
Lokal benden sorulur…
Benimle bazen tanıdığınız bir kişinin bilmediğiniz yönlerini öğrenecek, bazen de ismini daha önce hiç duymadığınız kişileri tanıyacaksınız. Bu sayfalarda birçok  başarı serüvenine beraber tanık olacak, farklı hayatlara temas edeceğiz.
O zaman haydi başlayalım.